Manicure historia: od starożytnego Babilonu do dnia dzisiejszego

Zawartość:

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, że historia ma manicure musi mieć pewną liczbę tysięcy lat? Jakie piękne, zadbane paznokcie – to nie tylko moda, ale rodzaj kultury, estetyka, przeszła próbę czasu. Najwcześniejsze informacje o tym, że kobiety zaczęły stosować te zestawy do manicure, odnoszą się do trzeciego tysiąclecia pne. Niewiarygodnie piękne narzędzia do pielęgnacji paznokci z litego złota zostały znalezione podczas wykopalisk w ruinach grobów chaldejski Babilonu. Naukowcy ustalili, że to około trzy tysiące dwieście rok.

load...

Chociaż, kto wie, co było wcześniej! Być może nasi przodkowie z wami – prehistoryczna kobieta – siedząc przy ognisku w pobliżu jaskini i przemycia paznokcie ostre gałązki malować je w ładny kolor niektórych prehistorycznych roślin lub jagód. Kto wie? Mimo wszystkich postępów technologicznych i rozwoju technologii, nie nauczyli się, jak prawidłowo wyglądać wieków, aby odkryć niesamowite tajemnice przeszłości.

Historia starożytna manicure – Starożytny Egipt

Mimo, że wehikuł czasu nie został jeszcze wynaleziony, ale historia paznokcia jest znany nie tak mało. I pierwszą rzeczą warto wspomnieć – otwarcie związane z egipskiego faraona nTyp który żył dwa tysiące lat przed naszą erą. Z pewnością jest to nazwa nic nie mówi – to nie dziwi, bo on mieszka ze nic specjalnego wyróżnieniem. Jednak jego prace wykopaliskowe pochówku zrobić dużo hałasu ze względu na mumie sądu, gdzie archeolodzy odkryli. Ich groby były przewija, wyrażania swojego stanowiska – ni mniej ni więcej – „Keepers faraona paznokcie!” Więc nasi rówieśnicy, i dowiedział się, że w starożytnym Egipcie kwitła manicure działalności.

Potwierdza to przypuszczenie i książka kosmetyczne receptury słynnej królowej Kleopatry, gdzie daje dość dobre rady dla pielęgnacji paznokci. Długie i piękne paznokcie w tym czasie były już uważane za oznakę arystokracji, i rosły ich barwione w jasnym kolorze, nie tylko kobiet, ale mężczyzn szlachetnego urodzenia. Ale biedny takie piękno nie został wprowadzony w sprawie statusu i byli zadowoleni z krótkich paznokci pokrytych pastelowych kolorach.

W rzeczywistości, wielu wierzy, że Kleopatra i jej przybliżone pomalowane paznokcie henną, ponieważ większość znaleziono mumie szlachetnego urodzenia miał ślady marihuany w swoich paznokci. Jednak niedawno odkryto, że henna stosowane podczas rytuału pogrzebowego, bo coś i archeolodzy natknąłem mumia z brązowych gwoździ. W rzeczywistości, Kleopatra, a wszystkie inne znane starożytne egipskie malowane paznokcie w jakiś zupełnie inny sposób (przypuszczalnie mieszaniną tłuszczu owczego ogona smoka sok z draceny).

load...


Manicure w starożytnych Chinach

W starożytnych Chinach, długie i zadbane paznokcie nie są uważane za atrybut urody, jako oznaka mądrości ich właściciela. Fakt, że ludzie w Chinach w tym czasie wierzył, że to długie paznokcie, aby pomóc im w „rozmawiać” z bogami. Oczywiście, przywilej bycia mądrym (przynajmniej na zewnątrz) było całkowicie niedostępne dla ludzi z niższych klas, rosną i paznokcie farby zabronione.

Cesarz paznokci przywiązuje wielką wagę nie tylko siebie, ale cały Chińczyków: uznano, że bardziej zadbane i zdrowe paznokcie głowy państwa, tym lepiej będzie żyć mieszkańcom Chin. Dlatego manicure w Pałacu Cesarskiego został przekształcony w prawdziwy rytualnego obrzędu – z duchowych pieśni i tańców. Poprzez te działania otwiera dostęp do CHI pozytywnej energii, a cesarz pogrążył się w harmonii z otaczającym go światem.

W starożytnych Chinach był wyjątkowy paznokci polski przepis: sok z niektórych drzew owocowych zrobić klej, który został dodany do mieszaniny wosku, żelatyny i białka jaj. Konkubiną, manicure cesarz, zajmował dość wysoką pozycję na dworze, i miał wiele przywilejów w stosunku do innych dziewcząt. Sam manicure wykonywane jade i bambusa, które zostały wniesione do pałacu dziedziniec najlepszych dostawców.

