Makijaż Art: Science for All Seasons

Zawartość:

Tworzyć sztukę – to nauka zajmująca się badaniem ludzkości od czasów starożytnych. Po tym wszystkim, kosmetyki, dzięki którym ludzie ozdobić swój wygląd, pojawił się w czasach starożytnych. Oczywiście, gdyby miała kilka innych funkcji, ale nadal stosowane niemal wszędzie. Wiele starożytnych plemion przed ważnych świąt i ceremonii religijnych malowane twarz. Nawet wtedy, aby nauczyć się sztuki makijażu była honorowa funkcja ta zwierzyła najbardziej szanowanych i odpowiedzialnych członków społeczeństwa.

load...

To nie zajmie dużo czasu, a makijaż zaczął służyć za symbol piękna i atrakcyjności. We wszystkich czasach kobiety chcą się podobać mężczyznom i kosmetyki pomógł im zarówno do podkreślenia godności jego wygląd i ukryć wady. Doskonalenie sztuki makijażu, każdej dziewczyny – piękny i nie tak – mogłoby całkowicie zmienić. Zastosuj makijaż tak, aby podkreślić naturalne piękno twarzy, a nie naciskać na miejscu „barwy wojenne” – nauka w których kobiety uczą się od prawie początku czasu.

Historia kosmetyki. Fascynująca podróż w przeszłość

Słowo „Cosmet” jest pochodzenia greckiego, w tłumaczeniu na język polski, to oznacza „sztukę zdobienia”. Rzeczywiście, dekoracji! Nawet w czasach starożytnej Grecji pracował ludzi Kosmet (jak początkowo nazywano ich zawodu), który stosowany jest w kosmetykach do usunięcia braków w powierzchowności kobiet. Te starożytne ekspertów „przodkowie” nowoczesnego makijażu, specjalny makijaż był stosowany przez maskowanie obszarów problemowych i przekształcenie wygląd płci pięknej. Kosmet subskrybowanych również swoim klientom specjalny krem ​​do utrzymania młodzieńczy, przeprowadzono różne zabiegi anti-aging.

Niestety, po prostu zadzwonić do domu makijaż jest trudne. W toku licznych badań archeologicznych i etnograficznych, okazało się, że w starożytnych kosmetyków Egipcie istniał już od dwóch tysięcy lat przed narodzeniem Chrystusa. Egipcjanie następnie niemal powszechnie używać różnych kosmetyków, silnie przekształcania ich wygląd: one różowe policzki, pomalowane usta, stosowane do ciała olejkami aromatycznymi, aby ładnie pachnieć.

Mieszkańcy starożytnego Egiptu wierzyli, że kobiety nie idź składa się na ulicy – szczyt niestosowności, więc wszystkie targów połowa ludzkości, każdy ranek zaczyna się od jej stosowania do makijażu twarzy. Makijaż Art przeszkolony dosłownie z dzieciństwa, a ludzie szlachetnego urodzenia nie są zaniedbywane kosmetyków. Szczególną uwagę zwrócono oczu bardzo gruby czarny płyn ze szczególnym konturze trzpień rentest, i osadza się na powiekach specjalnego proszku zielony (węglan miedzi). Jako środków tonalnych Egipcjanie używali ochry czerwone lub żółte.

load...

Ale średniowiecze, prawie zatrzymał rozwój sztuki makijażu: podczas gdy nakładanie farby na twarzy uznano zbliżona do czarów i surowo karane Świętą Inkwizycję. Dopiero w XVI wieku naszej ery, kobiety znowu mieć dostęp do ulubionych kosmetyków. Jednak samo stosuje makijaż może tylko dziewczęta z rodzin ubogich, szlachetny panie zaproszone do tego celu artystów: makijaż uznano za sprawę bardzo poważnie i czasochłonne.

Potem przyszła era Ludwika XVI z jego miłością do peruk i mnóstwo much rumienić. Chociaż makijaż został uznany literat, czy był tak jasny, że jego posiadacz widać z daleka. A dzięki temu, że czas prania nie została przyjęta (zasady przyzwoitości wolno kąpać się nie więcej niż dwa lub trzy razy w roku), a następnie pomalować na twarz i ciało zostało utrzymane dobrze przez długi czas!

