Łupież jest kot – objawy i przyczyny

Zawartość:

Po osiadł w swoim domu kota, człowieka skazanego do stałej troski o tych kapryśnych, choć zupełnie niezależnych istot. Ale niezależność kotów właściwych tylko jeśli chodzi o podejmowaniu decyzji i wyjaśnić zasadę człowieka i zwierzęcia. Oto kot nie uznaje autorytetu. Ale gdy zwierzę nagle zaneduzhit, że szuka pomocy u człowieka. Jednak dolegliwości kot nie zawsze są ciężkie lub niebezpieczne. Czasami kot stoicyzmem cierpi niewygody i utwardza ​​się wyłącznie za pomocą własnych żywotnych zasobów.

load...

Często choroba kotów są bezobjawowe, ale czasami nawet najbardziej łatwe i bezpieczne choroba ma bardzo przerażające oznaki lub objawy nie są bardzo przyjemne. Na przykład, sierść kota. Co to jest to, o czym świadczy to zjawisko i jak to jest niebezpieczne? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Co to jest łupież?

Łupież – zjawisko, które występuje u wszystkich zwierząt ciepłokrwistych (u ludzi, jak również). Łupież – to zespół, czyli całkowity zestaw objawów (pozorny lub pozorne atrybutów) ze wspólnego mechanizmu powstawania i rozwoju choroby (patogenezie). Zespół ten charakteryzuje się łuszczenie skóry, łuszczenie cząstek. Co więcej, to rozwarstwienie z dużą prędkością przez dłuższy czas.

Najczęściej na skórze pojawia się łupież, pokryty obficie włosy. Dlatego ludzkie łupież występuje na głowie, ale po wystąpieniu łupieżu u kotów „korzystny” miejsce staje się w zasadzie wirowania. Jednak w każdej dziedzinie pokryte włosy na ciele kota też może pojawić się łupieżu.

Proces następne wystąpienie łupieżu. Komórki skóry są stale regenerowane, który jest aktualizowany: tworzenie nowych i starych matrycy. Co do zasady, sierść – płatki martwych – nie zawsze są zwierzęta, ale przy normalnej prędkości odnowę komórek skóry łuszczy po prostu bardzo mało. Jednak z przyspieszonego cyklu wymiany komórek skóry zwierząt futerkowych (lub ludzkiego włosa) to tylko porozrzucane na martwych tych skal. To kiedy widzimy wszystkie oznaki łupieżu.

load...

Objawy łupieżu

Łupież wygląda inaczej. Natryskiwany z płatków z wełny zwierzę może mieć szare, żółte, brązowe, białe, a nawet czarny (wszystko w zależności od pigmentacji skóry). Wielkość łupieżu może być bardzo, bardzo różne. Na przykład, czasami te skale przypominają rozlany mąki nie wełnę, a czasem łuszcząca się, łupież i czuje się suche lub tłuste. Często sklejone płatki są zazwyczaj zdolne do tworzenia całe warstwy.

Ilość łupieżu może być różna – od kilku sztuk do niewyobrażalnych ilościach. Hit jak Łupież może wszystko powierzchni skóry zwierzęcia, a tylko kilka obszarów. Ilość łusek również może się wahać od kilku sztuk do ogromnej liczby. Łupież może pokrywać całą powierzchnię ciała lub tylko niektóre jego części. W pierwszym przypadku mówimy o uogólnionym porażki w drugim – zlokalizowane. Krótko mówiąc, ta sama choroba w różnych zwierząt mogą powodować inny łupież.

Ale nie wolno nam myśleć, że przyspieszona odnowa komórek skóry, aw konsekwencji pojawienie się licznej światła lub ciemne płatki we włosach – jedyny znak łupieżu u kotów. Oprócz tych objawów mogą być objawy łupieżu:

  • Laminowanie skóry i jej wygląd suchych zagęszczonych blaszek;
  • Niepokój zwierząt oraz częste i intensywne drapanie.

Niestety, takie objawy mogą towarzyszyć i różne choroby: grzybice skóry lub sierści zwierzęcia zakażonego pasożyty (pchły, wszy), zapalenie skóry, reakcje alergiczne. Nawiasem mówiąc, niektóre choroby mogą również powodować łupież u kotów. I należy zauważyć, że łupież jest najczęściej bezpośrednim wynikiem jakichkolwiek zakłóceń w organizmie zwierzęcia.

Przyczyny łupieżu

Łupież – pierwszą oznaką problemów ze zdrowiem zwierząt lub łamanie zasad higieny i konserwacji. Zdrowe i zadbane kot ma gładką, błyszczącą i grube włosy (jeśli nie mówimy o łysych skał). Ale nawet w takim stanie włosach pojawiła łupież wskazuje właścicielowi, że kot nie jest w porządku. Dlatego właściciele zwierząt muszą znaleźć przyczynę swojego wyglądu. Powodem może być inna.

  1. Pasożyty skóry. Przyczyną łupieżu są pchły, wszy, kleszcze, wszy. Dlatego też, jeśli sprawa jest słuszna, to jest wystarczająca do leczenia zwierzęcia za pomocą specjalnych preparatów, a problem zniknie. Jednakże, eliminując jedną przyczynę łupieżu, można wywołać drugi – reakcje alergiczne.
  2. Alergia. Typowo, alergia zwierząt często towarzyszy alergiczne zapalenie skóry. Przyczyną tej choroby mogą być narkotyki, nieodpowiednia dieta i te same pasożyty.
  3. Zaburzenia metaboliczne. Łupież, w wyniku przyspieszonego odnowę komórek skóry, można wskazać i zła przemiana materii (metabolizmu). A to z kolei mówi, na przykład, zaburzenia układu nerwowego i hormonalnego w.
  4. Podkreśla, że ​​jest to naruszenie układu nerwowego i psychicznego, może również powodować łupież. Warunkiem stresu u kotów może powodować coś: zmienić dom, pojawienie się nowej rodziny zwierzęcia lub człowieka, przejście do innych produktów spożywczych.
  5. Warunki zatrzymania. Na przykład, zbyt ciepłe i suche powietrze w mieszkaniu. On wysycha koty skóra i włosy, powodując łupież.
  6. Obchodzi. Zbyt oddziale intensywnej terapii lub analfabetami, takich jak: częste kąpiele w chlorowanej wodzie, mycia lub niewłaściwych szamponów, niewłaściwe szczotkowanie zwierzęcia może być również przyczyną łupieżu u kotów.
  7. Moc. Po pierwsze, tłumaczenie kotów do drugiego może powodować stres i łupieżu. Po drugie, niezrównoważona dieta powoduje beri-beri (lub Hiperwitaminoza A), zaburzenie metaboliczne, zaburzenia jedzenia, a w konsekwencji do pojawienia się łupieżu.

Tak więc, jeśli twój kot lub koty pojawiły się łupieżu, zawsze znaleźć przyczynę. Przede wszystkim zbadać zwierzę do kliniki weterynaryjnej. Jeżeli kontrola pokaże się żadnej choroby, możliwe jest, że ich przetwarzania i odzysku, a kot doprowadzi do zniknięcia łupieżu. Ale jeśli zwierzę jest zdrowe, a następnie szukać przyczyny w innym. W tym przypadku najbardziej prawdopodobną przyczyną łupieżu zaczął stres, zła dieta lub analfabeta starannością. Tylko twoja uwaga i uczestnictwo pomoże zwierzęciu, aby pozbyć się tej plagi. Sam łupież nie przejdzie na własną rękę.

load...