Macicy Erozja: przyczyny i metody leczenia

Zawartość:

Wiele kobiet, niezależnie od wieku, dotyczy to pytanie: jak niebezpieczne dla zdrowia nadżerek? Choroba ta może być słyszałem wiele plotek i spekulacji. Niektórzy uważają erozji prawie raka, inni – choroba naturalnego. Dlatego też kwestia ta powinna być dobry interes.
Powrót do spisu treści

load...

Co to jest erozja szyjki macicy?

Choroba jest związana z jednym z najbardziej powszechne wśród kobiet. W tym przypadku, między pochwą i ciała macicy kanałów – szyjkę, która łączy dwa ciała. Wewnątrz szyjki macicy jest wyłożona przez nabłonek walcowaty – specyficznych komórek tkanki, które pasują ciasno razem. Zewnętrzna część z szyjką, która rozciąga się do wnętrza pochwy składa się z wielowarstwowej warstwy nabłonka lub śluzowych.

Erozja szyjki macicy – bezpośredni defekt błony śluzowej. Diagnozowanie prawdziwy erozja lekarzy nie jest bardzo często. Ta erozja szyjki macicy ma wyraźny jasny czerwony na bladoróżowy śluzowych. Czasami, podczas gdy naczynia mogą ulec uszkodzeniu, więc stosunek może towarzyszyć plamienia. Gynecologist, badanie pacjenta za pomocą specjalnych zwierciadeł jest zaczerwienienie na zewnętrznej powierzchni szyjki, zwłaszcza w rejonie os zewnętrznej kanału szyjki.

Powierzchnia wygląda zaczerwienienie często niewielka, czasem zajmuje cały obszar powierzchni szyjki, to może być utworzone na zewnętrznej stronie części gardła lub wokół kanału szyjki. Współczesna medycyna znane od ponad 20 rodzajów chorób, podobny zewnętrznie do erozji macicy. Mogą pojawić się jako czerwona plama na błonę śluzową macicy, tak niedoświadczony lekarz może wziąć ten fakt dla tej choroby.


Powrót do spisu treści

Dlaczego nadżerek następuje

 1. Uszkodzenie błony śluzowej, która pojawia się w wyniku zastosowania substancji chemicznych, takich jak leki lub mydło zawierające niewłaściwe składniki, zwany prawdziwy erozji Matki. Tutaj obejmują także zastosowanie urazu płuc za pomocą tamponów, membrany i urządzeń wewnątrzmacicznych. Jednak często odchodzi na własną rękę, bez żadnego leczenia.
 2. Często występowanie nadżerek jest spowodowana chorobami przenoszonymi drogą płciową, pochwy dysbioza i różnych chorób zapalnych żeńskich narządów płciowych. Na przykład, różne drobnoustroje, takie jak Chlamydia i stale terrorising mikoureaplazmy śluzówkę szyjki macicy, po czym reaguje na wygląd nadżerek.
 3. W żeńskich narządów płciowych śluzówka zwykle dojrzewa w 20-23 lat. Ale początek początku aktywności seksualnej może służyć jako pojawienie się różnych infekcji, a zatem nadżerek Młoda kobieta nie można było uniknąć.
 4. Urazy szyi, które mogą wystąpić w czasie porodu lub poronienia, są jednymi z najczęstszych czynników medycznych w praktyce Wspieranie powstawania i rozwoju nadżerek.
 5. Naruszenie cyklu miesiączkowego i hormonalnej aktywności Innym powodem awarii, co spowodowało u kobiet pojawia się nadżerek.
 6. Początek rozwoju choroby i może służyć jako zmniejszenie odporności.

Sama w sobie taka choroba jak nadżerek nie prowadzi do rozwoju raka, ale w tle kobiety istnieje duże ryzyko wystąpienia raka i predyspozycji do choroby nowotworowej. Dlatego każda kobieta powinna wiedzieć, że nadżerek – jest łagodny proces, który można wyleczyć.

load...

