Lesbijki: rozwiązłość lub eksperyment z natury?

Zawartość:

Do połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, każde odchylenie od zwykłej normą w relacjach seksualnych był uważany za chorobę psychiczną. Ale w 1975 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne został skierowany do kolegów z całego świata, aby usunąć piętno choroby psychicznej do ludzi, charakteryzujących się seksem homoseksualnym – z lesbijek, gejów i osób biseksualnych. Psychologia emocjonalne samopoczucie ludzi, a zatem również na fakt, że jest to zagrożenie dla dobrobytu. Amerykańscy psychologowie wykazali, że uprzedzenia i dyskryminację ludzi, którzy uważają się lesbijek, gejów i osób biseksualnych, daje negatywny efekt psychologiczny, a nie tylko dla każdej takiej osoby, ale także dla społeczeństwa jako całości.

load...

Dziś zwolennicy nietradycyjnych stosunków seksualnych nie są uważane za psychicznie chorym, i traktować je z całego świata zmieniła się dramatycznie. Ale nadal postawa wobec nich nie jest proste. Co wyróżnia tych ludzi od reszty i to wszystko – orientacja seksualna?

Co to jest orientacja seksualna

Orientacja odnosi się do stałej strukturze emocjonalnej, romantycznej i / lub seksualnej jazdy do mężczyzn, kobiet i obu płci. Odnosi się to także do poczucia danej osoby tożsamości cech, które są związane z zachowaniem i poczucia jedności z ludźmi, którzy mają ten sam kierunek orientacji. Wiadomym jest, że orientacja seksualna waha się od tradycyjnego heteroseksualne, gdy emocjonalny, romantyczny lub seksualny pociąg do płci przeciwnej do homoseksualisty. Orientację seksualną, z kolei dzieli się na kilka typów: gejów czy lesbijki (o pociąg do osób tej samej płci) lub bi (które przyciąga zarówno mężczyzn jak i kobiet). Ten zakres zachowań opisanych w różnych kulturach narodów świata.

Orientacja seksualna może być inna od pozostałych składników seksu i płci, w tym płeć biologiczną (anatomicznych, fizjologicznych i genetycznych cech związanych z byciem kobietą czy mężczyzną), tożsamości płciowej (psychologiczne podstawy do mężczyzny lub kobiety życia) oraz roli płci społecznej (norm kulturowych które określają zakres samców i samic zachowania).

load...

Orientacja seks jest często traktowane tak, jakby były jedynym wyznacznikiem płci biologicznej osoby oraz wskazanie jego tożsamości płciowej. Jednak pogląd ten jest niekompletny, ponieważ orientacja seksualna – jest bardziej koncepcji od płaszczyzny relacji z innymi ludźmi. Człowiek wyraża jego orientacja seksualna jest w połączeniu z tych, do których jest ona skierowana seksualności, a to może przejawiać się w bardzo prostych czynności, takich jak wtedy, gdy partnerzy całować, a nawet po prostu trzymając się za ręce. Zatem, orientację seksualną jest ściśle związana z intymnych relacji osobistych, które spełniają głęboką potrzebę miłości, czułości i intymności. Oprócz zachowania seksualne, relacje osobiste obejmują nie tylko fizycznej miłości, ale także emocjonalne przywiązanie, wspólne cele i wartości, wzajemne wsparcie i zaangażowanie do siebie.

Zatem, orientacji seksualnej jest nie tylko indywidualne cechy danej osoby. Najprawdopodobniej albo że orientacja seksualna określa grupę ludzi, których chyba każdy członek grupy będzie ich potrzeb w romantyczny związek jest ważnym elementem tożsamości dla wielu ludzi.

Jak ludzie uczą się o swojej homoseksualnej?

Według aktualnych wyników badań Teraz głównych wskaźników, które stanowią podstawę dla dorosłych orientacji seksualnej, istnieje zazwyczaj pomiędzy dojrzewania i wczesnej młodości. Taki model emocjonalnym, romantycznym i pożądania seksualnego może nastąpić bez wcześniejszego doświadczenia seksualnego. Osoba może nadal być dziewicą, ale to może już mieć świadomość, że on lub ona – orientacji seksualnej, czy lesbijek, gejów i osób biseksualnych. To samo dotyczy, w drodze, i heteroseksualnych.

