Łysienie: przyczyny, objawy i leczenie

Zawartość:

Włosy – to część ludzkiego ciała do wykonywania pewnych funkcji. Po pierwsze, są one niezbędne do utrzymania równowagi termicznej. Chronią one zewnętrzną skórę głowy czynników środowiskowych: niska temperatura, opady, urazy i tak dalej. Po drugie, należy wykonać funkcję estetyczną, dając człowiekowi pewien obraz. Suszarka – pochodna skóry. Na skórze głowy zdrowy ludzki Głowica posiada ogromną liczbę z nich – dziesiątki, a nawet setki tysięcy. Normalnie, na co dzień człowiek traci od 50 do 100 z tych struktur. Jeśli dane te są znacznie wyższe niż może to być dowolny nieprawidłowości w organizmie.

load...

Większość z nich, a mianowicie 90%, stale rośnie przez całe życie, a tylko 10% z nich w procesie tak zwanego pokoju, a po 2-6 miesiącach upadku. Włosy żyje około 3 do 7 lat. Wraz z wiekiem stają się cieńsze, ale mimo wszystko, nowy nie może się bardziej na miejscu stracił włosy. Może to być spowodowane różnymi przyczynami. Proces łysienia może rozpocząć się nawet w młodości, rolka tak ważne w tej materii ma profilaktyki i metod leczenia łysienia. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo, co zrobić z wypadanie włosów, ale przedtem trzeba znać główne przyczyny tej choroby.


Powrót do spisu treści

Głównymi przyczynami utraty włosów

Wypadanie włosów u ludzi mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Często okazuje się, jako dziedziczny patologii. Można to zaobserwować w przypadku, gdy którekolwiek z rodziców cierpi na łysienie. Tak więc, jest nieodłącznie deterministyczny choroba skóry głowy. Łysienie może również powodować zaburzenia równowagi hormonalnej.

Często możliwe jest obserwowanie takich chorób jak łysienie androgenne (łysienia), który obserwuje się u mężczyzn w wyniku zwiększenia stężenia testosteronu we krwi.

load...

Taka sytuacja może wystąpić u dziewcząt, na przykład, w czasie ciąży, po porodzie, w okresie menopauzy. Często istnieje taka nastolatek.

Głównym powodem utraty włosów – są: proces starzenia się w organizmie człowieka; Różne choroby układu hormonalnego, takich jak choroby tarczycy; uszkodzenie fizyko-chemiczne do włosów w czasie stosowania, wytryskowe suszenie i tym podobne; uraz głowy i rany skóry; choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń rumieniowaty układowy, bakteryjnych i zakażeń grzybiczych; zaburzenia neuropsychiatryczne (podkreśla), stosowanie niektórych leków, chirurgia, wysoką gorączką, chemioterapia, złe odżywianie, nieregularne włosów. Przyczyny i czynniki predysponujące są bardzo, bardzo dużo.

Niewłaściwa dieta jako przyczyna utraty włosów

Jak już wspomniano powyżej, struktura włosów jest żywy. Tak więc, ich wzrost i stan bezpośrednio zależą od opieki i karmienia. Posiłki mogą powodować wypadanie włosów. Ale warunek ten jest odwracalny. Wszystko, co musisz zrobić – aby dostosować swoją dietę i odżywianie. Naukowcy udowodnili, że wzrost zależy od zawartości w diecie niektórych mikroelementów i witamin. Strata – bardzo częstym objawem hipowitaminozy i awitaminozy. Z braku witamin zakłócony metabolizm, co przyczynia się do utraty włosów. Jeśli tak się stanie, trzeba zoptymalizować swoją dietę, aby zawierać pokarmy bogate w witaminy A, C, H, B5.

Istotne jest, że każdy dzień w pożywieniu są substancje, takie jak żelazo, magnez, selen, krzem. Poza tym wszystkim, to ma sens i charakter władzy. Jeść smażone, wędzone i pikantne żywności może spowodować tę chorobę. Najbardziej optymalne produkty dla wzrostu włosów – to ryby, owoce i warzywa, mięso, olej roślinny, algi i produkty sojowe. Są one niezbędne w codziennej diecie zdrowego człowieka.


