Masaż antycellulitowy: jak przezwyciężyć „skórki pomarańczowej”, bez żadnych dodatkowych kosztów?

Zawartość:

Masaż – jest to wspaniały pomocnik w walce o szczupłą sylwetkę. Ponieważ możliwe jest, aby poprawić elastyczność i sprężystość ciała, mają pozytywny wpływ na zdrowie, zwiększyć produktywność sportu, a co najważniejsze, – usuwania cellulitu i przyspiesza metabolizm. Ale kilka lat temu, grałem rolę masażu działalności bardzo terapeutycznych. Teraz większość salonów kosmetycznych oferuje klientom tę procedurę jako naprawczych i modelowania sylwetki.

load...

Nazwa mówi sama za siebie: masaż antycellulitowy – jest skutecznym środkiem do zmniejszenia przejawy owej „skórki pomarańczowej”, który jest tak nieśmiały kobiet w każdym wieku. I bez względu na to, ilu lekarzy lub przekonać panie, że jest to tylko fizjologiczna funkcja kobiecego ciała, co jest, a choroba nie dzwonić, nie ważne jak bardzo, że niemal każdy z nas ma guzki i grudki na skórze ud i pośladków, nie wyłączając i gwiazd, ale fakt pozostaje faktem. Takie wada rozstrój wygląd i sprawia nam szukać sposobów, aby pozbyć się go.

Nawiasem mówiąc, „skórka pomarańczowa” występuje zarówno u kobiet z nadwagą i mają dość szczupła, nawet chuda. Jej wygląd zależy od wielu czynników: hormonalne, zwyczajów żywieniowych, urodzeń i tak dalej. Cellulit – są zmiany strukturalne w podskórnej warstwy tłuszczu, które spowalniają odpływu limfy. Po raz pierwszy został nazwany jako defekt kosmetyczny w 1973 roku na łamach magazynu Vogue, zacytował jednego z właścicieli salonu piękności. A ponieważ kobiety w różnym wieku walczą z „skórki pomarańczowej”. To, oprócz zbilansowanej diety, doskonale pomaga masaż cellulit.

Istnieją różne metody przeprowadzania tej procedury, których skuteczność jest przez stopniowe przejście od sztuczek powierzchni do głębiej. Powierzchnia, która wpływa masa cellulit, – warstwa podskórnej tkanki tłuszczowej. Działać lokalnie w tych miejscach, w których widoczne objawy wyrażone w postaci guzów i wgłębień. Głównym kierunkiem postępowania jest zwiększenie krążenia krwi w masowanych obszarów, ponieważ najważniejszą rzeczą na pozbycie się cellulitu – jest przywrócenie mikrokrążenia w organizmie.

Jaka jest skuteczność masażu?

Masować główny cel antycellulitowy, która polega na korekcie lub zmniejszenie masy ciała, więc jest to dość racjonalne, aby połączyć go z relaksującą leczenia tyłu, hydroterapii i drenażu limfatycznego. Po tym wszystkim, zintegrowane podejście jest zawsze wynikiem jest szybsza i ma większe nasilenie. Jeśli nadal wahać i są niechętne, aby zapisać w toku postępowania, a jednocześnie z westchnieniem, patrząc na swoje odbicie w lustrze, należy pamiętać, że masaż antycellulitowy – to nie tylko relaks i wypoczynek, to również doskonały rysunek i zdrowia.

load...

Nie powinna opóźnić procedurę latem, gdy do kilku tygodni są święta. Lepiej wziąć kurs z góry, tak aby organizm mógł odpocząć i dostosować się do jego nowego stanu. Jeśli odwiedzić salon kosmetyczny z dobrą reputacją i wstępnie skonsultować się ze specjalistą, zadać mu wszystkie swoje obawy, dostaniesz w zamian jest dość szczegółowy wykład o „masaż antycellulitowy”. Jej główne wnioski skrócie wykonań będą wykonywane w przybliżeniu następująco:

  1. Procedura ma na celu poprawę przepływu krwi w najmniejszych naczyniach krwionośnych – kapilar. Metoda ta pozwala skórze pozbyć się toksyn, aby znaleźć piękno i gładkość.
  2. Masaż cellulit aktywują procesy przemiany materii w organizmie, komórki są aktualizowane i wzbogacona w tlen. Wynika to głównie ze względu na poprawę krążenia limfy.
  3. Procedura zapobiega stagnacji w wewnętrznych warstwach naskórka, tak usunięcia zbędnych wymiany i rozkładu produktów.
  4. Masaż promuje wydalanie nadmiaru płynu z organizmu, tak tkanka staje się bardziej elastyczna.
  5. Funkcja oddechowa skóry zostaje przywrócona, normalizuje pracę gruczołów łojowych oraz wielu narządów wewnętrznych.
  6. Wszystkie te zmiany mają korzystny wpływ na napięcie mięśni, uczucie wesołości. A jeśli dodamy do wszystkich zrównoważonego odżywiania i aktywności fizycznej, podstawowy wygląd cellulitu, będziesz wkrótce będą mogli powiedzieć „Do widzenia!”