Różni ludzie doświadczenie jest zupełnie inny temat ich domniemaną orientację seksualną. Niektórzy pewnie wiedzą, że są lesbijkami, gejami lub biseksualnych długo zanim rzeczywiście wejść w taki związek. Inni angażują się w stosunki seksualne przed są świadomi swojej tożsamości seksualnej do konkretnej orientacji. Potępienie społeczeństwa i ukrytej dyskryminacji jest często trudne dla wielu osób możliwość przyjść do określenia swojej tożsamości seksualnej, więc świadomość nietradycyjnych człowieka jego preferencji seksualnych może być procesem powolnym.

Ale to, co powoduje, że osoby do określonej orientacji seksualnej? Jakie są przesłanki mogą się do tego przyczynić? Naukowcy zgadzają się co do dokładnych przyczyn, które doprowadziły do ​​rozwoju ludzkiego heteroseksualnych, lesbijek, biseksualistów i orientacji gejowskiej. I choć istnieje wiele badań na ten temat do tej pory eksperci nie znaleźli niczego, co mogłoby prowadzić do wniosku, że ich orientacja seksualna może być określona przez konkretnego czynnika. Wielu z nich uważa, że ​​tworzenie orientacji dużego i skomplikowanego charakteru roli edukacji, a więc osoba nie może sobie wybrać orientację seksualną na własną rękę – ze to jest rzeczywiście niezależne.

Jaki jest psychologiczny wpływ dyskryminacji mniejszości seksualnych?

Uprzedzenie i dyskryminacja, która jest niemal na całym świecie są narażone na działanie osób homoseksualnych, mają wpływu społecznego i prywatnego samolotu na tych ludzi. Wpływ na lesbijek, gejów i osób biseksualnych na poziomie społecznym znajduje odzwierciedlenie nawet w codziennym zachowaniu stereotyp tych grup. Stereotypy te utrzymują się u osób w tradycyjnej orientacji wobec przedstawicieli mniejszości nietradycyjna, nawet jeśli nie ma wyraźnych dowodów na ich przynależności do gejów i lesbijek. Jest to zazwyczaj bardzo nieprzyjazny; Tacy ludzie są znacznie ograniczone możliwości zatrudnienia, edukacji dzieci i uznanie ich prawa do tworzenia par.

Na poziomie osobistym, dyskryminacja może również mieć negatywne konsekwencje, zwłaszcza jeśli gejów, lesbijek i biseksualistów próbują ukryć lub zaprzeczyć ich orientację seksualną. To obciążenie psychiczne może mieć poważne negatywne skutki dla zdrowia i dobrego samopoczucia emocjonalnego, stając się stałym źródłem stresu. A jeśli w innych przypadkach, otaczająca wsparcie może pomóc osobie w radzeniu sobie ze stresem, geje, lesbijki i biseksualiści trudno liczyć na takie wsparcie.

Tak więc możemy nadal uważają homoseksualizm choroba psychiczna? Eksperci uważają, że to nie jest choroba psychiczna. Badania wykazały, że nie ma wewnętrzny związek pomiędzy którymkolwiek z orientacjach seksualnych i psychopatologii. Heteroseksualne i homoseksualne zachowania są normalne aspekty seksualności człowieka. Jak już wspomniano, dwie formy seksualności zostały nagrane w różnych kultur i różnych narodów w różnych epokach historycznych. Ponadto, te formy zachowań seksualnych nie są rzadkością w świecie zwierząt.

Czy istnieje jakiś rodzaj powrotu do tradycyjnych metod orientacji?

Przypomnijmy: w 1974 roku po raz pierwszy homoseksualizm został wykreślony z listy chorób psychicznych. Stało się to w Stanach Zjednoczonych; a następnie w 1990 roku to przykład z amerykańskich psychologów i Światowej Organizacji Zdrowia, która dokonała odpowiednich zmian w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. A jeśli orientacji seksualnej – nie jest chorobą, i traktować ją bez powodu.

Jedyną rzeczą, która może sprawić, psychologów dla osób o odmiennej orientacji seksualnej – jest pomoc osoby takie, aby skutecznie radzić sobie z dyskryminacją społeczną społeczeństwa, skutecznie rozwiązać problemy pojawiające się w związku z wewnętrznych konfliktów w ich kręgu społecznego i aktywnie prowadzić szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

Orientacji seksualnej w okresie dojrzewania

Dojrzewanie – okres, gdy dziecko próbuje psychicznie oddzielać się od swoich rodziców i rodziny i zaczyna się rozwijać własną autonomię. Ten wiek może być okresem eksperymentowania, a wielu młodych ludzi mogą wystąpić wahania w próbie zdefiniowania swojej orientacji seksualnej. Świadomość uczuć seksualnych jest częścią dorastania młodych mężczyzn lub kobiet. Czasami nastolatków doświadcza uczucia homoseksualne czy doświadczenia, które ich mylić i powodują zamieszanie w definicji własnej orientacji seksualnej. Takie zamieszanie na czas wyjaśnić różne młodzi ludzie z różnych wyników.

