Mamy wyłączony ciepłej wody? Nie panikuj!

Zawartość:

Sezonowy off Problem ciepła woda jest znana praktycznie w każdym mieście. Ale jeśli mieszkańcy miast zaniepokojony tym ataku tylko kilka tygodni w sezonie, podmiejskie osiedla są w potrzebie ciepłej wody przez cały rok. Iw gospodarstwach podmiejskich i nie można wstawić scentralizowane autostrady. Co robić? Rozwiązanie to jest proste. Producenci sprzętu gospodarstwa domowego starają się nadążyć za szybko zmieniającymi się potrzebami ludności, więc oferują one rozwiązać problem ciepłej wody za pomocą stacjonarnych grzejników.

load...

Po zbadaniu proponowane rodzaje urządzeń z uwzględnieniem ich potrzeb i warunków pobytu, na pewno znajdziesz akceptowalną opcję, która będzie własnych pragnień i możliwości. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się kilku rodzajów podgrzewaczy przepływowych. Sprawdzaj swoje mocne i słabe strony i spróbować odpowiedzieć na główne pytanie – Jak wybrać najlepszy podgrzewacz wody.


Powrót do spisu treści

Typy grzejników

W celu kontynuowania rozmowy na temat zalet i wad wyborów dla podgrzewaczy wody, uczyni małą wycieczkę z podstawowych typów urządzeń przeznaczonych do ogrzewania wody. Producenci podgrzewaczy wody są podzielone sprzętu na dwa główne rodzaje: magazynowania i natychmiastowe. Przede wszystkim, trzeba wybierać między nimi. Dlatego konieczne jest, aby znać różnicę typy struktury i sposobu ogrzewania wody.

Podgrzewacz wody

Bagażu typu zbiornika podgrzewacza wody ma postać różnych pojemnościach od wewnątrz jest tan (urządzenia woda grzewcza). Charakteryzuje grzejnika przepływowego, gromadzenia ciepłej wody. Który wchodzi do wody w zbiorniku ogrzewa się do zadanej temperatury i utrzymuje się przez czas potrzebny.

load...

Główną wadą (lub może niedogodności), podgrzewacz wody jest jej stosunkowo dużej wielkości do użytku mieszkalnego. Jednak ten problem jest więcej niż kompensowane, jeżeli ten typ grzejnika jest zainstalowany w dużym domu na wsi. Inną wadą jest konieczność wstępnej obejmują urządzenia do ogrzewania wody, a w przypadku, gdy zużycie wody z kilku wlotów (na przykład, jak w kuchni i łazience) szybko zużywają gorącą źródła zasilania.

Istotną zaletą, że naprawdę jest ważne przy wyborze rodzaju podgrzewacza wody jest podłączenie do gniazdka bez ograniczenia pojemności apartamentami i oszczędnego zużycia energii, co sprawia, podgrzewacze wody popularne i przystępne dla każdej rodziny.

Podgrzewacz

Ponieważ ten artykuł jest poświęcony podgrzewaczy wody, mieszkać w bardziej szczegółowo na temat tego typu.

Podgrzewacz wody – stacjonarne urządzenia do podgrzewania wody. Działa on na zasadzie „tu i teraz”. Jest to główna różnica między nim (co, oczywiście, jest również przewagę nad przechowywania „termosy”) – Instant gorącej wody w czasie jej bezpośredniego stosowania. W konsekwencji nie ma potrzeby stosowania zbiornika magazynowego, co z kolei sprawia, że ​​jest to możliwe, aby to kompaktowy i łatwy w użyciu w małych przestrzeniach.

Ale potem zaczyna się zabawa. Przeczytaj uważnie i wnioskowania. Mam nadzieję, że więcej informacji pomoże Ci wybrać odpowiedni rodzaj podgrzewacza wody przez.

Jak piece akumulacyjne, a chwilowa wody z kolei są klasyfikowane ze źródła energii na gaz, elektryczny oraz ciecz-ciało stałe. Te ostatnie mogą być klasyfikowane jako przemysłowych. Do ich instalacji wymaga bardziej rygorystyczne wymagania, na przykład oddzielny kocioł i innych.

