Mans kuchni, czyli jak wybrać kuchenki mikrofalowej

Zawartość:

W ciągu ostatnich dwudziestu lat w naszych kuchniach pojawiła się tak wiele nowych urządzeń, które do tej pory nawet nie mają pojęcia. Wśród nich jest kuchenka mikrofalowa. Jest to bardzo przydatna poręczne urządzenie w kuchni. Ciepła mikrofalowa pozwala żywności do rozmrażania żywności szybko gotować kilka posiłków w ciągu kilku sekund. Jednak nie każdy rozumie, co kuchenki mikrofalowej (sverhchastotnoe), i jak to wpływa na ciało. I tak wiele osób ma rozsądny pytanie, i nie jest to niebezpieczne, jeśli kuchenka mikrofalowa dla ludzkiego organizmu.

load...

Aby rozpocząć, należy rozumieć, że nie jest to promieniowanie radioaktywne, ale samo w sobie jest niebezpieczny dla ludzi. Ale kuchenki mikrofalowe mają na celu najlepszej ochrony zdrowia ludzkiego. Przestrzeganie zasad przy użyciu kuchenki mikrofalowej, zawsze będziesz bezpieczny. Mając to na uwadze, wybór kuchenki mikrofalowej, konieczne jest, aby sprawdzić, czy wymaganego certyfikatu bezpieczeństwa.

Aktualne modele kuchenek mikrofalowych są wyposażone w system ochrony. W kuchence mikrofalowej drzwi powlekane sitko ochronny, który skutecznie zapobiega osoby z promieniowaniem mikrofalowym. W tym samym drzwi do tego celu jest bardzo ciasno do ciała. Ponadto, dla ochrony przed promieniowaniem mikrofalowym opracowana automatyczna blokada włączyć kuchenki mikrofalowej przy otwartych drzwiczkach. Ze względów bezpieczeństwa, mikrofalówka naprawić samemu jest zabronione.

Absolutnie nieszkodliwa i jedzenie gotowane w kuchence mikrofalowej. Zasada działania kuchenki mikrofalowej jest prosta mikrofale, które penetrują w głąb produktu pobudzają cząsteczek zawartej w nim wody. Pod wpływem fal, one zaczynają się poruszać, dzięki czemu produkt jest ogrzewany od wewnątrz dość szybko. Teraz, gdy mamy rozumieć mechanizm mikrofali, spróbuj dowiedzieć się, jak wybrać kuchenkę mikrofalową.

Nowoczesne kuchenki mikrofalowe nie tylko warunkowo można nazwać mikrofalowa. Ponieważ wiele modeli posiada inne funkcje wbudowane. Dlatego przy wyborze kuchenki mikrofalowej, należy natychmiast zdecydować, w jaki sposób można go używać. Czy potrzebujesz kuchenkę mikrofalową lub rzeczywiste kuchnia piekarnik z funkcją mikrofal.

load...

Konwencjonalne mikrofalowa wykonuje tylko swoje główne zadanie – to jest możliwe, aby szybko rozgrzać żywności. Chociaż w takich piecach i można gotować kilka potraw. Co do zasady, przepisy kulinarne dla takich pieców są podane w instrukcji obsługi. Ponadto, konwencjonalne kuchenka ma tryb żywności rozmrożeniu.

Kuchenka mikrofalowa z grillem

Ulepszone modele kuchenki mikrofalowe są wyposażone w dodatkowy element grzejny, który pozwala już do gotowania w kuchence mikrofalowej szereg potraw, takich jak gorąca kanapki, pieczone mięso itp Element grzejny jest dwojakiego rodzaju. – kwarc i opala.

Użytkownik grzejników metalowa rura, wewnątrz której znajduje się element grzejny. Grzejnik znajduje się w górnej części komory roboczej. Bardziej zaawansowane kuchenka mikrofalowa wyposażone w poruszające TAN, który może być zamontowany w pozycji pionowej lub ukośnie, zapewniając ogrzewanie od jakichkolwiek produktów ubocznych. W niektórych modelach jest też niższy grill oprócz górnych elementów grzewczych. TANS ruchomy grill jest bardzo łatwy w użyciu, ponieważ daje dodatkowe możliwości do pieczenia potraw grilowanie. Ponadto, piec mikrofalowy z Tan jest wygodniejsze i łatwiejsze do czyszczenia.