Wszystkie te wnioski są prawdziwe i nie są wcale przesadzone. Masaż ma bardzo wyraźny efekt, który jest nie tylko bardzo szybki wpływ na stan skóry na obszarach problemowych ciała, ale również przyczynić się do zwiększenia właściwości ochronne organizmu, stymulując układ odpornościowy. Spróbuj, a zobaczysz, że połączenie właściwości leczniczych i kosmetycznych prowadzi do doskonałych rezultatów w postaci gładkiej skóry i doskonałym zdrowiu.

Masaż antycellulitowy w zaciszu domu – to rzeczywistość czy mit?

Co do zasady, ze „skórką pomarańczową”, która nie przeszła w czwartym stopniu i jest gdzieś na granicy drugi i trzeci, możliwe jest zarządzanie i bez wizyty w salonie kosmetycznym przeprowadzając Masaż antycellulitowy w domu. Jednak uciekać się do profesjonalnej pomocy jest nadal konieczne dla kobiet, które nie mają czasu dla siebie ze względu na szybkie tempo życia, są na tyle leniwi, aby przeprowadzić w formie kursu dziesięciu procedur głęboki wpływ lub wykonać dni w celu ułatwienia procedury. Dziewczęta, które nie boją się bólu i są skłonni zapłacić za pozbyć cellulitu minimalnym kosztem wysiłku ze swej strony, warto również nagrywanie do specjalisty. W innych przypadkach, można poradzić sobie w domu.

Oczywiście, może to nie wydawać się bardzo wygodne, ponieważ jest trudny do samodzielnej pracy przez pośladki i tył ud, ale jeśli chcesz, będziesz w stanie dostosować i przyzwyczaić się wkrótce. Ale, po pierwsze, nie trzeba wydać na podróż do pieniędzy, salon kosmetyczny, a po drugie, można zrobić masaż w dowolnym momencie dogodnym dla Ciebie. Nawiasem mówiąc, najbardziej odpowiedni okres do zabiegów antycellulitowych jest uważany za rano przed śniadaniem i wieczorem przed snem.

W rzeczywistości, ich technika wydajność jest dość prosta. Musisz nauczyć się podstawowych ruchów, ich kolejność i orientację, aby zrozumieć, jakie obszary ciała są zakazane, i ile czasu należy poświęcić na procedury. Wszystko to powinno być dobrze, aby dowiedzieć się, ponieważ celem jest pragnienie, aby być użyteczna i nie ranić swoje ciało.

W związku z tym należy rozpocząć masaż łatwo i sprawnie, a gdy skóra i mięśnie będą wystarczająco ciepło, można przyspieszyć, jednocześnie zwiększając ciśnienie. W czasie zabiegu, w zależności od tego, czy trwa to od dwudziestu minut do godziny, a jej częstotliwość zmienia się od codziennie dwa razy w tygodniu, co wybrać, aby wykonać technikę (głębokie lub powierzchowne). Przed dokonaniem masaż antycellulitowy, należy rozważyć kilka ważnych punktów, a mianowicie:

  • Cały ruch należy rozpocząć zrobić w dół, stopniowo wzrasta aż do przedramienia;
  • Nie można masować krocze i miejsc intymnych;
  • Żylaki, choroby sercowo-naczyniowe, oraz choroby skóry są bezpośrednimi przeciwwskazania dla tego sposobu zwalczania cellulitu.

Klasyczny masaż antycellulitowy w domu

Istnieją cztery rodzaje skutecznej antycellulitowy: klasyczne (ręcznym), lub na sucho, miód i próżni. W tym artykule skupimy się na każdej z nich, ponieważ odznaczają się one technikę opartą i używane z dodatkowego sprzętu i materiałów. Aby rozpocząć, należy rozważyć klasycznej wersji – ręczne. Jest to najbardziej powszechna i nie wymaga specjalnych warunków, materiałów pomocniczych i narzędzi, z wyjątkiem masażu oleju (opcjonalnie). Podstawowymi technikami tego antycellulitowe zabiegi są ugniatanie istniejącej tkanki tłuszczowej w problematycznych obszarów ciała i pobudza krążenie krwi.

