Leki na uśmierzenie bólu

Wiele kobiet chce doświadczyć naturalny poród, inni starają się pozbyć bólu. Ale chyba większość kobiet są gotowi zrobić bez silnych środków przeciwbólowych i nie doświadczają cierpień fizycznych.

load...

Przede wszystkim określić, czego chcesz:

 • Tym bardziej chcesz naturalnego porodu, tym bardziej prawdopodobne, że twoje życzenie się spełni;
 • Jeśli nauczyliśmy oraz techniki ułatwiające dostarczanie, przeciwbólowe może nie trzeba ich;
 • Jeśli ufasz lekarza i personelu medycznego, chcąc pomóc swojemu partnerowi – będzie to również pomóc w radzeniu sobie z bólem i nieprzewidywalności skurczów.

Wstępnie należy jeszcze rozważyć „za” i „przeciw” stosowania leku podczas porodu:

 • Leki mogą prawie lub całkowicie uwolnić się od bólu pracy.
 • Poród jest często bardziej bolesne niż oczekiwano.
 • Chociaż dzisiaj istnieje wiele nowych leków i technologii, to doskonały sposób, aby cofnąć ból porodu nie jest. Tak więc, nie należy spodziewać się całkowity brak bólu, od początku do końca dostawę, nawet podczas stosowania środków przeciwbólowych.
 • Leki i znieczulenie może wpływać na przebieg porodu. Na przykład, leki są czasami promować relaks, który przyspiesza postęp porodu, ale często robią dokładnie odwrotnie – spowolnić rozwój urodzeń i zwiększają potrzebę dodatkowej interwencji medycznej.
 • Kiedy prosisz leków przeciwbólowych, może przynieść ci naraz. Po otrzymaniu leków również zacząć działać natychmiast.
 • Ponieważ „bez leków, znanych bezpieczne dla nienarodzonego dziecka”, większość lekarzy i położne nie przyjmie nieograniczoną konsumpcję narkotyków twardych całym porodu.
 • Zażycia leków bezpośrednio lub pośrednio wpływają na płód.
 • Konkretne skutki leku zależy od rodzaju leku, dawki, postaci dawkowania i czasu odbioru, indywidualnej reakcji na lek i innych czynników. Kiedy podano żadnych leków, lekarze monitorowanie negatywnych skutków i zacząć podejmować kroki w celu usunięcia, jeśli to konieczne.
 • Ponieważ wątroba jest niedojrzała i noworodka nerki nie są w stanie szybko metabolizuje i usuwania leku z organizmu, wpływ niektórych leków na dziecko jest dłuższy niż matki.
 • Leki przeciwbólowe i znieczulenie są często stosowane, gdy wymagana bolesnej interwencji lub leczenia chirurgicznego (kleszczy lub nacięcia krocza), i zawsze są używane w cesarskiego cięcia.

Idealnie, jeśli można omówić z lekarzem właściwości leków stosowanych do łagodzenia bólu, a mianowicie:

 • Cele i korzyści z tego leku;
 • Jest jakieś analogi i co może się zdarzyć, jeśli nie korzystają z tego leku;
 • Możliwe działania niepożądane leku w organizmie;
 • Efekty uboczne, które mogą wynikać z wpływu tego leku na matki, płodu lub rozwój pracy.

Po przeanalizowaniu tych informacji, można dokonać świadomego wyboru, które mają najbardziej pozytywny wpływ, zarówno na swojej kondycji i samopoczucia dziecka.

load...

Jednak wybór nie jest tak prosta. Musisz użyć lekarze ważyć potencjalne korzyści fizyczne i psychiczne tego leku i potencjalne ryzyko.

Jedynym czynnikiem, który jest niemożliwy do przewidzenia i kontroli, – istotę porodu. Rozsądne, aby utrzymać elastyczność w stosowaniu leków. Większość dostaw występować bez powikłań, a na żądanie mogą być wykonywane bez leków. Czasami dostawy jest znacznie trudniejsze – niektóre bardzo długie i męczące, a niektóre mogą wymagać pomocy lekarza lub operacji, która zwiększa ból. W takich przypadkach, stosowanie leków wyraźnie przewyższają ryzyko. Poród może być trudne, więc prenatalna preparat powinien zawierać analizę podstawowych leków i okoliczności, kiedy należy je stosować.