I tylko francuski burżuazyjna rewolucja zmieniła prezentację sztuki makijażu w Europie. Zamiast krzyczeć, czasami śmieszne liberii przyszła moda na prostocie, naturalności i elegancji. Kryteria te najbliżej do nowoczesnych trendów w modzie, jest to chęć do naśladowania styl kobiet wszystkie makijaż współczesnych artystów i stylistów.


Makijaż dzisiaj sztuka

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć przynajmniej jedną kobietę, nigdy nie używać kosmetyków. Podobnie jak setki lat temu malować usta i rzęsy, dowiadujemy się niemal od niemowlęctwa, a kobieta w podeszłym wieku ze starannie stosowanego makijażu – nie są rzadkością w dzisiejszych czasach. A jeśli jeszcze do niedawna był używany zamiast pań sproszkowanych białych, zamiast eyeliner – antymon, przemysł kosmetyczny naszych czasów nie skoczył do przodu. Teraz z usług kobiet o różnej masie i całkowicie bezpieczny sposób ozdobić twarz i ciało.

Tworzyć sztukę – to nie tylko smak bez zarzutu, ale także bronią, właściwe wykonanie. Po tym wszystkim, nie jest wystarczająco Nakładanie makijażu – a pożądany efekt nie będzie zbyt dużo umieszczając – efekt będzie, ale nie najbardziej przyjemny. Jaki był podziwiana na dworze Ludwika – kilogram makijażu na twarzy – spowodowałoby zamieszanie i wrogość dzisiaj. Istnieje cała Akademia makijażu i stylu, z wpisu tysięcy specjalistów w dziedzinie urody. Każdego roku, festiwale i kursy mistrzowskie makijaż, „make-up artysty roku”, „profesjonalne Awards” Istnieją nawet specjalne nagrody, etc., gdzie najlepsi specjaliści konkurować w tej dziedzinie, aby kobieta nie do odparcia.

Ale to nie jest konieczne, aby być profesjonalnym wizażystka, aby móc korzystać z kosmetyków. Wystarczy znać kilka złotych zasad stosowania makijażu, aby wyglądać dobrze utrzymane, piękne i świeże. Każda osoba indywidualnie, a kiedy zaczął trenować, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę takie „drobiazgi”, jak kolor twarzy, jej formy, rodzaju skóry i tak dalej. A najlepsze jest dokładnie taki make-up, które na pierwszy rzut oka praktycznie niewidoczne, a to pozorna przemiana wyglądu na lepsze.


Sekrety udanego makijażu

Aby opanować sztukę makijażu, niekoniecznie mają cały arsenał drogich słoików i rur z treścią wszystkich kolorach tęczy. Jest sporo dobrze dobrane kosmetyki dźwięki, które Ci stworzyć idealne zdjęcie. Prawidłowy dobór kosmetyków – połowa sukcesu w opanowaniu sztuki makijażu. Zdolność go używać – druga połowa.

Fundacja i proszek

Fundacja i proszek – królowa współczesnego makijażu. Mogą „wyjąć” kilka lat, jego właściciel, gładkie oznaki zmęczenia, w celu zamaskowania nieprzyjemnych pryszcze i wyrównać koloryt skóry. Każda dziewczyna, umiejętnie korzystać z tych narzędzi jest w stanie natychmiast przekształca i świecą zdrowia i urody. Niestety, ten sam cudowny lek w niewykwalifikowanych rękach może doprowadzić do katastrofy: żółte plamy rozmazywane po twarzy, efekt maski. W celu uniknięcia takich problemów, należy pamiętać o następujących zasadach:

 • Uważnie kolor mojej skóry, nie starają się wybielić lub odwrotnie, aby dać swojej naturalnej opalenizny do karnacji za pomocą środków tonalnych. Wygląda to co najmniej głupie. Ton produktu kosmetycznego powinny być tak blisko do koloru twarzy. Wybierając sygnał oznacza, użyj małej sztuczki: Nanieść kroplę na czole i rozmazywanie. Jeśli nienaturalnych plam lewo, więc jest to sygnał, że chcesz. Weź, nie wahaj się.
 • Strzeż się „efektu maski”. Czasami na dziewczyny widać wyraźne odejście od twarzy pokrytej zasobów tonalnych i proszek do nienaturalnie biała skóra szyi. Chociaż w tym przypadku jest to na skórze szyi ma naturalny, zdrowy koloryt, a wszystko inne – kolejny makijaż błąd. Wziąć pod usługi Kolejna wskazówka: Zastosuj makijaż w naturalnym świetle. Często to, co widzimy w świetle elektrycznej różni się od stanu faktycznego w świetle dziennym.
 • Być umiarkowany w zakresie wykorzystania zasobów tonalnych. Nawet jeśli naprawdę chcesz, aby ukryć niedoskonałości na skórze, należy bardzo starannie wykonane – gruba warstwa makijażu na twarzy nawet zdobi nikt (z wyjątkiem niemowląt w dworze Króla Słońce, ale co powiesz na nich nie ma!). Nie należy również zapominać, że dla zapalnie obszarów skóry istnieje odrębna linia kosmetyków.

