Macicy: grupa ryzyka

Zawartość:

Macica jest bardzo ważnym organem dla kobiety: jest ona urodziła się i mieszka tam jest w ciąży z dzieckiem. Znajduje się w okolicach miednicy i składa się z dolnej, korpusu i szyi przesmyku.

load...

Na jak macica jest zdrowy, to zależy od stanu układu rozrodczego kobiety.

Dlatego też guz jeszcze łagodny, znany w medycynie hysteromyoma, pomimo faktu, że może być z powodzeniem leczone, może skomplikować koncepcja, ciąży i działanie przyczyny. Jakie jest ryzyko zachorowania na raka i co zrobić, jeśli umieścić tę diagnozę?

Powrót do spisu treści

Jakich kobiet są zagrożone

Okazuje się, że nie jest to takie trudne na ryzyko. Mięśniaki macicy jest powszechny i ​​badania kliniczne jest około ¼ wszystkich chorób ginekologicznych. Jednak uważa się, że badania kliniczne nie obejmują wszystkich przypadków mięśniaków macicy, ale rzeczywista liczba jest znacznie wyższa.

load...

Osoby najbardziej narażone są kobiety w wieku rozrodczym i późnym wieku przed menopauzą. Ostatnio objawy mięśniaków macicy coraz częściej zaczął być obchodzony u kobiet w grupie wiekowej 30-33 lat. W wieku 30 lat, mięśniaki macicy pojawiają się średnio 1,0-1,5% przypadków.

Wielkie ryzyko choroby u kobiet, która była rodzinna historia choroby fibroids, a także otyłość i choroby układu krążenia. Czym dokładnie jest guz?


Powrót do spisu treści

Objawy mięśniaków macicy

Jest to łagodny nowotwór w postaci zaokrąglonych węzłów. Węzeł może być jeden, ale bardziej wspólna wielokrotność. Węzły różnią się pod względem wielkości, wagi i tempa wzrostu. Węzeł może być wielkości nakrętki sosnowego i może rosnąć do wielkości kokosa. Wzrost jest nierówna: guz może być trochę długi czas i nie przeszkadza, a potem, w obecności czynnika prowokując, zaczynają szybko rosnąć. Duże mięśniaki macicy może kompresować sąsiednie narządy, przyczyną bólu i jest wskazaniem do interwencji chirurgicznej.

Wzrost guza może zapobiec zapłodnionej komórki jajowej i powodować bezpłodność.

Miejscem placówki edukacyjne jest albo organem macicy lub szyjki macicy. W organizmie macicy węzły pojawiają się i rosną w 95 przypadkach na 100. Szyjki macicy mięśniaki macicy zdarza się znacznie rzadziej: tylko w 5 przypadkach na 100.

Jako kobieta czuje, kiedy ma guza?

Powrót do spisu treści

Objawy mięśniaków macicy

Choroba u kobiety w różnym wieku, o różnej wystąpienia choroby charakteryzują się różnymi objawami.

We wczesnych stadiach iw małych rozmiarach objawy mogą nie być dostępne we wszystkich lokalizacjach. Kobieta nie odczuwa bólu i może dowiedzieć się o obecności mięśniaków macicy w organizmie tylko podczas odwiedzania ginekologa oraz dodatkowy egzamin. W tym momencie, to traktuje się łatwiejsze.

Pojawieniem się objawów jest możliwe w rozwoju choroby. Wśród najczęściej stosowanych należą:

  1. Długotrwała i ciężkie miesiączki.
  2. Ból w trakcie miesiączki.
  3. Plamienie między cyklami.
  4. Ból w dolnej części pleców.
  5. Zaparcia i częste oddawanie moczu.
  6. Rysunek ból w jamie brzusznej.
  7. Niski poziom hemoglobiny.
  8. Zwiększenie rozmiaru żołądka.

Mięśniaki macicy może mieć komplikacje – martwicę węzła macierzystego. Jego objawy to ostry ból i gorączka. Dlaczego to naruszone zdrowia reprodukcyjnego kobiet?