Każdy lek znieczulający i mają swoje własne cechy i nadają się tylko do pewnego etapu lub fazy porodu. Niektóre leki nie powinny być brane zbyt wcześnie, ponieważ mogą one kolidować z rozwojem porodzie. Pozostałe powinny być podane tylko na wczesnym etapie, ponieważ mogą one mieć wpływ na niebezpieczną noworodka. Mając wystarczająco dużo czasu, większość z tych leków pochodzi z ciała dziecka przed urodzeniem. Ze względu na różnice w działaniu leku można zaoferować jeden lek podczas utajonej fazie pracy, a druga – w okresie przejściowym lub dostawy. Przy właściwym doborze leków może być częściowo lub całkowicie uśmierzyć ból, a jednocześnie nie poważnie uszkodzić dobrobyt i postęp porodu dziecka.

Stosowane w czasie porodu lub leki powodują analgezji (uśmierzenie bólu) lub znieczulenie (drętwienie). Leki te mogą być również klasyfikowane jako leków miejscowo znieczulających i systemowego.

„System” – znaczy „działającego na całe ciało.” Ogólnoustrojowe leki są dostępne w wielu formach (tabletki, płyn, świec). Wszyscy dostają się do krwiobiegu i rozprzestrzenił się, który odbiera krwi, t. E. Wpływ na wszystkie systemy organizmu (stąd nazwa). Pożądany efekt – zmniejszenie bólu, ale może mieć inne niekorzystne efekty. To może być uspokajające i nasenne, uspokajające, leki opioidowe leki przeciwbólowe i tak dalej. D. Jak już powiedzieliśmy, stosowanie leku powinno być omówione wcześniej z lekarzem.

Ponieważ leki ogólnoustrojowe są rozproszone po całym ciele, one przenikać przez łożysko i przez nią do organizmu dziecka, które mogą pokazać skutki uboczne. Siła tych objawów zależy od ilości leku, liczba dawek i czasu pomiędzy przyjęciem ostatniej dawki i porodu. Innym ważnym czynnikiem jest donoszonych i reakcji dziecka podczas porodu. Taka sama ilość leku może mieć mniejszy wpływ na zdrowe, pełne perspektywie dziecka niż przedwczesne, chorych lub rannych.

Leki lub ich metabolity nie całkowicie zniknąć z krwi dziecka przez kilka dni po urodzeniu, a przez cały ten czas zachowała niewielkie zaburzenia neuro-behawioralnej. Odchylenia te mogą być tak słaba, że ​​można wykryć tylko przez specjalistów wykorzystujących testy bardzo wrażliwe.

Znieczulenie ogólne i znieczulenie

Określenie „całkowita analgezja” odnosi się do zmniejszenia bólu i wrażliwości na nim. Znieczulenie ogólne – całkowita utrata czucia i świadomości. Do porodu ogólnego znieczulenia i znieczulenia został osiągnięty z gazem do inhalacji, który działa niemal natychmiast. W rzeczywistości, gaz jest szybciej niż inne formy leków syntetycznych.

Główna różnica pomiędzy całkowitą znieczulenia i znieczulenia – Stosowany stężenie gazu (procent leku w powietrzu). Niższe stężenia zmniejszenie wrażliwości na ból, ale nie usunąć go całkowicie. Kobieta w pracy czasami bierze maskę i używa go w spokoju na znieczulenie, znieczulenie ogólne, ale zawsze niesie anestezjologa. Znieczulenie ogólne jest rzadko stosowany w czasie porodu przez naturalnych sposobów, jak matki muszą uczestniczyć w tym procesie. Znieczulenie ogólne jest stosowane w następujących sytuacjach:

 • Cięcie cesarskie awaryjne, gdy wymagana jest szybka utrata wrażliwości;
 • W małych i wiejskich szpitalach, gdzie nie można wykonać znieczulenie miejscowe przez całą dobę;
 • W rzadkich przypadkach, gdy nie można przeprowadzić zewnątrzoponowe lub rdzenia blokady;
 • Kobieta ma nietolerancję miejscowo znieczulających.

