Leki przeciwwirusowe dla dzieci – panaceum czy placebo?

Zima i wiosna – jest to czas, kiedy dzieci są chore z ostrych zakażeń wirusowych układu oddechowego. I, oczywiście, w celu uniknięcia komplikacji, które mogą prowadzić do infekcji wirusowej, leczenie należy rozpocząć jak najwcześniej choroby. Oczywiście, przy pierwszych oznakach choroby, rodzice powinni jak najszybciej zadzwonić do domu lekarz – pediatra i kupić leki przeciwwirusowe dla dzieci.

load...

I to nie jest przypadkiem – był to pierwszy dzień po chorobie są kluczowe w dalszym przebiegu choroby. Jeśli dziecko jest źle matka zauważyli natychmiast i od razu zacząć go leczyć – szanse, że choroba będzie końca, tak naprawdę nawet nie zaczął, to jest bardzo, bardzo wysoka. Lub, w skrajnych przypadkach, choroba popłynie dużo łatwiej niż bez leczenia – i nie tak długo, a temperatura może być niska, jeśli nie występuje. Zgadzam wady traktowane wcześnie tam.

Jednak, niestety, nie zawsze jest to lekarz jest w pierwszych godzinach choroby. Powodem tego może być wiele – dziecko źle się wieczorem lub w nocy, albo podczas sezonowych epidemii grypy lub SARS, lekarz może nie mieć czasu na zbadanie dziecka w pierwszych godzinach po chorobie.

A w takich przypadkach mogą rozpocząć własną leczenie dziecka, aby nie tracić cennego czasu i nie dać dziecku wreszcie boleć. Ale żeby to zrobić, trzeba wiedzieć dokładnie, jakie są leki przeciwwirusowe dla dzieci i jak różnią się one od leków antybakteryjnych. W przeciwnym razie, jeśli odpowiednio dobrane leki, stan dziecka może tylko gorzej.

Leczenie zakażeń wirusowych

Wiadomym jest, że antybiotyki w chorobach wirusowych jest prosta – po prostu nie są skuteczne, ponieważ nie mają wirusa absolutnie żadnego wpływu. I przepisują antybiotyki może wyznaczyć lekarza. A przy tym infekcje wirusowe, leczenie powinno być prowadzone jest lekiem przeciwwirusowym, który szybko stłumić istotną aktywność niektórych wirusów, powodując ich śmierć, a tym samym poprawić stan dziecka.

load...

Nawiasem mówiąc, leki przeciwwirusowe mają kolejną interesującą cechę – im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym szybciej zabite wirusy. Nie jest to zaskakujące – na początku choroby, nadal nie mają czasu do rasy w bardzo dużych ilościach, a lek jest o wiele łatwiej je usunąć.

Nie zapominaj także, że leczenie chorób wirusowych powinny być kompleksowe, obejmuje trzy etapy:

  1. Zabieg detoksykacji.
  2. Leczenie objawowe.
  3. Bezpośredni leczenie przeciwwirusowe.

Pierwsze dwa etapy leczenia – detoksykacja i objawowe, aw żadnym razie nie mogą być ignorowane. Leczenie detoksykacji jest niezbędne w celu wyeliminowania zatrucia organizmu, co pogarsza zdrowia dzieci i komplikuje on przebieg choroby. Objawowe leczenie może również złagodzić okruchy z objawami – kaszel, katar, ból gardła i temperatury.

W leczeniu chorób wirusowych obecnie szeroko stosowane homeopatyczne leki przeciwwirusowe dla dzieci. Jeszcze niedawno lekarze traktowane homeopatii raczej niedowierzaniem, wierząc, że leki te są całkowicie nieskuteczne. Jednak liczne badania wykazały, że leki homeopatyczne nie są gorsze niż chemikalia, aby poradzić sobie z wirusem. Praktycznie wszystkie z tych leków może zatrzymać postęp choroby w jej samego początku.

Najbardziej powszechne są leki takie jak „aflubin”, „Oscillococcinum” Candle „vibrukol”. Leki te są bardzo skuteczne w hamowaniu wszystkie procesy wirusa życie, przynosząc ulgę w pierwszych godzinach po wystąpieniu choroby. Należy jednak pamiętać, jedno zastrzeżenie – pamiętaj, aby pozwolić dziecku pić tyle płynny, jak to możliwe. Jest to konieczne w celu uniknięcia zatrucia organizmu dziecka.

Inna grupa skutecznych leków przeciwwirusowych są interferony. Na przykład, lekarze wolą przepisać dla dzieci czopki doodbytnicze „viferon” na początku choroby. Lek ten jest nie tylko skuteczne zwalczanie różnych wirusów, ale także znacznie poprawia układ odpornościowy dziecka. Nawiasem mówiąc, dzięki swojej własności „viferon” bardzo korzystny wpływ nie tylko chorób wirusowych ale również bakteryjne. Jednakże, jeżeli czynnikiem sprawczym choroby jest zakażenie bakteryjne, oprócz „viferona” niezbędne do przeprowadzenia terapii lekami przeciwbakteryjnymi.

Trzecia grupa leków – chemicznego. Lek ten ma znacznie większy wpływ, nie tylko pod kątem wirusów, ale także na ciele dziecka. Dlatego leki te mogą być przepisywane lekarza zaledwie dzieci, z uwzględnieniem specyfiki stanu ogólnego dziecka. Większość pediatrów często wolą przepisywać preparat krajowy „Arbidol”. Działanie tego leku jest oparta na stymulację z korpusu własnego interferonu białka przeciwwirusowe, co z kolei niekorzystny wpływ na wirusach

Jeśli mówimy o przeciwwirusowych dla dzieci od 1 roku, lekarz może przepisać rymantadyny. Z reguły dzieci przypisanych syrop, zwany „orvirem”. Lek ten skutecznie zapobiega przedostawaniu się wirusów do komórek dziecka. Należy jednak pamiętać, że lek jest skuteczny tylko w pierwszych dniach po rozpoczęciu choroby. Następnie jego wydajność zmniejsza się znacząco. Ponadto, lek przeciwwirusowy dla dzieci bardzo skutecznie usuwa zatrucia.

load...