Nawiasem mówiąc, w XIX wieku cesarzowa wdowa Manchu uprawiane długie paznokcie aż dwudziestu centymetrów! Tak, że nie łamią się i nie sloilis, sąd manikyurschiki karmione paznokcie Empress wapnia. Aby to zrobić, nie było codziennym rytuałem: każdy gwóźdź zamienia się w parę w kozim mleku, a następnie owinięte w szczególnym przypadku, wykonane z czystego jedwabiu. Wielkie damy próbowali naśladować jego cesarzową a także wzrosła ich raczej długie paznokcie (zostały one dopuszczone około pięciu centymetrów). Są one barwione z jasnym kolorze czerwonym, malowane na ich wspaniałych ptaków, a nawet napisał hieroglify krótki haiku!

Ale co mógłby zrobić, aby tych, którzy wpadł do wyższych sfer nagle i nie mógł natychmiast rosną takie długie paznokcie? Ci ludzie … po prostu buduje się! Tak, ale nie zdziw się, mimo wszystko, ta procedura nie została wymyślona przez jego współczesnych i naszych przodków na wiele, wiele lat temu. Nawet w starożytnym Egipcie i Babilonii do płytki paznokcia nakłada wyszukane paznokcie srebra i złota szczerego. Ale Indianie Czerwony (choć było to znacznie później), bez dalszej zwłoki, przyklejone do swoich paznokci paznokcie różnych zwierząt. Najbardziej zaawansowana metoda budowania własnością mieszkańców starożytnych Chinach: Długie paznokcie zostały wykonane z klejonego papieru ryżowego.

Wartość paznokci dla ludzi starożytnej Rusi

W odniesieniu do pielęgnacji paznokci z tobą nasi przodkowie byli „przed resztą”, tu jednak dotyczy tylko … przesądy. Dusza Randkowy był zawsze pełen tajemnic i zagadek, a zatem nie dziwi fakt, że stosunek do paznokci był bardzo wyjątkowy. W szczególności, gwoździe cięte są ściśle dozwolony raz w tygodniu – w czwartek, inna osoba może być chora lub miałby trafić kłopotów. Po paznokcie były sostrizheny, były spalone, a prochy są rozrzucone przez wiatr. Jednak wierzono, że każda choroba może być wyleczona, czy oparzenie cięte paznokcie niezdrowe człowiek i zakopać je w ziemi na rozdrożu.

Jeszcze bardziej zdumiewające zakaz odnosi się do pasterzy: oni nie mogli obniżyć swoje paznokcie podczas sezonu wypasu. Fakt, że pasterze do zawarcia niniejszej umowy z Wood-Demon – właściciel lasu, przez który nie mogli zabić dzikie ptaki, zwierzęta rzeźne własne bydło i cięcia gwoździ. Jest w paznokciach, według legendy, to fizyczna i magiczna moc człowieka, a im dłużej, tym silniejsze było połączenie między stronami umowy.

Jeśli uważasz, że wszystkie te „zabobony” w przeszłości, są głęboko myli: w niektórych polskich wsiach nadal obniżyć swoje paznokcie raz w tygodniu, aby uniknąć wybryki złych duchów. A oto kilka przekonań, które są dość popularne w naszych czasach:

 • Ludzie z krzywymi gwoździami nieszczęśliwy, krótkiego życia;
 • Jeśli kobieta w ciąży przychodzi na kawałku pozbawiony paznokcia, wówczas może się zdarzyć pomyłki;
 • Nie można wyciąć paznokcie niemowlętom poniżej jednego roku, w przeciwnym razie będą one żyjących w ubóstwie;
 • Jeśli trzy razy splunąć na gwoździu i pokroić na trzy części, możliwe jest, aby pozbyć się korupcji i złym okiem.

Z drugiej strony, już w XIX wieku mieszkańcy kraju nie pozostają w tyle za innymi krajami modów chcesz, aby Twoje paznokcie piękna i zadbana. Jest w tej chwili, i rozkwitu historii sztuki paznokci.