 • Podgrzewacz wody – gaz

Jak dla podgrzewaczy wody gazowych lub staroświecki sposób, kotłów gazowych, konieczne jest, aby pamiętać o ich wysokiej efektywności zużycia energii. Jak sama nazwa wskazuje, że palnik gazowy jest wykorzystywany do ogrzewania wody w tego typu urządzeniu. I nie jest tajemnicą, że gaz jest paliwem niskobudżetowych.

Oferowane przez producentów nowoczesne kotły są włączone jako pezorozzhigom i zapłonem elektronicznym. Spark i dopływ gazu jest uruchamiany automatycznie po otwarciu kranu. Również nie mają stale spalenie bezpiecznika, co czyni je jeszcze bardziej ekonomiczne.

Nagrzewnice gazu są małe (17-19 kW), średnie (22-24 kW) oraz wysokie (28-30 kW) energii. Oczywiście, wybierając bardziej zaawansowane urządzenia, można uzyskać większą ilość ciepłej wody na wylocie. Na przykład, do brania prysznica będzie wystarczająco niska, a grzałka, w przypadku jednoczesnego wykorzystania wielu zaworów wodnych (łazienki, kuchnie) odpowiednio wybrać urządzenie 24 kW.

Tak więc, korzyść z kotłów opalanych gazem wydajność i szybkie podgrzewanie wody. Jednak główną wadą nie jest straszna dla domów z istniejących kominów ponieważ pierwiastki chemiczne wyewoluowały po spalin muszą być usunięte z pomieszczeń. A do tego trzeba mieć komin! Dla prywatnych domów z scentralizowanego systemu zaopatrzenia w gaz, który jest bardzo proste, aby komin, zdecydować się na gazowy podgrzewacz wody jest świetnym rozwiązaniem.

Oprócz tych zalet, warto wspomnieć o bezpieczeństwo tego typu palnika. W przypadku zaniku płomienia (tłumienie awarii komin) przepływ gazu jest zakończony, a urządzenie wyłączone. W przeciwieństwie do swoich starszych poprzedników, nowoczesne urządzenia są wyposażone modulowanym palnikiem, co pozwala na dostosowanie pracy urządzenia, w zależności od przepływu wody, a może utrzymać wymagane temperatury na wylocie.

Uwaga: Okazuje się, że istnieją dwa sposoby, grzejniki gazu z komory spalania, otwartą i zamkniętą. Zamknięty znamienny wymuszonym komory tak, że ewentualnie obecność konwencjonalnych gazach.

 • Podgrzewacz wody – elektryczne

Odkąd „elektryfikacja całego kraju” Wiele lat minęło, a teraz wylot nagrzewnicy elektrycznej jest dostępny w niemal wszystkich mieszkań, domy wiejskie i gospodarstw wakacji, co nie można powiedzieć o dostawach gazu.

Zaletą grzejników elektrycznych są skromne rozmiary oraz możliwość korzystania z ciepłej wiosny w nieograniczonych ilościach. W związku z tymi głównymi zaletami wody elektryczne Grzejniki typu cieszą się dużą popularnością podczas sezonowego wyłączania centralnej ciepłej wody.

Co do zasady, zaproponował niedawno grzejniki mieć automatycznego włączenia. Oznacza to, że po otwarciu zaworu ciepłej wody, grzałka natychmiast zaczyna ogrzewać zużycie wody. W ten sam sposób urządzenie jest wyłączone.

Ceny w grzejniki elektryczne są niskie, ale podczas pracy, to znaczy przy ogrzewaniu, zwiększa znacznie zużycie energii. Chociaż w porównaniu z urządzeniami pamięci masowej, średnie miesięczne zużycie energii wychodzi poniżej. Ale w tym samym czasie, a temperatura wody na wylocie jest również poniżej. Niektóre grzejniki niskie koszty i nie przeznaczone do dostarczania ciepłej i ciepłej wody.

Ale teraz najważniejsze przy wyborze elektryczny podgrzewacz wody, tak, że konsumenci często nie dają należytą wagę. Do montażu w mieszkaniach nagrzewnicy elektrycznej musi być prowadzony przez osobny ekran kabla niektórych odcinkach i zainstalować avtovyklyuchatel. W domu, w którym dostarcza się zastosowanie płyt elektrycznych umożliwia podgrzewaczy wysokiego napięcia. Ponieważ większość domów są układane dopływ gazu, zanim kupisz elektryczny podgrzewacz wody Zaleca się, aby skonsultować się z elektrykiem w domu możliwość ustawienia konkretnego technicznego urządzeń energetycznych. W większości przypadków, można zainstalować tylko moc Przyrząd do 8 kW.

