Lemon pokój: egzotyczna pielęgnacja roślin

Zawartość:

Wszystkie rośliny cytrusowe należą do rodziny Rutaceae i należą do podrodziny pomarańczowy, rodzaj – cytrusy. Lemon – wiecznie zielona roślina, która kwitnie kilka razy w roku. Kolory są jasne cytrusowe kwaśny zapach, a owoce są wykonane, zazwyczaj w ostrogi na gałęziach czwartej kolejności. Dojrzałe owoce mogą pozostać na roślinie przez okres do dwóch lat, stopniowo zmienia się zielonkawym kolorze, a następnie ponownie staje się złoty. Cytryny pokojowe mają cieńszą skórę niż ziemi, a ich smak – jaśniejszy i bardziej nasycony. Dzisiaj patrzymy na to, co powinno być właściwa pielęgnacja takiego drewna egzotycznego.

load...

Ale najpierw przyjrzyjmy się, jak wybrać cytrynę domu. Pamiętaj, że drzewo powinno wzrastać w dokładnie takich samych warunkach, w której hodowano sadzonki. Jest oczywiste, że drzewo zostało przywiezione z krajów południowych, będzie to bardzo dużo czasu, aby dostosować się do naszego klimatu – aklimatyzacja jest zawsze przeniesiono cytryny bolesne. Czasami roślin i umarł. Więc spróbuj wybrać odmiany, które są dostosowane do maksymalnej do naszego klimatu.

Rozmnażanie następuje doniczkowe drzew przez szczepienie lub przez szczepienie. Dlatego kupując sadzonki z rąk, zapytać, co danej dostawy sadzonek. Na przykład w Armenii, Gruzji i cytrusy są zwykle uprawiane w otwartym terenie, ale też nie można zaszczepić i drzew na trójlistkowy. Pozwala to na dobrą zimę transferowej w szklarniach lub w pomieszczeniach jak ogród zimowy. Jednak do uprawy takich roślin w pomieszczeniu nadaje się do użytku.

Podstawy opieki cytrynę

Temperatura

Dbanie o cytryny, należy zwrócić uwagę na fakt, że miał dużo światła i ciepła. Proces pączkowania i kwitnienia i zbiór owoc występuje najbardziej efektywnie, kiedy średnia temperatura w warstwie gleby i powietrza wynosi od 15 do 18 stopni. W zimie zawierać cytryny w dobrze oświetlonym i chłodnym miejscu w temperaturze 12-13 stopni.

load...

Jeśli podczas zimy cytryna pokój nie rosną w temperaturach pokazano, może to prowadzić do tego nie zaplodonosit drzewa. Ponadto roślina jest wrażliwa na nagłe zmiany klimatu. Jeśli mieszkasz w prywatnym domu i zdecydować, aby ustawić drzewa na ulicy, że z powodu tej nagłej zmiany w zakresie temperatur może nie tylko nie traci liści, ale nawet owoce. Może również wpłynąć na przyszłe owocowanie.

Odpowiednie oświetlenie

Lemon potrzebuje jasne rozproszone światło. Cóż, jeśli umieścić drzewa lub w pobliżu wschodniej, zachodniej lub w pobliżu okna. Roślina potrzebuje pritenenii od bezpośrednich promieni wiosną i latem, wraz z nadejściem najgorętszych godzin. Citrus – roślina z miejsc o klimacie krótki dzień światła. Oznacza to, że w przypadku długich godzinach dziennych podczas ich owocowania jest opóźniona.

W lecie, aby stworzyć najbardziej optymalne i wysokiej jakości oświetlenie, przenieść garnek do drzewa wewnątrz pomieszczenia, ale w zimie, a wręcz przeciwnie, położyć cytrynę bliżej okna. Brak oblistvleniem twarz oświetlenie lub utrata jasny dekoracyjne odwołania. Ponadto owoce roślin uprawianych z brakiem światła, będzie inny specjalny kwasowość. Ale jeśli drzewo, wręcz przeciwnie, otrzymał nadmiar światła, owoce zostaną spalone w postaci ciemnych plam.

Jak wlać cytryny?

Odpowiednie podlewanie – to jest coś, bez czego niemożliwe jest kompleksowa opieka. Rośliny, podobnie jak ludzie, potrzebują uaktualnić bilansu wodnego. Cytrusowe potrzeby podlewano wstępnie supernatantu wody – chloro musi erozji. Podlewanie odbywa się dwa razy dziennie w lecie i wiosną ciepłą wodą. W zimie to samo podlewanie bardziej umiarkowany, około dwa razy w tygodniu.

