Maska dla suchej skóry twarzy i głowy: najlepsze receptur dostępnych produktów

Jest mało prawdopodobne, że jesteś szczęśliwy, kiedy odkrywają na ich ubrania łupieżu. Najbardziej niepokojące, może to nastąpić w każdej osoby w każdym wieku. Wielu próbowało rozwiązać ten problem za pomocą specjalnych szamponów, ale bezskutecznie. To nie znika, lecz kontynuować leczenie w drogich sklepach nie każdy może sobie pozwolić. Wydaje się, że sytuacja jest w impasie, ale tak nie jest. Aby rozwiązać ten palący problem musimy podejściu łączonym. Obejmuje ona specjalną maskę dla skóry suchej, zmiany nawyków żywieniowych i właściwej higieny. Zostanie to omówione dalej.

load...

Zawartość:

Przyczyny peeling skóry

Istnieje kilka powodów, dla których skóra głowy staje się sucha i zaczyna się łuszczyć. Może to być spowodowane przez:

 • niedożywienie;
 • Częste farbowanie włosów;
 • Niewłaściwie dobrane szampon;
 • Regularnego stosowania suszarki do włosów;
 • Suche powietrze w pomieszczeniu;
 • Perm;
 • Zaburzeń hormonalnych.

Możliwe jest, że zmiany w organizmie są nie mają tylko z jednego powodu. W każdym przypadku, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, co i jak jesz.

load...

Składniki kompleksowej opieki

Zmiany nawyków żywieniowych

 1. Nie zdziw się, bo maska ​​dla suchej skóry głowy i twarzy są często widoczne dla tych, którzy lubią eksperymentować z dietami. Karmienie niewystarczająco wyważone i zazwyczaj zawierają prawie nie ma tłuszczu. Ich niedobór może mieć również wpływ na stan skóry. Więc uzupełnienie diety tłuste ryby, nasiona sezamu i oliwki. To nie zostanie odprowadzone z tłuszczów roślinnych, zwłaszcza jeśli są stosowane do smażenia.
 2. Nie ograniczaj się do żywności zawierającej białka roślinne.
 3. Zminimalizować spożycie kawy, słodyczy i alkoholu.
 4. Codziennie pić około 2 litrów jakości wody.
 5. Sake palaczy kosmetycznych jest porzucić swoje ukochane papierosy.
 6. Właściwa higiena

  Może się to wydawać zaskakujące, ale nie każdy wie, jak prawidłowo myć włosy.

  • Przed mokre włosy, przeczesać ją. Więc będą mogli uzyskać więcej składników odżywczych.
  • Używaj szamponu, który jest przewidziany dla danego typu włosów. W przeciwnym wypadku wynik może zawieść Cię bardzo.
  • Nie wylewaj szamponu bezpośrednio na głowę. Lepiej moczyć dłonie, a następnie zacząć wcierać we włosy, po od potylicy do czoła.
  • Rinse szampon powinien być bardzo ostrożny. Jeśli nie zostanie to zrobione, pozostała piana sprawi, że włosy matowe i lepki. Następnie, te zamki bardzo szybko stają się brudne.
  • Jeśli jesteś przyzwyczajony do wyschnięcia Frizz suszarka do włosów, a następnie użyć go jako trudno, jak to możliwe. Gorące powietrze jest szkodliwe dla skóry głowy.
  • Nie trzeć mokre włosy ręcznikiem – mogą one ulec uszkodzeniu. Lepiej zmoknąć, a następnie owinąć głowami.
  • Nie szczotkować mokrych pasm. Zrób to, gdy są prawie suche.

  Inną metodą w walce z złuszczania skóry jest maska ​​dla skóry suchej, gotowane w domu.

  Maski Przepisy skuteczne

  W procesie wytwarzania kompozycji terapeutycznych stosuje się produkty naturalne, które w każdym domu.

  Sok z cebuli

  Maska dziobie to sprawdzone narzędzie, które pomaga wyeliminować łupież i łuszczenie skóry. Do jego przygotowania potrzebne soku z cebuli. (Można ją uzyskać w następujący sposób: panna warzyw przez maszynkę do mięsa, a następnie otrzymaną papkę przez gazę, aby wykręcić). Skręć olej roślinny maska ​​i sok z cytryny (25 g).

  Otrzymaną zawiesinę stosuje się do korzeni włosów, po czym głowica jest zawinięty w cieplejszym ręczniki. Po 1-1,5 godziny składzie przemyć włosy ciepłą wywar z rumianku. Na skutek tej procedurze 1 powinna odbywać się co 10 dni do 3 miesięcy.

  Z serem

  Maska dla skóry suchej masy serowej i jest idealny dla osoby. Oprócz sera, zawiera płynny miód i miąższ banana. Wszystkie składniki dokładnie wymieszano. Otrzymaną mieszaninę stosuje się do wysuszenia skóry lub rozprowadzać je od korzeni do końców.

  Na głowie nosi czepek i zaizolowane głową. Po 20 minutach, składu wody do przemywania, a następnie przemyto szamponu.

  Ze świeżych jaj

  Do wytwarzania kompozycji terapeutycznych się 1 jajko, 3% ocet (15 g), glicerol (15 kropli) i oleju rycynowego (50 g). Wszystkie składniki miesza się w szklanym pojemniku. Otrzymaną mieszaninę nakłada się na całej długości nici i pozostawiono do odstania na 30 minut. W tym czasie, głowica powinny być owinięte w gorącym ręcznikiem (nieustannie zmienia się w miarę ochładzania się). Na koniec włosów jest dokładnie przemywa. Wskazane jest, aby to zrobić Procedura 2 razy w tygodniu przez 2-3 miesiące.

  Z jogurtu

  Trzeba przepłukać wszystkie włosy podgrzać jogurt. Szczególna uwaga powinna być skóra. Głowa powinna być ciepła. Po 30 minutach należy ponownie nasmarować loki ciepły jogurt. Ten lekko natrzeć na powierzchni głowicy. Ostrożnie, czyli kilkakrotnie przemyć loki. W końcu byłoby miło, aby wypłukać wywar z kory dębu.

  Hercules

  Z szlifierki są wykonane z mąki owsianej. Wypełnić go gorącą wodą i pozostawić na 15 minut. Otrzymaną zawiesinę, dodać 15 g oliwy z oliwek, pocierać mieszanki na głowie i pozostawić na 15 minut. Maska owsiane dla skóry suchej z zmarszczki zmyć ciepłą wodą. Może być stosowany do twarzy.

  Z kremem

  Aby zamaskować trzeba będzie 100 g świeżej śmietany. Dodają kilka łyżek mąki, aby uzyskać masę o dużej lepkości. Należy umieścić na nici netto i pozostawić na 20-30 minut. Mycia masy celulozowej, przy użyciu jedynie czystej wody bez stosowania szamponów i mydeł.

  Z oleju rycynowego

  Weź szklanej miski i wymieszać je w Kastora i oliwy z oliwek (25 g). Dodaj do nich 10-15 g szamponu. Mieszanina powinna być ogrzewana i naniesiono na korzenie włosów. Pozostałość rozprowadzono na całej długości nici, przy użyciu grzebienia. Owiń głowę ciepłym ręcznikiem. Po 2 Chasa włosy płucze bez szamponu.

  Wideo-maska ​​przepis na suchym

  Skóry

  Zabiegi domowe są użyteczne z innego powodu. Ściany własne dają poczucie spokoju, który jest tak brakuje w naszym niespokojnym czasie wybredny. Zachowaj spokój i skupić się na tym, co przynosi radość!

load...