Lifestyle w zakresie psychologii

Zawartość:

„Powiedz mi, jak mieszkasz, a powiem ci, kim jesteś” – jak usłyszeliśmy w nieco zmodyfikowanej postaci znane powiedzenie. Styl życia i typ osobowości są ze sobą nierozerwalnie związane, gdy jeden określa drugi i odwrotnie. Istnienie pojęcia „życia” jest niepodważalna. Oczywiście, z jednej strony, każde życie jest wyjątkowy i inny, a z drugiej strony możemy mówić o całych grup ludzi żyjących w podobny sposób, który świadczy o istnieniu tego zjawiska.

load...

To, co jest napisane na znanej psycholog i twórca własnej koncepcji psychoanalitycznej Alfreda Adlera: „Styl życia zawiera unikalną mieszankę cech, zachowań i nawyków, które razem tworzą unikalny obraz ludzkiej egzystencji.” Naukowcy uważają też, że zrównoważony styl (image) ludzkiego życia jest tworzona do pięciu lat. Ponadto, w dorosłym życiu mogą znaleźć nowe sposoby wyrażania tego stylu, ale ogólnie rzecz biorąc, będzie to zależeć od priorytetów w życiu i postrzeganiu samego życia.

Typologia stylów życia

Psycholog Adler oferuje typologię możliwości życiowych. Jest on oparty na dwóch parametrów. Pierwszy – to stopień zainteresowania innymi, chęć do komunikowania się i współpracować z nimi. Drugi – ten poziom aktywności, to znaczy ilość energii, z którymi dana osoba przezwycięża trudności życia. Na podstawie tych parametrów, identyfikuje następujące style życia.

load...

Biorąc

Ten styl jest preferowany przez people-pasożytów. Są pasywny i żyją na koszt innych. Ich głównym żądaniem – wziąć od innych, tak bardzo jak to możliwe, nie dając nic w zamian. Wydawałoby się, że tacy ludzie są po prostu niebezpieczne dla społeczeństwa. Jednak ze względu na ich bierność, że nie powodują szkód w otoczeniu, co mógł.

Kierownik

Ten sposób życia jest nieodłączne osób egoistyczne, których działalność nie jest skierowana na rzecz społeczeństwa i innych oraz w celu zaspokojenia jedynie własnych potrzeb. Są pewni siebie i asertywności. Oni uważają się za lepsze od innych, a gdy w obliczu trudności życiowych, często wybierają sposoby przestępczych ich przezwyciężania.

Unikając

Styl życia, w którym dana osoba stara się unikać najmniejszej trudności i całkowicie podporządkować się fal. Nie można mówić o istnieniu u ludzi tego typu zainteresowania do drugiego. Jednak ten odsetek jest niewidoczny ze względu na ich bierność. Oni nie robią nic, aby rozwiązać swoje problemy, ponieważ boją się porażki i uciec od wszystkiego, co mogłoby w jakiś sposób zaszkodzić.

Społeczno-użyteczne

Ten sposób życia jest w stanie utrzymać tylko dojrzały mężczyzna. On uosabia działalność mającą na społecznie użyteczne cele. Ta osoba jest w stanie komunikować się otwarcie i szczerze z innymi, i dbać o nich. Zgodnie z tym, to tylko na budowaniu relacji – i pracowników, i osobistych – uwzględniają interesy innych i dąży do osiągnięcia obopólnych korzyści.

Równie dobrze znany psycholog Vladimir Druzhinin opisuje styl życia trochę inaczej. Jego typologia jest bardziej zróżnicowana i ma zastosowanie do stosowania w życiu codziennym.

Życie jako Kreatywności

Na „Creative” ludzie nie były dostępne, przyszłość nie jest jasna, istnieje tylko teraźniejszość, to nie ma znaczenia w porównaniu do wieczności. W związku z tym, że nie wszystko i obojętny na wszystko zauważyć. Jego własne życie dla człowieka zajmuje trochę abstrakcyjne formy, jest osłabiony i traci wszelkie znaczenie.

Życie jako osiągnięcie

Ten sposób życia są samodzielne actualizing ludzie, którzy wolą działania bezczynności. Nazywane są one także ludzi biznesu, lub self made mężczyzn. Najważniejszą rzeczą – wynik. Kiedy człowiek osiągnie swój cel, to jest osłabiona i nie jest to nowy preparat cel. On wierzy w wyższość swoich umiejętności nad umiejętnościami cudzych. Ten człowiek żyje dopiero w przyszłości. On jest pochłonięty pracą i nic innego nie zauważy.

Żyjąc marzeniem

Jeżeli towary mają kłopoty, problemy i dotyczy nepodemen dla człowieka, wrócił do spokoju swego dzieciństwa. Preferuje się marzyć i nie działać, bo nie mam siły. Życie staje się dla człowieka świat snów, które są znacznie bogatsze, bardziej interesujące i jaśniejsze niż prawdziwym życiu. Bardzo często ludzie, którzy preferują ten sposób życia, wpaść w nałóg.

Życie według zasad

Styl życia, w którym dana osoba robi wszystko w porządku. Jego życie jest regulowane przepisami i wypełnione różnymi rytuałami, co znacznie ułatwia im. Jednak tacy ludzie mogą wpaść w uzależnienie, którego nazwa – perfekcjonizm. W takim przypadku osoba nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w jego życiu – nie ma żadnych opinii i zaliczka oszczędził problem wyboru.

