Małżeństwa z różnicy wieku: „pros and cons” nierównych związków

Zawartość:

W ostatnich latach nie tylko relacja między mężczyzną a kobietą o znacznej różnicy wieku stało się dość powszechne, ale także zwiększyło liczbę sformalizowanych związków. Wydaje się, że decyzja o kogo się ożenić – sprawą indywidualną, a fakt, że człowiek ten jest znacznie starszy lub młodszy, nie ma znaczenia. Jednym ze sposobów, czy to? Jakie są pozytywne i negatywne aspekty małżeństwa, w których wiek z partnerów ma duże luki? czy twierdzenie jest prawdą, że taki związek skazane na niepowodzenie? I jak je przechowywać? Te i inne pytania są często dotyczy współczesnego społeczeństwa.

load...

Należy zauważyć od razu, że małżeństwa z różnicy wieku między małżonkami co pięć do siedmiu lat, już dawno przestał być zaskakujące. Po tym wszystkim, nawet na zewnątrz z małżonków jest trudne do zrozumienia, które z nich są starsze. Nowoczesne środki produkty do pielęgnacji skóry, wielu miłośników fitness i modzie dla zdrowej diety może zdziałać cuda. Dlatego ten artykuł skupia się raczej na bardziej znaczącej różnicy wieku w parze.

Samo pojęcie „nierówne małżeństwa” – nie jest to ściśle w gestii naszych realiów. Wystarczy przypomnieć epoki przedrewolucyjnej, aby upewnić się, że takie związki istnieją w każdym czasie. Młoda dziewczyna, świeże i piękne, i starszych żółciowego starzec – to nie jest wyobraźnia artysty, a bardzo często dla rodzin arystokratycznych i jeszcze bardziej odległym czasie. Ponieważ krewni często „zaparkowane” Bride i rodzice – niedoświadczonych córki, chcąc dać im dobrą przyszłość i utrzymanie kapitału rodzinnego. Dlatego małżeństw z dużej różnicy wieku, dokładnie tam, gdzie współmałżonek jest znacznie bardziej dojrzały niż współmałżonka, bo nadal nie są niezwykłego. Po tym wszystkim, to po prostu pamięć pokoleń.

Ale małżeństw, gdzie kobieta jest znacznie starszych mężczyzn – jest produktem nowoczesnym społeczeństwie. Chociaż takie relacje w nieformalnym formacie istniał przez długi czas, ale przedstawiciele prawne grzywny połowa ludzkości przez długi czas, nie odważył. Po tym wszystkim, powszechne potępienie i brak zrozumienia były w stanie zniszczyć nawet najbardziej doskonałą reputację jako pani społeczeństwa, który nagle stał się legalny żona młodego prowizji. Zgadzam się, ciekawa interpretacja podwójnych standardów – często młody kochanek nie powodować negatywne i szepcząc za jego plecami, a oficjalny związek z mężczyzną w tym samym wieku wydawały naruszenie wszystkich istniejących zasad.

A co to się dzieje obecnie? Och, dojrzały przedstawiciel płci pięknej jest całkowicie zdolny do spowodowania osoby zwiększone zainteresowanie w kręgu krewnych, przyjaciół, znajomych lub osób świeckich w małżeństwie z młodym człowiekiem. Będzie to grać w dłoniach, dodać trochę uroku i reputację po prostu zwiększyć istniejący rating. Co więcej, taka Unia pozwoli zawsze utrzymać się w dobrej kondycji, a często dają się „drugą młodość” w pobliżu młodego partnera, choć w dalszej długości życia może wpływać niekorzystnie.

load...

Co an_0 mówi o nierównych małżeństw?

Według niemieckich naukowców, przyzwoity różnica wieku między mężem i żoną o marżę po stronie tego ostatniego znacznie skraca życie kobiety. Ale czas jego ziemskiego bytowania mężczyźni, którzy mają formalne związki z kobietami w wieku poniżej siedmiu do dziewięciu lat, a wręcz przeciwnie, wzrosła, w porównaniu z tymi z nich, którzy są małżeństwem z rówieśnikami. Jest to zestaw dość spójnego wyjaśnienia.