Uwaga: ustawienie pojemności podgrzewacza wody 3-4 kW, należy wyjść małą strużkę gorącej wodzie ( „3 l / min) Ale to wystarczy jedynie do mycia naczyń, jeśli chcesz swobodnie wziąć prysznic, nawet nie myśleć kupić .. Sprzęt mniej niż 8 kW. I na podstawie właściwości technicznych, jest możliwe tylko w domach wyposażonych w sieci trójfazowej. W starszych domach z wtyczkami 16 potęgą sprzętu powyżej 3,5 kW do wprowadzenia jest surowo zabronione. Nawet w niektórych nowych domów z liczników 32-40 kW istnieją ograniczenia na Sprzęt pojemność montaż więcej niż 6 kW.

Należy pamiętać, niedbałe podejście do wymagań instalacyjnych może prowadzić do wybijanie korków, a nawet kosztownej naprawy zasilania całego domu! Dlatego raz jeszcze wyostrzyć uwagę na fakt, że kluczowym elementem w wyborze podgrzewacza wody jest kwestia jego połączenia. I do leczenia powinno być mądrze i odpowiedzialnie.

 • Podgrzewacz wody – nieograniczony

Zgodnie z zasadą podgrzewaczy wody można podzielić na dwie grupy: ciśnienie i wagę.

Swobodnie przepływowy podgrzewacza wody, jak zwykle przewidziane z wlotem i wylotem kranu – prysznica bez zamykania zaworu, ponieważ pochodzących z wody powinna swobodnie z tego urządzenia. Takie urządzenia są korzystne fali na przedmieściach użytkowania. Ze względu na fakt, że moc grzejnika wolnego przepływu jest w segmencie 2-8 kW, oczekiwany wynik jest bardzo gorąca woda nie jest konieczne. Zasadniczo jego staje się montować w kuchni lub, jak wspomniano powyżej, jako letnia prysznicem na działce.

Niekwestionowanym zaletą bezciśnieniowego podgrzewacze wody jest łatwość montażu. Niska moc tych urządzeń pozwala na instalację urządzenia bez dodatkowego specjalnego okablowania elektrycznego. Zdarza się jakiś „Kulibin” zmienić prysznica bez zamykania zaworu przy pełnym koguta. I uważa, że ​​podgrzewacz wody o swobodnym przepływie Dopuszczalne jest używanie zamiast miksera. Niestety, urządzenie nie jest przeznaczone do ciśnienia wody i bardzo szybko się zepsuje. Obrazowo mówiąc, „wybuch”, a on wybucha.

 • Podgrzewacz wody – ciśnienie

Urządzenia ciśnienie przepływu dwie rurki: na wejściu i na wyjściu wody. To urządzenie jest instalowane poprzez wykorzystanie centralnego pionu zaopatrzenia w wodę, jak to się dzieje na przykład z liczników. Technika ta pozwala na kran z ciepłą wodą w każdym domu. Uruchamianie urządzenia odbywa się automatycznie z początku bieżącej wody. Producentów oferuje dwa typy grzejników Ciśnienie: jednofazowe (2-12 kW) i trójfazowe (3-30 kW). Niewątpliwie ich zaletą jest dostępność systemu elektronicznego programowania. Ale braki potrzeby przeznaczyć znaczne koszty bieżącej konsumpcji i znaczny koszt samego sprzętu.

Grzejniki mały przepływ, które nie wymagają specjalnej instalacji (3-6 kW) wykonuje świetną robotę z ciepłej wody w okresie letnim. Jednak w zimie (na przykład w razie wypadku na linii wodociągowej) do podgrzewania wody do wymaganej temperatury, nie dostać. Wyjaśnimy, dlaczego. Podgrzewacz o niskiej mocy jest w stanie zwiększyć temperatury zimnej wody wprowadzonej na dwadzieścia pięć stopni. W wodzie wodociągowej, w temperaturze latem + 15 ° C, dodaje się w delta 25 ° C, otrzymując w temperaturze wody na wylocie 40 ° C Który w pełni zaspokaja potrzeby wielu konsumentów.