Powrót do spisu treści

Główne objawy łysienia

Objawy utraty włosów są dość proste. Izolowanie 3 główne postacie choroby.

Po pierwsze – jest to częściowe łysina. Najczęściej występuje u mężczyzn, i pojawia się jako offset do wzrostu z powrotem-line. Jednocześnie zaczynają spadać pierwsze na skroniach, a następnie na szczycie.

Drugi typ – kompletna łysina. Włosy zaczyna wypadać z całej powierzchni skóry głowy i przerzedzenie. Może nastąpić kompletna łysina, na przykład za pomocą chemioterapii lub narażeniem na promieniowanie, przy podejmowaniu niektórych leków.

Trzeci rodzaj choroby – lokalny łysina. Tak więc nie jest przerzedzenie włosów i wchodzą one w niektórych obszarach głowy. Strat i trzebieży – to główne objawy. Jeśli jednak są one połączone przez ból, pieczenie, obecność owrzodzeń i innych uszkodzeń skóry, pojawienie się łusek, nadwrażliwość, utrata brwi i rzęs, a następnie natychmiast skorzystać z pomocy lekarskiej. Mogą to być objawy poważnych chorób.
Powrót do spisu treści

Podstawowe zasady leczenia łysienia

Bardzo ważna jest kwestia leczenia tej choroby. W większości przypadków, wypadanie włosów – to tylko objaw, który może być ukrywanie bardziej poważne choroby. Zasady leczenia obejmują: prowadzenie masażu skóry głowy, leczenie choroby podstawowej, normalizacja władzy, unikanie sytuacji stresowych, stosowanie leków, które poprawiają wzrost włosów, oraz, oczywiście, odpowiedniej opieki dla swoich włosów. To ostatnie oznacza temperaturę, że nie trzeba stale ciągnąć włosy, pociągnij je w różnych fryzur, nie jest zalecany dla stałych warkocz warkocze i kucyki, ponieważ wszystko to narusza integralność włosy.

To ma wielkie znaczenie i sposób użycia szamponu. Wybierz swoją wartość jest ściśle indywidualne. Jeżeli istnieje zwiększone działanie gruczołów łojowych, odpowiedni szampon do włosów tłustych. Nie musisz farbować włosy, a farba jest, aby wybrać jakość. Korzystanie z suszarki do włosów do suszenia, gęstego grzebienia i grzebień również powoduje uszkodzenia włosów, czyniąc je bardziej kruche. Nadaje się do pielęgnacji włosów stosować różne kremy, odżywki i balsamy.


Powrót do spisu treści

Środki ludowe do walki z utratą włosów

Jeśli twoje włosy są wskazane użycie środków ludowej. Może to być wykonane przy użyciu różnych masek, na przykład gliny i sól. W tym przypadku maska ​​jest stosowana na skórę głowy i pozostawiono na 15 minut, następnie przemyto ciepłą wodą. Sól morska i gliny mają zdolność do adsorpcji różnych cząsteczek zanieczyszczeń, w tym tłuszczowej, to znaczy mają one efekt czyszczący. Dobra pomoc i maska ​​z cebuli i miodu. W tym przypadku, cebulę zetrzeć, wymieszać z miodem i wcierać w skórę głowy, pozostawiając mieszaninę przez 30 minut. Ta maska ​​ma działanie antyseptyczne i poprawia ukrwienie głowy i włosów, co jest niezbędne do ich odżywiania i wzrostu.

