Leki, które pomagają zajść w ciążę

Poczęcie i narodziny człowieka – jedna z wielkich tajemnic ziemi. Co może być piękniejszego niż przyjście na nasz świat nowe życie ludzkie? Ale czasami, niestety, tak, że kobieta była matką, lekarze muszą pomagać natury mało i pomóc kobiecie zajść w ciążę. Na przykład, pomaga zajść w ciążę Duphaston.

load...

W tym celu różnymi metodami – od takie drastyczne jak zapłodnienie in vitro (IVF) do mniej poważnych, takich jak odbiór środków farmakologicznych, które pomagają kobieta zajdzie w ciążę. Chodzi o niektóre z tych preparatów zostaną omówione poniżej. Po raz kolejny zwracamy uwagę naszych czytelników na fakt, że wszystkie dostarczone informacje tylko dla orientacji. W żadnym wypadku nie może być stosowany jako przewodnik dla każdej samodzielnego działania bez wiedzy lekarza – ginekologa. Całkowicie niedopuszczalne zdecydować, co pić, aby zajść w ciążę.

Zatem, leki przeznaczone do stymulowania procesu nawożenia, a następnie udanej implantacji jaja w macicy. Istnieją różne rodzaje takich produktów, ale dzisiaj będziemy mówić tylko o dwa – o Duphaston i Utrozhestane. Czym one są i jaka jest ich zasada działania? I djufaston podjąć, aby zajść w ciążę?

Substancje czynne zawarte w tych preparatach są takie same, hormony, które są odpowiedzialne za proces dojrzewania oocytów, nawożenie i jego późniejszego wszczepienia w ścianie macicy – warunków koniecznych do prawidłowego rozwoju ciąży. Jednakże pomimo faktu, że hormony te preparaty są takie same, to jednak różnią się tym, że zawiera hormony Duphaston naturalnie, a druga, z tych samych środków jak hormony, ale otrzymuje się w wyniku syntezy chemicznej. Ale są te i inne pigułki, aby zajść w ciążę. A odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest, aby pojąć, biorąc djufaston – pozytywne.

Co to jest Progesteron?

W każdym przypadku podstawą tych leków jest żeński hormon płciowy progesteron. Progesteron należy do kategorii związków steroidowych. Hormon ten jest produkowany wielu narządów wewnętrznych, ale największe ilości produkuje dokładnie przez łożysko, co progesteron i był potocznie jego druga nazwa – hormon ciążowy. Obecność niezbędnej ilości progesteronu u kobiet planujących zostać matką, warunek konieczny. Szczególnie tę zasadę na początku drugiej połowy cyklu miesiączkowego, jak to było w obecności progesteronu w owulacji, zapłodnieniu ciała i implantacji jaja w macicy.

load...

Preparat farmakologiczny „Utrozhestan” jest w pełni analogowe „duphaston” jako główny składnik aktywny jest progesteron. Przeznaczenia tych leków – normalizacja poziomu hormonów progesteronu w organizmie kobiety. Dlatego zanim wyznaczy kobiecie tych leków, lekarz musi przepisać badań laboratoryjnych krwi kobiet, przeprowadzone w celu określenia poziomu progesteronu w organizmie kobiety.

Opiera się ona na analizie laboratoryjnej danych badań krwi lekarz indywidualnie dobiera optymalne dawki i trybu dawkowania leku w celu osiągnięcia najlepszego rezultatu. Kobiet planujących ciążę i przyjmowania tych leków powinny być bardzo dokładnie śledzić siedzibę swojego lekarza ginekologa – do schematów – tylko w tym przypadku, pożądanego efektu. W żadnym przypadku nie może przekraczać określonej dawki leku – należy pamiętać, że nadmiar progesteronu w organizmie może prowadzić do różnych, często całkowicie nieprzewidywalne powikłań.

Jeśli mówimy o częstości występowania danych preparatów farmakologicznych, należy zauważyć, że lekarze wolą najczęściej ich pacjentów było „Djufaston” przepisać. Wyjaśniono to przez fakt, że lek praktycznie nie ma żadnych poważnych skutków ubocznych. Ci, którzy wciąż mają miejsce, to będzie opisane trochę niższa.

Ale w sprawiedliwości, należy również zauważyć, że „Utrozhestan” nie ma żadnych poważnych skutków ubocznych, jak w rzeczywistości, a on hormony progesteronu, w przypadku, gdy kobieta uważnie obserwować dawkę dla niej. W tym samym czasie w „utrogestan” jest jedną wyraźną przewagę nad ich „braci” – forma zwolnienia. Jeśli „Djufaston” pochodzi wyłącznie doustnie, kapsułka „utrozhestan” może być po prostu umieszczona w pochwie jak dopochwowego czopka. Kapsułka bez pracy rozpuścić, a ciało kobiety otrzymują niezbędną ilość progesteronu.