Krok pierwszy – wykonać głaskanie. Trzeba przygotować skórę do masażu, rozluźnia mięśnie proste i gładkie dotknięciem palca. Ruchy są wykonywane powoli i arbitralnie, ale nie zapomnij, aby rozpocząć od dołu, stopniowo rośnie wyższy. Należy zwrócić uwagę na każdy problematycznych części ciała, nie należy zaniedbywać takiego przygotowania, ponieważ ma na celu poprawę krążenia krwi w naczyniach włosowatych.

Krok drugi – i pocierać zacieru. Dołączanie dłoń z palcami rozłożone szeroko, jak to jest możliwe gęściej do wybranych obszarów ciała i zacząć wykonywać szlifowanie. Upewnij się, że skóra jest przesunięty pod presją w tym samym kierunku co palce. Poprawi to jego sygnał wyświetla nadmiaru płynu i zmniejsza grubość warstwy podskórnego tłuszczu. Nogi powinny działać przez oddolnego i biodra – porusza się w kręgu.

Kolan, kostek i nóg mogą być masowane nieco inaczej. Dołącz do rąk w ringu, obejmując nogi wąskie gardło tak, że małe palce i kciuki dotykania. Teraz zaczynają prztyczek w górę iw dół, tarcie i ugniatanie skóry. W żadnym przypadku nie zranić siebie, spróbuj przesuwać ręce nad ciałem bez większego ciśnienia. Pomiń ten krok dla tych obszarów, w których zostały zaobserwowane kruchość naczyń włosowatych, uszkodzenia zewnętrznego lub widzieli dużą liczbę żył na powierzchni skóry.

Krok trzeci – naciśnięcie. Technika masażu ruchy mogą być powierzchowne lub głębokie, w zależności od stanu naczyń i naskórka. W pierwszym przypadku należy delikatnie pociągnąć skórę palcami i pozwolić jej odejść. Dzięki czemu będą w stanie złagodzić trochę tkanki tłuszczowej, są na górze.

Jeśli jesteś gotowy, aby wykonać głęboki nacisk, chwycić za ręce, a dużą część obszaru problemowego i „ugniatać” go jako test, przechodząc od krawędzi ku środkowi. Ale spróbuj w tym przypadku, aby uniknąć zbyt bolesne ruchy. Technika ta jest najbardziej skuteczne, ponieważ działa na głębokich złogów tłuszczu, zwiększa drenaż limfatyczny, powracając tym samym elastyczność skóry i łagodzi cię od znienawidzonej „skórki pomarańczowej”. Nadaje się do pracy na wszystkich obszarach problemowych ciała, a zatem nie tylko wykonywać nogi, wewnętrzne i zewnętrzne ud i pośladków, ale także żołądek i przedramię. Nie zapomnij o kolana.

Krok czwarty – pat. Ta metoda uzupełniająca Masaż antycellulitowy w domu, jest praca na obszarach problemowych ciosy ciała. Mogą one być różne w sile i intensywności, to wszystko zależy od progu bólu. Technika wydajność jest bardzo prosta: zbicie pięści lub pat palcami, dokładnie działa przez cały cellulitu dotkniętego obszaru.

Krok piąty – i znowu głaskanie. Nie zapomnij „pieścić” ciało, dając dość sztywne procedury masażu, zwłaszcza jeśli wystąpiło po raz pierwszy. Delikatny dotyk dłoni i palców zamachem spocona skóra, relaksuje i uspokaja go. Podobnie, bym zrobił i doświadczony masażysty w salonie kosmetycznym, ponieważ każda procedura zapewnia komfortowe jego zakończeniu.

Tarcie suche, próżni i masaż miodowy

Próbując ustalić najbardziej skuteczny sposób, jak zrobić masaż antycellulitowy w domu, nie zapomnij o metodzie znanej jako sucho. Trzeba będzie pędzel, który ma naturalne włosie średniej twardości lub specjalną rękawicą. Można jednak zrobić zwykły ręcznik, skręcone w wiązkę. Ten wariant masażu jest odpowiedni dla tych, którzy nie lubią płacić za procedury obchodzi dużo czasu, ponieważ czas jej trwania jest tylko pięć minut, a częstotliwość – dwa razy w tygodniu.

