Lewatywa z octu jabłkowego: tajemnice doskonałym zdrowiu

Zawartość:

Ocet jabłkowy – jest wyjątkowy i niesamowity produkt, który służy nie tylko do gotowania różnych potraw, ale także do leczenia wielu poważnych chorób. Ponadto, substancja ta jest szeroko rozpowszechniona w kosmetyce, ponieważ jest to konieczne, aby utrzymać piękno i młodość ciała.

load...

Jednak pewne zasady muszą być ściśle przestrzegane przy użyciu octu jabłkowego. Tak więc, przede wszystkim, trzeba jasno określić sobie cel produktu. Po tym wszystkim, jeśli zaczniesz go używać wszędzie, jest obarczona poważnymi konsekwencjami.

Zapamiętaj raz na zawsze: to jest konieczne, aby postępować zgodnie z receptą. Jeśli, na przykład, użyć mniej niż potrzeba, wynik nie będzie miał żadnego. Jeśli więcej, to tylko twój stan się pogorszy. Dlatego najważniejsze – przestrzegać dawkowania, ponieważ wszelkie odchylenia od dopuszczalnych norm może doprowadzić do negatywnych skutków, od prostych do ciężkiej alergii zatrucie całego organizmu.

Jak to naturalny ocet jabłkowy

Aby uniknąć takich problemów, ważne jest, aby wiedzieć, co jest ocet jabłkowy. Na podstawie nazwy produktu, na pewno każdy z was pomyślał, że kwas ten, który został wyprodukowany przez naturalną, czyli w procesie naturalnej fermentacji. W przyrodzie, ocet jabłkowego otrzymuje się, gdy reakcja fermentacji (z udziałem tlenu i bakterii) rozpoczyna się w przejrzałej owoców.

load...

Pierwszy sok jabłkowy, który już ma właściwości odżywcze i lecznicze. Następnie, proces rozpoczyna się w płynie fermentacyjnym. Podczas interakcji z drożdży chleba, które zostały uzyskane z fruktozy (fruktoza) jest przydzielony alkoholu uzyskania żądanego alkoholu ciecz – jabłkowy. Ponadto korzystne jest to wzbogacony bakterii tlenu i kwasu octowego, które w danej reakcji i przekształca się do zawartości kwasu octowego.

To jabłkowy przechodzi przez kilka etapów, stopniowo zamieniają się w żądanym produktem. W ten sposób nie tylko oszczędza cenne właściwości jabłek, ale wzbogacony o nowe i użyteczne mikroelementy i kwasy organiczne (kwas octowy, jabłkowy, cytrynowy, szczawiooctową, etc.).

Ocet jest bardzo ważne dla korpusu płci, ponieważ z stymuluje przemianę materii i rozbić tłuszczów i węglowodanów. Wykorzystanie tego naturalnego produktu w umiarkowanych stężeniach i dawkach nie są w stanie zaszkodzić zdrowiu ludzkiemu.

Niedożywienie, słabe środowisko i inne niekorzystne czynniki mogą prowadzić do słabej wydajności organizmu, dlatego ważne jest, aby przeprowadzać regularne czyszczenie. Być może jednym z najlepszych środków w tym przypadku jest oczyszczenie lewatywy z octem jabłkowym.

W niektórych przypadkach, umieścić lewatywę oczyszczającą

  • Z różnych chorób zakaźnych, jak również w chorobach, które są związane z zatruciem (w wyniku zatrucia organizmu produktów mikroorganizmów). W tym przypadku, pakowane lewatywę codziennie, aż objawy choroby nie jest w pełni odbyć.
  • Podczas ataku astmy. Wlewy nie są umieszczone ponad 3 razy dziennie, aż do całkowitego zniknięcia drgawek.
  • W podwyższonej temperaturze organizmu. Lewatywa należy umieścić do 3 razy dziennie, aż temperatura spadnie do normalnego poziomu.
  • Gdy zaparcia. W tym przypadku ważne jest umieszczenie lewatywę raz i nie wchodzić do układu, ponieważ może doprowadzić do pewnego rodzaju „uzależnieniem” ciała. A w przyszłości należy zawsze wykonywać czynności czyszczących za pomocą lewatywy.
  • Długotrwałe leczenie antybiotykami.
  • Gdy zatrucie pokarmowe. Lewatywa umieścić 2-3 razy z rzędu, to jest dobre, aby oczyścić jelita.

