Leki przeciwdepresyjne: powiedzieć „nie” do depresji w okresie menopauzy

Zawartość:

Climax – to jest zupełnie naturalne zjawisko fizjologiczne, ale jednocześnie jest to również bardzo krytyczny okres w życiu kobiety.

load...

On jest w stanie dać jej wiele kłopotów, w szczególności ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w tym czasie w organizmie. Zmiany kobiety wpływa jej stan fizyczny i psychiczny: zdolności adaptacyjnych stres organizmu, podatności, wrażliwości, huśtawki nastroju i uderzenia gorąca, aż do rozwoju depresji.

Wraz z tym, wiele kobiet decyduje się znosić dyskomfort, który towarzyszy menopauzy i odmówić leczenia, twierdząc, że leki hormonalne, że lekarze przepisują, w tym przypadku, może prowadzić do raka. Ale medycyna nie stoi w miejscu, a teraz lekarze coraz częściej przepisywane leki przeciwdepresyjne podczas kulminacji. Są w stanie złagodzić stan kobiety, zwrócić go do pełnego życia i nie mają negatywnego wpływu na jej zdrowie. Nowoczesna kobieta nie jest już wymagane, aby przetrwać menopauzę.


Powrót do spisu treści

Depresji w okresie menopauzy

Kiedy menopauza może wystąpić menopauza, endogennego, inwolucyjnych lub psychogenne depresji. To jest do korekcji depresji w okresie menopauzy i przepisanych leków przeciwdepresyjnych.

load...

Menopauza depresja charakteryzuje się obniżenie nastroju, płaczliwość, spadek zainteresowania, co dzieje się wokół i siebie, zmniejszoną aktywność, niepokój, w nocy nawiedzany uderzenia gorąca mogą zakłócać sen, apetyt i popęd płciowy (w kierunku spadku lub wzrostu).

Psychogenne depresja jest związana ze zwiększonym poczuciem żalu i poczucia winy, zaburzenia snu i apetytu, nagła utrata wagi, pesymistycznego widzenia przyszłości, ciężkie myśli. Stan staje się bardziej ostry, to zanika.

Endogenna depresja towarzyszy melancholijnym nastroju, brak radości i przyjemności, apatia, zmniejszona aktywność, pesymistyczny dotyczące poprzedniego życia, teraźniejszość i przyszłość, poczucie winy, nie może być zaburzenia snu, utrata apetytu, utrata masy ciała, zmniejszenie libido. W tym przypadku, pływy przyjść, ale nie są one głównym powodem do reklamacji.

Inwolucyjnych depresja charakteryzuje się ból lub dyskomfort, niepokój, lęk, niepokój, hipochondrii, nadmiernej troski o własne zdrowie. W skrajnych formach, pacjenci pamiętać, że nie działa cały system organizmu, lub strachu przed śmiercią (zwykle gwałtowne), ubóstwo, globalnej katastrofy.


Powrót do spisu treści

Charakterystyka leczenia przeciwdepresyjnego w okresie menopauzy

Jeśli wcześniej, aby pomóc kobiecie w okresie menopauzy przepisywane hormonalnej terapii zastępczej, ale teraz to już nie jest panaceum, jak ma nie tylko szereg skutków ubocznych i przeciwwskazań, ale również znacząco może pogorszyć stan kobiet cierpiących na depresję. Leki przeciwdepresyjne to sposoby delikatnie, bezpiecznie i skutecznie pomóc w tej sprawie. Mają najmniej skutków ubocznych, nie powoduje senności i nawet dobrze tolerowane, w przeciwieństwie do leków hormonalnych.

Leki przeciwdepresyjne, leki psychotropowe – A, które są stosowane głównie w leczeniu depresji. U takich pacjentów, poprawiają nastrój, zmniejszają poczucie tęsknoty, lęku, depresji, apatii, zwiększenie aktywności i ogólny kontekst emocjonalny, przywrócić funkcję snu i apetytu.

W leczeniu lekami przeciwdepresyjnymi ważne jest, aby znać i przestrzegać pewnych zasad, ponieważ leki przeciwdepresyjne – to poważne leki, które nie powinny być podejmowane w sposób losowy.

Po pierwsze, lek powinien wyznaczyć tylko do lekarza! Samoleczenie jest po prostu nie do przyjęcia.

Po drugie, prawie wszystkie leki przeciwdepresyjne i będą stopniowo obniżane, to znaczy, że dawka jest stopniowo wzrasta, a tym samym stopniowo erozji. Odbywa się to w celu uniknięcia skutków ubocznych i przystosowania organizmu do środka. Wycofywanie jest wymagane, tak aby organizm stopniowo odłączyć od leku. Zasada ta nie może być ignorowane, gdyż każdy lek przeciwdepresyjny (lub raczej jego anulowanie) – zawsze pewną ilość stresu w organizmie.

Po trzecie, nie należy oczekiwać, że efekt przejawia się po pierwszym podaniu tabletki. Nie, to nie nastąpi, ponieważ substancje czynne gromadzą się w organizmie stopniowo. Pierwszym efektem poczujesz się nie wcześniej niż 5-7 dni. Niektóre leki przeciwdepresyjne zaczynają działać dopiero po 2-3 tygodniach.

Po czwarte, nawet jeśli czujesz, że lek nie działa, nadal z niego korzystać (chyba, że ​​lekarz nie ma się anulowana). Bądź cierpliwy i mieć pewność, że będzie pochodzić z depresją: specyfika tej choroby jest to, że jest on traktowany w ogóle. Tylko ktoś wcześniej, a ktoś później.

Powrót do spisu treści

Leki przeciwdepresyjne stosowane w okresie menopauzy

Wśród leków, które są najbardziej do leczenia kobiet w okresie menopauzy, a zwłaszcza należy zwrócić uwagę na selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny: fluoksetynę, paroksetynę, fluwoksaminę. Mogą też być używane razem z lekami, które są przeznaczone do usuwania atak fala: Sonapaks, Etaperazin (neuroleptyki, więc trzeba je stosować w małych dawkach), Depakine, Finlepsin (oznacza to, przeciwdrgawkowe).

Bardzo dobra antydepresyjne – Coaxil (tianeptyny). Należy ona do grupy trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych i łączy przeciwdepresyjne, energetyzujący i efekty przeciwlękowe Wegetotropona. Zaletą tego jest również dobrze tolerowany przez pacjentów.

Lekarze zauważyć wśród grupy leków przeciwdepresyjnych i takich preparatów zawierających substancję czynną wenlafaksyny. Na rynku farmaceutycznym ma następujące preparaty do kompozycji, zawierającej: Efevelon, Velaksin, Velafaks, fluoksetynę (Prozac Profluzak, Fluval) Poroksetin (Aktaparoksetin, Adepress, Paxil, Reksetin, pliz).

Do ciekawego wniosku, w trakcie badań szkockich naukowców z Glasgow. Odkryli oni, że leki przeciwdepresyjne są stosowane w leczeniu kobiet po menopauzie mają dodatkowy pozytywny wpływ na organizm. Leki te normalizują stan naczyń krwionośnych, zmniejszając lub nawet zapobieganie atakom przypływu. U 60% kobiet, które biorą leki przeciwdepresyjne w tym okresie, co znacznie poprawia ogólną fizycznego i psychicznego samopoczucia.

W każdym razie należy pamiętać, że cokolwiek obiecali artykuły w Internecie, reklama w telewizji lub za radą przyjaciela, ale lek należy przypisać państwu lekarza. Nikt nie zabrania wam, aby omówić z oznacza, że ​​jesteś zainteresowany, ale decyzja powinna pozostać ze specjalistą.

load...