Powrót do spisu treści

Przyczyny mięśniaków macicy

Uważa się, że głównym czynnikiem prowokowaniu wystąpieniu i progresji choroby, nierównowaga hormonów – estrogenu i progesteronu. To prowadzi do obfitego krwawienia i przedłużonego w czasie menstruacji.

Przyczyną mięśniaków macicy może również służyć jako historii żeńskiej aborcji i łyżeczkowanie.

Uważa się, że przyczyną chorób kobiecych jest niechęć do mężczyzn. Rzeczywiście, gdy kobieta zaczyna żyć życie seksualne po 28 latach nie urodzeniu dziecka w tym wieku lub życiu seksualnym jego nieregularny, ma to negatywny wpływ na jej zdrowie reprodukcyjne, nie można powiedzieć o kobietach mających stałego partnera seksualnego, a w wieku 28 lat są już matkami , Ostatnio, jednym z powodów, które prowadzą do powstania guza, zwany kobieta przenosi naprężenia w pracy i w domu, a jego niezadowolenie z życiu prywatnym. Lepiej, oczywiście, aby spróbować poprawić stosunki z mężczyznami, niż leczyć mięśniaki.

Obserwacje kobiet ze zdiagnozowanym mięśniaków macicy wskazują, że ciąża prowadzi do rozwoju nowotworu. Węzeł kwitnącej mogą powodować poronienia i przedwczesnego porodu. Dlatego ciąży wystąpiło u kobiet z mięśniakami, powinny być pod nadzorem lekarzy. Ale przy planowaniu ciąży lepiej jest przekazać inspekcji i wykrywanie mięśniaków wyleczyć go przed poczęciem.

Co zrobić, gdy zostanie wykryty mięśniak?

Powrót do spisu treści

Leczenie mięśniaków macicy

Leczenie zależy od wieku kobiety, wielkość guza węzłów objawy.

Mięśniaki macicy łatwiej leczyć we wczesnych stadiach rozwoju. 

Jeżeli guz jest mały, nie ma ból i krwawienie, lekarzom, normalizowanie hormonalnej organizmu kobiety. Są one w stanie powstrzymać wzrost guzów, jednak nie prowadzą do jego eliminacji. Stosowanie leków jest przeprowadzona przez 3-6 miesięcy i mogą towarzyszyć działania niepożądane: częste zmiany nastroju, pocenie i szereg innych.

Po zabiegu, co sześć miesięcy, aby zrobić USG i monitorowania statusu kobiet, ponieważ po zabiegu utrzymuje się ryzyko wznowienia mięśniaków. Jeżeli guz jest duże i wyraźnie zaznaczone objawy choroby, to znaczy, że jest obfity utratę krwi i szybki wzrost węzłów, jak również w przypadku niepowodzenia leczenia hormonalnego przypisano działanie. W zależności od stopnia złożoności tej choroby w macicy w czasie eksploatacji mogą być zapisywane i usuwane. W Europie prawie 70% kobiet, które są już obecnie w wieku rozrodczym, macica jest usuwana. Kobiety, które są w wieku rozrodczym, a jednak nie rodzić, starając się zachować macicę. Odzyskiwanie po operacji odbywa się wystarczająco szybko. Po zabiegu u kobiet, szereg ograniczeń: niepożądana opaleniznę w solarium i na słońcu, to najlepiej, aby wyeliminować korzystanie z sauny i masażu brzucha i talii.

Istnieje wiele roślin lub produktów, które mają pozytywny wpływ na leczenie. Nie zastępują one narkotyki, ale są w stanie stworzyć korzystne środowisko w trakcie leczenia. Ponieważ rośliny można nazwać owies, pszenica, lukrecji i produktów – jabłka, granaty i marchew.

Biorąc pod uwagę, że powodem operacji jest już w zaawansowanym stadium choroby, głównym sposobem jego skuteczne leczenie może być wczesne wykrywanie. Dlatego, aby uratować jego żeńskiego układu rozrodczego jest ważne, aby regularnie do lekarza i zrobić USG macicy i terminowo być traktowani po wykryciu niepożądanych objawów.

load...