Małe obowiązek w przedszkolu własnymi rękami

Zawartość:

Zaszczepić dziecku miłość prace powinny od najmłodszych lat. Nawet najmłodsi mogą wykonać te proste instrukcje jak podlewanie roślin doniczkowych lub składane zabawki w specjalnie wyznaczonych miejscach. Sam poród, dziecko stopniowo zaczyna dbać o wynikach ich pracy, szacunek i docenić pracę innych ludzi.

load...

Praca w przedszkolu nie zastępuje pracę dorosłych, ponieważ jego celem – edukacyjnych. Radzenia sobie ze wspólnymi sprawami, dziecko może poczuć się jak członek zespołu i zrealizować przydatność ich pracy.

Dzieci w wieku przedszkolnym wykonywania społecznie użytecznych działań z kolei – jedną akcję na dzień. Aby zainteresować dzieci i usprawnić proces, w obowiązku stosowania przedszkole. Każdy z ogrodów znajduje się kolorowy obszar z ich harmonogramem.

Co to jest obszar na służbie?

Obszar zegarek może być skonfigurowany jako pięknie zaprojektowanej płytki ścienne, na niej z obszernych plików kieszenie, które są wkładane w karty z nazwiskami i zdjęciami dzieci i zadań dla każdego dnia tygodnia. Te rogi można zamówić z firm specjalizujących się w produkcji wyrobów z tego rodzaju.

load...

Ale, oczywiście, o wiele bardziej interesujące, aby zrobić cło w rogu samego przedszkola, bo to fascynująca praca może przyciągać i same dzieci. Stojak jest przeznaczony nie tylko dla dzieci – wychowawca w przedszkolu na pierwszy rzut oka od razu rozpoznaje nazwę służbie, a rodzice będą mogli zobaczyć, jaki rodzaj pracy wykonywanej dzisiaj swoje dziecko.

Dla dzieci, które nie potrafią czytać, zadanie można przedstawić w formie graficznej – w formie zdjęć. Na przykład, konewka na rysunku jest podlewanie kwiatów, półki ze starannie rozmieszczonych lalek i samochodzików-ustanowienia porządku w królestwie zabawek, filiżanka i spodek – pomoc w tabelach obsługujących.

Prześwit obszar cło za pomocą aplikacji

Podstawą do wspornika podatku może służyć jako sklejki lub płyty wiórowej z załączonym arkuszu papieru, na którym informacje będą publikowane. Aby przedłużyć żywotność Whatman może laminatu. Dekoracji powierzchni może być dowolnym z materiałów z wykorzystaniem różnych technik: aplikacja, Szachownica, decoupage.

Aplikacja zbóż

Jest to bardzo przyjemne do stosowania dla dzieci, ale nie tylko z tradycyjnym kolorze papieru, ale również z najczęstszych ziarna prosa, które mogą być wstępnie kolorowych z gwaszem lub duchownego maskary. Dla odmiany, można wziąć i kilka ziaren ryżu, a także eksperyment z innych zbóż z ciekawą fakturą: śniadanie i soczewicy, pszenicy, jęczmienia. Do ziarna nie są mieszane ze sobą, to lepiej, aby je zabarwić na różnych płytach lub arkuszach kartonu. Stosować tylko w pracy powinno być dobrze wysuszone ziarna.

 • Na kartce papieru stosuje zarys obrazu, który ma zamiar urządzić na ziemię;
 • Zastosowanie szczotki cienką warstwę kleju PVA w żądanym punkcie wzoru i wlać proso pożądany kolor;
 • Upewnij się, że twoje ramiona w tym samym czasie były całkowicie suche, w przeciwnym razie razmoknet farby i cały obraz jest zamazany i nieestetyczne;
 • Po tym jak cały obraz jest bombardowana proso, szczotka nadmiar ziarna i pozwalają na dokładne flipcharty suche;
 • Aby uniknąć wysypki ziarna, wykończone prace mogą być pokryte lakierem.

Zastosowanie makaronu

Bardzo oryginalna ramka może być wykonane z makaronu z nietypowych kształtach: muszle, spirale, wstążki.

 • Suchy makaron okładka z kolorowymi lakierami do paznokci i kleju w kleju PVA we właściwym miejscu;
 • Z cienkiej wermiszel-wstęgi w taki sam sposób mogą być rozplanowane żadnego konturu lub sylwetka zdjęcie;
 • Vermishelnyh z „gniazda” dostanie wspaniałą gniazdo, naśladując mieszkań dla pracowitych ptaków, w których można trzymać kilka pustych skorup z przepiórczych jaj lub gołębi;
 • Po zakończeniu prac należy ustalić elementy klejone z lakierem bezbarwnym. Upewnij się, że żaden zakątek części makaronowych nie zjeżył, inaczej cała praca może pójść na marne.

Bardzo efektywnie wygląda Obszar, który jest ozdobiony delikatnymi pąkami i piękne kwiaty wykonane własnymi rękami z wstążki satynowe w różnych kolorach i różnych szerokościach. Bezpieczne gotowy Tsvetik-semitsvetik na rogu może być za pomocą kleju lub taśmy dwustronnej.

Tworzenia sztuki korzystając Decoupage

Uchwyt do rejestracji za pomocą techniki decoupage potrzebne będą:

 • Akryle;
 • Serwetki z pięknym ornamentem lub nietypowych wydruków;
 • Decoupage klej
 • Materiał papieru: tradycyjny, pomarszczona lub papieru ryżowego;
 • Akryl mocowanie paznokci.

Najlepszy (i łatwiej) nakłada się na odtłuszczoną powierzchnię szkła laminowanego decoupage lub rogu. Wycięte części obrazu przyklejona do powierzchni i starannie wygładzone od środka na zewnątrz. Na wierzchu produktu kilkakrotnie lakierowane.

Obszar zegarek może być połączona z obszarem przyrody stoisk z rzemiosłem i obrazów, tworząc w przedszkolu całej galerii osiągnięć artystycznych. Stając się członkiem takiej wystawy, dziecko będzie dążyć do przedszkola z radości i inspiracji, i trzeba będzie przekonać go do powrotu do domu z ogrodem.

load...