Logopedyczne w przedszkolu iw domu

Taka długa, ale w tym samym czasie jak szybko błysnął dziewięciu miesiącach oczekiwania na narodziny swoich okruchy, pierwszy Gülen, pierwsze słowo „mama” … Wszyscy rodzice z wielką doczekać pierwszych słowach jego szczątków. Często jednak, gdy dziecko zaczyna mówić, same słowa wywołują rodziców nie tylko radość, ale także pewna część obaw, że wszystkie wzrasta wraz ze wzrostem dziecka.

load...

Ostatnio coraz częściej dzieci, które mają dowolny – wszelkie odchylenia od normalnego rozwoju językowego. W tym samym czasie, i usłyszeć dziecko, a poziom rozwoju psychicznego i fizycznego nie cierpi. W niektórych przypadkach, zaburzenia rozwoju mowy jest bardzo niewielkie, a dziecko nie jest bardzo jasno wypowiada kilka pojedynczych dźwięków lub jego słownictwo jest bardzo słaba dla jego grupy wiekowej, wskaźnik odchylenia od dźwięku i głosu. Logopedyczne w przedszkolu dzisiaj jest dość powszechne.

A w niektórych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia mowy tak poważne, że dziecko mówi tak złe, że jego mowa była prawie niezrozumiała, a czasami nie istnieje. A jeśli światło nie koliduje z zaburzeniami mowy dziecka uczestniczyć zwykłego przedszkola, a później zwykłej szkoły średniej, ciężka zaburzenia mowy nie pozwalają dziecku na prowadzenie normalnego trybu życia swoich rówieśników, uczestniczyć w przedszkolu i szkole. Te dzieci muszą być prowadzone w specjalnym instytucji edukacyjnych typu kompensacyjnego.

Jednak w zwykłych przedszkolach jest ogromna liczba dzieci, które w rzeczywistości w zależności od potrzeb wykwalifikowanej opieki logopedy. Dlatego w prawie każdym nauczyciele pracują ogród – logopedzi, którzy prowadzą specjalne zajęcia wyrównawcze z obu grup dzieci w potrzebie, a także indywidualnie, jeśli dziecko jest w potrzebie. Na tych sesjach nauczyciele zaangażowani w rozwój i korekty nie tylko w procesie mowy, ale również uwagę dziecka, umiejętność skupić całą swoją uwagę na co – lub pewne zjawiska, logicznego myślenia.

Jeżeli dla niektórych – z jakiegokolwiek powodu dzieci w wieku przedszkolnym nie otrzymali niezbędną pomoc logopedy w przedszkolu (na przykład, dziecko nie uczęszcza do przedszkola), mogą spodziewać się takiej pomocy elementów terapii mowy, które nie mają absolutnie żadnego średnią statystyczną gimnazjum. Zgodnie z ogólną zasadą, aby dostać się do szkoły do ​​logopedy, dziecko powinno uzyskać porady i wskazówki od logopedy z kliniki w miejscu zamieszkania dziecka.

load...

Jednak nie należy polegać wyłącznie na logopedii szkolnej – zwykle w logopedów szkoła skierowany przede wszystkim skupić się nie na wyeliminowanie terapii wad mowy, a do pokonania trudności w uczeniu się i podnosząc osiągnięcie. Dlatego rodzice muszą koniecznie prowadzić dziecko do nauczania w poważnych ośrodków terapii mowy. W przypadku, gdy wady mowy logopedyczne nie zostały usunięte w odpowiednim czasie, wraz ze wzrostem dziecka mogą być bardzo poważne problemy i kompleksy psychiczne, które może znacznie skomplikować życie dziecka. W rezultacie i do logopedy będzie musiał chodzić, a także psycholog.

