Magiczny świat Roberto Cavalli

Do tej pory, dom mody Roberto Cavalli jest integralną częścią mody i świat wielkiej mody. Roczny obrót firmy wynosi 150 milionów i jest absolutnie jasne, że to nie jest limit.

load...

Przyszły projektant urodzony w 1940 roku w rodzinie artystycznej we Florencji. Jego dziadek ze strony matki był słynny malarz impresjonistyczny Dzhuzeppe Rossi z którego Roberto odziedziczyła talent twórczy. Według tradycji rodzinnej, był wykształcony w Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiował sztukę i design, który w rzeczywistości ustalona na swój los.

Twórczy biografia Roberto Cavalli rozpoczął małych firm: on ręcznie malowane koszulki i sprzedał je turystów wypoczywających na Riwierze Francuskiej w Saint-Tropez. Były to jego pierwsze kroki, ale to było już jasne, że ten młody człowiek o wielkiej kreatywności.

W świecie mody Roberto Cavalli opowiedziała się 60 lat, zapewniając wyjątkowe przedmioty wykonane ze skóry. Takie „czytanie” materiału, z którego wcześniej szyte tylko blezery, uderzył zarówno specjalistów i ogółu społeczeństwa. Skin od Roberto surowca pół przekształciła się w wyrafinowanym, miękkim materiałem, który nadaje się na każdą okazję. On pokazał światu, że skóra może szyć nie tylko utylitarne rzeczy, ale również stylowy, elegancki ubrania. Nawiasem mówiąc, skóra i dziś pozostaje najbardziej ulubionym materiałem projektant.

Absolutnie nietrywialne podejście jest interesująca technika, jasne projekt stał się znakiem rozpoznawczym projektanta początkującego. Wynaleziony przez techniką patchworku Roberto Cavalli, rozwinął technikę projektowania aplikacji za pomocą lasera, który dodał w branży mody nasyconych kolorach afrykańskich i tropikalnych.

load...

Głównym Muza Kavalli – to natura. A żeby jeszcze raz podkreślić nieskazitelną seksowna kobieta, projektant mody wykorzystuje swoje modele piór, skór zwierzęcych i snakeskin

Roberto cechą twórczości można nazwać to pragnienie nowości, używając wyłączne techniki i wielką chęć do pracy we wszystkich dziedzinach projektowania mody. Tak, to jest, że Roberto Cavalli kreatywność dała światu całkowicie oryginalny wygląd denim, za który oferowany ekskluzywne wydruki. Materiał znajomy zaczął grać z nowymi kolorami i otrzymał „drugi oddech”.

Projektant mody interesuje się wszystkim. Oprócz odzieży Dzisiaj domu mody damskiej Roberto Cavalli produkuje stroje kąpielowe, bielizna, torebki, buty, zegarki, okulary, artykułów gospodarstwa domowego. Firma posiada również dwie linie odzieży dla dzieci – Roberto Cavalli Devils dla chłopców, i Roberto Cavalli aniołów dla dziewcząt. Mistrz nie zostawił bez uwagi i mężczyzn – to jest, w szczególności, przygotowała linię odzieży męskiej do słynnej sieci H & M, która słynie z przystępnych cenach.

Ponadto od 2002 roku, firma zaczęła radzić sobie z wydaniem perfum. Pierwszy kobiecy zapach o nazwie po prostu Roberto Cavalli, a następnie, w 2003 roku, nie było zapach dla mężczyzn Cavalli Man.

Wikipedia prowadzi imponującą listę dokonań projektanta, który przez kilka lat otrzymał wysokie nagrody na najbardziej prestiżowych wystawach międzynarodowych. Jego zbiory zostały brawami na wybiegach w Paryżu, Mediolanie, Nowym Jorku. I choć warty w 2010 roku obchodził 40-lecie swojej pracy artystycznej, jego potencjał jest tak ogromny, możemy powiedzieć z pełnym przekonaniem, że najlepszą kolekcję mody Master jest jeszcze przed nami.

load...