Maseczka z glinki: właściwości użytkowe i kilka receptur

Naturalne kosmetyki mają zalety kompleksu przed drogich nieskręcanej marek: są one dostępne, łatwe w obsłudze i przyjazne dla środowiska. Sok z warzyw, miód, śmietana, jajka doskonale odżywiają skórę, nasyca ją w niezbędne minerały, powraca sprężystość i ładny kolor. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia – Maseczka z naturalnej gliny, użytecznego i taniego materiału. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo, jak korzystać z gliny można dbać o skórę.

load...

Zawartość:

Lecznicze właściwości gliny

Jeśli chcesz wnieść swoją skórę, aby bez jakichkolwiek istotnych kosztów i wycieczki do salonu piękności, użyj glinki kosmetycznej. Zakup może być w sklepie lub aptece, a środek gotować i zastosować maskę na twarzy jest bardzo prosta. Dlaczego wybór padł na tego naturalnego materiału? Aby to zrozumieć, wystarczy rozważyć jego skład chemiczny.

W ramach naturze nasyconych minerałów gliniastych, takich jak aluminium, krzem, mangan. Niewielka ilość tych składników mogą korzystnie wpływać na ludzką skórę. Załóżmy, że krzem zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych, wzmacnia naskórek, uczestniczy w tworzeniu kości i kolagen. Aluminium i manganu wysusza skóry, łagodzi stany zapalne. Ponadto, prawie wszystkie z gliny twarzy maski zaleca się stosować do czyszczenia i wybielania.

load...

Oczyszczanie górnej warstwy ze względu na fakt, że elastyczna skały doskonale absorbuje i posiada nadmiar oleju i zanieczyszczeń, które gromadzą się z upływem czasu na powierzchni. Jednocześnie konstrukcja gliny pozwala odgrywać rolę obierania, tak Maski na bazie gliny i innych składników łatwo usunięcia martwych komórek.

Zalety różowy gliny

W naturze, zwłaszcza w górach lub na zboczach rzeki, nie jest łatwo znaleźć różne rodzaje glinek, w tym medycznym. Najbardziej naturalny materiał posiada neutralne kolory – szary, brązowy, czarny. Nieco mniej można spotkać czerwoną, niebieską lub białą masę. Ale różowy gliny nie istnieją w przyrodzie, jest tworzony sztucznie poprzez zmieszanie materiału czerwony i biały. Dlaczego różowy odcień? Jest łagodny, miły, przyjemny i bardziej znane w użyciu.

Wiadomym jest, że greckie piękności zrobić sobie kąpiel z czerwonego i różowego składu, rozcieńczając naturalną masę mleka. Pod wpływem tych substancji, że skóra staje się miękka, aksamitne, szybko gojące się rany i choroby skórne były. Wybór odpowiedniego Maseczka z glinki różowej, wytwarzane naprawdę wspaniały efekt: po kilku zabiegach skóra zostaje wygładzona i dostaje piękny, zdrowy blask.

Różowy oznacza nie stracił przychylność i nowoczesne piękno. Jeśli regularnie używać maski z gliny to delikatny odcień można zaobserwować efekt narzędzia na skórze:

 • Poprawia koloryt i cerę;
 • Zwiększone właściwości regeneracyjne;
 • Bielone ciemne plamy;
 • Eliminuje połysk i matowe kupili;
 • Aktywowane procesy obiegu.

Oczywiście, maska ​​z różowego gliny, jak każdy inny, należy stosować ostrożnie i najlepiej po konsultacji z kosmetyczką. Doświadczony specjalista pomoże określić typ skóry i doradzić najlepszą możliwość korzystania z naturalnego materiału określonego typu. On opowiada szczegółowo o przeciwwskazaniach do stosowania: Jako reguła choroby, naczyniowe i skórne manifestacje w głowę.

Popularne przepisy kulinarne z różowymi masek gliny

Jeśli nie ma przeciwwskazań do stosowania różowy gliny, a także alergii na którykolwiek z tych składników, można łatwo w domu może przygotować jedną z proponowanych maski i regularnie go używać, co od czasu do czasu przerwy – skóra powinna również odpocząć.

Prosta maska ​​z różowego gliny

Królewski Maska z aromaeffektom

Do wytwarzania mieszaniny kilku składników kosmetycznych muszą być przygotowane wcześniej:

 • 3 łyżki. Łyżka podgrzać mleko;
 • 3 łyżki. łyżka suchej różowy gliny;
 • 1 łyżki. łyżka gęstego miodu; . Lli_2
 • 1 łyżeczka mielonej kawy; . Lli_2
 • 1 łyżeczka proszku kakaowego;
 • Kilkoma kroplami oleju (masło shea, migdałów i kakao).

Wszystkie składniki dokładnie miesza się w naczyniu ze szkła lub ceramiki, a następnie bezpośrednio nanosi się na masce na twarz gęstej warstwy.

Powstaje pytanie: jak zachować maskę gliny na jej twarzy. Pięć do dziesięciu minut nie wystarczy, a ponad pół godziny będzie wysusza skóry, więc najlepiej jest trzymać się złotego środka. Po trwała 15-20 minut, masę należy zmyć ciepłą wodą. Przechowywania gotowej mieszanki nie może być dłuższy niż 3 dni w lodówce, ale najlepiej jest użyć natychmiast po przygotowaniu. Po pierwszym zabiegu można poczuć niezwykłą świeżość i lekkość. Wydaje się, jakby skóra pozbył dużym obciążeniem i zaczął oddychać.

Maska różowy gliny z olejkami eterycznymi

Skład bielenie z mleka

W celu wytworzenia proszku do mieszanki trzeba różowy kolor i jeden z produktów mlecznych, w zależności od rodzaju skóry: nadającego się do oleistej kefir lub jogurt, suchą – śmietanki, mleka lub kwaśnej śmietany. Skóra normalna odpowiednio reagować na wszystkie produkty mleczne. Wymieszać proszek i wybranych składników, umieszczonym na przygotowaną skórę.

Aby gliny Maseczka kosmetyczna nie wysycha przedwcześnie, nawilżyć ją z niewielką ilością wody. Po płukaniu, suchość skóry dodatkowo zastosować krem ​​odżywczy.

Pomidory z gliny dla skóry dojrzałej

Jest tajemnicą, że kompozycja maski zależy nie tylko od rodzaju skóry, a także od wieku. Z biegiem lat, straciła elastyczność naskórka, są cienkie linie, naturalny blask znika. I tutaj przychodzi z pomocą zwykłego pomidora. Wymagana jest wspaniała maska, która jest opcjonalna nawilżenia i odżywienia – Self-gotowane przecier pomidorowy i gliny. Jedna łyżka suchego proszku i przecier pomidorowy na tyle, aby wystarczyło jednej procedurze. Dla maksymalnej wilgotności nie jest zbyteczne, aby dodać łyżeczkę śmietany lub oliwy z oliwek.

Oczywiście, glina jest bardzo przydatna do twarzy: maseczki, stosowany regularnie 1-2 razy w tygodniu, może przywrócić młodość skóry, a wraz z nim – pewność siebie i dobry humor.

load...