W tej samej sprawie, jeśli zaburzenia mowy terapia mowy tak poważne, że mowy dziecka jest absolutnie niewyraźny, uniemożliwiając kształcenie i szkolenie, pierwsze dziecko w zwykłym przedszkolu, a później – szkoły, dziecko powinno być nauczane w instytucjach kompensacyjnym. W tych instytucjach są wysoko wykwalifikowani specjaliści – logopedzi, psycholodzy. Dziecko otrzymuje kompleksowe leczenie, z nim zajęcia, aby usprawnić proces mowy, rozwój wyobraźni i logicznego myślenia. Również te dzieci muszą dostosować się społecznie, tak że mogą one stać się członkami społeczeństwa.

Objawy zaburzeń mowy u dziecka

Dzieci logopedzi mają do czynienia z różnymi zaburzeniami mowy – od najprostszych do najtrudniejszych. W najtrudniejszej sytuacji są dzieci z poważnymi zaburzeniami mowy, zwłaszcza jeśli na okruchy do uszkodzenia procesie mowy zachowuje pełną słuch i odpowiedni poziom inteligencji. Dziecko rozumie, że on nie jest taki sam jak inne dzieci.

Te dzieci nie mogą w pełni uczestniczyć w grach z rówieśnikami, komunikować się z rodzicami, aby współpracować z nauczycielami – to wszystko nie może jednak wpływać dziecka samoocenę i na proces jego rozwoju. W rezultacie dziecko z zupełnie pełnym intelektu i poziom rozwoju jest jeszcze grupa dzieci i czuje się dosłownie wyrwane z życia. Dlatego rodzice są tak zaniepokojeni jakim czasie dzieci zaczynają mówić. Nawiasem mówiąc – dnia rozpoczęcia wystąpienia słowa w orkiszu się dość jasno dzieci – jeśli dziecko ma 2 lata nie znaczy rodzice powinni pokazać dziecku lekarzy jak najszybciej.

W przypadku, gdy rodzice, lekarze i nauczyciele nie dostrzegają oznaki odpowiednim procesie mowy oraz podejmują wszelkie niezbędne środki, dziecko zaczyna wtórnego niedorozwój który niewykwalifikowanych nauczycieli mogą być traktowane jako wrodzone.

Te dzieci są bardzo trudne w przyszłości, aby dostosować się do nauczania czytania, pisania i liczenia. Mają wyraźny awarię dźwięku, co pociąga za sobą ograniczenie percepcji obrazów, werbalne uogólnień dźwięków i liter, co czyni naukę dziecka w szkole zwykłej niemożliwe. Oczywiście, te dzieci nie będą w stanie dostosować się i dostosować do samodzielnego życia w społeczeństwie.

Oczywiście, jak dziecko rośnie, a jego świadomość siebie jako osobę zdarza mu realizację jego niższości. Dziecko w większości przypadków po prostu zamyka się w sobie, celowo odmówił komunikować się ze światem zewnętrznym, który wydaje mu się obce i wrogie. Charakter dziecka zaczyna się znacznie pogorszyć – rodzice zgłosić izolacji, brutalność, skłonność do histerii ze swoim dzieckiem. Dziecko staje się niepewna.

W tej sytuacji, bardzo dużą rolę odgrywają zachowania rodziców i nauczycieli, którzy są zaangażowani w edukację dziecka. Wielu rodziców są bardzo szorstkie ciągnie dziecko do popełnienia błędów mowy dziecka terapii mowy, czyniąc go nietaktowny i czasami mówiąc obraźliwe uwagi zjadliwy. Jednakże, jest to błąd brutto nauczania, które mogą prowadzić do różnych problemów psychologicznych i ostrego odrzucenia dziecka od kontaktu ze światem zewnętrznym.

W przypadku zaburzeń mowy nie jest bardzo wyraźny, a stopień upośledzenia pozwala mu być w zwykłym przedszkolu, to jest bardzo ważne, aby wybrać właściwą taktykę i zachowań z dzieckiem. W żadnym wypadku nie podkreślają w rozmowie po raz kolejny, że dziecko różni się od innych dzieci. Oczywiście, prawidłowa błędy mowy maluch jest konieczne, ale to musi być zrobione bardzo taktownie i dyskretnie, bez uszczerbku dla samooceny na dziecko i nie koncentrując się na ten problem szczególną uwagę.

