Lekka zupa z serem i wędzonym


Zawartość:

Kto był pierwszym wymyślić zupy ser jest nieznany. Jednak wraz z pojawieniem się serów topionych, łatwo rozpuszczalny w wodzie lub bulionu, zupy ser stały się dość popularne. Najsmaczniejsze wariant tej potrawy jest uważany zupy sera wędzonego mięsa. Połączenie delikatnego mięsa wędzonego, serem i śwież bardzo ostry, więc danie na pewno miłość każdego członka rodziny.

load...

Do zupy było naprawdę smaczne, ale wysokiej jakości mięsa powinny być zakupione dla niego.


Powrót do spisu treści

Wybór składników

Już dawno przestała być tajemnicą, że wielu producentów podrabianych produktów mięsnych, dodając soi w większym ciężarem, barwniki do atrakcyjnej kolorystyce, aromaty do pysznym zapachem. Po obróbce cieplnej podobne produkty mogą zachowywać się nieprzewidywalnie: nabierają nieprzyjemnego zapachu lub silnego pieczeń z dala. Dlatego nie należy starać się kupić najtańszy produkt. Lepiej jest kupić produkty znanych producentów, których nazwa będzie służyć jako gwarancja jakości produktów mięsnych.

Zanim kupisz zupy kiełbasę, należy zbadać ich wygląd.  Powierzchnia produktu mięsnego musi być suche i czyste, wolne od plam, pleśni i śluzu. Tłuszcz powinien być biały lub lekko różowawy, ciało – elastyczne i gęsty, czerwonawy lub różowy. Należy pamiętać, że tylko wędzone produkty mają słony smak. Piec wędzone lub gotowane wędzone można tylko solone.

load...

Wszystkie wędliny mają niepowtarzalny smak. Jednakże, jeśli zapach jest zbyt silny, należy myśleć. Być może w trakcie produktu producenci środków aromatyzujących. Piersi i innych tłustych mięs robią dość pożywne zupy. Dlatego ci, którzy dbają o rysunku, to lepiej, aby zastąpić boczek tłuszczowe wędzonego mięsa lub drobiu, a tym samym zmniejszenie kaloryczne posiłki. Również ogrzewane nadmiaru tłuszczu, wędzone przed gotowaniem lekko smażone na suchej patelni.


Powrót do spisu treści

Przepis zupa z serem wędzonym

Składniki:

  • Woda – 2 litry
  • Serek śmietankowy – 200 g
  • Boczek wędzony – 150 g
  • Ziemniaki – 3 szt.
  • Fasolka szparagowa – 300 g
  • Marchew – 1-2 sztuk.
  • Cukinia – 1 szt.
  • Zieleń
  • Sól, przyprawy

Przygotowanie:

Ziemniaki są czyszczone, umyć i pokroić w drobną kostkę. Marchew są również czyszczone, myte, przetarł na tarce lub pokroić w cienkie paski. Jeśli młodych cukinii, nie mogą być czyszczone, ale tylko dobre umyć i pokroić w paski. Fasolka szparagowa pokroić w kostkę. Gdy wszystkie warzywa będą gotowe, umieścić je we wrzącej wodzie. Istnieje również dodać boczek lub innych mięs. Gotować, aż wszystkie warzywa będą miękkie, a następnie dodać ser i gotować przez kilka minut. Soli i przypraw dodaje się na końcu.

Od Ser jest solony i wędzony mało, możliwe jest, że sól nie będzie konieczne. Gdy zupa jest gotowa, należy dodać go do posiekane zioła, przykryć pokrywką i pozostawić do zaparzenia na 5 minut. Takie idealne grzankami zupa żyto lub gorące grzankami czosnkowymi. Przygotowanie zupy ser nie więcej niż pół godziny. Jeśli jest to pożądane, bekon można zastąpić lub szynki wędzonej kurczaka. Ser topiony może być kremowym nadzieniem, i dodanie innych składników.

load...