Teraz kilka słów o niewielu skutków ubocznych tego leku. W zasadzie wszystkie mogą być połączone w jednej koncepcji – z zespołem napięcia przedmiesiączkowego:

 • Kobieta może czuć się słaby i bezmyślne zmęczenie.
 • Kobieta może praktycznie cały czas doświadczać przytłaczającą poczucie senności.
 • Ponadto, kobiety były znacznie destabilizacji tło emocjonalne – ona się nerwowy, drażliwy, płaczliwy.

Oczywiście, wszystkie powyższe to tylko możliwe skutki uboczne. Jednak, aby dokładnie przewidzieć, jak zareaguje na przyjęcie leku ciało tej czy innej kobiety – jest bardzo trudne, a często niemożliwe. Zbyt wiele zależy wyłącznie od jednostki. Jednak pomimo tego wszystkiego, lek jest bardzo skuteczny – wiele z nich pomógł djufaston ciąży.

Mity na temat tych preparatów

Wśród kobiet, istnieje pewna liczba mitów związanych z tymi lekami. Większość z nich dotyczy sposobu picia djufaston zajść w ciążę. Uważnie przeczytać te informacje i należy zwrócić uwagę na to.

 1. Pierwszy mit – efekt antykoncepcyjny

  Bardzo rozpowszechnione błędne przekonanie, że leki te wpływają na proces owulacji, a tym samym mają działanie antykoncepcyjne. W rzeczywistości sytuacja jest zupełnie inna – nie ma działania antykoncepcyjnego nie, niezależnie od schematu. I biorąc je do celów antykoncepcyjnych może prowadzić do przeciwnego efektu – szanse na zajście w ciążę wzrośnie wielokrotnie.

 2. Drugi mit – leki te mają uspokajająco na układ nerwowy kobiecego ciała, zmniejszając tym samym ryzyko samoistnego poronienia.

  W rzeczywistości sytuacja jest nieco inna – leki te redukują ryzyko poronienia, ale tylko wtedy, gdy jest to spowodowane brakiem kobiecego ciała jest hormon progesteron. W tej samej sprawie, jeżeli groźba przerwania ciąży spowodowane przez inne czynniki wziąć te leki po prostu nieskuteczne. Co więcej – w przypadku, jeśli zażyciem je na własną rękę, bez pójścia do lekarza, nie zna prawdziwej przyczyny zagrożonego aborcją, a zatem nie będą mogli otrzymać pełne wymagane w danej sytuacji, pomocy.

 3. Trzeci mit – Podawanie leków zawierających progesteronu prowadzi do rozwoju różnych rodzajów wad płodu.

  W rzeczywistości nie jest to tak – działanie progesteronu jest skierowany wyłącznie kobiecego ciała i w żaden sposób nie dotyczy rozwoju dziecka, a na pewno go nie czyni absolutnie żadnego wpływu – dodatnie lub ujemne.

 4. Mit czwarty – w przypadku płodów płci żeńskiej, a kobiety w ciąży brać leki zawierające hormon progesteron, dziewczynka w przyszłości jest bardzo wysokie ryzyko niepłodności pierwotnej.

  Pogląd ten jest również bardzo złe i bezpodstawne. Jak wspomniano powyżej, progesteron nie ma wpływu na ciele dziecka, a zatem w żaden sposób nie wpływa na funkcje rozrodcze żeńskiej płodu.

 5. Mit piąty – lek przynosi żadnego efektu, a jedynie działa na zasadzie placebo i znacznie szybciej można zajść w ciążę po zażyciu środków antykoncepcyjnych.

  Niektóre kobiety mają wątpliwości, czy możliwe jest, aby zajść w ciążę na Duphaston. Jednak te wątpliwości są bezpodstawne – powyżej pokazuje ogromna ilość argumentów, znacznie wyjaśniając robi djufaston ciąży.

Preparaty ochronne zawierające progesteron

Oczywiście, jeśli kobieta chce urodzić dziecko i poprosić o pomoc do lekarzy, jego rozwiązanie jest bardzo celowe i poważny krok. A więc nie ma nic dziwnego w tym, że kobieta jest zaniepokojony faktem, że proponowane w celu poprawy funkcji rozrodczych kobiecego ciała i zwiększa procent prawdopodobieństwa ciąży, lek, substancję czynną, która jest żeński hormon progesteron może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych i zaszkodzić zdrowiu dziecka oraz, ewentualnie, zdrowia kobiet.