Badania tego typu prowadzone są wśród dwóch milionów par. Zgodnie z otrzymanymi informacjami, ryzyko wzrasta mniej żyć wśród tych płci pięknej, których mężowie albo znacznie starsze lub znacznie młodszy. Na przykład kobiety, które są młodsze niż ich mężowie siedmiu – siedemnaście lat, mieszka na dziesięć procent mniej niż tych, których wiek luka z mężem znacznie krótszy.

W przypadku, gdy żona nad ich połówek siedmiu do dziewięciu lat, ich średnia długość życia jest skrócony o prawie dwadzieścia procent. A jeśli taka różnica wieku małżonków jest jedenaście lub trzynaście lat, on już zmniejszyła się o prawie trzydzieści procent! Co możemy powiedzieć o bardziej istotnej luki, że niektóre pary mają? Naukowcy twierdzą, że przyczyną przedwczesnych zgonów wśród kobiet w nierównej wieku małżeństwa – w stresie.

Tak, żona młodszych mężczyzn doświadczają nadmiernej ekspozycji na środowisko, i jest obecnie uważany za takie związki rozważyć niemoralne. Jednak dotyczy on bardziej do zwykłej średniej targów połowa ludzkości, a nie do „gwiazda” jednostek. Ponadto, gnębić myśl o możliwej niewierności ze strony młodej żony, jego prawdziwe lub wymyślone zainteresowanie młodych długonoga Basków własnych nieuniknione oznaki blaknięcie, typu „mama” i „syn”, którzy czasami mają podobne pary.

Negatywne emocje przyczynia się do przedwczesnego zużycia każdego organizmu. Rezultat: młody mąż do żony, dużo starszego niż jego wieku, bardzo niekorzystnym czynnikiem, jeżeli nie wzruszyć się fundamenty społeczeństwa. A oni, co do zasady, nie jest już tak dużo jak wcześniej. Granice konwencjonalnych norm zachowania, więcej poziomów, więc te związki, które wcześniej były uważane niemal niemoralne, jest obecnie w pełni spełniają ducha czasów, że tak powiem, to „trend”. Biznes dla małych: cool zmieniając styl i sposób życia, ważne jest, aby pamiętać, aby dokonać pewnych korekt do własnych pomysłów na temat tego, co jest słuszne, a które – nie. Po tym wszystkim, miłość jest z myślą o innych jest skazane na niepowodzenie od samego początku.

Cechy małżeństwa, w którym mężczyzna jest znacznie starsza kobieta

Rozważmy sytuację bardziej tradycyjne. Dziś nie są rzadkością, gdy mąż nad żoną piętnaście, dwadzieścia lub trzydzieści lat. Dość często występują pary do zawarcia małżeństwa zgodnie z prawem, gdy różnica wieku między małżonkami sądzę przepaści. Według psychologów, mężowie w takich związkach szukasz kobiety, która nie będzie tłumić ich męski.

Zwłaszcza ta tendencja jest charakterystyczna dla przedstawicieli silniejszej płci, którzy żyli z bardzo dominującego matki, lub w przeszłości miały ścisły związek z nadmiernie aktywnym partnerem. Dlatego jedynym sposobem, aby przywrócić lub poprawić swoją samoocenę, uznają sojusz z młodym lub prawie młodej niedoświadczonej dziewczyny, którzy będą posłuszni we wszystkim i słuchać męża, otworzył usta z zachwytu.

I że w takim małżeństwie czeka na kobiety? Nie spiesz się od razu mówić o oczywistych wad, ponieważ pozytywne strony w tej lidze zbyt dużo. Ale ich dostępność zależy od wzajemnej woli małżonków do poszukiwania kompromisów i, oczywiście, szczerości i głębi swoich uczuć. Po tym wszystkim, miłości – wielkiej mocy, który użytkowany może zarówno tworzyć i niszczyć. Więc najpierw pomówmy o „za” małżeństw gdzie człowiek przez kobiety dla piętnastu do trzydziestu lat.