Ważne jest, aby upewnić się, że zima nie wysusza glinianego pokoju. Może to spowodować liść walcowanie lub upadkiem. To samo odnosi się do owoców. Ale należy uważać, aby nie przesadzić – od obfitego podlewania cytryna kryty może umrzeć. Z nadejściem października tymczasowo zatrzymać podlewania – będzie dostarczać system korzeniowy swobodnie oddychać i jednocześnie uniemożliwić zatrzymanie płynów w puli. Wraz z kurtyną nie zapomnij proryhlyat warstwy ornej.

Wilgotność

Przeprowadzania regularnych oprysków cytryny na gorące lato. W zimie, roślina potrzebuje opryskiwanie tylko wtedy, gdy są one przechowywane w pomieszczeniu, w którym znajduje się centralne ogrzewanie. Jeśli cytrynowy rośnie, w którym powietrze jest suche, mogą one być poddane ataku roztoczy i owadów skalę. Ponieważ jest to niezbędne do wykonania niezbędnej wilgotności. W przypadku cytrynowym optymalnym wskaźnikiem wynosi od 60 do 70%, jeżeli temperatura nie jest wyższa niż 20 ° C.

Przeszczepione cytryny

Młody pomieszczenie cytryna jest przeszczepione przez przeładunku, z roku na rok. Przeładunku powinny być wykonywane, gdy system korzeniowy drzewa nie jest jeszcze pleciony całą pulę. W tej sytuacji byłoby wystarczające, aby zmienić warstwę drenażową i górną warstwę gleby w doniczce.

Drzewa owocowe są zazwyczaj przeszczepia się trzy razy w roku, przed rozpoczęciem ich aktywnego wzrostu. Po zakończeniu wzrostu, roślina nie przeszczepione warto. Należy uważać, aby nie uszkodzić gleby przeszczepów. Inną bardzo ważną, aby zapewnić wysoką jakość drenaż. Uwaga: konieczne jest, aby kołnierz korzeń w nowej doniczce była mniej więcej na tym samym poziomie, na którym to było, jak w poprzedniej puli. Nie jest konieczne przeszczep mógł się ruszyć, gdy drzewo kwitnie i owocuje – wszystko to może prowadzić do defoliacji i owoców.

Gleba

Zapewniamy Lemon Tree dobrą glebę, która musi być łatwe. Jeśli drzewo jest zbyt duża, gleba powinna być cięższy. Jego liczba kwasowa powinna wynosić od 6,5 do 7 pH. Jeśli sali młody cytryny, a następnie do niego gleba powinna składać się z dwóch części, jedna część darni i arkusz gruntowych, jak również z części humusu na bazie krowiego nawozu i proporcji piasku.

Starsze cytryny gleby takie wymagają trzech części darń ziemi i jedna – arkusz proporcja próchnicy podstawie krowim i 1 część piasku w połączeniu z małą ilością związków gliny tłuszczowych. Ten punkt wymaga ostrożnego podejścia, ponieważ jeśli gleba nie nadaje się do zakładu, jego uprawa nie będzie skuteczna.

Opatrunek

Początkowo, pokój potrzebuje podlewania latem cytrynę połączoną z dodatkiem nawozów. Pozwoli to na zwiększenie zawartości cukru w ​​owocach, przy jednoczesnym zmniejszeniu zbyt gorzki smak, który jest we wszystkich owocach cytrusowych uprawianych w domu. To działa na prostej zasadzie: im starsza roślina, tym większe zapotrzebowanie na nawożenie i nawozy.

Dokonaj nawożenie substancje muszą być podlewane po roślinę. Jeśli używasz dodatkowego oświetlenia do uprawy cytryn, konieczne jest wdrożenie i nawóz w zimie. Następnie drzewo przyniesie owoce i cytryny są różne przyjemny smak i zapach cytrusowy właściwa.

Jako utworzony Kroon

Opieki cytryny polega jego cięcie okresowe i kształtowania korony. Wszystko to można zrobić przez cały rok, ale lepiej to zrobić na wiosnę, kiedyś w kwietniu lub maju. Konieczne jest, aby dać szczepiony kształt cytryny drzewa. W celu uniknięcia rośnie prosto, należy związać na patyczkach, wyciągniętą w doniczce. Na podstawie wysokości beczki, dziś odróżnić drzewa vysokoshtambovye z pnia 30 cm, sredneshtambovye (20 cm) i nizkoshtambovye (około 15 cm).

Dla prawidłowego tworzenia nizkoshtambovogo cytrynowy niezbędnej do przycinania koronę Gdy rośliny osiągną wysokość 15 cm. Cięcie tuż przed aktywnego wzrostu (w lutym-marcu). Pozostawić około 5-7 arkuszy. Następnie, pąki boczne będą strzelać rozwoju. 5-6 rezerwa gdzieś 3 ucieczki, które rosną w różnych kierunkach.