Wielu rodziców z różnych powodów nie chcą uczestniczyć w zajęciach w terapii mowy w błędnym przekonaniu, że mogą poradzić sobie na własną rękę. Jednak w żadnym wypadku nie należy próbować to zrobić w przypadku, gdy nie mają specjalną terapię edukacja mowy. Ani jednego podręcznika, bez napędu szkolenie nie jest w stanie nauczyć rodziców umiejętności, które otrzymują terapię mowy w Instytucie przez 5 lat. I tak, nawet jeśli szczere, starając się pomóc dziecku, cierpiących na różne zaburzenia mowy, może nie tylko pozostają niejednoznaczne, ale może tylko pogorszyć, a niekiedy znacznie, stan dziecka.

Istnieje wiele odmian zaburzeń mowy – wszystko w jednym artykule pisać, oczywiście, jest to po prostu niemożliwe. Dlatego dziś dwa rodzaje najczęstszych zaburzeń mowy są opisane bardziej szczegółowo: jąkanie i dyzartria.

Jąkanie u dzieci

Jąkanie występuje u około 20% wszystkich przypadków zaburzeń mowy u dzieci. Lekarze – logopedzi scharakteryzować jąkanie jako zmiana normalnego rytmu, tempa i wygładzić brzmiące prawa mowy. Przyczyną tych chorób jest drgawki części systemu ludzkiej mowy, które może być spowodowane przez szereg przyczyn, że w różnych przypadkach może się wahać od łagodnego do ciężkiego. Najczęściej pierwsze pytanie na problemie dziecka związanego z jąkania, rodzice zwrócić uwagę na to.

Aby nie przegapić początku choroby i terminowego leczenia jąkania u dzieci, rodzice powinni być świadomi głównych objawów jąkania:

 • Zaburzenia rytmu mowy

W przemówieniu z okazji rodziców dziecka mimowolny pauza, powtarzanie poszczególnych dźwięków, a nawet całych sylab. Najczęstszym jąkanie u dzieci w wieku 3 lat. Jednak w niektórych przypadkach, jąkanie może pojawić się później w życiu – często w takich przypadkach przyczyną jąkania jest wynikiem stresu psychicznego dziecka. Tworzenie sprzyjającego otoczenia – ważny składnik jak traktować jąkania u dzieci.

 • Nagła cisza maluch

Życie dziecka, co się dzieje – czy stresujących sytuacji – dziecko doświadczył wiele bólu, uczucie strachu lub coś innego … i zatrzymuje się. Dziecko jest cichy godzinę lub dwie. A potem znów zacznie mówić, ale jąkanie. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, jak najszybciej, wziąć dziecko do placówki medycznej, gdzie doświadczeni lekarze i psychologowie pomogą dziecku płynnie i delikatnie, jak to możliwe, aby przejść z szoku psychicznego. I w tym przypadku ryzyko, że dziecko zaczyna mówić jąkanie, będą znacznie mniejsze niż te bez pomocy medycznej i psychologicznej, że rodzice ich dziecko, gdyby chcieli, po prostu nie może zapewnić z powodu braku niezbędnej wiedzy i umiejętności.

 • Pojawienie się zbędnych dźwięków mowy

W przypadku, gdy rodzice zaczęli dostrzegać, że ich dziecko przed słowami zaczął używać dodatkowych dźwięków, najczęściej samogłosek takich jak „a” i „O”.