Po pierwsze, jest to niemożliwe, aby nie rozpoznać niezaprzeczalny fakt, że dojrzali mężowie są ojcowie bardzo opiekuńczy. Zaawansowany wiek sprawia przemyślenia przeszłości i ustalać priorytety w teraźniejszości i przyszłości. Dziecko do ojca – nie jest tylko krzykiem bodziec który zapobiega spać w nocy i zapobiega regularny seks z żoną. Chłopak staje się symbolem prokreacji, dziedzica i nadziei.

Po drugie, zaawansowany wiek mąż opowiada o swoim bogatym doświadczeniem życiowym. To z pewnością pozwoli mu uniknąć wielu błędów, które miały miejsce w młodszym wieku lub towarzyszy poprzedni związek małżeński. Ponadto, ci ludzie często mają wiarygodne linki, które mogą być bardzo przydatne ich młody towarzysz. Dlatego starsze bogatego męża – rodzaj kariery samochodowych młoda żona.

Po trzecie, żona dużo starszego męża zawsze pozostanie „młoda dziewczyna”, nawet gdy miała czterdzieści lat. Taki związek powinien idealnie zapewnić jej opieki Morza, lęk opieki, łaskawości wobec słabości i zachcianki. Ale wszystko zależy od tego, czy kobieta jest zawsze uznać autorytet męża i polegać na Jego woli gotowy. Po nadmiernego oporu z jej strony często powoduje przeciwną postawę, a następnie mąż staje się tyranem.

Nie jest zbyt trudne do odgadnięcia o przyczynach, które popychają kobiety i dziewczęta w ramiona dojrzałego mężczyzny. Obecnie nikt nie może sprawić, że płci pięknej do nierównego związek małżeński. Jednak okoliczności są często trudniejsze do rozumu. Dlatego silne uczucia są całkowicie zdolny do zneutralizowania nawet bardzo duża różnica wieku. To znaczy, małżeństwo z nakazami serca. Ale często takie związki są dobrze przemyślane, dobrze wyważone i świadomy wybór młodej kobiety.

Tak, delikatny Kopciuszek, rozczarowany głupich i nadmiernie ambitnych młodych „książąt”, decyduje się powierzyć swoje życie w rękach dojrzałego i bogatego siwego „King”. Notorycznie Shamahanskaya królowa, rodzaj chytrym suki z drapieżnych nawyków, ma przejąć miliony starego kawalera po jego upadku. Oto w jaki sposób przekształcić rzeczywistość tych i innych bajek. Zgadzam się, są one bardzo sprytnie pasują do skomplikowanych warunkach współczesnego życia.

Dlatego nadszedł czas, aby powiedzieć kilka słów o oczywistych „przeciw” małżeństw, w których mąż jest znacznie starszy niż jego żona. Tak więc, w związku często pojawia się jako uzasadnioną i nieuzasadnioną zazdrość. W pierwszym przypadku, wszystko wydaje się być bardzo jasne i prozaiczny. Dojrzały mężczyzna w ciągu kilku lat przekształcił się zwykłego emeryta z kilka problemów wewnętrznych i zewnętrznych (z oznakami starzenia, które stają się jaśniejsze, zły stan zdrowia, utrata męskiej siły, i tak dalej). Młoda żona była jeszcze pełna siły i energii, chce żyć „pełnią” i tak rozpoczyna relację na boku.

Ale zdarza się w inny sposób. Na przykład, kilka w pierwszych dniach małżeństwa był bardzo harmonijny. I czas, to nie miało wpływu na postrzeganie kobiety swojego starszego żoną. Nadal kochał i szanował, chociaż coraz częściej szukają pretekstu do kłótni z powodu zazdrości. Tak, mężczyźni również mają tendencję do siebie i szczerze wątpię partnera życiowego nawet bez wyraźnego powodu na jej części. Właśnie cała rzecz w tym wieku i uczucia, które są przyczyną zbliża się starość. Próby oskarża żonę o niewierność – to nic innego jak przejaw słabości i żal młodości stracony na zawsze. I wszystko jest w rękach kobiet. Jeśli pokaże przepaść cierpliwości, a następnie ostatecznie zmienić sytuację w pozytywny sposób. Ale często „starczy narzekania” powoduje bolesne zarówno dla zerwania.

