Łopianu olej: prosto i skutecznie

Zawartość:

Każdy przedstawiciel płci pięknej marzy, że jej loki zawsze były piękne, gęste i błyszczące. Aby osiągnąć pożądany rezultat może być regularne stosowanie oleju łopian do włosów. Ten pomysł nie jest nowy, ale wciąż jest popularny wśród współczesnych kobiet.

load...

Powrót do spisu treści

Produkt naturalny

Chodzi o to, że olej łopianu – naturalny produkt o unikalnych właściwościach, a zatem bardzo korzystny wpływ na stan włosów.

Wywodzi się z korzeni łopianu, znane również pod nazwą rzepakowy, przez ekstrakcję oleju: korzenie gotowane lub zdecydowanie z brzoskwini lub oliwa z oliwek. Tak więc, sposób ich wytwarzania różni się od wielu innych środków stosowanych w przemyśle kosmetycznym i reprezentujących destylacji owoców lub nasion.

Dzisiaj, olej łopianu jest sprzedawany w każdej drogerii, ale można spróbować go gotować samemu, jeśli masz choć trochę wolnego czasu i chęci. Aby to zrobić trzeba 100-150 g korzenia łopianu i 250-300 ml dowolnego oleju roślinnego. Można wziąć brzoskwini, migdałów, oliwek, lub jakikolwiek inny, który będzie pod ręką. Zatem shred korzeni, wypełnić je z oleju i pozostawić do zaparzenia w ciemności w temperaturze pokojowej przez jeden dzień.

load...

Następnie, w trakcie łagodnego mieszania mieszaninę ogrzewano w temperaturze wrzenia w niskiej temperaturze przez 15 minut i przesączono. Włosy olej łopianu domowych zaleca się przechowywać w szklanym pojemniku szczelnie. Ponadto, nie należy używać go dłużej niż dwa miesiące. Jeśli zdecydujesz się kupić włosy korzenia łopianu w aptece, należy zwrócić uwagę na stopień jej oczyszczenia. Tak więc, jeśli masz jasne włosy, polubisz składu przezroczysty lub lekko żółtym odcieniu. Zastosowanie składu zielonkawego koloru można zabarwić włosy!


Powrót do spisu treści

Reguły stosowania

Skład oleju łopianu obejmują takie jak witaminy A, C i E, jak cynk, żelazo i wielu innych użytecznych elementów wpływających na stan swojego shag najbardziej korzystny. W szczególności, jego zastosowanie może znacząco przyspieszyć wzrost włosów, wzmacnia swoje korzenie i zapobiec utracie, eliminuje suchość skóry głowy i pozbyć się łupieżu. Olej łopianu zalecane do stosowania jako środek redukujący, a po nieudanej trwałej ondulacji lub barwienia, to jest, każda z procedurami, po czym włosy stają się kruche, słabe i uszkodzeniem.

Najprostszym sposobem korzystania z łopianu olej – jej zastosowanie w czystej postaci. Ponadto można go użyć do przygotowania różnych przydatnych masek, ale porozmawiamy o trochę później. Zanim będzie można używać oleju łopian na włosy, lekko podgrzać w łaźni wodnej. W rezultacie jest on znacznie lepiej wchłaniane przez skórę głowy, a dostaniesz właściwego efektu terapeutycznego.

Musi on być stosowany do umyte włosy ręcznikiem i wytarł starannie dzieląc je na rozstanie z grzebieniem z kilkoma zębami. Następnie masować skórę głowy przez kilka minut, aby równomiernie rozprowadzić maskę, umieścić plastikową pokrywkę prysznic i owinąć głowę ręcznikiem. Jest o wiele lepiej, jeśli jest ciepły ręcznik, bo to może być podgrzane do akumulatora lub podgrzewanym wieszakiem na ręczniki. W celu osiągnięcia przynajmniej maskę pozytywnego efektu należy stosować 2-3 razy w tygodniu przez co najmniej 2-3 miesięcy.

Godzinę później maska ​​jest łatwo wypłukiwane szamponem. Czasami łopian zaleca się pozostawić na głowie przez całą noc, ale jest mało prawdopodobne, będzie można wygodnie spać w czepek i ręcznik. I nie pozostawiają olej maska ​​na tak długo: to stosowanie może zatyka porów, co spowoduje jeszcze bardziej intensywne wypadanie włosów.


Powrót do spisu treści

Maska z łopianu

Aby nadać włosom połysk

Do przygotowania tej użytecznej masce trzeba 1 żółtko, 1 łyżka miodu i 3 łyżki samego oleju łopianu. Umieścić naczynie z mieszaniny o niskiej temperaturze i mieszać aż do czasu, aż mieszanina stanie się gładką. Maska jest stosowany w taki sam sposób jak rzepakowy, w czystej postaci i pozostawiono na 1 godzinę na włosy, po czym spłukuje.

Wypadanie włosów

Aby zatrzymać wypadanie włosów jest często zaleca się stosowanie soku z cebuli lub czosnku, sok z aloesu. Wszystkie te elementy będą działać bardziej efektywnie, jeśli dodać więcej i łopian olej w tempie 2 łyżki oleju 4-5 łyżki soku. Ta maska ​​jest stosowana do mokrej włosowych przez 1 godzinę.

Przez kilka stuleci, płeć piękna z powodzeniem stosowany olej łopianu na włosy były piękne, mocne, lśniące i grube. Może nadszedł czas, aby spróbować to proste i skuteczne narzędzie? I jak często stosować olej łopianu, które dodaje się do an_3, a co nie powinno być – to wszystko zależy od indywidualnych cech włosów. I będzie go zrozumieć, kiedy zaczniesz z niego korzystać.

load...