Masaż twarzy Jacquet

Istnieje kilka metod wykonywania masażu leczniczego. A jeden z nich jest metoda masażu Jacquet. Został on opracowany przez francuskiego dermatologa Jacquet (1860/14). Jacquet masaż stabilizuje krążenie krwi, usuwa zmian ropnych i normalizuje przemianę materii. Oznacza to, że masaż ten stosowany jest jako środek rozdzielający różnych chorób skóry.

load...

Technika masażu jacquet ma również na celu normalizacji gruczoły łojowe skóry, poprawy mikrokrążenia. Jacquet masaż wykonuje się na twarzy, pleców, bioder, klatki piersiowej . Masaż Jacquet – technika, która jest używana bez stosowania kremów lub olejków i talk z małą ilością, która jest posypane skórę.

Masaż leczniczy Jacquet odbywa się zwykle bardziej intensywnie niż kosmetyku. Ten rodzaj masażu jest stosowany do rozwiązywania problemów, takich jak słabe krążenie, nadmierne wydzielanie sebum i leczenia trądziku.

Technika masażu

W Jacquet masażu techniką dość trudne do wykonania. Metoda ta polega na rytmicznym mrowienie, które złożyły kciukiem i palcem wskazującym, który odbywa się w czasie napadu obszarów skóry. Takie chwytaki wielki wpływ na warstwie powierzchniowej skóry i głębszych warstwach – tkanki podskórnej. Istotne jest, że takie mrowienie były wystarczająco silne. Że napawa kciukiem i palcem wskazującym chwytać skórę na całej swej grubości w w obszarze który ma być leczony, a następnie gwałtowne i krótkie ruchy ścisnąć go we wszystkich kierunkach, a więc z pominięciem całej powierzchni malowanej. Zazwyczaj zawartość, która jest wytłaczana z węgorza, podobnie jak twaróg lub spiralny pręt czarną główkę, która rura łój, który jest w dużym stopniu zanieczyszczone osiadania pyłu na skórze. Wariacje muszą przemiennie z wibracją i lekkich uderzeń. Jeśli skóra jest zdominowany przez ropiejące trądzik, a następnie masować Jacquet jest przeciwwskazane. Podczas wykonywania technik masażu Jacquet konieczne jest, aby pamiętać, kierunki linii skóry. Ruchy te prowadzą do stymulacji normalnych aktywności przepływu krwi i gruczołów łojowych, ze względu na to, że uniemożliwiają nadmierne zwiększenie wydzielania łoju, co zazwyczaj jest przyczyna trądziku.

Technika ta umożliwia wykonywanie prac masa tych warstw skóry, które nie znajdują się pod działaniem konwencjonalnego masażu (gdzie granulowanie występuje tylko powierzchniowe warstwy skóry).

load...

Harmonogram masaże

Masaże lecznicze Jacquet pierwsze kilka dni powinny być wykonane na codzień, wtedy częstotliwość zabiegów należy stopniowo zmniejszać i osiągnąć nie więcej niż dwa – trzy zabiegi tygodniowo. Sesja masażu powinien trwać nie więcej niż dziesięć minut. Dłuższy czas trwania jest surowo zabronione. I aby pomóc Ci osiągnąć optymalne wyniki, trzeba mieć pewność, aby wydać co najmniej dziesięć sesji. Jest to liczba sesji pomaga zapewnić wysoką jakość wyników. Oczywiście, można to zrobić masaż i trochę dłużej niż dziesięć procedur. Dość często masować Jacquet jest stosowany po takich zabiegach kosmetycznych jak oczyszczania skóry, ponieważ przyczynia się do jego szybkiego ożywienia i uzdrowienia. Należy pamiętać, że procedura ta może być zaufany zrobić tylko doświadczony, ponieważ technika tego masażu jest dość skomplikowane i niekoniecznie wymaga umiejętności i doświadczenia.

Masaż twarzy

Masaż twarzy Jacquet jest zwykle używany dla młodszych kobiet, które cierpią z powodu tłustej łojotok skóry z trądzikiem, plamy i stagnacji infiltracji, jak również wtedy, gdy ton mięśni twarzy jest znacznie zmniejszona. Podczas masażu twarzy Jacquet, jak również w innych częściach ciała, zastosowano wstępnie talk. Czas trwania tej procedury jest to, pięć lub sześć minut. W sumie dwadzieścia procedury przeprowadzane w odstępach co dwa do trzech razy w tygodniu. Najlepiej przeprowadzić procedurę każdej powierzchni czyszczenia, w którym skóry potraktowano dwoma procentowego roztworu alkoholu salicylowy. Masaż twarzy składa się z trzech rodzajów ruchów (głaskanie, ugniatanie, wibracje). W przeciwieństwie do innych typów twarzy masażu kosmetycznego jest w naturze ruchy ugniatania (głęboki i oskubane, które pozwalają wycisnąć tłuszczu).

Wskazania do masażu terapeutycznego Jacquet:

 1. Trądzik, blizny na skórze grubej skórze
 2. Trądzik zapalny jest etap
 3. Makroporowata skóra

Przebieg zabiegów masażu Jacquet:

 1. Najpierw przychodzi oczyszczenie
 2. Potem masaże z pomocą dla Twojego rodzaju skóry
 3. Pod koniec ostatniego śmietaną

Home Care dla skóry problem:

 1. Przede wszystkim oczyszczenie rodzaju skóry;
 2. Dalsze ograniczanie maski działań przeciwzapalnych, gojenia ran;
 3. Na koniec kremu do skóry tłustej i oleistej;

Przeciwwskazania do masażu twarzy Jacquet:

 1. Wysypka krostkowa
 2. Obecność wirusowego lub nasilenia chorób przewlekłych
 3. Zapalenie skóry i alergie
 4. Każde naruszenie integralności skóry
 5. Silnej ekspresji różowaty (gwiazdka naczyń lub siatki)
 6. Ostre zapalenie nerwu twarzowego
 7. Wzornik włosów na ciele kobiet (hirsutyzm);
 8. Płaskie brodawki

load...