Kwarcowy grill znajduje się w górnej części kuchenki mikrofalowej, a komora jest kwarc rurowy element, który znajduje się pod metalową kratą. Jeśli porównamy te dwa rodzaje rusztów można zauważyć, że grill kwarcowy, w przeciwieństwie do grzejników elektrycznych, w komorze odbywa się nie jest. Inną dodatkową zaletą jest to, że zwykle moc grill kwarcowy mniej niż grzejniki. Dlatego, kuchenka mikrofalowa z grillem kwarcowym zużywają znacznie mniej energii elektrycznej. Piec z grillem kwarcowym narybku bardziej równomiernie i łagodnie, ale TANS grill może zapewnić bardziej „agresywne” ogrzewanie.

Mówi się, że grill kwarcowy jest mniej podatna na zabrudzenia, z którego chroni grill. Jednak należy zauważyć, że nadal istnieje, i to nie wyjdzie do mycia, a także grill z czasem TENovye tłuszcz spray na niego. Ale nie było z tym problemu – cały brud na grill kwarcowy po prostu wypalić.

Zanim kupisz kuchenkę mikrofalową z grillem, należy rozważyć „za” i „przeciw”, aby określić najlepszą opcję.

Kuchenka mikrofalowa z grillem i konwekcji

Jest to bardzo wygodne pieca, które zapewniają cały wachlarz możliwości do gotowania. W uzupełnieniu do grilla takie modele mają wbudowany wentylator i pierścieniowy element grzejny. Wentylator może być usytuowany albo na górze lub na tylnej. Ponieważ wentylator doprowadza się równomiernie w komorze ogrzanego powietrza par smażone produkty są duże, a przez piec. W takim konwekcję kuchenka mikrofalowa może być pieczone mięso, piec ciasta, gulasz warzywny, i tak dalej. Tryb D. Kombinacja konwekcji, kuchenka mikrofalowa z grillem zapewnia ogromne możliwości dla użytkowników.

Należy zauważyć, że pomimo uniwersalności takiego kuchence mikrofalowej nie jest całkowicie zastąpić do pieca. Chociaż w rzeczywistości jest to podobieństwo z pieca. Wadą konwekcji mikrofalówek kratką i wysokiego ciężaru, rozmiaru i wysokim zużyciu energii. Rozumie się, że bardziej kosztowne niż w konwencjonalnym piecu mikrofalowym. Pomimo tych wad, taki piec jest bardzo funkcjonalny i wygodny. Jeśli twarz Ci na pytanie, jak wybrać kuchenkę mikrofalową, a potem po prostu trzeba decydować o sobie, jak to będzie w przyszłości. Na przykład, czy przyjąć model z konwekcji, grill i inne funkcje, podczas gdy w życiu będziesz korzystać z kuchenki mikrofalowej tylko do podgrzewania potraw, a może do rozmrażania żywności. Z drugiej strony, warto oszczędności, wybierając proste mikrofalową i pozbawiając się z wielu przydatnych funkcji.

Wybierz kwotę

Prezentowane w naszych kuchenkach mikrofalowych na rynku można podzielić na trzy grupy pod względem:

 • Mikrofale objętość do 20 litrów;
 • Mikrofale od 20 do 28 litrów;
 • Mikrofale przekraczającej 28 litrów.

Objętość piecu mikrofalowym w dużym stopniu zależy od jego celu. Kuchenka mikrofalowa wyposażona w małej objętości w większości przypadków tylko funkcje mikrofalowe lub mikrofalowej grill. Są one wykorzystywane do ogrzewania lub rozmrażania żywności. Kuchenki mikrofalowe średnia objętość często mają grill i kuchenkę mikrofalową. Czasami istnieje model z kuchenką mikrofalową, grill i konwekcji, i bardzo rzadko mikrofalową. średnia wielkość pieca jest wystarczająco najpopularniejsze i stworzyć możliwości do gotowania. W dużej kuchence mikrofalowej może nagrzewać się jako pokarm i przygotowanie go w dużych pojemnikach, różne w kształcie i wielkości. Jest również możliwe wytworzenie sypkiego żywności i produktów (na przykład, indyk, duże ciasto, etc.), ponieważ te piece są wyposażone w dodatkowe kraty. Takie kuchenki mikrofalowe – to bardzo wygodna opcja dla dużych rodzin. I, oczywiście, dla tych, którzy są zaangażowani w gotowaniu różnych potraw.

Wybierając kuchenkę mikrofalową, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na średnicę talerza obrotowego. Im większy rozmiar, tym bardziej, że mogą być wprowadzone. Obrotnica – jest to jeden z najważniejszych elementów komory roboczej.

