Łojotokowe egzemy jest uleczalny!

Takich lub inna choroba skóry dotyka około połowa wszystkich dorosłych. Oraz wiodącą pozycję wśród wszystkich tych chorób bierze łojotokowe zapalenie skóry. Generalnie, łojotokowe zapalenie skóry jest następstwem powikłań zwykle łojotoku. Jak wynika z łojotokowym zapaleniem skóry wpływa na: skórę między łopatkami, klatki piersiowej, kończyn fałdy na czole i skórze głowy. Choroba została wybrana z tych obszarów skóry ze względu na fakt, że są one dużą liczbę gruczołów łojowych.

load...

Łojotokowe egzemy często dotyka w równym stopniu zarówno dorosłych jak i dzieci, a nawet niemowlęta. Choroba na pierwszy rzut oka może wydawać się dość nieszkodliwe, więc jest to bardzo często nie zwracają wystarczającej uwagi. Jednak, aby go zignorować w każdym razie niemożliwe – Running formę łojotokowe zapalenie skóry jest bardzo trudne do leczenia, a to trwa bardzo długo. Jeśli jesteś zainteresowany łojotokowe zapalenie skóry, zdjęcie daje wyobrażenie na temat tej choroby.

Objawy i diagnoza łojotokowe zapalenie skóry

W przypadku, łojotokowe zapalenie skóry wpływa na skórę głowy, przejawia swoistą przebarwienia, które pojawiają się w różnych skalach, zewnętrzna otręby przypominając umysł. Jeśli usunięte skorupa, pod nimi są płacz rany, a ponadto, gdy włosy łojotokowe egzemy jest prawie zawsze przyklejone te najbardziej skorup. W przypadku łojotokowego zapalenia skóry wpływa głowy, jest bardzo wyraźnie ogranicza uszkodzenia.

Jeśli łojotokowe zapalenie skóry wybrał jego lokalizacja na fałdach skóry w zgięciu kończyn, skóry występują dość głębokie i bolesne pęknięcia skóry w czerwieni i pęcznieje. Ponadto, wszystkie dotknięte skóra jest pokryta żółtymi łuskami. W tej samej sprawie, jeśli choroba ma wpływ na ludzki organizm, że zmiany skórne w obszarach objętych światła – różowe strupów, pacjent doświadcza nieznośne swędzenie. W ciężkich przypadkach skóra może pojawić się nawet konkretne czerwone guzki.

W takim przypadku, jeśli zauważysz te objawy u siebie lub swoich bliskich, nie ignoruj ​​ich. Tak szybko, jak to możliwe, szukać pomocy u lekarza – dermatologa, aw razie jego nieobecności do terapeuty i pediatra. Egzema łojotokowa, jak również wszelkie inne choroby, należy traktować na początku – to uniknąć poważnych komplikacji.

load...

Lekarz dokładnie zbadać chorego, poprosić go o tym, kiedy iw jakich okolicznościach pojawiły się pierwsze oznaki choroby. Zazwyczaj występ łojotokowe zapalenie skóry jest ściśle określone, więc jego diagnoza jest trudna do specjalnego lekarza. W tej samej sprawie, jeśli lekarz ma żadnego – wątpliwości, weźmie specjalne wyskrobin z dotkniętych obszarów, które będą badane w laboratorium.

Przyczyny tej choroby

Jak wspomniano powyżej, najczęściej przyczyną łojotokowego zapalenia skóry jest łojotok postać normalna praca. Ponadto, często choroba rozwija się na skutek awarii układu hormonalnego. A osłabiony układ immunologiczny, szczególnie u dzieci, z pewną procentową podatności organizmu może powodować łojotokowe zapalenie skóry.

Ponadto, łojotokowe zapalenie skóry może być spowodowane przez wiele innych chorób. Wśród takich dolegliwości lekarze należą:

  • Obecność syndrom chronicznego zmęczenia lub uporczywego stresu emocjonalnego.
  • Nieprawidłowe działanie układu pokarmowego, w tym wola.
  • Naruszenie wątroby i pęcherzyka żółciowego.
  • Choroby układu naczyniowego, takie jak dystonia.
  • Naruszenie normalnego funkcjonowania układu hormonalnego.

