Lekcje uprawa. Podlewanie storczyków Phalaenopsis

Zawartość:

Nadal Orchid – wspaniały cud natury. Aby czerpać siłę do gwałtownego wzrostu i wspaniałymi kolorami, nawet zejść na ziemię, nie jest konieczne. A obecnie unoszą się nad ziemią, zadowalając tropikalny wilgoć powietrza. Jednakże, oswojone i udomowione storczyki takie możliwości nie. Mamy dopchać je w doniczkach iz zapartym tchem czeka na początku wspaniałych kwiatów. Więc spróbujmy stworzyć dla tych tropikalnych Aborygenów najmniejszego złudzenia rodzimych siedlisk. Na przykład, nauczyć się je wodą, biorąc pod uwagę cechy epifity i nauczyć się właściwego podlewanie storczyków Phalaenopsis.

load...

Zasady ogólne

  • Pierwszy i obowiązkowa zasada podlewania storczyków stwierdza, że ​​należy używać tylko miękkiej (lub średniej twardości) wody do niego. Zmiękczania wody może być konwencjonalna wrzenia lub dodanie do wody do nawadniania kwasu szczawiowego (jedna czwarta łyżeczki do dziesięciu litrów wody).
  • Według drugiej reguły wody do podlewania storczyków powinna być nasycona tlenem. Jak to zrobić? Proste transfuzja wody ze zbiornika do zbiornika. Ale należy to robić powoli, wlewając wodę cienkim strumieniem.
  • Trzecia zasada wymaga od nas, aby używać tylko ciepłej wody do nawadniania. W każdym przypadku nie niższej od temperatury pokojowej.
  • Czwarta zasada reguluje częstotliwość i intensywność nawadniania. Podlewanie powinno felanopsisy, koncentrując się na korzeniach koloru i obecności skroplin. Jeśli ściany doniczki obserwowano krople wilgoci, należy powstrzymać się od zalewania. Jeśli wilgoć nie jest obecny, a korzenie w tym samym czasie stać się niebieskawo-szary kolor, kwiat jest pilnie potrzebne podlewania.

Podlewanie tych zasad nie zaszkodzi orchidei. Wylać go w razie potrzeby ciepła miękkiej wody nasyconej tlenem. A jeśli nadal łączyć metod nawadniania, przez A-storczyków poczują się jak w domu (w tropikach).

Podlewanie od góry (z konewką)

Podlewanie kwiat ten sposób woda jest jednolicie rozdzielana z kwiatów leechki całej powierzchni podłoża. Wlej go aż woda zacznie spływać z dna garnka przez otwory drenażowe. Następnie poczekać, aż cały nadmiar wody spłynie do miski i wyrzucić nadmiar. Po kilku minutach i ponownym podlewanie kwiat wody jest odprowadzany z miski olejowej.

Jeśli w puli z kwiatem stoi w miejscu, gdzie nie boi się przeciągów i zmian temperatury, konewka kwiat o każdej porze dnia. W przeciwnym razie procedura jest najlepiej wykonać w drugiej połowie (w godzinach wieczornych). Podczas podlewania z konewką jest również niezbędne do zapewnienia, że ​​woda nie płynie w samej rośliny, zwłaszcza w kątach liści – Phalaenopsis nie podoba. Jeżeli wilgotność jest wprowadzane na kwiaty, konieczne jest usunięcie (na mokro tkaniny lub delikatnie zdmuchnąć kropelek kwiat).

Kąpielowy (podlewanie prysznica)

Uważa się, że do podlewania storczyki Phalaenopsis, sposób ten jest korzystny do podlewania z konewki: małe strużki lepszego i bardziej równomiernego zwilżenia podłoża. I do kwiatu kąpiel nie zaszkodzi, jeśli po jego dusza jest suche i mokre całą wilgoć (zwłaszcza w kątach liści). Storczyki kąpać się nie więcej niż trzy razy w miesiącu, a optymalnie – jedna noc stoisko.

load...

Jeśli nie jesteś pewien co do jakości wody z kranu, to najlepiej kąpać storczyk, ochrona podłoża przed wilgocią (pokryte plastikowym worku). Kąpiel tylko ciepłej wody powinny być stosowane, a ciśnienie wykonać słabe. Nawiasem mówiąc, niektórzy hodowcy praktykują gorący prysznic. Po kąpieli należy wyczyścić kwiat krople wody i pozostawić go w łazience do suszenia podłoża. Jeśli natychmiast po ciepłym prysznicem orchidea ciągnącą się od ciepłego pomieszczenia do kąpieli, różnica temperatur nie jest najlepszym skutkiem na swoim pięknym stanie.

Sposób zanurzenie

Modne w dzisiejszych czasach nurkowania użyteczne i phalaenopsis storczyki. Oczywiście, zanurzone w wodzie, nie będziemy cały kwiat, a tylko garnek z podłożem. Uważa się, że ta metoda jest najlepsza dla tych storczyków, które rosną w koszach wypełnionych kory. Jak podlewać storczyki Phalaenopsis kąpieli?

Miska (miska, pot) z letniej wody koszyk jest obniżona tak, że woda nie zalewa powierzchnię podłoża. Przechowywać kwiatowych trzydzieści sekund w wodzie (może być dłuższy, w zależności od gęstości podłoża), a następnie wyjąć i poczekać, aż cały nadmiar wody jest odprowadzany. Storczyki rosnące w bloku, też mogą być podlewane tą metodą, ale tylko wtedy, gdy podłoże nie pływa.

Sekrety i Porady

Dla wygodnej egzystencji storczyki potrzebują nawet umiarkowana (zrównoważone) podlewania. Bez wilgoci, po prostu umrzeć, ale to zniszczy nadmiar roślin. Skupić się na kolor korzeni Phalaenopsis – to jest najpewniejsza sygnał, że nigdy nie zawiedzie. W każdym razie, nie pozostawiają krople wody na liściach storczyków. W małej ilości wody to bardziej obfite, i na zimno sezon lepszego sprayu.

Brak wilgoci jest krytyczny dla orchidei głównie w komórkach jajników pąków, wilgotnych oraz – w dowolnym momencie. W „mokry” storczyk muszą zaczynają gnić korzenie i podłoże w doniczce pokrytej formy. Na pierwszych objawów takich roślin powinny być natychmiast przeniesione do nowej puli, zastąpienie go przez cięcie podłoża i wszystkich uszkodzonych części korzeni.

Dlatego należy zachować ostrożność i umiar w jego dążeniu do aktywnego dbania o kwiat. Pamiętaj, że głównym mottem zręczny „waterer”: Nedolya lepiej niż przelać. Phalaenopsis orchidea podlewanie woli organu, odpowiedniego reżimu „wody” jego naturalnym środowisku. W ich miejscach wilgotność zajmuje się głównie z powietrza. A jeśli przestrzegać wszystkich zasad i wymagań (podyktowana między innymi, większość storczyków), Twój Tropikanka pewno dziękuję ze swoim magicznym kwitnienia.

load...