Należy jednak pamiętać, że mikrofale mają dużą objętość i duże wymiary. Więc trzeba dowiedzieć się, jakiego rodzaju mikrofalową będziesz miał żadnych problemów, aby umieścić w swojej kuchni. I to nie tylko obecność wolnej przestrzeni, ale również bezpłatny wygodny dostęp do kuchenką mikrofalową.

Powłoka wewnętrzna

Ściany komory przetwarzania mikrofalowego mieć specjalną powłokę. Ponadto, może być różny:

 • Powłokę z emalii
 • Powłoka ze stali nierdzewnej;
 • Oraz specjalne powłoki.

Powłoka emalii gładkie, trwałe i łatwe do czyszczenia. Występuje on w wielu kuchenkach mikrofalowych. Powłoka ze stali nierdzewnej jest szczególnie niezawodny i trwały, ponieważ jest bardzo odporny na uszkodzenia i wysokich temperaturach. Co więcej, wygląda bardzo dobrze. Taka powłoka jest zwykle w kuchenkach mikrofalowych z rusztem lub konwekcję i grilla. Należy pamiętać, że utrzymanie czystości takiej powłoki wymaga użycia obu specjalnymi środkami czyszczącymi i starannej obsługi.

Istnieją również specjalne powłoki opracowane przez producentów. Są one bardziej odporne powłoki ulepszone niż konwencjonalne szkliwo. Powłoki takie obejmują bioceramiczne lub przeciwbakteryjnego powłoki.

Zarządzanie

W kuchenkach mikrofalowych obecnie istniejących może być mechaniczne lub elektroniczne sterowanie. Sterowanie mechaniczne poprzez dwa pokrętła obrotowego, z których jeden stanowi wybór trybu pracy i poziomu mocy, a drugą jest pokrętło regulacji mechanicznej czasowego. Najczęściej, w kuchenkach mikrofalowych ze sterowaniem mechanicznym wbudowany zegar przeznaczony jest gdzieś w pół godziny, a w kuchenkach mikrofalowych z grillem – nawet do godziny.

Techniczne i funkcjonalne wyposażenie Piece ze sterowaniem mechanicznym nie jest bardzo zróżnicowana. Mogą mieć wyświetlacz elektroniczny ze wskazaniem pozostałego czasu pracy i zegar. Niektóre kuchenki mikrofalowe mają dodatkowe klawisze funkcyjne do sterowania obrotem off palet. Na przykład, jeśli naczynia są zbyt duże, ale aparat jest umieszczony, i spin nie może. W tym przypadku, funkcja ta jest bardzo przydatna. Ponadto, niektóre piece mikrofalowe ze sterowaniem mechanicznym może być obecny w trybie wentylacji komory roboczej, to znaczy, usuwając z niego zapach.

Kuchenki mikrofalowe z elektronicznym sterowaniem zwykle mają znacznie więcej możliwości i funkcji. W większości przypadków, te piece są wyposażone w tekście lub wyświetlaczy cyfrowych. E może być panel dotykowy oraz połączenia manipulatora – przycisk i przełącznik obrotowy do wyboru wyznaczonej wcześniej tryb lub poziom mocy. Należy zauważyć, że obecne panele dotykowe prawie nigdy nie występuje.

Funkcje i tryby

Nowoczesne kuchenki mikrofalowe mają często dużą liczbę wbudowanych trybów:

 • Mikrofale;
 • Tryb grill;
 • Mikrofalowa oraz grill;
 • Konwekcyjnego;
 • Mikrofalowa oraz konwekcyjnego;
 • Grill oraz konwekcyjnego;
 • Mikrofalowa oraz konwekcyjny z grillem.

Do przygotowania różnych potraw można używać każdego z tych trybów. Najczęściej w instrukcje obsługi są receptury potraw. Rozmrażanie, ogrzewanie oraz w kuchence mikrofalowej prowadzi się stosując podstawowe parametry – moc i czas. Do przygotowania różnych potraw zbliżenie poziomów mocy podanych w instrukcji. I można, jeśli chcesz zainstalować je ręcznie.

Jednak większość kuchenek mikrofalowych posiadają automatyczny tryb grzania, rozmrażanie, a teraz przygotowania. W trybie pracy automatycznej jest specjalny program, w którym wymagany czas gotowania i poziom mocy są już ustawione dla każdego pojedynczego naczynia. Oznacza to, że wystarczy, aby wybrać produkt, który chcesz rozmrażać, gotować lub rozgrzać, a następnie ustawić wagę produktu. Reszta ustawień są ustawiane automatycznie.

