Lizbona Atrakcje: Skarb na „podwórku” Europy

Chcesz poznać sekret udanej podróży do Lizbony? Nie chodzi w kosztach swoich biletów, pokoi hotelowych, poziom komfortu; a nawet zdumiewać atrakcji Lizbony nie jest tu najważniejsza. Sukces podróży, w pierwszej kolejności zależy od was najbardziej. My w ogóle nic nie trzeba – kochać stolicę Portugalii. Z poważaniem, naiwnie, bez najmniejszego cienia udawania. Tak więc, jeśli się zakochać po raz pierwszy i nie widzą błędy w ukochanej. Wtedy, i tylko wtedy, miasto ujawni swoje najskrytsze sekrety w kawiarni zawsze jest wolny stolik, i słynnego porto pokaże wam wszystkie smaki to słodki jak sama miłość, napoju, gdy – prawdziwy sommelier. Lizbońska nie da Ci stać się smutny, rozweselić zwinny żółty tramwaj i kolorowe ściany starych domów, pięknie ozdobioną mozaikami azulezhu.

load...

Życie na przekór elementów

Rozłożona na siedemnastu wzgórzach przy ujściu rzeki Tag w mieście ze względu na swoje położenie geograficzne, jak nagrody wyzwanie, okazał się być ofiarą Fenicjan, upragnionego trofeum starożytnych Rzymian, skarb podniósł się po krwawej walce z Maurami. A Lizbona nasiąknięty wszystkie odcienie obcej kultury i architektury, umiejętnie wprowadzając je w ogólny obraz jego wygląd. Niestety, większość miejsc związanych z początku historii miasta została zniszczona przez silnego trzęsienia ziemi, tsunami i pożarze w roku tysiąc siedemset pięćdziesiąt piąty. A jeśli nie premier, markiz Pombal, jest mało prawdopodobne, można zobaczyć co najmniej połowa z nich unikalny dowód bogatej historii Lizbony. Kilka obszary miasta prawie nie ma wpływu na katastrofę, i to z nich powinien rozpocząć swoją znajomość z Lizbony.

W górę iw dół po przekątnej

Niekończące się schody, platformy widokowe, które oferują wyjątkowy widok, kolejek linowych i oczywiście słynne lizbońskie tramwaje. Kanarek żółty, z uplifting skrócie. A jeśli chcesz zobaczyć wszystkie zabytki Lizbony, to należy kupić bilet na jedną z tras tramwajowych i najlepsza okazja, aby kupić bilet jeździć na każdej trasie przez cały dzień. Ale po pierwsze, warto wspiąć się jednym z tarasów widokowych i zobaczyć miasto z góry, aby ją zobaczyć, jak wyglądał przed oczami Vasco da Gama. O wysokości Lizbony nie przytłacza swoją wielkością, to jest rozłożone na swoje nogi, oferując rozpocząć podróż po brukowanych ulicach.

Legendy Alfama

Dzielnica Alfama w przeszłości całości własnością przez Maurów, dziedzictwo, które pozostały zgarbiony, ale nie utracili piękno w domu. Ściany zewnętrzne są całkowicie ozdobione azulejos. Wydaje się, że idziesz ulicami tych obrazach. Skomplikowane rysunki i obrazy mozaikowe, cieniste kawiarnie, stare ławki, pamiątki ceramiczne. A co się tam z widokiem na rzekę! Wydaje się, że horyzont rozpuszcza się w błękitnych wodach. Chcę wyciąć jedną z luk między budynkami i zabrać do domu na pamiątkę. Nawiasem mówiąc, z Tag to legenda, która opowiada o jednym z głównych atrakcji Alfama.

load...

Niczego nie podejrzewających Terzi architekta na początku XVII wieku, wzniesiona w rejonie wspaniałego kościoła, model sztuki architektonicznej w Portugalii. A dałby nazwę kościoła zgodnie z życzeniem ówczesnego papieża, jeśli nie jest to cud. Nad brzegiem rzeki Tag łódź wyrzucone – bez wioseł bez wioślarzy, tylko parę czarnych wron siedzących na nosie tym dziwnym darem rzeki. A na dnie łodzi leżało ciało St. Vincent, został brutalnie torturowany przez Arabów. Tak szybko, jak łódź dotarła do brzegu, wrony zdjął z niej i usiadł na dachu katedry w Lizbonie. Po Crows Nest platted na dachu, władze kościelne podjęły ten fakt jako znak, i dał nazwę kościoła zbudowanego przez San-Vincent-de-Faure.

