Maseczka grochu: stare przepisy na twarzy i włosach mąki grochowej i groszkiem

Ostatnio dużo mówi się o korzyściach płynących z zielonych warzyw i owoców. Zawierają one „niedoborem” substancje, takie jak kwas foliowy, który jest bardzo mały, w innych produktach. Najłatwiej dostępne z tych warzyw jest groch. Jego walory kosmetyczne były znane w starożytnym Rzymie. Kobiety już dużo wiedzieć o kwestie ochrony młodości i urody. Własna maska ​​twarzy z grochu stosowanych obecnie. W tym artykule opiszemy jak taka kompozycja może być przygotowana przez, a także opowiedzieć o recepturach cudzych z tego cudownego ogrodu warzywnego.

load...

Zawartość:

Jak przygotować groch

Pierwsze pytanie, które występuje u kobiet, jest związana z wyboru produktów. Może to być świeży groszek z ogrodu lub na sucho ze sklepów. Grochu maska ​​na twarz może być wytwarzany z każdego z nich. Różnica będzie tylko do wytwarzania produktu do dalszego „konsumpcji”.

  • Świeże i mrożone groch musi być wyzwolona ze skórki, a następnie rozgnieść widelcem lub użyć blendera. W rezultacie, należy uzyskać miękkie pasty.
  • Gdy przyczyną jest suchy produkt, powinien on być kruszone do stanu mąki lub proszku. Aby to zrobić, trzeba będzie potężny szlifierki.
  • Druga opcja jest bardziej proste, ale to wymaga czasu. Suchego grochu moczone przez kilka godzin w wodzie, a następnie gotuje się Wynik końcowy jest w postaci puree.

W ten sposób, poprzez przygotowanie pasty „zielony przystojny”, można rozpocząć kompilację kompozycji terapeutycznych. Zaczniemy od najbardziej znanej maski.

load...

Roman maska ​​za elastyczność skóry

Przygotowanie to jest zaskakująco łatwe. Mąka grochowa (2 łyżki stołowe) należy zmieszać z kwaśnego mleka, serwatki lub jogurtu (2 łyżki. L.). Otrzymaną zawiesinę stosuje się do twarzy i szyi i dekolt. Czas jego działania przez około 20 minut. Kiedy wyschnie całkowicie należy wytarto, a następnie przemyć twarzą w ciepłych palców w ruchu kołowego, a na koniec zimną wodą.

Procedura dokonywania powinien być w pozycji leżącej, całkowicie zrelaksowany mięśnie twarzy. Efektem jej uderzające – skóra jest wygładzona, staje się miękka, aksamitna i elastyczna.

Zweryfikowane receptury ludowej przez

Twarz

  • Dla zapalnie skóry

W tym przepisie, można używać tylko do młodych groszek mlecznych. Trzeba go (1 łyżka stołowa. L.) gotować i zrobić z niego smoothie. Wlej go do mleka lub śmietany (2 godziny. L.), dobrze wymieszać i stosować zawiesinę na twarzy. Po 15 minutach spłukać wodą. Ta maseczka z groszkiem czyni skórę szlachetną matową, normalizuje pracę gruczołów łojowych i łagodzi podrażnienia. Po jego regularne stosowanie jest dokręcona linię szczęki i podbródka, czyli osoba wraca do młodości.

  • Zmarszczek

Take 2 łyżki. L. Gotowane proszku grochu i rozcieńczyć go ciepłą wodą i jogurtu naturalnego (dla skóry tłustej może być zastąpiony jogurtu lub zsiadłego mleka). Pozostawić mieszaninę do spęcznienia w ciągu około 5 minut, a następnie stosuje się do twarzy i po 20 minutach płukania czystą wodą. Ponieważ rośliny strączkowe zawierają substancje o właściwościach regenerujących, maska ​​grochowej zmarszczki oraz przywraca skórze elastyczność. Aby uzyskać efekt procedury powinno być wykonane przez 1 miesiąc 2 razy w tygodniu.

  • Trądzik

Trzeba zalać 0,5 szklanki mąki grochowej z wrzącą wodą i odczekać, aż się ochłodzi i zagęszczania. Dodaj do niego śmietanę (100 g) i dobrze wymieszać. Oczyścić twarz, stosuje się go na przygotowanej zawiesiny, a po 20 minutach spłukać ciepłą wody. Ta maseczka z mąki grochowej doskonale oczyszcza skórę, nawilża i jest chroniona przed szkodliwym wpływem środowiska. Zaleca się, aby zrobić 2 razy w ciągu tygodnia.

  • Pielęgnacja włosów

Wlać mąkę z grochu z ciepłą wodą i pozostawić na noc, więc nalegała. W godzinach porannych, stosuje się go na włosy i zmyć po półgodzinie, przy użyciu ciepłej wody. Groch maska ​​do włosów jednocześnie jest doskonałym naturalnym szamponu. Doskonale zmywa olej i zabrudzenia, a także korzystny wpływ na wygląd i zdrowie loki.

Wiele kompozycji terapeutycznych przyszedł do nas z przeszłości, ale dziś mają świetne recenzje. Jeśli ich używać regularnie, będzie szybko zapomnieć o jej włosy i skóra braków. Bądź piękna!

Instrukcja video na przygotowaniu maską grochu

load...