Drzewa, które zostały utworzone, dalsze oczyszczanie przeprowadza się, aby utrzymać właściwy kształt korony, a także w celu usunięcia tłuszczu, pędy, które mogą się utonąć. Konieczne jest również, aby odmłodzić roślinę. Nawiasem mówiąc, pokój cytryna jest wymagane, aby odmłodzić w wieku 14-20 lat, czyli wtedy, gdy aktywny owocowania zmniejszona. Aby to zrobić, należy wyciąć gałęzie aż do 5 zamówienia – powoduje wzrost dynamiki nerek, które są w stanie uśpienia. Już odmłodzenie rośliny przeniesione do innej miski, skrócenie korzeni 1/3.

Cytryna reprodukcja

Zazwyczaj cytrusowe propagowane przez szczepienie, sadzonki, odkłady i nasiona. W domu, najwłaściwszą metodą jest sadzonki, ale w celu uzyskania odmian dostosowanych do pokoju hodowlanym, cytryna jest wymagane aby wydedukować z nasion zasadzone w pokoju i natychmiast rośnie.

Nasiona posadzone w domu, zwykle kiełkują po 35-40 dniach. Sadzonki cytryny nie jest bardzo dobrze tolerowany w procesie podnoszenia młodym wieku: mogą rosnąć zbyt długi korzeń, który polewa Niepolecane wydatki na szermierki. Macica muszą przycinanie tylko kiedy posadzone nasiona będą miały co najmniej 4 liść. Jeśli nie jest on oczyszczony, że nie będzie talerza, a jego wzrost będzie długości skręcania na dole w pierścieniu.

Jeśli nasiona są sadzone w skrzynkach, a następnie przyciąć korzenie powinny być wykonywane bez konieczności zdejmowania samego zakładu, a po upływie 15 dni, a następnie delikatnie wsuń przeszczep w daniach gdzie cytryna będzie stale rosnąć. Jeśli nasiona wysiewa się w jednym naczyniu, nie podlegają one siewki, ale przycinanie korzeń, gdy jest to konieczne, aby mieć pewność. Przycinanie jest wykonywane przy użyciu głównego ostrego noża, długiej głębokość około 10 cm.

W tym celu należy wprowadzić nóż do podłoża w temperaturze 8-10 cm od sadzonek, a kąt gruntu powinna wynosić 45 stopni. Wstrzykiwać noża nieco od kierunku, w niektórych siewki i delikatnie ruchem okrężnym osiowe uprawy korzeniowej. Jeżeli nie jesteś pewny jesteś korzenia przycina lub nie, po raz kolejny powtórzyć procedurę, wprowadzając nóż jak dobrze, ale kilka centymetrów bliżej samej rośliny.

Jeśli pomieszczenie zostało wyjęte z nasion cytryny, jej owocowania rozpocznie się nie wcześniej niż w 8-10 lat, a może nawet później. Początkowo nie dadzą dużo owoców, ale w celu selekcji rośnie w ten sposób jest po prostu konieczne. Czasami, aby proces ten był szybszy owocowania, sadzonki zakaża się przez zastosowanie jako pędów potomek cytryny owoców łożyska. W tym przypadku, cytryna zaowocuje już w trzecim roku, a może nawet trochę wcześniej.

Teraz pomówmy o rozmnażanie przez sadzonki. Indoor cytryna, zwykle mnoży się w ten sposób. Sadzonki powinny być bardziej rozwinięta nerki. Jednocześnie są one pobierane z roślin owocujących, dobre i zdrowe. Skrawki cięte wykonane z gałęzi, drewno jest jeszcze miękka i które mogą być zginane. Sadzonki z młodych pędów lekko spłaszczona, a ich ukorzenienie jest znacznie słabsza.

Sadzonki cytrusowe mogą być prowadzone przez cały rok. Jeżeli sadzonki przeprowadzone na wiosnę, a następnie użyj gałęzie wzrostu jesienią, czy lato – Oddział wiosny wzrostu. Dotyczy to w przypadku wewnętrznych cytryn i pomarańczy. Nawiasem mówiąc, najlepsze wyniki w procesie rozmnażania pokazuje na pomarańczowo. Ukorzenienia sadzonek odbywa się w doniczkach, szklarniach i cieplarniach. Jednak jest to możliwe i zakorzenienia w zwykłej wodzie, tylko trzymać szklankę sadzonki w dobrze oświetlonym miejscu.

Indoor cytrynowy można mnożyć i przez szczepienie. Tutaj podkładka mogą być rośliny wyhodowane z nasion i Scion – niektóre odmiany cytryny, które są specjalnie dla dobrych szczepione drzew owocujących niektórych odmian. Nie stosować jako podkładki Poncyria dzikiej cytryny, który jest nazywany również trifoliatom jako rośliny szczepione co może stracić liście na zimę. Użyj evergreen akcji, które można kupić w prawie wszystkich sklepach.