Jednakże, w zimie w temperaturze wody z kranu nie więcej niż 5-7 stopni. Po dokonaniu proste operacje arytmetyczne (5 + 25), otrzymujemy temperatura wyjściowa wody + 30 ° C Oczywiście, takie „gorące” woda spowodować gniew i wątpić w wydajności sprzętu. Należy jednak pamiętać, podgrzewacz wody może działać jak zwykle, po prostu zmienił parametry warunków.


Powrót do spisu treści

Obowiązkowe „arytmetyka”

Tak więc, wybierając podgrzewacz wody, trzeba znaleźć kilka elementów, a mianowicie:

 • Wydajność urządzenia, czyli ile litrów na minutę jest w stanie wyprodukować w urządzeniu wyjściowym. Zazwyczaj specyfikacje są zawsze znaleźć w dołączonej dokumentacji.
 • Obliczania szacunkowej zużycie ciepłej wody na minutę wymagane dla Ciebie.

Chcemy pokazać Ci prostą metodę obliczania zużycia wody. Na przykład w przypadku brania prysznica: włączyć w trybie normalnym, ty woda i substytutem desyatilitrovoe wiadra. Oblicz, ile czasu potrzeba, aby napełnić zbiornik. To będzie Twój chwilowe zużycie wody. Oznacza to, że jeśli wiadro było wypełnione w ciągu jednej minuty, można uzyskać wystarczająco dziesięciu litrów wody na minutę. A jeśli proces trwał tylko trzydzieści sekund, trzeba będzie 20 litrów / min.

W ten prosty sposób można obliczyć garnitury kotła energetycznego cię i wybrać żądany model sprzętu. Jednak należy wziąć pod uwagę inne wskaźniki: korzystanie z kilku dźwigów, klimatu i więcej.

 • Określić w ZhEKe, istnieje możliwość ustalenia z góry określoną moc i sprzętu, które muszą być podjęte w celu jego instalacji (dodatkowe okablowanie, wymiana licznika, sieć trójfazowa, i tak dalej).
 • Zapytaj warunków instalacyjnych: kto zamontuje sprzęt, jaki jest koszt usługi, zdolność do samodzielnego łączenia i tym podobne.
 • Należy zwrócić uwagę na okres gwarancji i współrzędnych punktów serwisowych.
 • Pamiętaj, aby zapytać o dostępność części zamiennych w regionie, w przypadku potrzebne naprawy, a więc jaka jest ich wartość.

Powrót do spisu treści

Krótki Analiza podgrzewaczy wody

Więc, niech nam współpracować w celu opracowania informacji, aby umożliwić Ci wybrać odpowiedni podgrzewacz wody.

Podgrzewacz wody – elektryczne.

Plusy:

 • Nieograniczona ilość gorącej wody;
 • Zwartość.

Wady:

 • Wymagają dodatkowo wzmocnioną przewodów, uziemienia, avtovyklyuchatel;
 • Wysokie zużycie energii elektrycznej.

Podgrzewacz wody – gaz.

Plusy:

 • Działanie niedrogi (niski koszt gazu);
 • Szybkie podgrzewanie wody.

Wady:

 • Centralny zasilania gazem;
 • Obecność komin;
 • Nieporęczne.

Podgrzewacz wody – ciśnienie.

Plusy:

 • Kompaktowy rozmiar;
 • Korzystać z różnych zaworów;
 • Automatyczne włączanie i wyłączanie;
 • Elektroniczny system sterowania.

Wady:

 • Wysoki koszt;
 • Kosztowna operacja – wysokie zużycie energii.

Podgrzewacz wody – rozhermetyzowano.

Plusy:

 • Skromny rozmiar;
 • Granica temperatury czujnika;
 • Automatyczne wyzwalanie podczas przerwy w dostawie prądu;
 • Standardowe okablowanie elektryczne.

Wady:

 • Słabe wyniki;
 • Jedyne miejsce montażu.

W ten sposób, poprzez studiowanie danego materiału, można łatwo poruszać typy i rodzaje podgrzewaczy wody. A teraz nie będzie trudno wybrać odpowiedni sprzęt, który odpowiada za ceny i jakości.

load...