Obecność człowieka łojotokowe zapalenie skóry przynosi mu nie tylko sporo niedogodności. Po pierwsze, natury estetycznej – stale zmierzwione włosy lub łuszcząca się skóra nie dodać atrakcyjności osobą i pewności siebie. Ponadto, zwłaszcza w przypadku łojotokowego zapalenia skóry dotyka dzieci, rany stale swędzenie i swędzenie. W rezultacie często łojotokowe egzemy łączy wtórnej infekcji bakteryjnej.

Rodzice powinni zawsze mieć świadomość tej funkcji, a bezwzględnie upewnić się, że dzieci nie są czesane brązowe. Jeśli chore dziecko jest bardzo małe, ma sens, aby włożył rękawiczki bawełniane, więc nie czesane rany. Aby usunąć swędzenie lekarze zalecają kąpieli dziecka w słabym roztworze nadmanganianu potasu. Pamiętaj, że w większości rasy kąpieli nadmanganianu potasu jest nie do przyjęcia – zrobić to w osobnym pojemniku, a następnie wlać do całkowitej objętości wody sączący się przez ściereczką z gazy. Środek ten pozwala uniknąć oparzenia skóry nierozpuszczone kryształki nadmanganianu potasu.

Ponadto, egzema łojotokowa znacznie zmniejsza normalnego systemu odpornościowego. Osoba cierpiąca na łojotokowe zapalenie skóry, jest bardziej podatny na różnego rodzaju infekcje, a nawet przeziębienia. Tak oraz różne schorzenia skóry wystąpić u tych pacjentów, jak ludzie częściej. Na przykład u osób ostiofollikulit łojotokowe egzemy z około 50% wszystkich przypadków. Choroba charakteryzuje się występowaniem na skórze półkolisty jasnym – czerwone krosty.

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry jest bardzo długa i wymaga bardzo ostrożnego podejścia. Wiele osób chorych odmówić opieki medycznej, preferując leczenie tradycyjnymi lekami. Jednak ta taktyka złe zachowanie – prawie wszystkie recepty tradycyjnej medycyny w oparciu o tych lub innych roślin. Jednakże, łojotokowe zapalenie często wiąże się z pewną część składnika alergicznej, więc leczenie z dużym prawdopodobieństwem prowadzi do pogorszenia choroby.

Zapobieganie łojotokowe zapalenie skóry

Jeśli ty lub twoi bliscy przynajmniej raz do czynienia z łojotokowym zapaleniem skóry, co musisz wiedzieć o podstawowych środkach zapobiegawczych. Prawidłowe akcji chorzy nie tylko ułatwić i przyspieszyć powrót do zdrowia. Aby to zrobić, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

  • Zasady higieny osobistej

Zasady higieny osobistej muszą być ściśle przestrzegane – dzienne spożycie duszy, treść ciało czystość jest niezbędna. Warto też zwrócić szczególną uwagę na choroby grzybowe i alergicznych – gdy wydaje się konieczne, aby rozpocząć leczenie jak najszybciej.

  • Dieta

Dieta powinna również podlegać przeglądowi. Należy całkowicie zrezygnować ostre, słone i wędzone produkty, żywność w puszkach i owoce cytrusowe. Korzystne jest, aby podawać mleka – warzywną dietę.

  • Bezpośrednie bodźce

Chorzy powinni unikać kontaktu z jakichkolwiek środków czyszczących dla gospodarstw domowych – detergenty, na przykład, jak również do odmowy ubrania z syntetycznych i wełnianych tkanin.

I, oczywiście, chory powinien pozostawać pod regularną kontrolą lekarską, a także przestrzegać wszystkich instrukcji i zasięgnąć porady lekarza – dermatologa. Jeśli chory otrzymuje odpowiedniego leczenia, łojotokowe zapalenie skóry pozostawi bez śladu.

load...