Te obawy są całkowicie zrozumiałe. Jednak w rzeczywistości, progesteron jest całkowicie bezpieczny dla matki i dziecka. To również nie wykazują opóźnione skutki uboczne – gdy występują powikłania jakiś czas po spożyciu. Fakt ten sprawia, że ​​leki te są najbardziej popularne wśród lekarzy, ponieważ, w przeciwieństwie do niektórych jego rówieśników, mają niezwykły efekt terapeutyczny i całkowity brak jakichkolwiek miał skutki uboczne.

Nawet w czasie przygotowań do tak poważnej interwencji, jak zapłodnienie in vitro, kobiecego ciała, lekarze wolą przygotować się do ciąży jest tych leków progesteron. Wyjaśnia Wybór lekarzy przez fakt, że w każdej IVF, jednak niewielkie, powikłań ze zdrowiem kobiety może doprowadzić do nieudanej próbie zapłodnienia.

Również te leki lekarze – ginekolodzy przepisują kobietom, które mają do czynienia z takim problemem, jak zwykłego poronienia. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku „Djufaston” lub „Utrozhestan” kobieta czasami zmniejsza ryzyko nawracających poronień samoistnych. Dzięki tym lekiem, że ciało kobiety jest gotowy do udanego utrzymania ciąży wynikającej – w jamie macicy są najbardziej korzystne warunki dla ciąży dziecka, układ odpornościowy matki również nie podejmować próby indifitsirovat płodu jako ciało obce i, w konsekwencji, aby ją rozerwać.

Oczywiście, mówimy o tym, co leki pomóc zajść w ciążę, należy pamiętać, że ich liczba jest wystarczająco duża – i tylko lekarz może wybrać najbardziej odpowiedni dla danego przypadku. Na przykład, wiele kobiet, które zaszły w ciążę w utrozhestane długi czas staramy się robić to poprzez „Djufaston” i vice versa.

Przeciwwskazania do stosowania tych leków

Ponadto, kobiety często pytają o to, czy są jakieś przeciwwskazania do tych leków. I kwestia ta nie jest pozbawiona pewnej logiki – bo bez względu na to, jak użyteczne działania nie mają leki, i bez względu na to, jak bezpieczne są, one są nadal tylko środki farmakologiczne. Oznacza to, że, jak każdy inny lek, mają szereg przeciwwskazań. Na przykład, leki te nie mogą być stosowane, jeżeli:

 1. Kobieta cierpi na indywidualnej nietolerancji któregoś ze składników pomocniczych tych leków. Jednakże w każdym przypadku, lekarz kieruje do okoliczności – jeśli spodziewane korzyści z tych leków jest większe niż ryzyko ich odbiór, lekarz może przepisać kobietę „Urozhestan” lub „Djufaston” równocześnie z wyznaczająca każdy – lub leki, które hamują reakcje alergiczne.
 2. Kobieta cierpi na padaczkę. To jest absolutnie nie ma znaczenia w jakiej formie choroby odbywa się – w wyraźny i niemal skryty – ze stosowania tych leków nadal będą musiały zostać porzucone.
 3. Innym przeciwwskazaniem do stosowania produktów wytwarzanych na bazie progesteronu – jest obecność cukrzycy kobiety.
 4. Obecność kobiety poważne problemy z nerkami lub wątroby – w tym przypadku, aby pojąć po awarii duphaston.

Jednakże, jeśli cierpi na którekolwiek z powyższych chorób, nie rozpaczaj – prawie wszystkie z nich są przeciwwskazania warunkowe. Oznacza to, że mogą one zostać podjęte zostaną spełnione pewne warunki. Nawiasem mówiąc, jest to kolejny argument przemawiający za przekonujące, dlaczego te leki nie wolno używać bez wiedzy lekarzy. Ponadto, w żadnym wypadku nie mogą być podejmowane niezależnie, niektóre brać pigułki, aby zajść w ciążę.

Ponadto, w trakcie przygotowań do ciąży, nie powinny być zaniedbywane, a ogólne zasady zgodne z najlepszym trybem dnia, aby jeść, porzucić złe nawyki. Ponadto, należy zwrócić się do lekarza, co trzeba witaminy zajść w ciążę. Zdrowa matka – główny gwarant narodzin zdrowego dziecka.

Jeżeli masz istotne informacje dotyczące jakichkolwiek trudności zajścia w ciążę, proponujemy, aby dowiedzieć się, co ludzie myślą o tym wysoce wykwalifikowanych lekarzy. My z kolei, życzę, aby osiągnąć swoje cele i czuć pierwsze drżenie swoich okruchy, tak szybko jak to możliwe.

load...