Jak umieścić lewatywę oczyszczającą

Przede wszystkim, na lewatywę oczyszczającą potrzebne przegotowanej wody i octu jabłkowego w ilości 1 łyżka. Litrów na litr wody. Im niższa jest temperatura cieczy, tym bardziej będzie to podrażniają błony śluzowej jelit i zwiększa perystaltykę. W tym przypadku woda jest zbyt zimno może prowadzić do skurczów spastycznych powodujących opóźnienia opróżniania żołądka. W przypadku zaparcia anatomiczne wlewu wody powinna mieścić się w granicach 20 ° C. W spastyczne zaparcia lewatywa wykorzystuje ciepło, temperatura wody nie powinna przekraczać 40 stopni. Chłodny oczyszczenie lewatywy należy stosować ostrożnie u płci pięknej, które cierpią z powodu przewlekłego zapalenia przydatków.

Tak więc, płyn jest wprowadzany za pomocą Esmarch kółka – specjalne urządzenie, które składa się z grzejników (lub tzw kropki), gumową rurką i zestawem końcówek. Dla oczyszczenia urządzenia lewatywy jest napełniony 1 litrem wody i octu jabłkowego dodał. Kiedy kubek jest wypełniony cieczą zakwaszonej octem, należy otworzyć specjalny zawór, przez który woda będzie płynąć do rurki. Powinien on zostać ustalony na wysokości około jednego i pół metra w łazience. Ważne w tym przypadku, rola odgrywana przez postawy. Musi być ona „Bozeman”. Oznacza to, że są tuż poniżej reszty kolana, ręce na podłodze, podniósł miednicę.

Przed procedura musi smarować końcówki i odbytu z wazeliną lub kremem tłuszczu. Dwa palce z jednej strony trzeba nacisnąć pośladki i drugiej wejść cienkiej części odbytnicy około 12 centymetrów. Ważne jest, aby zrobić to dobrze, aby niczego nie uszkodzić. Dlatego pierwszym włożeniu końcówki 4 cm w górę iw dół linii, która łączy żołądek i odbytnicy, po czym obraca się.

Gdy sonda jest wprowadzona, aby otworzyć zawór, sama woda, które docierają w jelitach pod wpływem siły ciężkości. Należy zapewnić, że płyn może być wylewana tak wolno, jak w jelicie. Ułatwiają wystarczy dostosować prędkość kranu.

Jeśli woda wylana z lewatywa nie cały, ale w toku postępowania, czujesz ostre lub piekący ból, a następnie zamknąć zawór i czekać na jakiś czas: mogą zrelaksować żołądka, przetarł dłonią w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. A gdy dyskomfort będzie kontynuować procedurę. Objawy te często wskazują, że jelito bardzo szybko przeciągnął się. Należy zwrócić uwagę! Jeśli ból nie ustępuje, należy natychmiast przerwać oczyszczanie organizmu, jeśli nie cała ilość wody pozostała. W tym przypadku wlewu powinna być powtórzona.

W niektórych przypadkach nie można umieścić lewatywę oczyszczającą

Oczyszczanie lewatywy octu jabłkowego są przeciwwskazane u osób z ostrą, zapalne i ropne procesów odbytu (na przykład, kiedy krwawienie hemoroidy). Ponadto, nie uciekać się do takich procedur, jeśli chodzi o bóle brzucha o nieznanej etiologii (znany jako ostry brzuch). Była powodem braku takich procedur może być przeniesiony wcześniej operację jelit i narządów jamy brzusznej.

Jak schudnąć z pomocą oczyszczającej lewatywy z octu jabłkowego

Dziś jest to bardzo poważny problem nadwagi, ponieważ z pewnością każdy przedstawiciel płci pięknej chce wyglądać smukły i piękny. Jeśli myślisz o tym, jemy około 3 do 5 razy dziennie, a często mają przekąski między śniadania, lunchu i kolacji. Ale gdzie znikają całe jedzenie spożywane w ciągu dnia?

