Madonna: Biografia gwiazdek

Zawartość:

W 1958 roku, 16 sierpnia, w stanie Michigan w USA w niewielkim miasteczku Bay City urodził się przyszły piosenkarka Madonna Louise Ciccone nazwie. Powstał po dwóch braci Marcina i Anthony. W kręgu rodzinnym dziewczynka zwana Mała Nonni, tak aby nie pomylić go ze starszym Madonny. I w tym przypadku, nazwa nie jest pochodzenia włoskiego, jak wielu sądzi, francusko-kanadyjski – doprowadziły krewni matki piosenkarka zeszła z francuskiej Kanady. Podczas swojej ponad dwadzieścia lat kariery Madonna sprawiła, że ​​stał się jednym z najbardziej niepowtarzalnych i lubianych gwiazd w świecie muzyki pop.

load...

Pierwsze kroki na drodze do marzeń

W wieku czternastu lat zaczęła tańczyć, która zafascynowała całym życiu szkoły, a później na uniwersytecie. W 1978 roku, po jej marzenie, przeniosła się do największego miasta w Stanach Zjednoczonych – Nowy Jork – i bierze prywatne lekcje tańca wirtuoza choreografii Alvin Ailey. Aby jakoś wyżywić siebie i zaoszczędzić trochę pieniędzy, aby żyć, przyszłe dorabia gwiazdkowe jako model. W 1980 roku została zaproszona do wzięcia udziału w show-piosenkarka disco Patrick Hernandez, gdzie poznała Dan Gilroy. Po powrocie do Nowego Jorku, tworzą grupę, która nazywa się The Breakfast Club. Rok później, Madonna wychodzi na swój skład i razem ze swoim chłopakiem Steve Bray pisze kilka utworów tanecznych.

Więc powoli zaczyna się rozwijać swoją karierę w 1982 roku z pomocą Mark Kamins, słynnego nowojorskiego DJ wydała singiel „Everybody” i podpisał kontrakt z Sire Records studio nagrań. Nawet tam swój pierwszy debiutancki album, a utwór „Holiday” (po angielsku „Holiday”) w ciągu roku na półkach, pod warunkiem na twardym staje się niezwykle popularny, a następnie włączone w pierwszej dwudziestce amerykańskich singli, a potem w najlepszym europejskim pierwszej dziesiątce ,

Aby nie stracić tylko zdobytą sławę, piosenkarka wydała swoją drugą płytę z oryginalną nazwą „Like A Virgin” w 1984 roku, utwór tytułowy, którego (został napisany przez Toma Kelly) przynosi jej jedenaste miejsce na liście przebojów w Stanach Zjednoczonych. Kolejny utwór usunięte „Material Girl” wideo i Madonna pojawia się przed fanami w jego prawdopodobnie najbardziej żywe i spektakularnego obrazu – Marilyn Monroe. Publiczność oklaskiwała, single singer zaczynają się obracać we wszystkich stacjach radiowych, klubach, a więc w roku Madonna stała się gwiazdą na skalę krajową. Być może rola w tym bezprecedensowe i zyskuje coraz większą popularność i odegrała jej małżeństwo z Seanem Pennem (amerykański aktor), który jednak nie trwała zbyt długo.

Długo oczekiwana popularność: sukcesy i upadki

Od 85 do 87 th th piosenkarka bierze na jeszcze większą sławę: Teraz jej śpiewać na całym świecie. W związku z tym single „Crazy For You” jest w czołówce we wszystkich listach przebojów w USA oraz dyskotekę, chwytliwa melodia „Into The Groove” zajmuje pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii. Stało się udane utwory takie jak „Live to mówić” ( „Live To Tell”), „Papa Do not Głoś” oraz „Powiem ci znakomicie” ( „Dress You Up”). W 1986 roku ukazał się jej nowe dzieło – Klips „True Blue” w piosence o tej samej nazwie, a także „La Isla Bonita” i „Open Your Heart” ( „Open Your Heart”), które nie są gorsze od poprzednich kreacji Madonny na popularności.

load...

Piosenkarka zawsze chciał się rozwijać i zdobywać nowe szczyty, więc w 1980 roku, jeszcze przed jego ogłuszającym popularności, po raz pierwszy wystąpił w małym epizodzie w filmie „A Certain Sacrifice”. Od kiedy rozpoczęła swoją karierę filmową. Później, w 1985 roku, są dwa zdjęcia z jej udziałem, a następnie z mężem Seanem Pennem ona gra w „Shanghai Surprise”. Jednakże, ten film nie miał wiele sukcesów z publicznością. Nie poszło źle i Sean Penn – w 1988 roku, Madonna złożyła pozew o rozwód.