Najnowsza historia paznokci polski

Paznokci w formie, w jakiej jesteśmy przyzwyczajeni, by go zobaczyć, urodził się w połowie XIX wieku. W 1830 roku, król francuski Lui Filippa miał problemy – zapalenie zadziory na rękę. Aby rozwiązać problem spowodowany był przez lekarza, który traktowany sprawę z całą odpowiedzialnością: przyniósł mu zbiór narzędzi do bezpiecznego leczenia palca. Ten zestaw składa się z: krem ​​nawilżający, biały, plik zamszu paznokci i pomarańczowym patyku, pożyczonej od instrumentów stomatologicznych. Później to „królewski pielęgnacja paznokci ustawić” rozprzestrzenił się w całej Europie.

Na początku XX wieku w całej Europie i Ameryce pomalowane paznokcie z kremem i błyszczącego proszku. Z tych składników zrobić gęstą papkę, to niczym nie przypomina nowoczesnych lakierów. Do barwienia użyto specjalnej szczotki wykonane z wielbłądziej sierści, który kosztował dużo pieniędzy. Najważniejszą wadą „plamę” było to, że proszek pozostał na paznokciach jest nie więcej niż jeden dzień, a nawet wtedy z bardzo ostrożne podejście do niego.

Dopiero w 1917 roku w Stanach Zjednoczonych wynalazł pierwszy prawdziwy lakier do paznokci, i to było różowe. Ta innowacja włożył dużo szumu wśród mody i elegantów w czasie (przynajmniej ludzie aktywnie używane manicure). Już w latach dwudziestych ubiegłego wieku w aptekach na całym świecie może kupić lakier do paznokci praktycznie każdy odcień.

Ale może przede wszystkim manicure rozwoju zobowiązany kino. Jak tylko czarno-biały film niemy zmieniła kolor, kwestia dobrze utrzymanych paznokcie aktorek mam przewagę. Filmowcy zaczęli strzelać film bliska, wszystkie drobne wady w wyglądzie kobiety okazały się „na pierwszy rzut oka”. Niewiele aktorek może pochwalić się pięknymi paznokciami przez naturę, ale ze względu na czas wielu stylistów rozbił głowę na tworzenie „implanty”. Eksperymenty były imponujące, ponieważ w trakcie poszedł absolutnie wszystko: przycinanie filmu, małe kawałki plastiku, tektury, jednorazowych torebek z herbatą.

Nie wiadomo, ile to wszystko się dzieje, jeśli nie jest to przypadek: Gdy dentysta boli jego paznokieć. Nie znajdując pod ręką odpowiednich leków, on rozmazany strukturę plastra do uszczelnienia. Następnego dnia, lekarz był zaskoczony widząc, że gwóźdź nie tylko nie zaszkodzi, ale wygląda całkiem naturalne. Mówi się, że skoro doszło do paznokci akryl.

Na innej legendy, lekarz (także dentysta) chciał odzwyczaić żoną zły nawyk – ona często gryzł paznokcie. Dla tych celów, on rozmazany go akrylowej płytki paznokcia, tak że nie jest już ich ugryzienie. Całkowicie wiadomo, czy jego żona zostawiła taki zły nawyk, ale to właśnie latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku stały się prawdziwy boom w dziedzinie paznokci akrylowych – oczywistym faktem.

Do tej pory, piękne, zadbane paznokcie – nieodzownym atrybutem każdej nowoczesnej kobiety – takie same, jak piękną fryzurę i jasne skóry. Każdego roku w Polsce otwarto pięćset siedem sto salonów kosmetycznych, w których każda jest manicure pokój. Lakiery do paznokci są coraz bezpieczniejsze metody budynku – idealny. Możliwe jest, że w niedalekiej przyszłości będzie otwierać nowe horyzonty dla Nail Art – tak nieoczekiwane i proste, że każda gospodyni domowa może mieć super manicure w domu. Może.

W międzyczasie możemy zwrócić uwagę kilka ciekawych faktów o paznokcie.

Ciekawostki o paznokciach:

 • Na paznokcie rąk rosną prawie dwa razy szybciej niż na nogach.
 • Noc paznokcie rosną znacznie szybciej niż po południu.
 • Mężczyźni paznokcie rosną szybciej niż kobiety.
 • Podczas ciąży paznokcie rosną szybciej.
 • Leworęcznych paznokcie rosną szybciej w lewej ręce w praworęcznych – po prawej stronie.
 • Rannych lub ugryziony paznokcie rosną szybciej.
 • Od właścicieli długie paznokcie rosną szybciej.
 • Cieplejszy klimat, tym szybciej rosnące paznokcie.
 • Po zimnym paznokcie rosną dwadzieścia procent szybciej.
 • Po dwudziestu latach i paznokcie rosną wolniej każdego roku.

load...