Wielu lekarzy błędnie skierowany do całej grupy chorób, takich jak przewlekłe i ostre zapalenia szyjki macicy, ektropin i innych chorób niezłośliwych, to erozję. Jest to błąd medyczny brutto. Dlatego też, gdy specjalista czyni diagnozę „nadżerek”, pacjent jest zalecane, aby nie panikować i zwrócić się do ginekologa w celu wyjaśnienia, że ​​ma pod tym pamiętać.

Lekarze mogą być kombinacją: nadżerek w okresie ciąży, które występuje dość normalnie. Ale bezpośrednio podczas porodu takich złych odcinków szyi i przerw w bardzo prosty sposób. W czasie ciąży, erozja nie zaleca się palić, i lepiej jest spróbować leczyć lekarz zaproponował metody, zarówno tradycyjnej i ludowej.


Powrót do spisu treści

Co powinna zrobić kobieta w diagnostyce nadżerek

W tym przypadku leczenie nie powinniśmy się spieszyć, ale po raz kolejny poddane dokładnemu badaniu. Takie badanie powinno składać się z badań nad komórkami, w połączeniu z uszkodzonych obszarów szyjki macicy i kontroli w ramach specjalnego mikroskopu.

Jest to ważny punkt: jeśli kobieta w tym czasie nie jest procesem zapalnym, musi najpierw zostać wyleczony. Po tym już dopuszczone do podjęcia niezbędnych materiałów do analizy. Istotne jest, że lekarz ostrzegł pacjenta, że ​​po biopsji jest zabronione stosunków seksualnych w ciągu najbliższych 10 dni. Odbywa się to w taki sposób, aby nie zarazić i dalej nie szkodzić śluzowej część, z której materiał drutu kolczastego.

Czym zajmował górną cytologię szyjki macicy i tkanki kolposkopii?

Określenie, w jakim stanie jest nadżerek, a jeśli nie jest przedrakowe lokalizacji, a następnie odkryć w czasie. Po tym wszystkim, nawet najbardziej zaawansowana choroba może podlegać szybkiemu utwardzeniu, a jednocześnie zdrowe szyjka może mieć predyspozycję do raka.

Powoduje to, że przy najmniejszym podejrzeniu, nawet przy łagodnej erozji, lekarze zalecają kobiecie co 6 miesięcy obserwacji z wielokrotnym cytologii. I na najmniejsze zmiany lub pogorszenia stanu zdrowia należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Jeśli okaże się żadnych zmian, że głównym winowajcą jest trauma śluzowej szyjki macicy może dalej rozwijać dysplazję. Podobne konsekwencje mogą być, gdy: duża liczba urodzeń, długotrwałe stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych, niedobór witaminy, genetycznych i indywidualnych predyspozycji. Obejmuje to ciągłe zmiany partnerów seksualnych, zakażenia HPV, AIDS oraz niektórych innych przypadkach.
Powrót do spisu treści

Cechy

 • W znaczącą zmianę kobiet na raka szyjki śluzowej ewentualnego zastąpienia normalnego nabłonka płaskiego nabłonka kanału szyjki macicy.
 • Uszkodzenie ogniskowej ma wyraźnych granic.
 • Mogą być zmiany zapalne o różnym nasileniu.
 • Pojawienie zmian odróżnić obecność lub brak oznak atypią. Ta funkcja jest najważniejsza.

Nadżerek jest:

 1. Wrodzonej, w którym przemieszczenie nabłonka charakterystycznych granice poza OS zewnętrznego szyjki macicy. Obecność nadżerek przebiega bezobjawowo lub z łagodnym rozładowania. Najczęściej znajdują się w młodzieży z badań profilaktycznych.
 2. Nabyte w którym charakterystyczne laminowanej płaski sufit nabłonka. Ten typ może wystąpić po rozpoczęciu aktywności seksualnej, trudnych porodów i poronień.

Co zrobić, jeśli potwierdzone nadżerek?

 • Przede wszystkim konieczne jest, aby wyeliminować grzybicze, infekcje wirusowe, bakteryjne i pasożytniczych. W tym przypadku najczęstsze choroby obejmują opryszczka narządów płciowych, kandydoza i rzęsistkowica.
 • Ważne jest badanie wymazu cytologicznego. Jeśli analiza rozmaz nie potwierdza predyspozycję do raka, a następnie, w zależności od wielkości zmiany, kolposkopii może być przeprowadzone.
 • Teraz ważne jest to, że analiza cytologii i kolposkopii meczu, w przeciwnym razie konieczne jest przeprowadzenie analizy drugiego po 3 miesiącach.