Jego zachowanie, teksty kontrowersyjne ekstrawagancki wizerunek i wzrosła Louise Ciccone tworzy wokół siebie dużo debat i rozmów. Zatem video do piosenki „Like A Prayer” został powitany z radością jej fanów, a jednocześnie otrzymał ostrą naganę i sztywny przez katolików. W rezultacie, nie chcąc psuć jego nazwisko, firma Pepsi rozerwał jej promocyjnego umowy. Jednak to tylko gra w ręce niepohamowaną piosenkarza: hype otaczającego jedynym Tytułowy Płyty od paliw interesu publicznego i sprawia, że ​​album absolutnym bestsellerem.

Nowa fala w karierze Madonny został oznaczony przez filmowej roli w filmie „Dick Tracy”, gdzie zagrał z Warren Beatty. Nastepnie ekstrawagancki światową trasę o nazwie „Blond Ambition”, który stał się, według krytyków, wolnej i prowokacyjny mix piosenek, religii, seksualności i zapalających, dzikie tańce. Wśród dobrze znanych hitów początku 1990 roku, można wybrać nagrany z Lenny Kravitz „Justify My Love”, „Vogue”, „Rescue Me” i „figle migle”. W 1992 roku, staje się jasne, że Madonna – jest nie tylko piosenkarką, ale także utalentowany, bizneswoman chwyt. Organizuje firmy Maverick i podpisał długoterminowy kontrakt z marką Time Warner 60 milionów dolarów do publikacji jego książek, filmów i zwolnić albumy.

Do jego utworzenia z nadrukiem krzycząc nazwę „sex” wysłał dziewczynę na szczyty list przebojów i stał się absolutnym bestsellerem. Jednak pod koniec tego roku nastąpił niewielki spadek w jego karierze – album „Erotica”, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, nie zajmuje pierwsze miejsce na liście przebojów. Pomimo tego, Madonna z popularnej gospodarz telewizyjnego Oprah Winfrey, Ameryka została nazwana najbardziej udanych panie Showbiz. Niektóre źródła podają, że od 1986 roku piosenkarz zarobił około dwudziestu milionów dolarów rocznie. A ostatnio jej dochód znacznie wzrosła.

Powrót królowej pop

Powrót do gwiazdorstwa występuje po współpracy z producentem Nelle Hooper i wydaniu albumu „Bedtime Stories”, którego tytułowy utwór został napisany z Björk. Utwór „Take A Bow”, składający się, w zależności od Madonny, od hip-hopu, popu i rhythm and blues, zajmuje pierwsze miejsce we wszystkich wykresów i przynieść stracił na popularności. W 1995 roku, oczy i uszy publiczności prezentuje nową płytę zatytułowaną „Something to remember”, która stała się sukcesem dzięki piosence „Zobaczysz”. Rok później, zarówno w osobistym i zawodowym życiu piosenkarza występują dwa istotne wydarzenia – narodziny pierwszego dziecka (dziewczyna o imieniu Maria Lourdes) oraz współpracować z dobrze znanym reżysera Alana Parkera. Współpraca zaowocowała w głównej roli w filmie „Evita”, który oparty jest na prawdziwych wydarzeniach.

Kolejny sukces przyniósł współpracę Madonna z William Orbit. Dzięki niemu, jak zauważono piosenkarka, była w stanie znaleźć zupełnie nowy dźwięk i poszerzyć swoje muzyczne horyzonty. Od momentu narodzin nowym stworzeniem „Ray Of Light” (1998), a utwory „The Power Of Goodbye”, „Frozen”, „Nothing Really Matters” stają się na całym świecie trafia. W parze z tym samym producentem Madonny nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu „Best Friend”, w którym gra tytułową rolę. Kolejny występ muzyczny – otrzymał niesamowitą popularność płycie „Music”.

Mimo ciągłego zatrudnienia i działań twórczych, życiu osobistym piosenkarza nie stoi w miejscu. W 2000 roku światło pojawia się drugiego dziecka – syna Rocco, aw grudniu tego samego roku jest to połączone małżeństwa prawną Guy Ritchie -rezhisserom angielskiego pochodzenia. Po pewnym czasie, Louise Ciccone wysłany do trasy wielka skalę „utopił świat” w celu wprowadzenia do obrotu album „Music”. W 2002 roku, według sondażu znanego amerykańskiego kanału telewizyjnego, piosenkarka została uznana za jedną z największych divy w historii muzyki.