Co może być trudne?

Lemon, jak każdy kwiatka, mogą wystąpić pewne trudności – do opieki wymaga twojej uwagi. Na przykład, zdarza się, że nowy liści staje się płytkie, a stary – rzucić lub żółty. Nie może być żadnych kwitnienia i owoców, a nie wiązać. Sugeruje to, że roślina potrzebuje dobrych składników odżywczych do karmienia. Być może trzeba zmienić.

Można zauważyć małe żółte plamy na liściach lub zażółcenie ich krawędzi. Być może ich przedwczesne abscission. Z reguły więc wpływa nadmiernego podlewania. Utrzymać pokój na Lemon otrzymał umiarkowaną ilość płynu – nie wysusza, ale nie cierpią z powodu nadmiaru niego.

Jeśli roślina jest dotknięte przez szkodniki, to przejawia się w suche i pomarszczone liście. Zwykle na cytryny lub roztoczy ataku skalę Jose, do walki, który wykorzystuje phytocomplexes; Można je kupić w zwykłych sklepach kwiatowych.

Jeśli cytrynowy zawarty jest w nieodpowiednich warunkach, to znaczy, jeśli nie jest wystarczająco powietrza, albo jest zbyt suche, liście zwijają i mogą pojawić się brązowe plamy. To może przyczyniać się do rzadkiego zraszania i braku płynu, roztocza klęski. Nie zapomnij wytrzeć liście drzewa, używając miękkiej gąbki nasączonej wodą z mydłem nieznacznie. I nie bądź leniwy, aby rośliny w ogrodzie lub na balkonie – cytryny pokojowe rozwijać zewnątrz.

Właściwa pielęgnacja obejmuje następujące zasady:

  • Oświetlony słonecznej okolicy;
  • Umiarkowanej wilgotności warstwy gleby;
  • A rzadko zimą podlewanie i łagodny wiosną i latem;
  • Optymalna wilgotność gleby;
  • Przefiltrowaną wodę do nawadniania;
  • Podlewanie cytrynowy stopić z wodą w temperaturze pokojowej, w okresie zimowym;
  • Tygodnik nawóz od marca do sierpnia;
  • Nawożenie dolistne zima raz na miesiąc w wyniku natryskiwania roztworem nadmanganianu potasowego;
  • Umyć liście cytryny;
  • Uważaj, przycinanie i przesadzania.

Zgodne z zasadami wymienionymi powyżej nie jest tak trudne. Lemon – nie najbardziej wymagających pomieszczeniach zakładu, to nie wymaga specjalnych i koszty jego utrzymania. Trzeba tylko trochę czasu i cierpliwości, aby czekać, aż twój pokój będzie owocować i cytryna kwiat.

Korzyści z cytryny

Omówiliśmy już jaka powinna być właściwa pielęgnacja doniczkowe cytryny. I zakończyć rozmowę, chcemy mówić o jakie korzyści są właścicielami tej egzotycznej rośliny.

Wszyscy wiemy, że cytryna jest bogata skarbnica witamin, szczególnie witaminy C. Lemon – To jest skutecznym lekarstwem na przeziębienia i zapalenia migdałków, zapalenie gardła i grypy. Jeśli jesteś chory, to jest pierwsza herbata z cytryną, aby pomóc. Wzmacnia układ odpornościowy, daje siłę i poprawia ogólny stan zdrowia. Nie mniej użyteczne cytryn z beri-beri i reumatyzm, szkorbut i podagrę. Lecznicze sok cytrynowy promuje praktycznie natychmiastowe przyspiesza gojenie się ran i przyrost kości, poprawia procesy metaboliczne. Wyświetlanie jedzenie cytryny w gorączce.

Ten niezastąpiony produkt kosmetyczny, który jest podstawą wielu kremy, toniki i maski; ale jest to doskonały środek wybielający. Olejki eteryczne są uzyskiwane zarówno z kwiatów rośliny i kory, owoców i liści. Często są one dodawane do kąpieli w słodyczy i żywności.

Rosnący pokój z cytryny, można zauważyć, jak przyjemna będzie powietrza w pomieszczeniu. To dlatego, że liście cytrusów emitują lotnych – substancje specjalne, które pomogą oczyścić powietrze z różnych rodzajów drobnoustrojów. Nawiasem mówiąc, ci, którzy mają w domu rosnące drzewo cytrusowe, znacznie rzadziej chorują i nie cierpią z powodu depresji, bo to miły aromat cytrynowy efekt tonik na osobie, a także zmniejsza zmęczenie i zwiększa wydajność. Wychowaliśmy cytrynę, upewnij się, że nie jest po prostu wspaniałe ozdobne drzewa, a teraz egzotyczne cud!

load...