róż

I rumieniec prostu trzeba być kosmetyczką w każdej szanującej się kobiety! Po tym wszystkim, z pomocą rouge makijażu wygląda kompletna, a twarz – świeże i kwitnące. Jedynym haczykiem jest to, że wiele dziewcząt zbyt dosłownie zrozumieć słowo „kwitnące” i zastosować rumieniec zbyt obficie, zapominając linie kości policzkowe na mojej twarzy. Zatem podstawowe zasady wyboru i stosowania rumieniec:

 • Blush – dość wybredny kosmetyki, kolor powinny być ujmowane i odcień skóry i kolor ubrania, a nawet pory roku. Na przykład, latem są uważane za jasne, jasnoróżowe odcienie, a zimą – Rich różowy kolor.
 • Rozważyć rodzaj skóry przy wyborze rumieniec. Właściciele matowej skóry tłustej blush kolorze bez połysku. Te same panie, które mają skóra jest sucha lub normalne, powinno być dobrze perła rumieniec.
 • Istnieje specjalna linia kości policzkowe, i na którym są stosowane rumieniec. Jeśli okaże się, że trudno jest określić własną rękę, a następnie wykonać proste ćwiczenie: pull policzki i narysować linię psychicznego z najwyższych punktów są zaokrąglane do płatków uszu.
 • Nie przesadzaj z blush „red girl” nie jest już w modzie jest – z zadowoleniem dziewczyna z naturalnego makijażu i naturalne.

tusz do rzęs

Mascara – prawdziwa magiczna różdżka praktycznie każda nowoczesna kobieta. Kilka razy tyle huśtawka pędzla do brwi i oczy stają się bardziej wyraziste, seksowne. Ale wynik będzie sto razy bardziej atrakcyjne, jeśli obserwować absolutnie wszystkie zasady stosowania tuszu do rzęs:

 • Mascara – jest to ostatni etap w makijażu oczu. Zazwyczaj postępuje się w następujący sposób: cienie eyeliner, tusz do rzęs. Jeśli go zmienić, istnieje wysokie prawdopodobieństwo zaniedbany guzek na powiece.
 • Przed nałożeniem tuszu na rzęsy, nie zapomnij, aby uczesać specjalnej szczotki. Jeśli nie ma, to jest całkiem odpowiednia konwencjonalna szczoteczka. To może być zakręcony rzęsy specjalnym urządzeniem, w razie potrzeby, i powinno się to odbywać tylko przed, a nie po farbowaniu.
 • W większości przypadków tylko kobiety kolor rzęs „od podstawy do wierzchołka i na dole”, uzyskując grudki rzęs i klejone. Aby tego uniknąć, konieczne jest, aby przełączać odbiór „od dołu i od góry do końcówki.”
 • Nałożyć drugą warstwę maskary nie wcześniej niż po kilku pierwszych minutach: niech mascara rzęsy suche.
 • Skręć rzęs szczotki w pionie i „spacer” wzdłuż czubkach rzęs: ponieważ sprawiają im jednakową grubość i długość.
 • Dolne rzęsy pomalowane jest opcjonalne, ale jeśli uważasz, że jest to konieczne, należy to zrobić w jednej warstwie. Jeśli po pracy masz ważne spotkanie, które wymaga szczegółowego makijaż oczu, nie Odcień dolne rzęsy rano lub wieczorem – będziesz „sport” z podbitym okiem. Zrobić to tuż przed spotkaniem.

pomada

I jaki rodzaj makijażu zrobić bez tego ostatniego akordu: stosowania szminki? Po tym wszystkim, może to przyczynić się do radykalnie zmienić oblicze – sprawiają, że wyraziste i piękne. Jest to klasyczna metoda stosowania szminki:

