Maseczka z porzeczek: skuteczny kosmetyk z ogrodu

Średnio podwórkach porzeczki nie trudno znaleźć zespoły. Skromny, aktywnie owocowania krzewów z klastrami dojrzałych owoców podoba całą drugą połowę lata. Wnioski do tego daru natury jest zbiorem – soki, napoje owocowe, ciasta, desery. Czas ten nie obejmuje zużycia świeżego. Będzie to znaleźć miejsce na toaletce: Maska porzeczki doskonale dokręcić skórę i odświeżyć kolor, gdy grosza kosztuje kosztem preparatu.

load...

Zawartość:

Właściwości lecznicze

Porzeczki w domu Kosmetologii

Jest czarny, czerwony i biały. Takie odmienne gatunki różnią się pod względem wyglądu i smaku i składu chemicznego. Maski różnych typów porzeczki rozwiązanie różnych problemów skórnych.

load...

Cechy czarnej porzeczki

Główne nieprzezroczyste berry, osiągnięcie pełnej dojrzałości, to jest prawie czarny. Jest w takim stanie, że jest gotowy do użycia. W czarnej porzeczki, w porównaniu z innymi odmianami, najmniejszej ilości kwasu, łatwo jest określić nawet smak. W związku z tym tego rodzaju jagód jest idealny dla overdry skóry, które w żadnym wypadku nie może:

  • Wieku;
  • Wyschły i zniszczone;
  • Skłonność do tworzenia się zmarszczek;
  • Suche.

Jeśli oglądasz skład chemiczny tego owocu, wydaje się, że został specjalnie zaprojektowany przez naturę, aby rozwiązać problemy starzenia się skóry. Superior Indeks nawet cytrusy zawartość witaminy C w połączeniu z innymi mikroelementy podejmowania sok z czarnej porzeczki unikatowy środek przeciw starzeniu. Ponadto zmniejsza jasność plam pigmentowych, dezynfekuje i uzdrawia, pomaga przywrócić gidrotsirkulyatsii.

Korzyści z czerwonego

Maseczka z czerwonych porzeczek mogą stać się codziennym narzędziem dla właścicieli skóry tłustej. Odmiana ta jest bogata w mikroelementy i minerały. Potas, magnez i żelazo, które jest w czerwonej porzeczki zawierają więcej niż w jakimkolwiek innym jagód, wzmocnić powierzchnię naskórka, wygładzenia luz wizualnie i praktycznie. Regularne wycieranie twarzy wacikiem zamoczonym w soku z czerwonych porzeczek, dopasuj kolor i daje miękką zdrowy blask. Kompozycja jest skuteczna do usuwania niezdrowe zaczerwienienie nosa u palaczy i zredukować jasność przekazywania blisko sieci żylnej powierzchni skóry.

Właściwości białe

Biały lub lekko różowe jagody porzeczki tej odmiany jest czasem mylony z nevyzrevshie czerwieni. Jest to błąd, biały – niezależna marka. W domu w masce kosmetologii z jagód ten kolor jest używany do normalizacji pocenie i łagodzi obrzęki. Nie ma ryzyka, aby zabarwić skórę stosując sok z białych porzeczek na osobę pozwala na używanie tego narzędzia bezpośrednio przed udaniem się do ludzi.

Balsamy soku pod oczami przez 5 minut usunie torby i wizualne oznaki zmęczenia i niewyspania. Maska nadaje się dla skóry tłustej, mieszanej i normalnej skóry. Nie ma ograniczeń wieku, jak jagody nadmiar kwasu nie jest inaczej.

Zasady eksploatacji jagody dla masek domowych

Do wytwarzania domu kosmetycznych owoców porzeczki stosuje się świeże, mrożone lub suszone. Na lato, pierwsza opcja jest optymalna, jako najmniej czasochłonne. Zebrane jagody są wystarczające, aby uporządkować, oddzielając uszkodzone lub pokryte odrobiną owoców. Niedojrzałe odrzuca również jako nieprzydatne. Łatwe płukanie wystarczy surowiec był gotowy do użycia.

W zimie zawsze była dostępna dla efektywnego maską, wstępnie mrożonych porzeczek. Przed tą procedurą są klasyfikowane jagody, jak w pierwszym przypadku, są oddzielone od łodygi, przemywa i suszy w pieluszki. Morozov lepsze czasy z kilkoma jagody do przygotowania maski nie było konieczne rozmrażanie całą objętość produkowanych surowców. Mrożonych owoców przed dodaniem do maski do ogrzania naturalnie Mikrofalowe lub przyspieszenie rozmrożeniu gorącą wodą skraca zawartości cennych substancji.

Nawiasem mówiąc, surowiec nie tylko zatrzymany, ale również do wyschnięcia. Suszenie przeniesiony lub oddzielone od gałązki jagód powinien być naturalny. Rozszerzenia na papierze ręcznie wymagają regularnej kontroli i usuwania jagody gnić. Zamiast więc przygotowanych surowców można zrobić nie tylko maski porzeczki, ale domowe peelingi, kruszone suszone jagody w młynku do kawy.

Przepisy maski do twarzy z porzeczek

  • Przeciwzapalny

Antyseptyczne trądziku maska ​​porzeczka jest przygotowywane ze świeżych lub mrożonych jagód. Mielone lub peredavlennaya czarnej porzeczki mieszać łyżką płynnego miodu i kilkoma kroplami cytryny. Zawiesinę zastosowano do obszaru zapalnym przez 15 minut, następnie przemywa się ciepłą wodą.

  • Przeciwko piegi

0. Wyciśniętym sokiem z czerwonych porzeczek dodawanych do niesłodzone twarogu. Dla lepszego stosowania można rozcieńczyć mieszaniny śmietany i mleka aż kremowej konsystencji. Efektywność jest widoczny po 2-3 zabiegów w odstępach tygodniowych.

  • Matujący dla skóry tłustej

Składa się z twarogu, miodu i soku z czerwonych porzeczek białych lub w równych proporcjach. Mieszaninę rozcieńcza się trzy łyżki mocne zaparzenie zielonej herbaty liściastej. Maska jest stosowana przed snem 15-20 minut.

  • Odmładzający

Kleik z czarnej porzeczki zmieszanej w równych częściach z oliwek lub olej lniany. Maska jest stosowana do masażu twarzy i szyi. Po 20 minutach, kompozycja jest zmyta ciepłą wodą.

Dostępność i niska cena porzeczki pozwala cieszyć się jego zalety cały rok. Terminowe zbioru surowców pozwala stale mieć pod ręką jest nie tylko pyszny deser, ale skuteczny kosmetyk.

load...