Maska do włosów pokrzywy w domu – karetkę dla czuprynie

Marząc o włosach jak dziewczyna z reklamy szamponu? Ale ty nie masz stylista, fryzjer i genialny dodatkowe pieniądze na „wskrzeszania” Shag nowomodny w klinice? Nie spiesz się, aby narzekać na los i przestać zbierania cieczy loki w kok. W „arena” wychodzi maska ​​do włosów pokrzywy – Zbawicielem wizerunku kobiety. Po serii zabiegów twoje loki nie tylko odzyskać dawną zdrowia i będzie znacznie dłuższy.

load...

Zawartość:

Pokrzywa – bliższe spojrzenie

Z czym kojarzy ci się tę roślinę? Najprawdopodobniej wspomnienia dziecięcych paskudny oparzenia, świąd, które pojawiły się po grze w chowanego i voynushki w krzakach, a nawet, być może, Lamentacje babcie mieszkające we wsi, przy okazji, że ten chwast jest „zajęty” cały ogród.

W obu przypadkach, prawdopodobnie psychicznie śniło się, że roślina ta zniknęła z powierzchni ziemi i już nie dręczyć swoją rodzinę. Ale na próżno. Tak, z punktu widzenia zwykłego człowieka w pokrzywy ulicy – nikt nie chciał chwast, ale naukowcy mają inne zdanie. Roślina ta – jedna z najbardziej użytecznych i uzdrawiając planety.

load...

Pokrzywka są stosowane w różnych dziedzinach, od gotowania i wykańczania leku. Więc lepiej jest zaprzyjaźnić się z chwastów i włącz jego słabości w zalety.

Rodowód cud roślin

Nettles oraz jego korzystne właściwości ludzkość odkryła w czasach starożytnych. Szacunek ten ogień kłucie roślin to nie tylko lekarze, ale także czarownice. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak boli z tym zielonym mieszkańca ziemi przegramy, koncentrując się na świetle. Pamiętacie słynną baśń Andersena przez dziadka „Dzikie łabędzie” oraz jej głównego bohatera – Elisa, który uratował jego ukochanego brata od złego czary, tkania swoje shirt-muszle tej cudownej rośliny? Jak mówią, opowieść – to kłamstwo, więc każdy z nich – podpowiedź. Więc Anderson próbował przekazać swoim czytelnikom użytecznych właściwości pokrzywy.

Nawiasem mówiąc, w średniowiecznych rękopisów magowie odkryli również ciekawe informacje na temat zielonej „czarownicy”. W białych magów pokrzywy został uznany za symbol odwagi. Jednym z przekonania mówi: Poczekaj, aż słońce znajdzie się w konstelacji Lwa, idź poszukaj pokrzywy, oderwij kilka łodyg, teraz strach jest nieznany do Ciebie. Jak widać, roślina cud, że jeszcze historia życia – jeden z najbardziej tajemniczych, a nawet mistyczne. Jeśli zielona „czarodziejka” siła do pokonania czary, co to twoje drobne problemy z włosami? Powierz swój wizerunek do tej cudownej rośliny, nigdy przez chwilę nie żałował swojej decyzji.

Przydatne właściwości zielonej czarownica

Kiedy i gdzie „rodzi się” pierwsza maska ​​do włosów z pokrzywy? Fabuła jest, że autor tych procedur jest sąd lekarz Marka Aureliusza. Rzymski lekarz zauważył w swoich pracach naukowych: „Jeśli chcesz, aby zatrzymać wypadanie włosów, smarować sok z pokrzywy głowy.” Ta rada jest nadal aktualne. Od cudownych roślin produkowanych przez różne środki do pielęgnacji włosów: szampony, balsamy, toniki, olejki, kremy, a nawet mydło. Dlaczego maska ​​z pokrzywy są tak przydatne?

Poznaj zielone akcesoria „czarodziejka”:

  • Lotne właściwości dezynfekujące i wyróżniające odświeżania;
  • Chlorofil – naturalny barwnik za pomocą jakich środków z pokrzywy tak wspaniały wygląd;
  • Kompleks witamin (A, z grupy B, P, K, C, E) poprawia metabolizm i odcień skóry, aktywując wzrost włosów i zdrowia włosów powraca;
  • Cenne olejki nawilżają i odżywiają loki;
  • Kwasu

  • Zmaga się z wieloma problemami dręczące włosy kobiet.

Top 3 Przepisy

A teraz nadszedł czas, aby przejść do praktycznych lekcji.

  • Maska ​​dla wzrostu czupryną

0. Marzysz o długich warkoczach? Twoje marzenia mogą się spełnić, aby łatwe do przygotowania pokrzywy maskę na porost włosów. Przepis na uniwersalność oraz kompozycja dostępna jest niezależnie od pogody na zewnątrz. Tak, trzeba kilka łyżek liści pokrzywy (świeże lub suszone). Zielona posiekać, dodać do niej kilka łyżek kwiatów rumianku i 2 świeżego białka. Składniki potrzebne do dobrze wymieszać. Zastosuj wiele z pokrzywy do czyszczenia (można nawet surowa) włosy. Czas trwania – 5 minut.

  • Odżywcze środki

Z tego przepisu maska ​​do włosów z pokrzywy trzeba świeże pędy – kilka sztuk. Chop zieleni, połączyć z deser kaszka łyżeczką miodu i dwie łyżki tego samego oleju łopianu. Pozostawić do zaparzenia na około kwadrans, a następnie potraktować korzeni. Przykryć głowę z polietylenu i ciepłym ręcznikiem. Po 20 minutach spłukać resztki.

  • Włosów Resuscytacji

Jeśli włosy stał się stos słomy i tylko włosy – ogon, nadszedł czas, aby połączyć się z „ciężką artylerię” – przywracając maska ​​do włosów z pokrzywy. Filiżanka rozdrobnionych liści łączyć z 50 g drożdży brykietu. Wagowych, dodać parę łyżek zupy oliwy z oliwek i miód. Traktować narzędzie do włosów, odczekać 20 minut i umyj głowę tak przyzwyczajeni.

  • Bonus przepisu: pokrzywa maska ​​

Choć roślina cud traktuje włosy, aby zaoszczędzić czas, można iść i twarzy. Więc zapoznać się: maska ​​na twarz z pokrzywy. Do 50 g rozdrobnionych liści, dodać żółtka i łyżkę mleka. Wymieszać składniki. Nałożyć na twarz minut 20.

Przeglądaj maskę do włosów z pokrzywy, a marzenia o pięknym i długie włosy staną się rzeczywistością.

Porady Wideo: Jak zbierać i wykorzystywać pokrzywy

load...