Letnie smaki do stolika: rosną truskawki

Zawartość:

Strawberry Kocham wszystko. To aromatyczne berry pozostawia nikogo obojętnym. Dzięki zmysłowym kolorze, wspaniały smak i kształt, który przypomina serce, truskawki i truskawki są popularne od setek lat na całym świecie. Truskawka zbiorów bardzo berry. W razie potrzeby, i właściwa pielęgnacja właściciel plantacji można zebrać z jednego hektara do trzydziestu ton truskawek na sezon. Mieszkańcy lato – nie jest sadzarki, ale mogą rosnąć dobry plon truskawek na swojej stronie, aby upewnić się, że w sezonie swojej rodziny pyszny deser. Tak, i zaopatrzyć się na jam zimowym i kompot aromatycznych jagód. Aby to zrobić, należy wiedzieć, jak uprawiać truskawki.

load...

Do zbioru nie zawodzi, to jest konieczne, aby przygotować glebę do sadzenia sadzonek. Równie ważne jest, aby prawidłowo umieścić sadzonki truskawek. Kluczem do wysokiej wydajności jest zastosowanie elitarnych sadzonek. Równie ważna jest właściwa pielęgnacja: Terminowe pielenie i regularne leczenie roślin na choroby i szkodniki.

Wybór lokalizacji

Znaczący wpływ na plon właściwy wybór lokalizacji pod uprawę truskawek. Najlepiej jest sadzić truskawki w świetle ich glebach tekstur. Jeżeli gleba zawiera duże ilości węglanów, wiele odmian owoców truskawek będzie źle. Duże znaczenie ma prawidłowa wilgotność gleby, jak brak, a nadmiar wilgoci jest równie źle wpływa na rośliny, a zatem żniwa. A jeśli podziemne wody wzrasta do powierzchni mniejszej niż jeden metr, nie mogą rosnąć truskawki tutaj.

Do uprawy truskawek nie są odpowiednie i obszary, które mają strome zbocza, ponieważ są one zalane stopionej wody w wiosenno-letnim wyschnięcia. Potrzeby truskawka dozowana ilość wilgoci – bo to jest optymalna metoda nawadniania. W celu ochrony przed łóżek chwastów truskawek powinny być pokryte ściółki – pozwala mniej chwastów. Ponadto, taka folia zapobiega brud z truskawek, jeśli zbiory wydawane wilgotnej pogody.

Działki do sadzenia truskawek powinny być dobrane tak, że nie jest zdmuchnięte poważne wiatru. Latem będzie utrzymać wilgoć w glebie i zimą ten obszar zostanie pokryta jednolitą warstwą śniegu. Ponadto, osłonięty obszar truskawek będą zapylane przez pszczoły. Gdzie na miejscu jest stale wieje wiatr, nie może być mowy o normalnej zapylania. Jeśli nie ma naturalną ochronę przed wiatrem wokół części truskawek mogą być wyładowywane na parę rzędów słonecznikowy, kukurydziany lub topinamburu.

load...

Truskawka czuje się świetnie na prawie każdej glebie. Ona nawet nadaje ił i piaszczystych glebach. Jedyne bardzo nieprzyjemne uczucie na truskawki wapienia, gliny i gleb kwaśnych podmokłych. Jeśli witryna glebie, to mogą być zwalczane przez dodanie małych dawek jesiennej fosfogipsu lub torfu. Ponadto, w rozwiązywaniu problemów związanych z funkcjami gleby pomóc nawadnianie kroplowe i czarną folię mulczowania.

Truskawki rosną najlepiej w rotacji po uprawach. Bardzo dobrze rosną truskawki gdzie fasola zostały posadzone w poprzednim sezonie. Nie jest konieczne, aby sadzić truskawki w obszarach, w których uprawy pomidorów lub ziemniaków. Nie może to być rosnąć nie wcześniej niż w ciągu sześciu lat.

Przygotowanie terenu

W ramach przygotowań do sadzenia truskawek, należy sprawdzić, czy jest tam chrząszcze ziemne i larwy chrząszcza maja. Krytyczna zawartość jest obecność szkodników w wielu larw na dwóch metrach kwadratowych. Przed sadzeniem truskawki należy odpowiednio przygotować sekcji. I to powinno być wykonane z wyprzedzeniem. W celu zmniejszenia kwasowości w glebie powinny być lat przed sadzeniem truskawki produkcją wapnowanie gleby, w celu obniżenia zasadowy – gipsu. Jeśli witryna jest zapchany chwastów trawiastych w jesieni, można traktować go herbicydu ciągłego działania.

