Masaż twarzy w domu dla swojej urody

Zawartość:

Masaż – to świetny sposób na stres, pozbyć się choroby i wzmocnienie układu odpornościowego, który jest znany od kilku tysięcy lat i zostały wykorzystane z powodzeniem panom. Ale żeby odczuwać skutki masażu dla siebie, to nie jest konieczne, aby uruchomić dla drogich uzdrowiskach i napisana przez znanego masażysty. Jest możliwe, aby zarządzać na własną rękę i zrobić masaż twarzy w domu. Ale zanim zaczniemy, niech uporządkować technik, zasad i procedur działania na organizm.

load...

Co to jest masaż twarzy korzyści

Ponieważ masaż przez dłuższy czas nie jest po prostu relaks i posiada procedurę medyczną, to ma pewne właściwości, które są przydatne dla organizmu. Tak samo-masaż twarzy pomoże Ci pozbyć się zmarszczek na czole, wokół oczu i ust, a także ostrzec ich wczesny wygląd. Masaż korzystnie wpływa na naczynia krwionośne, powodując przepływ krwi, co czyni je bardziej elastyczne i mocniejsze. Ponadto, poprzez poprawę krążenia krwi i limfy skóra staje się bardziej odżywcze i tlen, a to przyczynia się do poprawy cery.


Zasady masaż twarzy w domu

Jeśli zdecydujesz się odświeżyć i odmłodzić za pomocą masażu, należy zapoznać się z zasadami spotkania, bo nawet w prosty fakt musi być pewne wymogi, nie mówiąc już o takiej procedurze, masaż domu osoby. Tak więc, oto kilka prostych zasad i wskazówek, które pomogą Ci uniknąć niepotrzebnych komplikacji i trudności w procesie masażu.

 • W żadnym przypadku nie rozpoczęcia kursu masażu bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, ponieważ może być powikłania w wyniku procesów zapalnych w skórze, a także obecności brodawki na twarzy, i opryszczka.
 • Przed rozpoczęciem pracy, należy przetestować środki do masażu w zgięciu łokcia. Pozwoli to zaoszczędzić od wysypki, jeśli okaże się, że cierpi z powodu alergii na składniki olejku lub kremu.
 • Przed zabiegiem należy zawsze oczyścić skórę balsamem. A jeśli wystarczająco dużo czasu, należy również dokonać gorący kompres na rozgrzanie mięśni.
 • Włosy nie przeszkadza, usuń je pod specjalnym bandażem lub po prostu zacheshite z powrotem i zabezpieczyć sworznie.
 • Ręce przed masowanie zdecydowanie potrzebują dobrego umyć, tak aby nie doprowadzić infekcję w otwartych porów.
 • Aby osiągnąć dobre rezultaty, konieczne jest regularne wykonywanie masażu w domu, na co dzień. Średnio jeden zabieg trwa 10-20 minut.

load...

Ruchy masujące

Ważne jest, aby wykonać prawo do masażu, wyłącznie dla linii masażu, a tylko niektóre ruchy masujące. W przeciwnym razie nie będzie tylko uzyskać wyniki, ale także naciągnąć skórę i pogorszyć jej stan. Dlatego przed rozpoczęciem procedury odnoszą się do linii masażu, które są:

 • Od podbródka do ucha;
 • Z punktu poniżej dolnej wargi do ucha;
 • Z punktu na górnej wardze do świątyń;
 • Z kącików ust do ucha środkowego;
 • Od połowy mostu na brwi do świątyń;
 • Od połowy czoła na linii brwi do skroni
 • Od zewnętrznego kącika oka do wewnątrz dolnej powieki;
 • Od wewnętrznego do zewnętrznego kącika górnej powieki.

To właśnie w tych obszarach ruchu chłonnych. I to jest bardzo ważne, aby zrobić wszystkie ruchy w kierunku jego przepływu. Ale ruch w masażu wielu z was wie i są zaznajomieni z dzieciństwa. Inaczej jest silny nie popycha, pat, głaskanie, szczypanie, etc. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, więc ruch w tej dziedzinie powinny być bardzo ostrożny, bez ciśnienia i prasowaniem.

Self-masaż twarzy przeciwzmarszczkowy

Ten masaż pomoże Ci pozbyć się zmarszczek na czole, duży make mniej intensywne, ale również zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek. Powinno być wykonywane na liniach masaż od środka czoła do skroni, a także w kierunku pionowym od brwi do linii włosów.

Lekko stuknął palcami w różnych kierunkach, nie wyciągając jednocześnie skórze przez 5-10 minut. Jeśli chcesz zmniejszyć zmarszczki między brwiami, a następnie kilka razy delikatnie naciskać na skórze wewnętrznej stronie nadgarstka. Nie zapomnij użyć krem ​​lub olejek do masażu.

Pozbyć się zmarszczek wokół oczu może być, jeśli delikatnie dotykając opuszkami palców na powierzchni problemu przez 5-10 minut dziennie, a potem wewnątrz nadgarstka delikatnie naciskać na orbicie kości.

Płacenie codziennie przez 10-15 minut dziennie, aby masować twarz, można znacznie poprawić stan swojej skóry, nadać jej świeży i zdrowy wygląd bez pomocy drogich kremów i serum. Dobrze, jeśli wynik nie satysfakcjonuje Cię po pierwszym 10-dniowy kurs, zawsze można powtórzyć procedurę po pewnym czasie. Zazwyczaj nie ma przerwy pomiędzy kursami 5-7 dni, aby uniknąć przyzwyczajenia do narzędzia do masażu skóry. W ogóle, pracować na siebie i będzie sukces!

load...