Ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej – co to jest?

Zawartość:

HCG – hormon wydzielany przez kosmówki po zamocowaniu zapłodnionego jaja do ściany macicy. Niski poziom hCG w nieodebranego aborcji – miara ciąży patologii.

load...


Powrót do spisu treści

Co to jest hCG lub ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej?

Ciało kobiety hormon ten jest aktywnie rozwijany wyłącznie radosne ciąży. Ale, oczywiście, istnieją indywidualne sytuacje, w których mogą występować podwyższone poziomy hCG nie tylko u kobiet, spodziewa się, że dodatek, ale także ludzi, którzy rozwijają żadnego raka w organizmie lub przepisane leki zawierające hCG.

Jeśli ciąża postępuje, to znaczy, że płód jest opracowanie Normalnie, wzrost produkcji hCG co dwa dni zwiększy pik występuje w 7-11 tygodni, a następnie powoli zmniejsza się, podczas gdy pozostała praktycznie niezmieniona w drugiej połowie ciąży. Pierwszy aktywny gonadotropiny przydziela nowe zapłodnionych jajach, albo raczej jego błony zewnętrznej (kosmówki), a ponadto sobie łożysko. Wzrost hCG widać od drugiego tygodnia ciąży. Dlatego po dacie tej analizy, lekarze mogą ocenić normalny rozwój lub zacofanie. W 14-18 tygodni, wyniki tej analizy mogą wskazywać na rozwój niektórych chorób. Poprzez przypisanie tej procedury, lekarz po prostu ubezpieczone, więc nie należy się niepokoić.

Nawiasem mówiąc, zwykłe testy ciążowe, które są sprzedawane w każdej drogerii też są oparte na wykrywaniu hCG. Tylko sposób ich pracy przedstawiono nieco inaczej, a mianowicie identyfikacji gonadotropin nie jest przez krew i mocz. W obecności zapłodnionych komórek jajowych stężeniu tego hormonu jest połowę niższe niż w normalnym stanie kobiet. Oczywiście, dokładność metody ustalania ciąży nie może być porównywana z badań laboratoryjnych, ale nadal jest często, wiarygodnych informacji. Jeśli ciąża ulega zmniejszeniu lub nie, a następnie testy nie wykazują cenionych dwa paski, ponieważ mocz nie jest zawartość gonadotropiny.

load...

Przez regresję (nieŜywych) pociąga za sobą przerwanie ciąży wzrostu i rozwoju dziecka. Powody tej choroby mogą być bardzo różne, ale najczęściej jest to wady płodu. Anomalia płodu – zestaw odchyleń od normalnego struktury ciała, występujące podczas prenatalnej lub, rzadziej, po okresie rozwoju.

Fizjologia każdej kobiety jest to, że słaba jakość materiału genetycznego jest eliminowane przez naturę. Czynnik ten wyjaśnia, że ​​różne typy mutacji płodu doprowadzić do jego śmierci. Mimo to, to patologia może wystąpić, jeśli kobieta zaobserwował zaburzenia hormonalne, immunologiczne lub, rozwój chorób przewlekłych i zakaźnych. Na przykład, różyczka, ospa wietrzna, grypa, itp Stres, palenie papierosów, alkohol, wpływ czynników zewnętrznych (ciepło, zimno), ćwiczenia mogą również wpływać na płód blaknięcie.

Jeśli kobieta ma ciążę nie rozwija, to jest embrion umarł, ilość hCG we krwi i moczu gwałtownie maleje. Określenie poziomu gonadotropiny i wzrostu może być, poddając test na krew. Jeśli głośnik hormony stać lub powolny wzrost, prawdopodobne jest oznaką poronienia lub jego zagrożenia. Ale spadek hCG jest dostępny w powolnym rozwoju dziecka lub jeśli oryginał został nieprawidłowo zainstalowany wiek ciążowy, więc na pełne potwierdzenie diagnozy powinna USA, gdzie kluczowe znaczenie definicja jest obecność lub brak serca. Byliśmy znane przypadki, gdy hCG z nieudanego aborcji rośnie, chociaż inne objawy zniknęły.

Najczęściej ciąża zamarza na pierwotnych warunków rozwoju, ale zarodek może być zabity i przez dłuższy okres czasu. W tym przypadku hCG zmniejsza się na tyle powoli, ponieważ potrzeba czasu, aby próchnicę.

Więc wiemy, co się z HCG i jeśli to możliwe aborcji. Teraz spójrzmy na normalnych poziomach analizy gonadotropiny.

Wzrost TABELA hCG dla kobiet w ciąży:

Czasami zdarza się, że wzrost tych hormonów powyżej normy, ale nie tylko przetrwać, ponieważ może to oznaka ciąży mnogiej: hCG generalnie zwiększa się proporcjonalnie do liczby zarodków, które są przymocowane do ściany macicy.


Powrót do spisu treści

Zwiększona hCG może wskazywać następujące patologie

  • Zatrucie krwi;
  • Stan przedrzucawkowy;
  • Nieprawidłowości płodu, zespół Downa;
  • Perenashivanie ciąża.

Lub, na przykład, jeśli kobieta cierpi na cukrzycę, przyjmuje syntetyczne gestageny.

Nadal istnieje specjalny patologia, nazywa anembrioniya – jest to szczególny przypadek, w którym zanika ciąży macica jest żywą komórkę jajową, ale nie ma zarodka. A to jajko produkuje hCG żywych komórek, lecz wzrost tych hormonów nie spełniają norm.

W obecności tej patologii kobieta czuje się jak w ciąży, może ona mieć poranne mdłości, a nawet wzrost brzuszka możliwe. Mimo to, w tym przypadku, dokładna diagnoza zostanie ustalone przez lekarza, tylko po ultradźwięków.

W ogóle, to jest jasne, że odnoszą się do analizy gonadotropiny jako wiarygodny wniosek nie jest konieczne, a nawet więcej, aby położyć się do jakiejkolwiek diagnozy. To tylko jeden z tych faktów, które powinny być brane pod uwagę w tej sytuacji, więc lepiej postawić zawarcia lekarza.

Więc w tym artykule opisano, co jest HCG i nieodebranych aborcja, objawy zaniku rozwoju płodu. Pamiętaj, aby zdrowe i silne dziecko lub dziecko, starają się prowadzić zdrowy tryb życia i nie zapomnij, aby jeść prawo i użyteczne, często wychodzić na zewnątrz i oddychać świeżym powietrzem. Powodzenia i wszystkiego najlepszego!

load...