Niektóre automatycznego podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych, znajduje się kilka sposobów, odpowiadające konkretnym produkcie lub naczynia. Ogólnie przedstawione i automatycznego gotowania w kilku trybach. Automatyczne rozmrażanie i tryby odpowiadają tych produktów, które są najczęściej rozmrożonych: drobiu, mięsa, ryb i czasami chleb.

W dzisiejszym kuchenki mikrofalowe może być dotykowy ogrzewania, odmrażania lub gotowanie. Komora mikrofalowy czujnik reaguje na ewolucji pary, tak że piec może samoregulacji swoją pracę. Oznacza to, że użytkownik albo nie trzeba wprowadzić ustawienia, lub chcesz zainstalować tylko podstawowe. Kuchenki mikrofalowe z parą czujników zrobi wszystko sam. Czujniki te pomagają zapewnić bardziej wydajną obróbkę każdego produktu, ponieważ w tym przypadku mikrofal jest prowadzony jako konkretnego produktu, zamiast ustawień. Niektóre modele nawet możliwe ustawienia i regulacji czujnika.

Są kuchenki mikrofalowe, gdzie można wejść do programu w pamięci. Oznacza to, że można tworzyć własne programy z ustawieniami mocy i czasu. Jest to bardzo przydatne podczas gotowania lub rozmrażania ten sam produkt. Może być zaprogramowany i stopniowe przygotowanie.

Niektóre kuchenki mikrofalowe jest timer dźwięku. To nie powinno być mylone z końcem sygnału sterującego. Dźwięk Timer – jest to rodzaj wbudowanego budzika, który pozwala mierzyć czas w kuchni.

Jest kuchenka mikrofalowa i tryb blokady dziecko, co jest bardzo ważne dla osób z małymi dziećmi. Maluchy są bardzo ciekawy i uwielbiają odkrywać urządzeń. Aby chronić dzieci przed nieprzyjemnymi konsekwencjami istnieje funkcja „Ochrona dzieci”. Wyposażony w kuchenkę mikrofalową i sygnałem dźwiękowym, który powiadomi o zakończeniu prac piec. Kuchenki mikrofalowe ze sterowaniem mechanicznym jest często dzwon, aw piecach z elektronicznym sygnałem sterującym zwykle składa się z szeregu powtarzających się dźwięków. Mikrofale, w którym sygnał audio może być wyciszony.

W kuchenkach mikrofalowych ze sterowaniem elektronicznym są interesujące tekstowe wyświetlacze, które dla polskich użytkowników są napisane w języku polskim. Które są bezpośrednio wyświetlane na ekranie podpowiedzi i instrukcje – są zarządzane na zasadzie interaktywnej.

Łatwość obsługi

Wybierając kuchenkę mikrofalową, należy zwrócić uwagę na łatwość obsługi. Centrala powinna być rozumiana intuicyjnie i długopisy, klucze i przyciski powinny być łatwe. Mikrofale są produkowane z lewej i prawej strony otwierania drzwi. Przed zakupem upewnij się, że rozumiesz, co piec będzie bardziej wygodne. Ważne i kamera mikrofalowa oświetlenie, które działa przy otwartych drzwiach, a podczas gotowania. Drzwi można otworzyć tylko za uchwyt i może być otwierane przez naciśnięcie przycisku. Wybierz model oparty na dobrze z własnych pomysłów na temat wygody. Należy zwrócić uwagę na dołączonych akcesoriów. To może być niskie i wysokie kraty, różne pojemniki, kołowe, stojak na butelki dla niemowląt itd. Zawsze można wybrać model, kompletny zestaw, który będzie Ci odpowiadał najbardziej.

Konstrukcja kuchenki mikrofalowej jest również ważne, ale trzeba przyznać, że od nowoczesne kuchenki mikrofalowe wyróżniają nie tylko oryginalny i ciekawy design, ale również bardzo piękny design, może być dobrą ozdobą kuchni.

Ściśle mówiąc, są to główne parametry, które odróżniają nowoczesnych kuchenek mikrofalowych. Są piękne, wygodne, funkcjonalne i będzie doskonałą pomoc w kuchni. Cóż, wybór naturalnie zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Udane wybór i przyjemne zakupy!

load...