Marynata Leningrad: legendarne recepty sowieckich

Zawartość:

Ta zupa – jeden z niewielu dobrze zachowanych w pamięci tych, którzy złowione okresu sowieckiego. Był nieodłącznym elementem menu przekąska, stołówki, restauracje i jest dobrze zapamiętany przez ludzi, którzy żyli w okresie Związku Radzieckiego.

load...

Struktura elementów każdego rassolnik musi zawierać marynaty. W razie potrzeby, a dla bardziej intensywnego smaku, umieścić go w białych korzeni – selera, pietruszki i innych ziół. Inne składniki różnią się tylko nieznacznie. Marynata może być przygotowany w taki sposób, że jest on dostosowany do wegetariańskiej menu. Jego recepta jest prosta nie obejmuje mięsa. Inne warianty dania przygotowywane są głównie na bulionie: mięso, kości, ryb, drobiu, grzybów bulion.

Starsze wersje oparte są na produkty mięsne marynowane, takich jak nerka, podroby drobiu, wątroby. Z mięsa kolorze cielęcina, wołowina, jagnięcina, wieprzowina. Technologia przygotowania rassolnik wymaga marynaty do tego dania koniecznie obrane. Preparaty takie są nie tylko małe warzywa, reszta nie tylko usuwa się górną warstwę, ale również większe nasiona usuwa się z wnętrza. Są one często cięte na paski i karo, a następnie pojawił się w misce i dodawany do pożywki po osiągnięciu ziemniaki gotowe, gdyż w przeciwnym razie może ona twardnieje i staje się niesmaczna.

Reszta technologii przygotowywania rassolnik jest taka sama jak w innych zup wypełniających. Przed podaniem gorące posiłki w misce umieścić ryb lub produktów mięsnych, pokrojone w plasterki pieczarki. Oddzielnie podawane śmietanę lub sos oparty na śmietanie, pierogi z serem lub tarty. Zależnie od produktów wchodzących w skład receptury, następujące rodzaje marynowane: Warszawa, dom, zrelaksowany, Leningrad.

W tym artykule omówimy szczegółowo w naczyniu zwanym „ogórek Leningrad”. Jego charakterystyczną cechą jest to, że używa jej do gotowania jęczmienia perłowego, wstępnie gotowane do miękkości. Czasami marynowane w Leningradzie umieścić kasza owsiana, pszenicy lub ryżu. Ponadto skład zupy to marynaty, cebulę, ziemniaki, pietruszka, marchew i pomidory.

load...

Leningrad marynowane nerki

Prawdopodobnie rassolnik przepis z nerki – jeden z najstarszych w Polsce. Zauważ, że ogórki – obowiązkowym elementem każdej takiej zupy. Smak tego naczynia powinny być łagodne jednocześnie lekko kwaśne i solone.

Składniki:

 • Nerki wołowe (raw) – 600 gramów
 • Ziemniaki – 700 gramów
 • Ogórki – 3 sztuki
 • Cebula – 1 szt
 • Jęczmień – 150 gramów
 • Margaryny – 50 g
 • Koncentrat pomidorowy – 50 gramów
 • Mięso Rosół – 2 litry
 • Przyprawy
 • Sól
 • Kwaśną śmietaną – 50 ml
 • Zieleń

Przygotowanie:

Aby utworzyć tego dania należy podchodzić w sposób następujący: mięso wołowe rozebrać kubki z nadmiernego tłuszczu i filmach. W celu pozbycia się charakterystycznego zapachu, nerek muszą być moczone w wodzie przez 2-3 godzin, woda musi być zmieniany kilka razy. Po upływie określonego czasu, spuścić wodę, wlać świeże przygotowane i umieścić na ogniu. Gdy woda wrze, odcedzić i wlać nowy, przepłukać nerki. A potem technologia wytwarzania jest taki, że trzeba gotować. Następnie – pokroić w plasterki, wysłać je z powrotem do miski, albo przed podaniem zupę, aby umieścić je bezpośrednio na talerzu.

Ponieważ technologia przygotowania tej zupy stanowi, że Leningrad jęczmień marynowane być z, to trzeba zrobić kaszę: iterację go wypłukać pod wodą. Oczywiście będzie to idealne rozwiązanie, jeśli wieczorem moczyć je w wodzie, w tym przypadku jest to gotowane szybciej. Kasza umieścić we wrzącej bulionu, dodać pokrojone ziemniaki i dać czas na te pokarmy gotowane (około 15 minut).

