Maska do włosów cienkich: Rodzaje i receptur

Każda kobieta pragnie mieć piękne włosy. Ktoś szczęście i dostali je od natury. Innym jest, aby jego głowa atrakcyjny, musimy ciężko pracować. Może masz w tym względzie nie jest najlepszym dziedzictwem. Ale nie rozpaczaj – Maska do włosów do włosów cienkich są w stanie zrobić bardzo wiele. Pobudzają wzrost, odżywiają, wzmacniają i powrót witalności. Pomagają przywrócić zniszczone włosy, stały się one bardziej gęste i posłuszny podczas instalacji.

load...

Zawartość:

Można korzystać z gotowych produktów, które oferują zabiegi sklepach lub zrobić to samemu. W tym artykule pokażemy, jak zrobić maski medyczne w domu.

Sprawdzone popularne recepty

Z żółtkiem

W medycynie ludowej, żółtka mają szczególne miejsce. Na tej podstawie przygotować najbardziej efektywne, a zatem najbardziej popularne mieszaninę leczniczego.

load...
  • Najprostszym sposobem, aby pomóc warkocze jest – dobrze, ubij żółtka i wcierać go w skórę głowy.
  • Można dodać trochę śmietany (1-2 łyżki), aby nadal to samo.
  • Jest bardziej skomplikowany przepis maski medyczne, gdy pobity żółtko dodać olej łopianu (2 łyżki. łyżki) i naturalny miód (1 łyżki. łyżka).

Podczas zabiegu, należy owinąć głowę folią i umieścić na pokrywie (około 20-30 minut).

Z miodem

Można zrobić maskę do włosów cienkich z miodem. Mają podwójny efekt – wzmacnia i równocześnie nasycać je w składniki odżywcze.

  • Połącz to przydatny produkt z cebuli kleiku. Dla jednego zabiegu będą wystarczające do podjęcia 2 łyżki. łyżka miodu i 1 średnia cebula.
  • Take 2 łyżki. łyżki miodu i wymieszać z żółtkiem. Dodaj do nich olej rycynowy (1 łyżki. Łyżka), wstępnie mieszane z brandy (1 łyżeczka). Następnie wlać w mieszaninie 1 łyżka. łyżka świeżego soku z aloesu i dokładnie wymieszać wszystko od nowa. Maskę należy wcierać w skórę głowy, a następnie umieścić na wodoodpornej pokrywie lub owinąć ją folią. Po 40-60 minutach zmyć makijaż. Procedurę powtarza się nie więcej niż 2 razy w tygodniu. Czas trwania kursu wynosi 10-15 procedury. Więc można przywrócić zniszczone włosy i dać im dobre odżywianie.

Z czarnego chleba

Doskonałe okazały sobie maskę do włosów cienkich i delikatnych, używając takiego produktu dostępnego w postaci brązowego chleba.

  • Powinno być ugniatać i dodać niewielką ilość wody mineralnej. Rezultatem jest gęsta pasta, która za pomocą ruchów masujących wcierać w skórę głowy czystą. Po 15 minutach kompozycja terapeutyczna jest zmyta bieżącą wodą, po czym włosy spłukać wodą mineralną.
  • Zamiast wody mineralnej można dodać do chleba, śmietana (kilka łyżek stołowych). W tym przypadku, otrzymana kompozycja pogrubione, a tym samym jest konieczne, aby zmyć szamponu. Czas trwania leczenia wynosi 15-20 minut.

Z tajemnicy ziarna, można wzmocnić włosy i uczynić je bardziej gęste.

Na podstawie owsiane

Kompozycje, które są przygotowywane z wykorzystaniem płatków owsianych, dobre odżywiają włosy. Poprawiają także przemianę materii w skórze głowy i doskonale oczyścić go z zrogowaciałego cząstek.

Przed dokonaniem maskę do mielenia zbóż przy użyciu szlifierki. Powstały mąki należy rozcieńczyć niewielką ilością wody lub 1 łyżkę kwaśnej śmietany. Otrzymaną mieszaninę wciera w skórę głowy i pozostawić na 20-30 minut. Po tym czasie włosy przemywa się dokładnie pod prysznicem. Jeśli są blond, w celu uzyskania większego efektu można płukać ich wywar z rumianku. Dla brunetki garniturze wywar z pokrzywy i krwawnika.

Z kosmetycznych gliny

Glina – unikalny materiał, który jest powszechnie stosowany w medycynie i kosmetologii. Zawiera on z takich użytecznych funkcji, jak cynku, żelaza, wapnia, magnezu i innych. Maski do włosów cienkich i grzywny z plastycznej gliny doskonale wzmacnia swoje korzenie i przywrócić.

Luźne włosy są najlepszym „leczyć” niebieską lub białą glinę. Aby przygotować taką kompozycję należy rozcieńczyć ciepłą wodą, aż będzie gładkie. Powinien przypominać gęsty krem ​​wygląd. Dla tłustej skóry głowy powinien być dodany w 1 st. łyżka soku z cytryny.

Przygotowany maska ​​jest stosowana do głowicy i pozostawić na 15-20 minut. Należy robić nie częściej niż raz w tygodniu. Przebieg leczenia jest 10-12 procedury.

Regenerujący Mask łopianu

Korzyści z oleju łopianu wie nawet nasze babcie. Jeśli pamiętacie o tym produkcie co najmniej 1 raz w tygodniu, będzie można stopniowo przywrócić fortecę i grubość włosach. Czego potrzebuję? Nieco ogrzać 1-2 przedmiotów. łyżki oleju, a następnie natrzeć w skórę głowy. Po 20-30 minutach powinno być zmywane pod prysznicem. Pomocne jest również do korzystania z grzebień, który jest wstępnie smarowane olejem łopianu. Ma regeneracyjnych właściwości antybakteryjne i regenerujące.

Jak rozwiązać ten problem od wewnątrz

Wiadomo, że stan włosów i ich normalnego wzrostu w znacznym stopniu zależy od tego, czy jest wystarczająco dużo w organizmie, witamin i innych składników pokarmowych. Aby uzupełnić ich niedobór może niekiedy zużywają kompleksy multiwitaminowe, specjalnie zaprojektowane do tego celu. Szczególnie godne uwagi są witaminy należące do grupy B.

Jednak zdrowie włosów nie zawsze zależy od jakości produktów, które spożywamy. Często to nie wystarcza, ponieważ substancje odżywcze dotrzeć do nich w najmniejszym stopniu. Ta wada jest szczególnie widoczna, gdy brak wapnia w organizmie. To miłe, że problem ten nie może być uznane za nie do pokonania, bo wapnia może wzbogacić włosy od zewnątrz. Zrób to całkiem proste.

Powinno być dostępne bez recepty tabletki wapnia i szlifować je na proszek. Jako jeden z jego składników można dodać do dowolnej maski, będzie gotowy do jego słabych loki.

Jak sprawić, by włosy grubsze i bulkier

Jak widać, maska ​​do włosów cienkich w domu przygotowuje się po prostu. Jeśli dasz mu co najmniej 30 minut w tygodniu, a następnie z czasem twoje włosy staną się o wiele mocniejsze, zdrowsze i piękniejsze. Bardzo niska cena za coś czuć się atrakcyjne i pewnie w swoim pięknem!

load...