Dobry efekt uzyskuje się przy użyciu maski brandy, miód i żółtka. Mieszanina ta nakłada się na włosy, po czym spłukuje się. Używa ciepłej wody z sokiem z cytryny. Oni mają wielkie znaczenie i ziół. W tym celu możliwe jest stosowanie mieszaniny różnych traw i ziół: szałwia, dziurawiec, pokrzywa.
Powrót do spisu treści

Lek

Szczególne miejsce w leczeniu wypadania włosów jest grany przez różnych leków. Należą minoksydyl. Lek ten jest sprzedawany bez recepty i można kupić w każdej aptece. Jedna trzecia pacjentów to pomaga odbudować zniszczone włosy i osiągnąć dobry wynik. Ale istnieją pewne negatywne aspekty. Niektórzy pacjenci mogą doświadczać utraty świeżo uprawianych włosy. Lekarz może przepisać inne leki, takie jak finasteryd, ale jednocześnie musimy pamiętać, że to jest przeciwwskazany powoływania kobiet. Z nieskuteczności leczenia farmakologicznego może mieć przeszczep: włosy zrobione z jednego obszaru do drugiego i przeszczepione. Inna opcja – nylonowe przędze tkackie w naturalnych włosach.

W obecności łysienia plackowatego nie zawsze potrzebują terapii. Często idzie sam. Jeśli tak nie jest, a następnie użyj steroidowe leki, które pomagają znormalizować hormony. Jeśli przyczyna wypadanie włosów – choroba innych narządów, leczenie powinno być ukierunkowane na choroby.


Powrót do spisu treści

Masaż głowy i mezoterapia

Dobre wyniki w walce z wypadaniem włosów daje masaż. To pomaga w normalizacji krążenie i mikrocyrkulację. Masaż jest wskazane, aby używać tylko nieznaczną utratę włosów. Najprostszym sposobem jest masażu za pomocą pędzla. Ale ważne jest, aby pamiętać, że zęby to było z zaokrąglonymi końcami, w przeciwnym razie można uszkodzić skórę, co dodatkowo pogorszyć stan. Najbardziej skuteczna jest masować swoje ręce. W tym przypadku można wykorzystać ruch w kształcie krzyża do masowania skóry głowy. Następnie, zrobić ruch kołowy wzdłuż linii włosów, a następnie wykonać taki sam ruch od obwodu do środka. Dobry efekt daje falisty ruch małżowiny. Dokonać takiego masażu około 10 minut, 2 razy w tygodniu. Na jesień-out włosów ważne jest, aby wiedzieć.

Szczególne miejsce w leczeniu łysienia trwa tzw mezoterapii. Jest to zwykle wykonywane w specjalistycznych salonach. Jej istota polega na zastosowaniu iniekcji podskórnych, które drażnią aktywne punkty i przyczynić się do normalizacji krążenie krwi i metabolizm bardziej optymalny.

Powrót do spisu treści

Wreszcie, wnioski, rekomendacje,

Na podstawie powyższego można stwierdzić, że łysina – to patologia, która najczęściej dotyka mężczyzn. Przyczyny jej rozwoju może być różna: dziedziczny patologii, zaburzenia hormonalne, niektóre choroby autoimmunologiczne i endokrynologiczne, proces starzenia się, urazu głowy i uszkodzenia skóry, złą dietę i dbać o włosy, i tak dalej. Główne objawy wypadanie włosów – jest wypadanie włosów i przerzedzenie. Jeśli wypadanie włosów z jakiegoś powodu dołącza ból, wygląd wagi, wrzody, może to być oznaką poważniejszej choroby lub powikłań. Ważne jest w tym przypadku, na czas zasięgnąć porady lekarza.

Leczenie wypadania włosów – nie jest łatwe. Ale to wszystko zależy od przyczyny jej występowania. Jeśli jest źle jedzenie, leczenie sprowadza się do jej optymalizacji. Jeżeli istnieje jakakolwiek patologia trzeba leczyć chorobę podstawową. Najpoważniejszym problemem jest to, kiedy wypadanie włosów jest spowodowane dziedziczności. Wtedy jedynym sposobem leczenia wypadania włosów – przeszczep. Tak więc, w większości przypadków, wypadanie włosów – jest to proces odwracalny. Zajmuje ważne miejsce i profilaktyki, która obejmuje prawo do pielęgnacji włosów, a mianowicie: Wybór szamponu, stosowanie masek, klimatyzatory i tak dalej.

load...