Maska do włosów suchych kończy: procedurę w domu

Osusz wskazówki – poważną przeszkodę w rosnące długie włosy. Przyczyny tego zjawiska mogą być różne: zły szampon, zbyt częste używanie suszarki do włosów, farbowanie włosów, trwała, zaburzeń odżywiania. Jednak we wszystkich tych przypadkach, problem jest głównie redukowany do wadliwego działania gruczołów łojowych głowy. Normalizuje funkcję gruczołów i nadać włosom zdrowy wygląd może specjalnego domowe maska ​​do włosów suchych kończy

load...

Zawartość:

Ogólne zasady pielęgnacji włosów

Wbrew powszechnemu przekonaniu, suche końce włosów znalezionych w żaden tłuszcz. Najczęściej spotykane to zjawisko, gdy długie i cienkie włosy. W rezultacie, szef wygląd włosów jest bardzo wadliwy: szef ma potrzeby częstego mycia, a końce nudny, bita, łatwo zerwać podczas czesania i rozwiązać sprawę można je tylko wyciąć.

Dobre wykształcenie jest zapobiegać suche końce fryzura gorące nożyczki, ponieważ daje włosów zadbany wygląd. Można to zrobić w domu, za każdym razem należy rozgrzewkę nożyczki. Istnieją również specjalne narzędzia, które są stosowane na końcach i wypełnić braki protein włosów. Jednakże wszystkie te metody są kosmetycznych zamiast efektu medycznego.

load...

Aby pomóc włosy od wewnątrz, ma sens, aby dostosować moc. Konieczne jest zmniejszenie ilości kwasów tłuszczowych, smażone, pikantne i słodkie, zwiększenie udziału owoców i warzyw, należy zwrócić szczególną uwagę na zbożach. Ponadto należy pić co najmniej 2 litry czystej wody dziennie. Uzupełnienie kwasów tłuszczowych oraz witamin A i E przyczynia się również do rozwiązania problemu. Niekorzystnie wpływa na stan włosów używać gorącej suszarki. Grzebienie i spinki do włosów zaleca się stosowanie drewna i nie uczesać gdy jest mokra.

Kolekcja masek do leczenia i zapobiegania

Właściwa konserwacja i, w szczególności, specjalnych masek dla suchych końcówek zapobiega ich powstawaniu. W skład takich olejów zazwyczaj zawierają maski, które chronią włosy przed wysuszeniem i wywary z ziół i innych składników odżywczych, które zapewniają dodatkowe. Zmyć maskę regularnie szampon, miękkie i lepiej zawierających wyciągi roślinne.

Preparaty

 • Olej z olejem rycynowym i jaj

Stosować 1-2 żółtka i wymieszać je z olejem rycynowym do gęstej śmietany, a następnie dodać trochę łagodnego szamponu. Oznacza, że ​​włosy są przechowywane przez 1 godzinę.

 • Olejem i łopian korzenie

Wzięto 75 gramów świeżego korzenia łopianu, posiekać, dodać 200g roślinnego lub oliwy z oliwek, pozostawić do zaparzenia na 24 godzin. Następnie mieszaninę ogrzewa się do wrzenia i gotować przez 15 minut. Odcedzić i ubiegać się o 1 godzinę.

 • Oliwą

Olej powinien być lekko rozgrzać, stosuje i delikatnie wcierać włosów i skóry głowy. Wytrzymać taką maskę przeciw suche końce mogą mieć maksymalnie 2 godziny.

 • Olejkiem rokitnika

Wymieszać w równych częściach oleju roślinnego i rokitnika. Mieszanina wacikiem stosowane na skórę głowy i włosy. Aby utrzymać w ogniu przez godzinę, spłukać szampon. Maska ta daje najlepsze efekty, gdy jego zastosowanie są badane dwa razy w tygodniu.

 • łopianu maska ​​z arniki

Wymieszaj dwa żółtka z trzema łyżkami nalewki z arniki i dwie łyżki oleju łopianu. Nałożyć na włosy i owiń ręcznikiem ogrzane zmieniając go jako ostygnie.

 • Łopian z miodem i sokiem z aloesu

W skład tej maski zawiera jedną łyżkę soku z aloesu, jedna łyżka oleju łopianu i łyżeczkę miodu. Wszystko dokładnie wymieszać i stosować przez 1 godzinę.

 • Maska ​​olej

Weź łyżkę Castor i oliwy z oliwek i jedną łyżeczkę łagodnym szamponem. Wymieszać i nałożyć na włosy i wcieraj w skórę głowy. Sustain 2:00 pod ręcznikiem i spłukać ciepłą wodą bez szamponu.

Środki z suchych końcówek z jajkiem

 • Klasycznej maski jaj

Take 1 jajko, jedną łyżeczkę octu, jedną łyżeczkę gliceryny i dwie łyżki oleju rycynowego. Dokładnie wymieszać i stosować na 30-40 minut. Przykryj włosy czepek, wziąć 2 ręczniki i włączyć ich ogrzanie, owinąć głowę. Ta maska ​​pozwala rozwiązać problem tłustych korzeni i suchych końcówek.

 • Jajko z czosnkiem i majonezem

Grind 2 ząbki czosnku i dodać go do jednego łyżkę majonezu i żółtkiem i łyżeczką miodu., Wymieszać i nałożyć na 30-40 minut, potrząsnął głową i podgrzewany na ręczniki zmieniając go w miarę ochładzania.

 • Egg odżywka

Take 1 żółtko i 0,5 łyżki Jadalnia klimatyzatora do włosów. Wymieszać delikatnie bite, wykorzystywane po umyciu jako konwencjonalnego klimatyzatora.

Alkoholowy maska ​​do suchych włosów

Miód henna i koniak

Weź żółtko i 1 łyżeczkę miodu, henna i brandy, wymieszać i nałożyć na 30-40 minut.

 • Piwo

0. Dodać 1 szklankę piwa z łyżeczką oliwy z oliwek lub migdałów, wszystko miesza. Wytrzymać Taka maska ​​tylko 20 minut, ale jest doskonale odbudowuje strukturę włosów, stymulując ich wzrost.

 • Cognac

Wymieszaj żółtka i 50g koniaku, położony na pół godziny. Ta maska ​​pomaga przeciwko suchych końcach i daje siłę i połysk włosów.

Przepisy dostępnych produktów

 • Trawy maski z chleba

Weź równe części suchych traw pokrzywy, babki i rumianku. Gotować przez 2 godziny infuzji ziół: 1 łyżkę mieszanki na pół szklanki wody. Następnie dodać chleb żytni bez skórki. Zacierania chleba w celu utworzenia zawiesiny, i stosuje się go na włosach na godzinę. Moczenie ręcznik, umyć bez szamponu.

 • Kefir

5. Kefir lub jogurt do ogrzania do temperatury ciała, umieścić na włosy, przykryć czepek i owinąć się ciepło. Aby utrzymać pół godziny, spłukać ciepłą wodą bez szamponu.

 • Jogurt

Zmieszać 6 łyżek jogurtu i 1 jajko, umieścić na 15 minut i owinąć głowę ręcznikiem.

 • Blueberry

Wlać 300 g pokruszonego świeże lub mrożone jagody filiżanką wrzącej wody. Ubiegać się o 30 minut, owiniętych folią polietylenową i ręcznik.

Maska do włosów – skutecznym sposobem radzenia sobie z różnymi problemami. Jednak aby maski do wyschnięcia czubki wymierne rezultaty, należy wykonać je 1-2 razy w tygodniu, w trakcie co najmniej 10 procedur.

Przepis Wideo ekspresowa maska ​​do włosów suchych kończy

load...