Niektóre nastolatki są zainteresowani uczestnictwem w związkach tej samej płci, a nawet spędzić kilka „eksperymenty” w tym kierunku, ale nie uważają się być gejem lub lesbijką. A niektórzy nadal mają być przyciągane tylko do tej samej płci, ale nie wykazują żadnej aktywności seksualnej lub zawarcia heteroseksualnego współżycia przez jakiś czas. Wynika to z ich obawy przed prześladowaniem przez tych, którzy potrafią uchwycić je w społeczeństwie, w którym, co do zasady, jest w nietolerancji tego rodzaju miłości.

Dla niektórych młodych ludzi proces uczenia się ich atrakcyjność dla członków własnej płci w wyniku kończy się zaczynają identyfikować się jako lesbijki, gejów i biseksualistów. Dla niektórych z nich uznanie tej tożsamości może zakończyć zamieszanie z definicją własnej orientacji seksualnej. Jeśli znajdą zrozumienie i wsparcie ze strony swoich bliskich, ich psychika jest praktycznie nie poddawani próbie wysiłkowej.

Muszę powiedzieć, że młodsza osoba, osoba błagała gejów, tym mniej ma zasobów wewnętrznych, aby bronić swojego prawa do bycia tak. W ten sposób młodzi ludzie, którzy są świadomi siebie wystarczająco wcześnie „nie jest tak jak wszystko,” szczególnie w potrzebie zrozumienia i wsparcia ze strony rodziców i innych bliskich. Bardzo często napotykają pewne problemy i przeżywają negatywne doświadczenia, takie jak bicie lub zastraszanie kolegów. Takie doświadczenia mogą prowadzić do bardzo negatywnych skutków, takich jak myśli samobójcze, takich jak seks bez zabezpieczenia i używania alkoholu i narkotyków.

Dlatego nastolatek jest bardzo ważne, aby być w stanie mówić o swoich skomplikowanych uczuciach z kimś do kogo on może całkowicie zaufać, czy to będzie jeden z rodziców, innego członka rodziny, bliskiego przyjaciela lub psychologa szkolnego. Nastolatek nie zawsze jest łatwo znaleźć kogoś do rozmowy z nim porywający motyw. Zwłaszcza, że ​​on nie jest pewien, że dana osoba chce zaufać, będzie spokojnie i pozytywnie reagować.

Czasami rodzice naprawdę nie są gotowi na taką rozmowę. W tym przypadku, psycholodzy, lekarze lub doradcy mogą pomóc radzić sobie nastolatka – poufnie i prywatnie, bez informowania o tym pozostałych członków jego otoczenia – z trudnymi uczuciami, które powoduje jej rozwój seksualności. Tych specjalistów może pomóc młodym ludziom znaleźć sposoby radzenia sobie z każdym presji i molestowania i mobbingu, mogą wystąpić w ich późniejszym życiu. Mogą one również pomóc rodzicom zarządzać żadnych trudnych uczuć mogą wystąpić, nauka o seksualnych postaw swoich dorosłych dzieci.

Jaki jest charakter związków tej samej płci?

Na Zachodzie często przeprowadzane różne badania dotyczące homoseksualistów. Badania pokazują, że wiele z nich są właśnie te relacje, które wydają się bardziej atrakcyjne. Na przykład, dane z badań wskazują, że od czterdziestu do sześćdziesięciu procent gejów i od czterdziestu pięciu do osiemdziesięciu procent lesbijek są romantycznych związków z partnerami, którzy mają podobną orientację seksualną. Badanie, przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych w związku ze spisem ludności wykazały, że jedna para z dziewięciu, którzy mieszkają razem, ale nie zarejestrowania małżeństwa, jest partnerem tej samej płci.