Jeśli kobieta jest znacznie starsza żona

Jest to o wiele bardziej skomplikowane pod względem emocjonalnym stronie pary związku, w którym znaczna różnica wieku między małżonkami ma przewagę na kobiecej stronie. Istnieją sytuacje, gdy młodzieniec poślubia szacunku pani, która przez piętnaście lat starszą od niego. To nie jest taka rzadkość w dzisiejszych czasach, nie tylko wśród przedstawicieli show-biznesu i kina, ale również wśród zwykłych ludzi. Istnieją inne oficjalne stosunki z dużo bardziej znaczące luki wiekowych. Co jest przyczyną powstania takich sojuszy? A co jest gwarancją ich trwania?

Wiele dojrzałe kobiety mają silny instynkt macierzyński. Taka jest prawdziwa natura płci pięknej – potrzebujemy kogoś do opieki, do miłości, do opieki. Dziecko jest już dorosły i na ich narodzin nie miał czasu, aby znaleźć przyzwoite miejsce w słońcu, jego wnuki są nie spieszy się proszę, z psem u człowieka nie mówić. Więc szukamy okazji do dolyubit, Doda, uczyć, i tak dalej. Miły młody człowiek, ma na drodze, chętnie i wiernie patrząc w ustach, słuchając ustami obiegowej – świetnym rozwiązaniem dla dodatkowego wypełnienia. I chce zalegalizować miły postawy ze wszystkich stron, więc dlaczego nie?

Jakie są korzyści dla młodego człowieka? towarzyszka jego życia udało się przeżyć, to nie będzie kłopotów z powodu bzdur, praktyczna rada zawsze pomoże i nie będzie wymagać więcej pieniędzy. Taki sojusz może być dość harmonijny i przetrwać przez długi czas, jeśli kobieta będzie w stanie przezwyciężyć siebie. Zdarza się, że mądry żona niech ich młodzi mężczyźni „chodzić”. Oni wybaczyć zdrady fizycznie, mając nadzieję, że jej mąż będzie prędzej czy później uświadomić sobie wszystkie korzyści płynące z relacji z dojrzałą kobietą. I czasami brakuje znaku: powrót na łono rodziny człowieka dalszych docenia i kocha swoją żonę mądrą vseponimayuschuyu z nową energią. Więc nie tylko inteligentne męża.

Głupiec jest znowu „lewy” myśląc, że przebaczenie żony dojrzałą i dalej będzie świadczona. Oczywiście, jak mogła bez niego żyć? I tu leży główny błąd. Ona naprawdę kocha młodą i żarliwy wielbiciel, może być rozczarowany w nim. A potem zgasić, bez prawa do rehabilitacji. Po tym wszystkim, samoocena – to jest coś, bez czego trudno jest jak bez rodziny.

Nawiasem mówiąc, często tworząc takie nierówne sojuszy jest wynikiem prostego fizjologii. Kobiety w wieku dorosłym wydają się pragnienie przyjemności cielesnych w silnych ramionach młodego człowieka. I nie ma w tym nic złego, wulgarne lub nieodpowiednie. Zwłaszcza, jeśli pani ma karierę, spędza dni w dobrobycie, to dzieje się za granicą, ale jest bardzo samotny, a wszyscy znajomi mieszkają od dawna małżeństw w standardowym „kawałek kopiejki”, ale chętnie dzielą szczegóły kobiecego szczęścia.

Ona jest w żaden sposób napędzanymi do stworzenia stabilnych relacji z rówieśnikami, z tego prostego powodu, że wszyscy kandydaci zasługują długa i dobrze za mąż, albo szuka kogoś młodszego poglupee tak. Tak często młody człowiek, pracownik lub ktoś inny z godnością i korzyści rozjaśnia samotność nudzić dojrzałych pań, następnie staje jej mąż. To znaczy, do zazdrości wszystkich.