 • Nałożyć na usta trochę Pomadki, będzie chronić je przed spękanie i suszenia.
 • Dokonywanie powierzchnia gładka wargi – to kładzie się na usta fundamentowej makijażu gąbka, napełnianie najmniejsze pęknięcia.
 • Aby szminka dłużej, umieścić na trochę proszku Fundacji.
 • Teraz trzeba się rozgrzać w ręce ołówek i okrążyć ich zarys warg. Spróbuj wybrać ołówek do barwienia odcień szminki, różnica będzie wyglądać nienaturalnie. Można „klapa” cała powierzchnia warg – jak pionierskich „Pencil – szminki” będzie prawie niezauważalna, a usta będą wyglądać naturalnie i dokładne.
 • Nie nakładać szminkę bezpośrednio z tuby, wykorzystanie do tego celu specjalnie przygotowane pędzla. Starają się pokryć wszystkie zmarszczki na powierzchni warg.
 • Malować usta, nie tylko na zewnątrz, ale trochę „wewnątrz”. W przeciwnym wypadku, gdy mówimy lub śmiech zbyt zauważalny granicy ze szminki do śluzu, to często wygląda niewygodne.

Oprócz podstawowych zasad stosowania szminki, istnieje małe sztuczki, które powinieneś wiedzieć każdą dziewczynę. Na przykład, lekkie kolory szminki wizualnie zwiększyć wargi. Ale te dziewczyny, które marzą o dodatkowej objętości dla warg, może być wskazane, aby używać ołówka konturu: stosuje się go na skórę, nieznacznie odbiegające od naturalnej linii warg. Nie należy jednak zapominać o złotej zasadzie: odchylenie nie powinno przekraczać jednej do dwóch milimetrów, inaczej będzie wyglądać głupio i niechlujstwa.

Jeśli masz grube wargi, lepiej zapomnieć o eyeliners, że nie jest konieczne, aby śledzić swoje wargi. Aby rozwiązać ten problem, należy pozostawić kąciki jej ust nie składa się – tak wizualnie zrobić usta cieńsze. Ale jeśli chcesz, aby podnieść opadające kąciki jej ust, a następnie użyć następującej sztuczki: pomalować dolną wargę, przed dotarciem do narożników i obwód podnosimy ją nieznacznie.

I wreszcie, kilka ciekawych faktów: jeśli dolna warga składa się grubsze niż góry, to ukryje trochę zbyt szeroki nos lub okrągłą twarz kształt. W przeciwieństwie do tego, w większym stopniu wykonane obrąbka umożliwić wąskie twarzy pojawiają się okrągłe.

To jest mały przegląd najważniejszych kosmetyków, prawidłowo używać, powinna być w stanie każdej nowoczesnej kobiety. Wszędzie tam, gdzie żyjemy, i nie ma znaczenia ile lat możemy być, ale miłość kosmetyków, pasja do stosowania makijażu w naszej krwi. Prawdopodobnie nie w świecie kobieta, która nie przyciąga setki wielokolorowych baniek i rur na półkach w salonach kosmetycznych. Jesteśmy gotowi spędzić godziny patrząc na makijaż, chcąc mieć zastosowanie do wszystkich najnowszych, kosztowne i pyszne pachnące „rzeczy”. Ale tu jest efekt końcowy – idealny makijaż – zależy nie tylko od zdolności do kupowania wszystkiego najlepszego i drogie, ale na poczucie smaku i znajomość podstawowych umiejętności makijażu.

Próbować, eksperymentować, może znajdziesz swój własny styl, a nie jak obrazy wokół ciebie. Nie tak dawno temu, idea, że ​​blondynki są wyłącznie różowe odcienie szminki i brązowy tusz, uznano za aksjomat. Słynny Marilyn Monroe wziął i złamał wszystkie zasady, zachwycając fanów ustami pokrytymi jasnoczerwony szminki i długie rzęsy pokryte czarnym tuszem.

Poznanie podstawowych zasad makijażu, spróbuj je przesunąć i znaleźć coś nowego, specyficzny tylko dla Ciebie. Być może to odkrycie pozwoli Ci wyjątkowy i niepowtarzalny, w odróżnieniu od innych, ale tak atrakcyjne. Sztuka makijażu setek lat, w ciągu całej historii ludzkiej wielokrotnie zmieniane jak gustów i pomysłów kobiecej urody. I jak każda sztuka, robimy ma sztywnych granic i zasad, ale jest możliwe, aby znaleźć ciekawe rozwiązania indywidualne.

load...