Sequel w Portugalski

Portugalski z wielkim szacunkiem dla jego historii. Prawie wszystkie z atrakcji Lizbony, które pojawiły się po niszczycielskich klęsk – próba odzyskania utraconych dzieł architektów i architektów z przeszłości. W słynnej Panteon Narodowy Portugalia przechowywane sanktuaria związane z nazwą Świętego Wielkiego-Egrasii. Ale budowa kościoła miała miejsce nie tak gładkie jak można by wierzący.

Juan Antunish, wielki architekt czasie rozpoczął budowę kościoła w sześćset osiemdziesiąt dwa tysiące rocznie. W wyniku drobnego różowego marmuru miał być arcydzieło portugalskiego baroku. Ale Juan Fifth szybko stracił zainteresowanie kościoła i postanowił zamiast budować miasto królów, a tym samym utrwalając jego imię w historii. Budowa kościoła następnie zatrzymał się, a następnie wznowiony. I to udręka trwała przez trzy stulecia. Wspaniały Św Egrassii stał się rodzajem budowy długoterminowej w języku portugalskim, ukończony dopiero w XX wieku. Na szczycie kościoła przypomina krzyża greckiego, mieniące się wszystkimi odcieniami różu w słońcu.

Betlejem i geografii?

Głośne pukanie do kół tramwajowych dotarliśmy do kolejnego perła w koronie Lizbona – Hieronimitów Klasztor Hieronimitów. Znajduje się na przedmieściach Lizbony, Santa Maria de Betlejem. Ten klasztor stał się symbolem wielkich odkryć geograficznych Portugalii. Została założona w XV wieku przez Henryka Żeglarza. To w murach Vasco da Gama nocy stał na kolana, podnosząc swoją modlitwę przed wyjazdem. I jak droga do Indii został otwarty, klasztor zostały przypisane właściwości mistyczne. Dekretem królewskim, w podziękowaniu za udany wyjazd, wszystkie wpływy ze sprzedaży indyjskich przypraw zainwestowanych w przybudówce klasztoru, którego budowa trwała aż do XIX wieku. A jeśli w większości budynków w Europie, aby zakończyć budowę w miarę upływu czasu, zmieniających się stylów architektonicznych zależała od mody, a następnie Lizbona, nawet wieki trwałej budowie długoterminowego w tym samym stylu architektonicznym.

Zarzut w kamieniu

Przejedź kościół Basilica de Estrela byłoby przestępstwem. Białe marmurowe ściany i legenda związana z nazwą najbardziej tajemniczej Queen Mary Po pierwsze, upewnij kościół ten symbol kobiety szalonych zarzutów do Boga. Królowa bezdzietna poproszony w swoich modlitwach szczęścia zwykłych kobiet – narodziny syna. I jak ślub, obiecał wybudować kościół na chwałę Boga. Modlitwy zostały wysłuchane i Mary urodziła syna. Natychmiast po jego urodzeniu, oraz budowę Bazyliki de Estrela. Ale po kilku latach w Portugalii epidemii ospy wybuchła, a jedyny syn królewski zginął. Biedna matka szalony. Ale bazylii i tak jest w Lizbonie jako dowód, co kobieta w trosce o szczęściu bycia matką może.

Business and Pleasure

Co jest dobre w Lizbonie, jest fakt, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. Sprawdzić, zabytków i sklepów Lizbony w małych sklepach, siedzący wygodnie na obu stronach wąskich ulic. Tutaj można poddać swoją pasję na zakupy, skupiając się jedynie na wielkości torebki. Nawiasem mówiąc, większość produktów made in Portugal tylko na rynku krajowym. I choć wszystkie są bardzo wysokiej jakości. UE Eksport wytwarzane produkty kraj jest zabronione, tak aby wszystkie lokalne produkty można kupić wyłącznie w Portugalii i innych krajach.

Lizbona jest pół godziny drogi od plaży. Więc, zmęczone i nasyconych wycieczki po mieście, można skoczyć w taksówce i wygodne zrezygnować nad brzegiem Atlantyku, zastępując historyczną piękno do zabawy na plaży w Costa de Caparica. Więc czeka na pobyt w jedynej europejskiej stolicy, gdzie nie ma zgiełku, gdzie tylko zapłata za waszą miłość będzie nieporównywalna przyjemność krótki, ale jasny, podróżujących.

load...