 • Powtarzanie sylab w słowach, a nawet całych słów, stojąc na początku zdania
 • Nagłe zmuszony wstrzymać w środku wyrazu – w środkowej ofert dziecka przestała mówić

Liczne obserwacje neurolodzy twierdzą, że wszystkie dzieci cierpiące na jąkanie znacznie osłabiony na centralny układ nerwowy. Dla skutecznego leczenia jąkania u dziecka wystarczy ustalić przyczynę choroby. A te powody mogą być bardzo różne – nigdy nie można przewidzieć dokładnie, jaki rodzaj czynnika będzie sprawcą choroby. Ale lepiej jest zapobiegać chorobom niż zmagać się z jak wyleczyć jąkanie u dziecka.

Przyczyny jąkania u dzieci

Przyczyny jąkania u dzieci mogą być bardzo różne. W niektórych przypadkach, ze względu wyjąkać ogólne osłabienie układu nerwowego spowodowanego przez ostre różnych chorób zakaźnych. Czasami spust może stać nawet zwykła ospa wietrzna lub grypa, odbywających się w wyjątkowo ciężkiej postaci. Dlatego ważne jest, aby szukać pomocy medycznej w odpowiednim czasie – w przypadku chorych dzieci się odpowiedniego leczenia i odpowiedniej opieki.

Ponadto, bardzo często rozwój jąkania u dzieci jest wynikiem silnego stresu lub długotrwałego depresji. Rodzice muszą stale pamiętać, że małe dziecko ma bardzo delikatną i wrażliwą psychikę. Głównym zadaniem rodziców jest nie tylko karmić i ubierać dziecko, a także do stworzenia korzystnego klimatu psychologicznego dla niego. Pamiętaj, że dzieci są bardzo trudne do tolerować żadnych zmian w tradycyjny sposób życia – jest dla nich bardzo ważne stabilność. I stres dla dziecka może być nie tylko negatywne zdarzenia, ale także pozytywne emocje – może to być rozwód rodziców, mama się do pracy lub przechodząc do przedszkola.

Psychologowie – logopedzi również zauważyć przypadki jąkania w tych dzieci, których rodzice często sprawiają, że dziecko do czytania poezji albo powiedzieć, że – albo dla publiczności, goście. Pamiętaj, że stałe powtarzanie tej samej informacji może prowadzić do rozwoju jąkania u dziecka – nie zmuszaj dziecka do zrobienia czegoś wbrew jego woli, w celu uniknięcia komplikacji procesu mowy.

W niektórych przypadkach, jąkanie występuje u tych dzieci, które zaczynają mówić bardzo późno (po trzech latach), ale bardzo szybko. Jest ona podobna do rozwoju mowy i prowokuje pojawienie się jąkania. Ale z reguły tego rodzaju jąkanie jest wystarczająco szybkie i bez obcej ingerencji rodziców lub logopedów.

Mówiąc o tym zaburzeniem mowy jak jąkanie, nie wspominając o zdolności motoryczne rąk. Prawie zawsze jąkanie dziecka towarzyszy naruszenie umiejętności motorycznych. To naruszenie jest widoczny nawet gołym okiem: Te dzieci są bardzo słaba znajomość nadgarstków – nie zasznurować but nie może zapiąć guziki lub odebrać z półki małego obiektu – plamce, małe zabawki, przycisku.

Pamiętaj, aby pamiętać o wszystkich wyżej wymienionych objawów jąkania – w rzeczywistości jest to jeden z tych rodzajów zakłóceń procesu mowy, której można zapobiec i uniknąć pogorszenia jej przebieg, jeśli jak najszybciej rozpocząć leczenie. Na początku podejrzewał, że jąkanie występuje okruchy, rodzice powinni jak najszybciej, aby zasięgnąć profesjonalnej porady lekarza – logopedy i psychologa, którzy wiedzą, jak zapisać dziecko od jąkania.

Jednak Oprócz pomocy logopedy jest bardzo ważne poprawne taktyka zachowania rodziców i całej rodziny dziecka. Wszystko wokół dziecka są dorośli muszą pamiętać, że te dzieci bardzo osłabiony układ nerwowy. Te dzieci muszą być bardzo delikatny i taktowny podejście i nastawienie. W żadnym wypadku nie mogą być karane przez oddziaływania fizycznego. Nawet jego głos nie jest zalecane, aby podnieść te dzieci – to bardzo dużo może szkodzić umysł dziecka i znacznie pogorszyć chorobę.