Na początku października, w celu ułatwienia sprężyna kopanie przeprowadzone jesienią orkę – do głębokości około trzydziestu centymetrów. Aby zwiększyć zapasy wilgoci w glebie w okresie zimowym wskazane jest, aby zapewnić utrzymanie śniegu. Wiosną przed sadzeniem truskawek wykopać z ziemi na 14-16 centymetrów.

Dodatkowa pasza

Na łóżku, planowane jest pod truskawki, spadek jest zalecany do nawozu w ilości pół tony na sto. Lub taka sama ilość humusu na wiosnę. Aby zapewnić grunt z wystarczającej ilości składników odżywczych i mikroelementów powinna stosować się do następujących norm wytycznych:

  • Azot, – 0,8-1 kg na kw, a połowa tego przepisu jest przed sadzeniem, a pozostałość pozostawia się w ciągu dodatkowej paszy w okresie wzrostu – w zależności od warunków pogodowych i od stanu instalacji;
  • Fosfor – 0,5 kg na m? – wprowadzonej przed sadzeniem;
  • Potas – 1 kg na płóciennym – przed sadzeniem połowę i drugą połowę podczas rozkwitu na działanie roztworu;
  • Magnezu – 1 kg na m? – wprowadza się przed przygotowania gleby.


Sadzenie truskawek

Aby uzyskać wysokie plony truskawek eksperci zalecają korzystania posortowane Wzrost siewek, luksusowe lub pierwszą reprodukcję. Na sadzonki powinny być średnica szyjki korzeniowej co najmniej sześć milimetrów i rozwiniętego systemu korzeniowego długości od siedmiu do dziewięciu centymetrów. Daje najlepszą wydajność sadzonek, które późną jesienią wykopano z ziemi i przechowywano aż do wiosny, w niskiej temperaturze.

Sadzonki sadzi się wczesną jesienią lub wczesną wiosną. Wczesną wiosną został obsadzony natychmiast, jak tylko możliwość pracy w miejscu, gdzie ziemia jest wyposażona wilgoci zgromadzonej w zimie i wiosną. Fit odpowiednim czasie jest bardzo ważne, aby upewnić się, że rośliny są dobrze przyzwyczajeni. Opóźnienie sadzenia może prowadzić do śmierci większości sadzonek, nawet jeśli podlewanie został dostarczony. Jesienią sadzonek posadzonych w drugiej dekadzie sierpnia do końca września, po ostatnich deszczach i dobry podlewania. Opóźnienie w sadzeniu jesiennym również wpływa na przeżywalność siewek oraz negatywny wpływ na jego wytrzymałość, szczególnie w przypadku wczesnej zimy.

Przed posadzeniem sadzonek przetrwać aż do pięciu dni w wilgotnym i chłodnym miejscu. Sadzenia jest wykonywana ręcznie w wilgotnych, ale nie mokrej ziemi. Przed sadzeniem system korzeni sadzonek można traktować mieszaniną środka grzybobójczego, owadobójczego. Na polach pierwszych sadzenia sadzonek powinny być przechowywane w cieniu.

Sadzonki posadzono należy tak, że układ korzeniowy jest pionowa, a szyjka korzeń na poziomie gruntu. Długie korzenie powinny zostać skrócony do ośmiu – dziesięciu centymetrów. Po posadzeniu należy podlać rośliny. Gdy woda jest wchłaniana, mierzwa grunt wokół niego suchej ziemi lub próchnicy utrzymać powstała skorupa.

W trosce o truskawek

Truskawka jest kultura wilgoci zależne, więc gdy jest uprawiana nie jest konieczne, aby polegać na naturalnych opadów. Ze względu na brak wilgoci w krytycznych okresach w czasie wzrostu, nawet o połowę do dwóch tygodni znacząco zmniejsza wydajność truskawek. Dlatego dla uprawy truskawek lepiej dostarczyć dowolny system nawadniania, takich jak nawadniania lub instalacji tryskaczowej.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni po posadzeniu, trzeba utrzymać glebę wilgotną – tak, że sadzonki są dobrze zakorzenione. Kolejne dwa tygodnie podlewanie odbywa się raz na dwa dni, w zależności od potrzeby. Pamiętaj, że truskawki nie lubią nadmiaru wilgoci w glebie. Gdy zwilżające truskawka zmniejszona odporność na choroby, w szczególności przeciw pleśni i Botrytis zredukowana twardość, zmniejszone tworzenie nerek generatywnej.