W takich okolicznościach, gdy korzyści przewyższają ryzyko znieczulenia ogólnego. W innych przypadkach, korzystne miejscowo znieczulający.

Znieczulenie ogólne odbywa się w dwóch etapach. Po pierwsze wstrzyknięcie dożylne do „indukcja znieczulenia.” To szybko prowadzi kobietę w miłej i półświadomości państwa. Potem wolno wdychać gazu, co powoduje całkowitą utratę przytomności. Rurka jest wkładana do rodzącą tchawicy utrzymać drożność dróg oddechowych i gaz w dalszym ciągu jest podawana. Ponieważ osoba nieprzytomny, wymioty, rury zapobiega może pojawić się wdychanie wymiotów.

Regionalnych i lokalnych blokada powoduje zmniejszenie lub całkowitą utratę czucia (drętwienie) niektóre części ciała. Znieczulający strzykawki wprowadza się do pewnego obszaru nerwu; blokuje transmisję impulsów nerwowych. Główną funkcją nerwów – przekazywanie wrażeń (w tym ból) w aktywności mięśniowej mózgu i kontroli oraz narządów. Ta funkcja jest osłabiona znieczuleniu miejscowym. Małe dawki środka znieczulającego zwolniony z bólu i innych doznań, bez wpływu na kontrolę mięśni. W dużych dawkach zniknie i uczucia, a także możliwość korzystania z mięśni. Duże dawki wpływają również Twoje dziecko jest bardziej prawdopodobne. Twoja reakcja i reakcja dziecka zależy również od innych czynników: wybór leków, miejsca wstrzyknięcia, technika iniekcji, indywidualnej reakcji organizmu i stan dziecka podczas porodu. Znieczulenie nie wpływa na umysł. Nie zaczynają „unosić się”, nie daj się senny i rozproszone, jak w przypadku leków przeciwbólowych systemowych.

Rozróżnienie między znieczuleniu lokalnym i regionalnym polega miejscu wstrzyknięcia. Znieczuleniu miejscowym jest wstrzykiwany pod skórę do mięśnia macicy lub szyjki macicy. Blokuje ona wrażliwość na niewielkim obszarze wokół zakończeń nerwowych. Zatem okołoszyjkowego blokada prowadzi do drętwienia szyjki macicy; krocza blokada sprawia niewrażliwy ten obszar. Znieczulenia regionalne są podawane w obszarze lędźwiowym, w pobliżu włókna nerwowe i działają na tych częściach ciała, które opuszczają nerwów (na małych obszarach, na przykład pasa lub brzucha i całego ciała poniżej klatki piersiowej).

Regionalny blok znieczulenie zapewnia znacznie większy obszar niż znieczuleniu miejscowym, przy użyciu mniejszej ilości leków. Mózgowo-rdzeniowy, siodło i zewnątrzoponowe blokada ogonowa są rodzaje znieczulenia regionalnego.

Celem znieczulenia – zapewniają dobrą ulgę w bólu bez skutków ubocznych. W ostatnich latach, anestezjologów opracowali technikę zwaną znieczulenie regionalne (zewnątrzoponowe lub lekki blok segmentowe), który łagodzi ból, ale nie całkowicie usunąć czułość. Z tego powodu istnieje mniej skutków ubocznych niż standardowego znieczulenia regionalnego. W celu uzyskania analgezji, zamiast pełnego znieczulenia, lekarz wykorzystuje niższe stężenie środka znieczulającego. Innym niedawno zaproponowany sposób – do podawania znieczulenia kombinacji z małą dawką leku. Ale nawet z rozwojem nowoczesnego sprzętu do znieczulania ryzyko skutków ubocznych dla matki lub dziecka.

load...