Starają się chronić umysł dziecka, unikać nadmiaru wrażeń. I to jest prawda, nie tylko w kwestiach globalnych, ale także w codziennych szczegółach. Na przykład, książki dla dzieci – w każdym razie, nie czytać książek dla dzieci, które on, ze względu na ich młody wiek, aby zrozumieć nie jest jeszcze w stanie zrobić. W żadnym wypadku nie czytać dziecku przed snem historie z udziałem bohaterów negatywnych, takich jak diabła, Bag of Bones, fagot. Woda – jak czytanie może wywołać koszmary, aw konsekwencji rozwoju jąkania.

To samo odnosi się do dzieci od oglądania programów telewizyjnych. Oglądania telewizji w sobie niezwykle silny wpływ na układ nerwowy dziecka, więc w żadnym wypadku nie powinny mieć dłuższy pobyt dziecka w telewizorze. Zadbać, aby dziecko wygląda – spróbuj całkowicie wyeliminować dziecko oglądając programy telewizyjne, kreskówki dla dorosłych, zawierające sceny przemocy. W żadnym wypadku nie pozwolić dziecku oglądać telewizję mniej niż jedną godzinę przed snem.

Jednak w żadnym wypadku nie może zajmować innego skrajny w kontaktach z tych dzieci, w pełni oddając wszystkie swoje zachcianki i nigdy w niczym nie zaprzeczając. W ten sposób rodzice ryzykują bardzo dużo zepsuć charakter i mentalność swojego dziecka – przecież przyzwyczajeni do stałej odpust do wszystkich swoich zachcianek, przy najmniejszej awarii w co – lub może spowodować poważny stres. Pamiętaj, że dziecko wyrośnie i będzie pierwszym w przedszkolu, a potem do szkoły. I to nie będzie jakiś wyjątkowy osobowość, sposób jest dla rodziców, ale tylko jeden z uczniów, tak samo jak wszyscy inni.

Dyzartria u dzieci

Drugim pod względem częstości występowania problemu związanego z łamaniem procesie mowy – a dyzartria. Lekarze – logopedzi zwane dyzartria te zaburzenia mowy procesu, które są spowodowane organicznym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego dziecka. Najważniejszym i jasny znak, że dziecko ma zaburzenia mowy, to nie tylko poprawna wymowa poszczególnych konkretnych dźwięków i kompletne zaburzenie wymowy wszystkich słów bez wyjątku. Dyzartria w leczeniu dzieci wymaga długa i poważna. I badanie dzieci z dyzartria ukazuje powagę naruszenia.

Te dzieci, które cierpią z powodu dyzartria, cierpienia ograniczenie normalnego mobilności mięśni szczęki – maszyna do twarzy i mięśni twarzy. Lubimy dzieci jest bardzo konkretne: to jest bardzo niewyraźna i niewyraźna – i wszystkie dźwięki, bez wyjątku, a głos jest bardzo miękki i słaby. Usłyszeć, że chce powiedzieć Pipsqueak, będzie trzeba dokonać pewnego wysiłku. Jednak w rzadkich przypadkach, ale czasami zdarzają się przypadki, gdy głos dziecka brzmi zbyt surowa – otaczający go porównać z piskiem metalu na szkle.

Należy również zauważyć, że cierpi na zaburzenia mowy dzieci z reguły nie wydają się być bardzo rozmowny, starając się spędzać większość czasu w ciszy. Funkcja ta jest związana z faktem, że dyzartria powoduje zakłócenie normalnego tempa oddychania, powodując dyskomfort dzieci i pogorszenie stanu zdrowia.