Stereotypy, które istnieją od dawna w stosunku do lesbijek i gejów są wciąż żywe w naszym społeczeństwie dzisiaj. Ale wiele z tych stereotypów nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu rzeczy. Na przykład, ludzie uważają, że związki gejów i lesbijek są z natury dysfunkcyjnych i nie przyniesie im szczęście. Niemniej jednak, zachodni uczeni twierdzą, że do tej pory, i tej samej płci i par heteroseksualnych są równoważne do siebie w kwestii relacji i wypełniać swoje zobowiązania w stosunku do siebie.

Innym trwały stereotyp mówi, że pary homoseksualne relacje są niestabilne. Ale mimo wrogości społecznej wobec związków osób tej samej płci, lesbijek i gejów stworzyć dość stabilne pary. Te same badania pokazują, że prawie Zachodnia osiemnastu do trzydziestu procent par homoseksualnych żyli razem przez dziesięć lat lub więcej. Ponadto, wiele gejów i lesbijek, że możliwość korzystania z takich samych praw związanych z małżeństwem, które od zwykłych par mogłoby dodatkowo zwiększyć stabilność stosunków między partnerami tej samej płci.

Trzecie błędne otoczenie jest co wielu wierzy, jeżeli cele i wartości par gejów i lesbijek są znacząco różne od celów i wartości par heteroseksualnych. W rzeczywistości czynniki, wpływające na zadowolenie ze swoimi partnerami związku, jak również wyznaczenie i stabilność tych stosunków są bardzo podobne, z tych samych czynników pary przeciwnej płci.

Ale badania, w oparciu o doświadczenia ludzi, którzy identyfikują się jako biseksualne, spędził znacznie mniej. Jeśli ci ludzie są w związku osób tej samej płci, to oczywiście zmierzyć się z tymi samymi problemami, które również mają gejów i lesbijek. Jeśli są w związkach heteroseksualnych, ich doświadczenie partnerstwa mogą być bardzo podobne do doświadczeń ludzi, którzy uważają się zagorzałym heteroseksualny.

Można gejem lub lesbijką, aby być dobrymi rodzicami?

Teraz kwestia ta dotyczy społeczeństwa szczególnie trudne. Małżeństwa osób tej samej płci w różnych krajach mają zostać uznane przez prawo, a ludzie, którzy uważają się za mąż i żona, chce podnieść i wychowywać dzieci. Podejście do kwestii wychowania dzieci w rodzinach homoseksualnych dzisiaj naprawdę bardzo ostre i jednoznaczne. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych, na przykład, trzydzieści cztery procent lesbijek i dwadzieścia dwa procent homoseksualnych mężczyzn, którzy dzielą gospodarstwo z partnerami tej samej płci zgłaszane w trakcie spisu że życie co najmniej jedno dziecko z nimi osiemnaście. A potem jest pojedyncze lesbijki i gejów, którzy mają dzieci i rodzice są również całkiem sporo.

Status prawny gejów i lesbijek jest uprawiana w wielu krajach. Ale wielu heteroseksualnych zorientowane członkowie społeczności troszczą się o dobro dzieci w rodzinach jednopłciowych. Większość z tych pytań jest oparta na negatywnych, który jest otoczony przez stereotypy na temat homoseksualistów. Jak to negatywny wpływ na ich dzieci? Są dzieci wychowywane przez gejów i lesbijki się w niekorzystnej sytuacji w porównaniu z dziećmi z rodzin heteroseksualnych? Najczęstsze pytania ludzie mają i odpowiedzi na te pytania są psychologowie:

  • Czy dzieci homoseksualnych rodziców pojawiają się kolejne problemy z tożsamością seksualną niż dzieci rodziców heteroseksualnych? Na przykład, nie rozwijają się, czy te dzieci mają problemy z tożsamością płciową i / lub ról płciowych i tworzenie odpowiednich zachowań? Psychologowie odpowiedź brzmi: w odniesieniu do matek lesbijek, że tożsamość seksualna i płeć swoich dzieci rozwija się w taki sam sposób, jak to się dzieje w dzieci z rodzin heteroseksualnych. Ale jako ojców gejów, wyniki badań w odniesieniu do nich, dopóki nie otrzyma zbyt mało, aby być w stanie dokonać jednoznacznego wniosku.
  • Arise czy dzieci wychowywanych przez gejów lub lesbijek, niektóre problemy w rozwoju osobistym lub w obszarach innych niż tożsamości seksualnej? Na przykład, czy są one bardziej narażone na zaburzenia psychiczne lub załamania nerwowego niż inne dzieci? Odpowiedzieć twierdząco na te pytania nie jest możliwe, ponieważ różnice w stabilności psychicznej dzieci z rodzin homoseksualnych i heteroseksualnych, jeśli istnieje, jest tylko niewielki.
  • Czy dzieci lesbijek i gejów mają problemy w relacjach z innymi? Na przykład, czy one drażnić i jeśli nie zostaną one poddane innym maltretowania przez rówieśników? Badania te sugerują, że te dzieci mają normalne relacje z rówieśnikami i dorosłymi. Obraz, który wyłania się na podstawie tych badań pokazują, że dzieci z rodzin jednopłciowych aktywnie uczestniczą w życiu publicznym w ramach charakterystyki swojej grupy wiekowej. Są nie różni się od innych dzieci w zakresie komunikacji z rówieśnikami i przyjaciółmi, rodzicami i innymi członkami rodziny.
  • Jest duże prawdopodobieństwo, że te dzieci są wykorzystywane seksualnie przez swoich rodziców, przyjaciół, rodziców czy przyjaciół? Brak danych na takiej przemocy zachodniej psychologii jest nieznany. Rodzice homoseksualiści lub biseksualiści podlegają edukację swoich dzieci nie jest mniej odpowiedzialny niż rodziców normalnych par.

Tak więc, Western psychologowie doszli do wniosku, że pojawiające heteroseksualne myślącymi ludźmi obawy o edukacji dzieci z rodzin jednopłciowych są często oparte tylko na podstawie panujących negatywnych stereotypów na temat homoseksualistów. Ale w ogóle, dzieci wychowywane przez osoby dorosłe tej samej płci, niczego w ich psychiczne samopoczucie nie różnią się od dzieci rodziców heteroseksualnych. Jednak pytania pozostają …

Jak zmniejszyć dyskryminację homoseksualistów?

Osoby o orientacji heteroseksualnej, którzy są zdeterminowani, aby pomóc swoim przyjaciołom z gejów przezwyciężenia dyskryminacji nich, należy zacząć przede wszystkim z samym sobą. Powinna to być przegląd wszystkich stereotypów w świetle badań przeprowadzonych przez zachodnich psychologów i psychiatrów. Badania uszczerbku, w tym uprzedzeń wobec gejów i lesbijek, konsekwentnie pokazuje, że uszkodzenie tych ostatnich jest znacznie zmniejszone, gdy większość członków grupy (w tym przypadku, ludzie są heteroseksualne) współpracują z członkami grupy mniejszościowej.

Kiedy lesbijką, gejem lub biseksualnych mieć swobodę dokonywania publicznej ich orientację seksualną, heteroseksualiści mają możliwość komunikowania się osobiście z osobą homoseksualnych i zabrać go, gdy przede wszystkim jako osoby. Homofobia (lęk przed gejów) i postawy anty-gejowskich są znacznie mniej powszechne wśród tych członków społeczeństwa, którzy mają znajomego lub członka rodziny – gejem lub lesbijką.

Orientacja zawiera złożoną mieszaninę biologii, psychologii, a nawet czynników środowiskowych. Mogą odgrywać rolę ludzkie geny i cechy wrodzone hormonalne. Wybierz ich orientacja seksualna nie może być – w większości przypadków. Dlatego jednym z najczęstszych stereotypów na temat osób homoseksualnych – kto, z powodu której wiele osób uważa homoseksualizm normalne rozwiązłości i pragnienie rozpuście, – nie może ustanowić podstawę postawy społeczeństwa do takich ludzi.

Nie jest konieczne, aby zbudować swój stosunek do ludzi na podstawie innego stereotypu: wielu ludzi wierzy, że wygląd danej osoby można mówić o jego skłonnościach seksualnych. Ale ładna i nieśmiały, a nawet nieco kobiece chłopiec niekoniecznie jest gejem. Butch kobieta niekoniecznie jest gejem. Podobnie jak większość innych opinii, kiedy wyciągnąć wnioski oparte tylko na wygląd, taka opinia w odniesieniu do ludzkiej seksualności może być błędem.

Najprawdopodobniej dzisiaj, nie badali wszystkie czynniki, które wpływają na orientację seksualną danej osoby. Ale nie ma wątpliwości, że wszyscy ludzie, niezależnie od ich orientacji, chcą czuć zrozumiałe, akceptowane i przestrzegane. To nie zawsze jest łatwe, ale tolerancja – podstawa udanego komfortu psychicznego w każdym społeczeństwie.

load...