Życie to strata czasu

Ludzie, którzy wybierają ten styl, wyróżniają się pełną swobodę we wszystkich sprawach odnoszących się do zachowania zewnętrzne: testy, gry, rozrywki i konsumpcji. Zazwyczaj ta opcja została wybrana z powodu nudy i niemożność znalezienia swego miejsca w życiu. Człowiek, prowadząc w ten sposób życia nie są zainteresowani ani w przeszłości, ani w przyszłości. Czas dla niego – jest to niekończąca się obecny.

Życie przed życiem

Osoby te charakteryzują się słabą wewnętrznego świata. Z reguły, na przykład stylem życia, – w wyniku głębokiego traumy. Jest to smutna przeszłość osoby porusza się w przyszłości. Widzi całym wrogości i zemsty na całym świecie. Dla niego jedynym sposobem, aby pozbyć się kontuzji – zniszczyć świat, w tym i przechodzi przez całe życie.

Stwórz swój własny obraz życia

Wszystkie te typologie życia mają jedną istotną wadę – są to ramy, w których należy wprowadzić czyjegoś życia, aby połączyć swój styl. Oczywiście, te ramy pomaga nam poznawać świat, upraszczając go. Ale to, co jest frustrujące, gdy uproszczenie dotyczy swoją osobowość! Dlatego też, nawet zgadywać typ opisany przez psychologów ich stylu życia, wiele z nich nie są w stanie pogodzić się z językiem.

Oczywiste jest, że zmieniając swoje nastawienie do życia, ludzie mogą się zmieniać, a samo życie. A jeśli nagle zaczął myśleć o przydatności wybranego stylu życia, spróbuj wykonać serię zaleceń.

Życiowej

Znajdź ofertę swojego życia. To nie przypadek, o wielu utalentowanych ludzi i ich zawodu powiedzieć: „. To było jego powołanie” Spróbuj, a znajdziesz swoje powołanie – biznes, zawód, który przyniesie Ci nie tylko dochody, ale także pozytywne emocje siebie i osiągania coraz więcej bramek. Ulubiony może się zmienić, przyjaciele mogą zostawić i tylko ulubioną rzeczą jest zawsze prawdziwe dla ciebie.

Komunikatywności

Pamiętaj, że człowiek – zwierzę społeczne, tak Naladte kontaktu z innymi ludźmi. Reclusive Nikt nie przyniósł szczęścia. Tak miło przeciągnąć cię do ludzi, bawić się i komunikować się z nimi, staramy się stworzyć coś nowego i pozytywnego. Jednak nawet z najbliższymi, nie należy zapominać o prawie do prywatnej przestrzeni, która może być wskazana przez odpowiednich granicach.

śnić

Pomyśl sam sen (i to jest lepsze niż jeden). Sny obciążają naszą energię życiową, wsparcie w trudnych chwilach i dostarczyć niezrównaną satysfakcję, gdy wykonywane. Wiele szczęśliwie żyło moje życie ludzie mówią: „. I spełniły się moje marzenie” Za ich przykładem i ty.

Poczucie rzeczywistości

Okresowo zamrozić i zwracać uwagę na życie. Nie myśl o przyszłości, a nie spędzać czas w przeszłości. Tu jest twoje życie. Jest tu i teraz, a nie gdzie indziej. Staraj się być w kontakcie z tym, co się z tobą dzieje w teraźniejszości. Dlatego ważne jest tu i teraz otaczać się pięknem, a nie odłożyć go na jutro. Nie trać czasu na samozniszczenia i wyniszczenia. Alkohol, narkotyki i inne złe nawyki – to wszystko jest iluzją szczęścia. Dla kogoś takiego jak sny są typowe dla stylu życia, i to jest smutne, bo dla nich to nie widzi tego prawdziwego pokoju.

Nowością wrażeń

Zawsze staram się spróbować czegoś nowego. Bardzo często ludzie boją wszelkie przedsiębiorstwa, ponieważ wiąże się z ciągłym ryzykiem, „Co zrobić, jeśli nie podoba?”. Ale nic nie ryzykuje, ten nic nie zyskał. Nie jest konieczne, aby nieustannie szalone rzeczy – większość ludzi podróżuje na tyle, aby utrzymać poczucie nowości. Mimo małego szaleństwa może przynieść wiele dobrego w swoim życiu.

Wolność

Prawdziwa wolność – wolność od siebie, czy raczej z poczucia winy wobec siebie i innych. Nie obwiniaj się za nic. Weź odpowiedzialność za swoje czyny i słowa, ale nie vinites. Styl życia, oparty na winie, niszczy człowieka, a nie ma korzyści z niego. Bardzo często pojawia się, gdy osoba „put” na czyjeś mitycznych długów. Słuchaj uważnie do siebie oraz do wyrażenia „muszę” stop do podjęcia świadomej i uzasadnioną decyzję.

Jak stworzyć swój styl życia, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami? Użyj ich jako podstawy. I niech nadbudówka pokaże swoją własną osobowość: nawyki, cechy i ulubione rzeczy. To właśnie z powodu tej zawiłej projektanta i uzyskać życie, a tylko w twojej mocy, aby uczynić go jak najbardziej bogata i interesująca.

load...