Kiedy trzeba gotować startą marchew i cebulę: podsmażyć je na patelni, wlać koncentrat pomidorowy lub pasty, a następnie umieścić warzywa pokrojone ogórki, sól, dodać przyprawy. Doprowadzić mieszaninę aż gotowane, dusić pod przykryciem. Wtedy to wszystko przenieść do garnka z zupą, niech gotować przez kolejne 5 minut i wyłączyć grzanie. W każdej płytce, umieść łyżkę zupy z kwaśną śmietaną i rozsypał garść zielonych.

Mięso w marynacie Leningrad

Należy pamiętać, że przepis na tę zupę, która przyjechała do nas z czasów starożytnych, w szczególności nie mógł zmienić. Jej technologia przygotowania ogranicza nas w składnikach i metoda sama procesu. Jedyną rzeczą, którą można wymieniać – jest rodzajem mięsa, które gotuje się pierwszy posiłek. Zapraszamy do zapoznania się przepis zupa jest odpowiedni dla osób, które nie lubią podroby i chcesz przygotować marynatę Leningrad na bazie mięsa. Mówimy jednocześnie, że mięso będzie pasować do każdego.

Składniki:

 • Woda do zupy – 3 litry
 • Ogórki – 2 szt
 • Mięso (wieprzowina, wołowina, kurczak) – 300 gramów
 • Kasza jęczmienna – 1 szklanka
 • Koncentrat pomidorowy – 2 łyżki
 • Ziemniaki – 3 sztuki
 • Cebula – 1 szt
 • Marchew – 1 szt

Przygotowanie:

Od tego zupa z jęczmienia, grys moczyć przez kilka godzin, korzystnie przez noc, jeśli jest to możliwe. Następnie zagotować bez soli w dużej ilości wody. Kasza perłowa powinno być dobrze ugotować i miękkie. Technologia wytwarzania rassolnik Leningrad oznacza, że ​​będzie on na zupy, w tym przypadku mięsa. Pokrój wieprzowiny, wołowiny lub kurczaka kawałki i gotować do miękkości na małym ogniu. Pamiętaj, że to będzie dużo smaczniejsze, jeśli mięso jest bardzo delikatne i ugotować. Wchodzisz na durszlak gotowy jęczmień, zlać się z wody, więc nie uderzyć w zupie.

Pikle czysty nóż ze skóry, jeśli są one małe, to nie jest wymagane. Pokroić w kostkę i gotować na wolnym ogniu na patelni z niewielką ilością wody. To powinno być obowiązkowe, więc idzie wspólnej technologii. Bo jeśli to nie działa, zupa może być zbyt kwaśny i może nadal „beczka” smak i zapach marynaty.

Oczyścić ziemniaki i pokroić w kostkę. W rondlu z bulionu umieścić ziemniaki i kaszę perłową, dodać sól. Gdy warzyw ugotować, przenieść się do marynat, rumiane cebula i marchew, gotować wszystko razem przez 10 minut. Saute przepis zwykle: w oleju roślinnym na dużym ogniu podsmażyć posiekaną cebulę kilka minut, a potem, gdy staje się przezroczyste i miękkie, posypać w startej marchwi, wymieszać i gotować przez jakiś czas trochę więcej przy zamkniętej pokrywie, dodać koncentrat pomidorowy. Oczywiście, smak będzie bogatszy rassolnik jeśli nie natychmiast zastosować i umożliwić prawdziwe gorące danie. W gotowej zupy dodać pokrojone dużo zieleni, każda płyta umieścić śmietanę.

Zatem główną cechą rassolnik w Leningradzie jest to, że jest przygotowany z kaszą perłową. Ponadto, niektóre źródła podają, że przepis z Leningradu rassolnik obejmuje mięso jakiegokolwiek zwierzęcia, a druga byłaby poprawna, jeśli robisz to z produktów ubocznych: nerek, wątroby i innych.

Jest to świetna zupa, sprawdzone, to jest pamiętany przez wiele gospodyń domowych. Zaleca się, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, po pierwsze, ściśle przylegającą do receptury i obserwując całą technologię wytwarzania. I wtedy będzie można eksperymentować trochę, na przykład, ziaren lub mięsa. Następnie, za każdym razem smak Leningrad rassolnik będzie nieco inna, ale zawsze ciekawe.

load...