Technika ta jest tarcie obszarów problemowych ciała dotkniętej cellulitem, aż do czerwoności. Co to ma znaczyć? To całkiem proste. Warstwa tłuszczu w skórze do „skórki pomarańczowej” złamanym krążenie krwi, i trzeba go przywrócić. Ale nie ulec pokusie, aby jak najszybciej osiągnąć zaczerwienienie, pocierając ciało z gwałtownymi ruchami z wielką siłą. Więc będzie można zarobić tylko siniaki i zadrapania. Dokładność i powolne tempo – to jest klucz do sukcesu.

W związku z tym, należy suche tarcie na tej samej zasadzie co ręcznego masażu. Bezpośredni ruch od stóp do głowy, utrzymać niską intensywność, jak i ocieplenia zwiększa ją. Nie patrz na zegarek, bo najpierw będzie musiał poświęcić więcej czasu, ale wtedy prilovchilis, a ciało przyzwyczaja. Aha, i co najważniejsze, skóra musi być suche, w przeciwnym razie nie można uniknąć urazów. Po zabiegu, traktuje się, włożywszy na balsam do ciała lub zmiękczający balsam.

Nie mniej skuteczny masaż i próżnia. Oczywiście, ekspert w salonie kosmetycznym uczyni go bardziej profesjonalny, ale to nie jest tak skomplikowane maszyny, tak aby nie próbować uczyć go w domu sam. Czas trwania zabiegu to około dwadzieścia do trzydziestu minut, ale jeśli na początku nie będzie w stanie utrzymać się w tych granicach, nie martw się. Sprawdzić Masaż antycellulitowy w domu może być pojawienie się zaczerwienienia na skórze.

Wszystko, czego potrzebujesz do tej procedury – bank silikonu i oleju masażu. Można je kupić w każdej aptece. Zastosuj produkt na obszarach dotkniętych cellulitem, dokręcić mały słoik i umieścić go na skórze. Nie zapominaj, że należy zacząć od dołu, stopniowo przesuwając wyżej. Zobaczysz, że dzięki wyporności powietrza banku niejako „prisosetsya” do ciała. Przesuwając go na obszarach problemowych w ruchu kołowego, stopniowo można osiągnąć odporną na nich pożądany zaczerwienienia. Jeśli okaże się, zaprzestać masażu i leżą pod kocem, aby utrzymać przepływ krwi. Następnie należy wziąć prysznic i położyć na cellulit krem ​​zmiękczający skórę lub balsam.

Bardzo skuteczny i masaż miodowy. Ci, którzy doświadczyli jej wpływ na siebie, twierdzą, że w wyniku jego zastosowania w domu nie różni się zbytnio od salonu. „Appelsinovaya skórka” zniknie na długo pozostawiając nadwagi. Ale masaż z miodem jest dość bolesne właścicieli cienkiej skóry często są posiniaczone. Aby osiągnąć efekt trzeba podjąć kurs dziesięciu zabiegów, które przeprowadzane są co drugi dzień.

Tak, trzeba wymieszać dwie łyżki miodu siebie (najlepiej w płynie) z dwudziestu kropli olejku z owoców cytrusowych i stosować uzyskaną kompozycję na obszarach problemowych ciała. Teraz starają się trzymać dłonie i wyciągnąć je ze skóry. Czy boli? Nie martw się, jak być powinno. Jeśli bezbolesny uczucie, to zadane zbyt cienką warstwą mieszaniny oleju z miodem, naprawić je i spróbuj ponownie. Przesuń od dołu do góry, nie spiesz się. Masaż może być rozwiązana dopiero po miód na wszystkich obszarach problemowych stają się białe i stają się bardzo lepki. Wziąć prysznic i do zwiększenia efektu, stosuje się do ciała antycellulitowy krem.

Wraz z nadejściem wiosny, wielu kobiet ze zmianami niezadowolenie notatkę w kontury swojego ciała i pośpiesz, aby przywrócić starą formę. Zgadzam się, w rzeczywistości czasami bardzo trudne do przeznaczyć część swoich ciężko zarobionych pieniędzy na kurs profesjonalnych zabiegów w salonie piękności! Ale to nie jest problem – nie jest rozwiązaniem, byłoby życzyć. Jeśli nie są leniwi i chcą dać sobie trochę czasu, a następnie iść do przodu – dla piękna i harmonii!

load...