Przyczyny rozwoju zaburzeń mowy często pozostają niejasne do lekarzy. Jednak lekarze nadal zidentyfikować kilka kluczowych czynników, które mogą powodować rozwój dyzartria dzieci:

 • Powikłania prawidłowej ciąży

W przypadku, gdy w trakcie ciąży kobieta może mieć dowolny – jakiekolwiek problemy zdrowotne – co – lub wirusowe zakażenie lub łożyskowe problemy w dzieciństwie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia dyzartrię. Najczęściej prowadzi do rozwoju zakażenia wewnątrzmacicznego dyzartria płodu czynnik sprawczy toksoplazmozy. Prawidłowo płynący ciąży – dobrą profilaktykę zaburzeń mowy u dzieci.

 • Komplikacje podczas procesu dostarczania

W przypadku, gdy w trakcie porodu dziecko otrzymuje traumy narodzin w wyniku powikłań, takich jak długotrwała praca z niedotlenieniem lub odwrotnie, jest zbyt szybki, ryzyko uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, aw konsekwencji rozwój dyzartria znacząco wzrosła.

 • choroby zakaźne

Ryzyko zachorowania dyzartrię dostępna jest także dla tych dzieci, które ucierpiały we wczesnym dzieciństwie choroby zakaźne, takie jak zapalenie opon mózgowych lub zapalenie mózgu, wyższe niż w innych w 8 – 9 razy.

Różnorodność dyzartria dzieci

Dyzartria u dzieci może wystąpić w łagodnej formie iw dość ciężkie. Na szczęście, ciężka przepływu dyzartria rzadko – zwykle jest to stały towarzysz z tej ciężkiej choroby jak porażenie mózgowe. Te dzieci potrzebują szkoleń i rehabilitacji w wyspecjalizowanych instytucjach edukacyjnych i medycznych, które specjalizują się w edukacji i terapii dzieci cierpiących na zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego i zaburzeń układu mowy. W tych ośrodkach poprawczych praca z dziećmi doświadczeni specjaliści – logopedzi: psychologów, logopedów.

Ale, na szczęście, w większości przypadków nie jest zużyte dyzartria u dzieci. Łagodna forma przebiegu choroby, jest nazywana formą nieudane lub dizartrichesky części. Dzieci z tą postacią choroby nie mają przeciwwskazań do studiowania w zwykłych przedszkolach i szkołach. Łagodna forma dyzartria przejawia się jedynie drobne ograniczenia normalnego funkcjonowania aparatu wokalnego i umiejętności motorycznych rąk. Te dziecko cierpi na łagodną dyzartria, niewyraźny, zamglony, ale jest to dość zrozumiałe dla innych, a dziecko zdobywa izolację głosową. Jednak łagodną formę dyzartria jest często powodem, dlaczego dzieci zaczynają mówić później.

Takie dzieci są praktycznie nie do odróżnienia od swoich rówieśników. Chyba że inaczej słuchać mowy dziecka, osoby bez specjalnego wykształcenia jest prawie niemożliwe, aby zidentyfikować problem. Ale doświadczony logopedyczne bez pracą całego tłumu dzieci bardzo szybko oblicza okruchy z dyzartria. Te dzieciaki mają swoje osobliwości rozwoju:

 • Zaburzenia mowy

Jak wspomniano powyżej – w takich dzieci to całkiem zrozumiałe i zrozumiały dla innych, jest wciąż dość różni się od mowy osoby zdrowej – dźwięki są zamazane, to cicho.

 • preferencje smakowe

Dzieci z usuwanego postaci dyzartria mają szczególne preferencje smakowe. Przede wszystkim dotyczy ona konsystencję żywności – dzieci nie lubią takich twardych pokarmów, takich jak chleb, marchew, jabłka i tak dalej. Kiedy dziecko zaczyna jeść stałe pokarmy, zachodzą następujące zdarzenia: Okruchy zaczyna żuć pokarm stały, ale tylko kilka minut na okruchy zatrzymuje żucia i po prostu trzyma w policzek.