Konieczne jest przeprowadzenie regularne pielenie między rzędami, ponieważ muszą być wolne od chwastów. Można pokrycie ołtarza z słomą, a najlepiej stosować w tym przypadku, słomy pszennej. Pomaga w walce z chwastami i filmu. Kontynuując niezbędne sterowanie i występowanie chorób i szkodników. Ostatnio staje się coraz bardziej popularną ochronę biologiczną. Do tych celów entomophags owady.

W celu wzmocnienia roślin, rok zbiorów sadzenia nie mogą odebrać. Aby to zrobić, delikatnie zrywać łodygi kwiatowe w pierwszym roku. Jeśli roślina jest ze względu na szkodniki lub choroby zaczyna spadać, to jest konieczne do naprawy plantacje truskawek.

Żniwny

Wczesne odmiany środkowy i srednepozdnie owocować cały czerwiec. Stopień dojrzałości i czas zbiorów zależy od rodzaju i celu jagód. Na sprzedaż lub do przetwarzania zebranych truskawek gdy jest ona w pełni dojrzewa i uzyskać najlepszy smak. Jeśli truskawki muszą być transportowane na duże odległości, to pobierana jest niedojrzały. Nie jest konieczne, aby zbierać jagody na mokro, ponieważ mogą one szybko gniją.

Zbierać jagody ostrożnie, upewniając się, że nie wahał się. Bez chłodzenia, truskawki może hranit10-20 godzin, w zależności od odmiany. Pomieszczenie w lodówce w temperaturze nie przekraczającej + 4 ° C, truskawki, można przechowywać do trzech dni. Zbierać truskawki lepiej w małych koszy o pojemności do trzech kilogramów.


Koszenie liści

Aby zwolnić roślinę przed szkodnikami i chorobami, a także do wspierania wzrostu młodych liści, po zbiorze można kosić liści. Takie zdarzenie nie jest obowiązkowe – wskazane jest przeprowadzenie w przypadku gdy działka porośnięta truskawkowym lub źle utrzymany.

Kosić liści średnio trzy tygodnie po zbiorze. Wczesne koszenie osłabia rośliny, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ich zimowania i plon w roku następnym. Później koszenie może pogorszyć różnicowanie nerek. Po koszeniu liście powinny łopaty, a następnie dokonać kompleksowej walki z chorobami i szkodnikami, przeprowadzić nawozów nawozy mineralne i uprawa gleby między rzędami.

Opieka w zimie

Jeżeli istnieje okładka truskawki śnieg bezpiecznie wytrzymać niskie temperatury zimowe. Warstwa śniegu w dziesięciu do dwudziestu centymetrów, zdolnych do ochrony przed mrozem, nawet w temperaturze 25-30 ° C. Jeśli nie ma śniegu temperaturę poniżej -12 ° rośliny jest najpierw częściowo zamrożenie i matryc. Silne rośliny są odporne na zimno lepiej. W związku z tym, mróz osadzane mniej uszkodzeń gdzie również zależało na części, o ile z nawozami i wilgoci i ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami. W bezśnieżne zimy truskawka nasadzenia może być ukryty ze słomy. Nie powinno być z nasion, lub może pojawić się myszy, co spowoduje nieodwracalne szkody dla roślin.

Wiele osób interesuje się jak uprawiać truskawki przez cały rok. W Holandii jest uprawiana przez cały rok w szklarniach. Technika rolnicza jest taka sama jak na otwartym terenie. Zadanie hodowców roślin w tym przypadku sprowadza się do tego, aby „obudzić” roślinę ze stanu hibernacji, dostarczając jej niezbędnych warunków do reprodukcji, wzrostu i owocowania. A potem ten wspaniały berry zachwyci Cię swoim niepowtarzalnym aromatem i delikatnym smakiem o każdej porze roku, pomimo faktu, że rosną truskawki nie jest całkiem normalny sposób.

load...