Powrót do spisu treści

Leczenie nadżerek

Po wykryciu tej choroby u kobiet, leczenie powinno być obowiązkowe, aby uniknąć komplikacji i guzów różnych stopni. Leczenie nadżerek przeprowadza kompleksowo identyfikacji i biorąc pod uwagę przyczyn. W leczeniu kobiet należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza i spędzają czas.

Zalecane badania w leczeniu nadżerek:

 1. Rozmaz na florę;
 2. Bakteriologiczne zaszczepieniu bakterii przerostu mikroflory pochwy;
 3. Biopsja;
 4. Cytologia;
 5. Testy DNA dla Trichomonas, chlamydia, opryszczka, HPV i mykoplazmy Ureaplasma;
 6. Badanie krwi na syfilis, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C oraz zakażenia wirusem HIV.

Jeśli nadżerek stwierdzono u młodych dziewcząt i nieskomplikowane, to jest możliwe do zrobienia bez kauteryzacji. W takim przypadku lekarz przepisuje kąpiele z ziół, leków homeopatycznych i antybiotyków. Po tym wszystkie obszary podlegające nieprawidłowych zmian w szyjce macicy są usuwane. Takie leczenie, choć długi, ale daje pozytywne rezultaty.
Powrót do spisu treści

Nowoczesne metody leczenia nadżerek

 1. Koagulacja chemiczna – odbywają się w szyjce macicy leków terapeutycznych, niszcząc zły nabłonek walcowaty. Następnie nabłonek płaski pozostaje nietknięta, a miejsce, gdzie erozja tkanki zostało palenisko zamknięte szybko. Jest to najbardziej delikatny sposób leczenia dla kobiet. Jej zalety to, że leczenie dotkniętych zdrowej tkanki w szyjce macicy.
 2. Leczenie Radiowave erozji szyjki macicy – jest to najbardziej nowoczesna metoda leczenia, w którym nieprawidłowe komórki są kauteryzacji nie wycięto i odparować. Pod koniec takiego leczenia kobieta nie jest nękane przez ból, obfity wyciek i zapachu.
 3. Kriochirurgia nadżerek – W metodzie tej erozji gruntów natychmiast zamrożono w ciekłym azocie. Podczas zabiegu tkanki zdrowe praktycznie nie boli.
 4. Koagulacja laser – w tym przypadku pewien obszar tkanki są narażone na działanie wiązki laserowej o małej intensywności.
 5. Diathermocoagulation nadżerek – tutaj nie palić się pod wpływem prądu elektrycznego na uszkodzenie tkanki. Ta metoda leczenia jest uważane za przestarzałe i zaleca się, aby unikać, ponieważ mocno wpływa na tkanki szyjki macicy, a ich odkształcenie występuje. W przyszłości może to stwarzać pewne problemy w czasie ciąży. Zaletą tej metody leczenia są proste i tanie.
 6. Diatermokonizatsiya nadżerek – w tej metodzie wykorzystuje się również prąd elektryczny. Jednakże, leczenie nie jest ograniczony do spalania, podczas zabiegu usunięcia tkanki. W ten sposób, nadżerek dobrze traktowane rozległych zmian w pewnych komplikacji tła.

Powrót do spisu treści

Objawy nadżerek po leczeniu

 • Po pierwszych kilku dniach leczenia może być dokuczliwy ból w jamie brzusznej.
 • W ciągu 2-4 tygodni, ewentualne upławy z lub bez zapachu.

Aby wyeliminować ból można wziąć środki przeciwbólowe. Ponadto, po leczenie nadżerek jest zabronione w ciągu 4 tygodni do podnoszenia ciężarów, ciężkiej pracy fizycznej, douche i używać tamponów. W tym okresie nie zaleca się seksem. Niestosowanie się do tej zasady wiąże się z traumy krwawienia i zakażenia szyjki macicy.

load...