Ale jedzenie, które ma płynnej konsystencji, dziecko zjada z apetytem. Wynika to z faktu, że ze względu na brak dobrze rozwinięte mięśnie aparatu szczękowo dziecka tylko fizycznie nie może w pełni żuć żywności. W większości przypadków rodzice żałować swojego dziecka i przygotowania płynnej żywności dla niego, tylko do jedzenia dziecka. Jednak takie działanie nie jest tak miły i nieszkodliwy, jak się wydaje na pierwszy rzut oka – miękki pokarm tylko pogarsza sytuację, ponieważ mięśnie szczęk więcej atrofii.

To sprawia, że ​​więcej sensu, aby nie oddawać żądanie dziecka, ale wręcz przeciwnie, stopniowo przyzwyczajać dziecko do stałego pokarmu. Nie jest konieczne, oczywiście, natychmiast przenieść dziecko do pokarmów stałych wyłącznie. Jednak stopniowo wprowadzać do diety stałych pokarmów żywności dla niemowląt – pozwoli to nie tylko ciało, aby uzyskać odżywiania się dzieci, ale również wzmocnienie aparatu wokalnego, a tym samym poprawę mowy dziecka.

Powstawanie praktyk higienicznych

W uzupełnieniu do zakłócenia procesu mowy u dzieci cierpiących na łagodną dyzartria, występuje problem powstawania podstawowych umiejętności samoobsługi, która wymaga udziału niektórych grup mięśni rąk i aparatu wokalnego:

 • higiena jamy ustnej

Zwyczajne proces czyszczenia zębów dziecka z dyzartria może być prawdziwym problemem. Ze względu na fakt, że dziecko jest bardzo słabo rozwinięty i słabe mięśnie języka i policzków, tak, że dziecko nie może samodzielnie wypłukać usta – wodę lub natychmiast po połknięciu lub splunął. W celu usunięcia rodziców i nauczycieli tego problemu należy podjąć określone działania – nauczenie dziecka, jak prawidłowo zarządzać swoje mięśnie. Jak to zrobić, należy powiedzieć lekarzowi – terapeuta.

 • Problem z sosem własnym procesem

Dzieci cierpiące na dyzartria, nie lubią, a często po prostu nie wiem jak zasznurować własne buty, zapiąć suwaki i przyciski, podwijając rękawy. Wielu rodziców zaczynają się złościć i postarać się o swoje zamówienia lub macha do rozwijania umiejętności i robić wszystko samemu. Jednak ani jedno, ani drugie nie jest prawidłowym rozwiązaniem. W żadnym wypadku nie można karać dziecko, wymagające mu, że jeszcze nie mógł.

Dziecko powinno być przyzwyczajeni stopniowo – start do rozwijania niezbędnych umiejętności stopniowo. Jak pokazuje praktyka, dzieci są znacznie bardziej prawdopodobne, aby nauczyć się samoobsługi w przypadku tego interesu dziecka. Dlatego nauczyciele uczą dzieci ubierać, zapinając guziki na ubrania lalki i zawiązać buty – w specjalnych grach sznurowania.

Oczywiście, istnieją inne problemy mowy u dzieci, jak dziecko nie mówi litera P, lub dziecko mówi własnym językiem, małe dziecko się, czy dziecko 3 lata nie mówi w ogóle. W niektórych przypadkach, bezproblemowy przed dziecka pogorszył się mówić. Opcje takie jak zaburzenia mowy u dziecka bardzo dużo – ale rodzice nie powinni myśleć o tym, jak dostać dziecko do rozmowy. Rodzice muszą pamiętać o jednej rzeczy – diagnozę zaburzeń mowy u dzieci i nie tak łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nie próbuj radzić sobie z istniejącym problemem – poprosić o pomoc logopedy. Po tym wszystkim, mowy właściwej strony dziecka – klucz do sukcesu w przyszłości.

load...