We współpracy z producentem MIRV Ahmadzai w 2003 roku o nazwie Mała Nonni jako Madonnę we wczesnym dzieciństwie, produkuje album „American Life”. Jak sama przyznaje, jej praca jest najbardziej osobisty i szczery. Jednak pomimo tego, płyta sprzedała znacznie gorzej niż jej poprzedniej pracy. Jego single są takie kompozycje: „Nic się nie powiodło”, „Love Profusion” i „Hollywood”, a każdy wie, „American Life”. I „Die another day” to ścieżka dźwiękowa do filmu o tej samej nazwie na temat agenta Jamesa Bonda. Piosenkarka organizuje światową trasę „Re-Invention” w celu promowania albumu, i wychodzi z jego koncertu w Ameryce, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii i Holandii, gromadzenie, jak zawsze, morze publiczności.

Nowa Madonna

W 2004 roku Madonna nagle zmienia swój wizerunek – zaczyna ubierać się bardziej demokratyczna i powściągliwy, napisał książkę dla dzieci z pachnący zwany „The English Roses”, który stał się najlepiej sprzedającym się debiutem nowych autorów. Potem przyszedł kolejny pięć z jej prac, a drugi i trzeci świat widział mniej niż dwanaście miesięcy po wydaniu pierwszej książki. Zimą tego samego roku piosenkarz wykonywane na koncercie charytatywnym zorganizowane, aby pomóc ludziom dotkniętym przez tsunami w Azji Południowo-Wschodniej. A w lipcu 2005 roku w sprawie innego podobnego zdarzenia – prezentacja londyńskiej „Live 8”.

Pod koniec lata 2005, znakowanie swoje 47. Urodziny, Madonna straciła równowagę i spadła z konia. Została zabrana do szpitala z licznymi złamaniami – krawędzie w kilku miejscach, ramion i obojczyka. Jednak pomimo dość ciężkiego uszkodzenia, piosenkarz został zwolniony następnego dnia. Wkrótce po tym musiała podjąć główną rolę w strzelaniu z teledysku do piosenki „odwiesił” ze swojego nowego albumu, „Confessions On A Dance Floor”. Później, w wywiadzie, Madonna, tak komentuje przepływ pracy: „Nie mogłem tańczyć z powodu bólu, jak złamany obojczyk wciąż skondensowany Więc zrobiłem blokadę novotel Oczywiście, wiele osób uważa, że ​​nie powinno być tak torturować siebie .. . Ale to nie jest w moim stylu. Jak to jest, mogę nagrać utwór taneczny, a ona nie poruszyła w filmie. „

Ta płyta była jedną z najbardziej udanych dzieł Singera. Dla niektórych miesiącach sprzedał pięć milionów egzemplarzy i wzrosła do szczyty list przebojów w czterdziestu krajach na całym świecie. Wyprodukował i nadzorował prace nad albumem, Stuart Cena – słynny muzyk, który specjalizuje się w muzyce disco i działa pod fałszywym nazwiskiem Jacques Lu Cont. W piosence „Hung Up” został użyty Melodia grupy Abba „Gimme”, wszystkie rozpoznawalne od pierwszych dźwięków. To była wielka rzadkość, ponieważ jego właściciele praw autorskich i były wokalista zespołu są bardzo wrażliwe podejście do kwestii związanych z licencjonowaniem piosenek Abba. W licznych wywiadach, że zauważył: „Zawsze odpowiadamy na prośby o uchylenie tego rodzaju, ale w tym przypadku pozytywnie zareagował W przeciwnym razie po prostu nie może być …

Asystent Madonna przyszła do nas z gotowym jedno, mamy słuchać i zrozumieć – trzeba zaakceptować. Był tak dobrze napisane „World Tour, który piosenkarka planuje się zorganizowanie we wsporniku dysku, została przesunięta na 2006. A wszystko dlatego vvperedi obliczu żmudny, ale bardzo ciekawą pracę – ..” Wpłać „swojego głosu jednej z postaci w animowanym filmowej adaptacji książki dla dzieci napisany przez Luca Bessona, -. „Arthur i Invisibles”

Biografia Madonny sprzeczne i wszechstronny. To wydaje się w formie seksualnej, czasami rozwiązły piosenkarka pop, a następnie wraz z narodzinami dzieci staje się prawidłowe i wzorowa matka, która pisze książki i wyraził bajki. Ale mimo takiej transformacji, jedno jest pewne – jest nieskończenie utalentowany, ekscentryczny i jasne osobowości.

load...