Zgadzam się, komercji młodych mężczyzn, znane na całym świecie, nie mniej kobiece. Dlatego bogatych starzenia żeński osoba może po prostu paść ofiarą „zębaty” młodzika. Ale zdarza się też, że pani ma wagę w społeczeństwie i komunikacji, jest w stanie powrócić do stanu żonatym małżonka do zaoferowania wiele możliwości kariery lub twórczego zrywu. Na pytanie, dlaczego jest to potrzebne i jak on sprawia, szczera odpowiedź nie słyszy nie zawsze. Dlatego możemy się tylko domyślać o prawdziwych przyczyn, które regulują takie pary. PR, ranking, pieniądze, seks – cokolwiek.

Tak jest tam miejsce w szczerych uczuć nierównych małżeństw?

A co z miłością? Jest to światło nie oświetla te uczucie związek małżeński, w którym kobieta jest znacznie starszy? Nie, to się zdarza, ale raczej jako wyjątek niż regułę. Najczęściej duchowej strony małżeństwa jest bardzo dziwne. Wyobraźmy sobie prostą sytuację: młody mąż mieszka z żoną dojrzałym. A wszystkie z nich dobre na pierwszy rzut oka, jest harmonia w łóżku, na obiad zawsze jest coś o tym mówić, w miłym wypoczynku dla dwóch osób, aby przejść do cieplejszego klimatu lub kupić wycieczkę w Europie. Ona nie może mieć dzieci, a on nie chce i nie zamierza (często po prostu ze względu na wiek).

Ale przyjaciele z tej pary jest inny, ponieważ wstydzi się pokazać swoich przyjaciół i ich młodych piękna żona dojrzałym wieku, a ona nie chce się ponownie ustawić językami kiwanie w kręgu przyjaciół. Tu i żyć – razem i osobno równocześnie. Czy oboje wystarczą na długi czas? Czas osądzi. Niestety, często jest to bezwzględny werdykt nie jest na korzyść kobiet. Po tym wszystkim, prędzej czy później człowiek będzie chciał mieć normalną rodzinę, gdzie nie jest ojcem, matka, dziecko i psa. A jeżeli podstawą jego małżeństwa z dojrzałej pani naprawdę leżał szczerą miłość, a następnie w ciągu roku zastąpił sympatię i wdzięczność. I to nie zawsze jest nieodparty argument, aby kontynuować związek, stają się ciężarem.

Niezależnie od powodów, dla mężczyzny lub kobiety do zawarcia małżeństwa mężczyzna znacznie starszy, można zrobić kilka prostych wniosków. Skazane na upadek te związki, które są oparte na tyranii, merkantylizmu i dominacji jednego partnera na drugiego. Dotyczy to obu płci. Wszakże, jak dojrzały mężczyzna może spojrzeć w dół i nękać podejrzanej młodą żonę, a to odbywa się w średnim wieku kobieta zawsze może „dostać” młodego męża stałą nieufność. Ponadto, nie jest konieczne do stresu i pozornej wyższości w statusie społecznym i poziomu dochodów. To degraduje małżonków i niszczy nawet najsilniejszy związek, który ma parę. W każdym razie, trzeba być przygotowanym na to, że nierówne małżeństwo – to duże ryzyko.

Ale wciąż nie może być dyskontowane i tak zwane związki „w niebie”. W tym przypadku, na ziemi jak dwie połówki jednej całości. I wiek, status społeczny, wygląd – to wszystko przekreślić głębię i szczerość uczucia wybuchły. W tym przypadku, ludzie są po prostu sprzeczne z życzeniem krewnych, którzy chcą żyć w ubóstwie i przejdź do ulubionych na skraju świata, a to wszystko tylko dla dobra wszystkich żądza być razem. Takie małżeństwa nie boją się każdej próbie, ponieważ moc jednego partnera kompensuje słabość drugiego. Taki idealny popyt związek z młodzieżą mądrości poza jego lat, a od dojrzały – pozostanie na zawsze młody duchem. Zgadzam się, nie jest to łatwe zadanie, ale ktoś go znajdzie i postanawia osobistego szczęścia na całe życie.

load...