Niestety, nie wszystkie żywności wyświetlane w sposób naturalny. Pozostałości zostały zgromadzone w jelitach, w wyniku zatrucia organizmu. Idealnym i co najważniejsze, naturalny środek jest lewatywa z octem jabłkowym, które nie tylko oczyszczają organizm, ale także doskonale poradzić sobie z nadmierną wagą.

Istotą tej procedury jest dokładne dawkowanie oraz właściwe podanie cieczy. Do jego przygotowania należy przyjmować 2 litry przegotowanej wody i dodać 1 łyżkę naturalnego octu jabłkowego. Następnie zawartość wylewa się do kubka, a podstawowa procedura jest wykonywana w sposób opisany powyżej. W celu osiągnięcia pozytywnego wyniku, jabłkowy ocet procedury oczyszczania powinno być nie więcej niż 1-2 razy w tygodniu (najlepiej rano) przez 3 miesiące. Przygotować składniki mogą być łatwo w domu.

Jak wybrać i gotować ocet jabłkowy cydr w domu

Aby ocet jabłkowy miał jedynie korzystne właściwości i działa z maksymalną wydajnością jego wytwarzania należy stosować surowce o wysokiej jakości. Oczywiście, jeśli nie masz czasu, a leczenie powinno być prowadzone w trybie pilnym, a następnie można zakupić niezbędny składnik w sklepie. Ale w tym przypadku ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać octu.

Teraz należy pamiętać, raz na zawsze, jako część produktu wysokiej jakości, z wyjątkiem octu jabłkowego bez żadnych innych składników muszą być zachowane. Jeśli nie są addytywne, co oznacza, że ​​jest całkowicie syntetyczne. Taka substancja w celu profilaktyki i zwłaszcza do leczenia nie mogą być użyte. Poza tym, kwasowość w przemyśle octu są znacznie wyższe niż to, które zostało przygotowane w domu, naturalnej fermentacji.

W naturalnym produktem, to zawsze zależy od pH 4 – PH6. Podczas pracy, składniki muszą być uważane za takie wysoki poziom kwasowości. Jest zatem brane do przygotowania wlewów dużych objętości wody i niewielkiej ilości octu.

Tak więc, do przygotowania tego składnika jest niezbędne do podjęcia dojrzałego jabłka (najlepiej nawet przejrzałych lub nadzwyczajne). Najlepszy ze wszystkich, jeśli są one osobistego ogrodu. Owoce są uprawiane bez użycia różnych środków chemicznych i nawozów sztucznych, w sklepach i na rynkach nie kupić w naszych czasach.

Jabłka powinny być dokładnie umyte i drobno posiekać albo zniszczyć lub w moździerzu. Otrzymaną masę należy umieścić w garnku szkliwa i dodać cukier w ilości 1 kg słodkich odmian – 50 g cukru. Jeśli używasz kwaśne jabłka, to podwaja ilość cukru (1 kg – 100 g cukru) do wytwarzania octu.

Następnie masę należy wlać gorącą wodą, której temperatura nie powinna przekraczać 70 °. Płyn powinien obejmować jabłek na 3-4 centymetrów. Następnie pan należy umieścić w ciepłym miejscu. Zawartość musi być okresowo mieszania (co najmniej 2 razy dziennie), tak że górna warstwa nie wysycha.

Po 2 tygodniach, należy spuścić płyn przez gazę, wstępnie złożone w 2-3 warstwach. Następnie wlać do dużego pojemnika szklanego, na przykład słoik tak, aby górna część pojemnika pozostaje co najmniej 5 cm. Po zakończeniu procesu fermentacji zawartość będzie wzrastać. Opuszczenia przez kolejne 2 tygodnie. W tym czasie, naturalny ocet jabłkowy mają czasu, aby w pełni przygotować. Otrzymany produkt korzystnie przechowuje się w pojemnikach ze szkła (puszek lub butelek), w ciemności, w temperaturze pokojowej.

Teraz już wiesz, że ocet jabłkowy stosowany jest nie tylko do gotowania, ale również jest to doskonały produkt, który oczyszcza organizm i zapobiega rozwojowi różnych chorób. Nie należy jednak zapominać, wstępnie skonsultować się z lekarzem.

load...