Maska do włosów z białej glinki – zdrowie swoich włosów!

Zawartość:

Uczęszczając do włosów, kobiety starają się korzystać z najbardziej modne i nowoczesne udogodnienia, zupełnie nie zważając na fakt, że istnieją skuteczne dary natury – na przykład biała glinka. Muszę powiedzieć, że można korzystać z kilku rodzajów gliny do włosów – niebieski, zielony, czerwony i biały. Każdy z nich ma swój niepowtarzalny jakości i maska ​​tego naturalnego materiału, mają w istocie nie tylko kosmetycznym, ale również leczniczy wpływ na włosy. Ale to glinki jest niezbędna cecha – to jest w stanie zapewnić efekt czyszczenia i suszenia.

load...

Jak przydatne białej gliny

Ta glina może traktować włosów przetłuszczających się – będą one uzyskać niezbędne świetność, lekkość i stać się posłusznym. Jest za pomocą glinki mogą posiadać procedurę czyszczenia. Istnieją dobre złuszcza martwe komórki skóry, skóra będzie lepiej oddychać, znika łupież i poprawić dopływ składników odżywczych do włosów. Dzięki zastosowaniu glinki w postaci maski, włosy stają się zdrowe, mocne i błyszczące. Co więcej, błyszczą zdrowy połysk, nie tłuste, składy nici.

Ponadto, za pomocą glinki i można mieć wpływ na ochronę włosów – nie będą poddawane ujemnego wpływu na środowisko naturalne i zawsze zdrowe i mocne. Maska z naturalnych materiałów przynieść lekkość do włosów, pomaga pozbyć się tłustej łojotok i stale rozdwajaniu. Ogólnie rzecz biorąc, należy pamiętać, że maska ​​z glinki przynieść zdrowe włosy i zapewnia piękny wygląd kobiety.

Jak przygotować maskę z glinki

Po pierwsze, materiał źródłowy należy kupić tylko w aptekach – gdzie sprzedawany jest czyszczony i sprawdzany przez różnych badań. W ten sposób będziesz miał gwarancję, że maska ​​z glinki jest całkowicie bezpieczna.

load...

Po drugie, przed zastosowaniem takich narzędzi byłoby dobrze, aby odwiedzić lekarza, który zajmuje się leczeniem włosów. Jest to konieczne do określenia dokładnej przyczyny choroby, i znaleźć sposób leczenia. Na przykład, nie jest konieczne stosowanie niebieskiej gliny, a nie normalne białe łojotoku.

I po trzecie, należy pamiętać – maska ​​z białej gliny można zrobić nie więcej niż raz w tygodniu. W przeciwnym razie, glina jest zbyt sucha skóra i będzie mieć nowy problem – łamliwe włosy i łupież przed wysuszeniem. A teraz kilka receptur:

  • Glinę miesza się z ciepłą wodą, aż do uzyskania gęstej śmietany i rozprowadzona na włosach (na mokro);
  • W mieszaniny gliny i wody, można dodać kilka kropli (dosłownie 3-4) olejku, jojoba – doskonale pomaga tłustymi włosami;
  • Z gliny, wody i jaj zrobić maskę na wzmocnienie włosów.

Prosty, tani i bardzo skuteczny – to trzy główne cechy maski z gliny.

Wskazówki dotyczące korzystania z białej gliny

Pamiętaj: każda maska ​​z białej gliny jest utrzymywana na włosach nie więcej niż 20 minut. Trzeba stworzyć efekt kompres – głowica zawijania z polietylenu i ręcznik. To będzie bardzo dobry do użycia po maska ​​do włosów z gliny balsam płukania – na przykład, ujędrniające i rozcieńczyć glinę na masce, nie można wody. Lepiej jest używać wywary ziołowe (rumianek, tymianek, korzeń łopianu).

Ponadto, należy zwrócić uwagę na punkt: jeśli oskalpować jakichkolwiek zadrapań lub uszkodzeń, wysypka lub zmiany krostkowate, a następnie zastosować maskę z gliny (iw ogóle – białe lub niebieskie, na przykład) w każdym przypadku jest to niemożliwe! Choć biała glina nie jest powszechne alergeny, zaostrzenie utajonej choroby skóry możliwych.

Jeśli masz jasny kolor włosów, nie bój się po umyciu swoim rodzaju – włosy mogą stać się szare a nawet brązowe. Usuwa to efekt uboczny gliny jest bardzo prosty – konieczne jest zastosowanie środka tonizujące do płukania. Jest sprzedawany w sklepach kosmetycznych i aptekach.

Przygotowanie maski białej gliny i bez większych problemów ze zdrowiem włosów i skóry głowy, można stosować żadnych dodatków. Na przykład, pokruszone jagody żurawiny doda do maski i przyspieszyć wzrost włosów własności. Ale miód będzie służyć jako środek odżywczy w masce. Można dodawać i jogurt – zazwyczaj produkt ten nie ma zastosowania do włosów przetłuszczających się, ale dlatego, że wzmacnia ich jogurt idealnie.

Nie daj się ponieść takich procedur. Maski wykonane z białej glinki stosowanej raz w tygodniu przez 3 miesiące, potem trzeba zrobić sobie przerwę – około 3 miesięcy, włosy wypoczęty i odzyskane. Dbaj o zdrowie – to masz jedną, dbać o włosy, kochać siebie, cieszyć się życiem i działać mądrze. Nie daj się ponieść z maskami, ale po prostu prawidłowo utylizować darów natury.

load...