Lekcje uprawa: jak dbać o pokój róża

Zawartość:

Tak piękne jak te jasne mini-róż, a pachną po prostu świetne! A jak chcesz kupić cud i osiadł na jego parapecie! Więc myślę, że prawie każdy, kto kiedykolwiek widział pokój róża z przyjaciółmi lub na ladzie z kwiaciarni. Jednak zakup roślin, wiele z nas szybko rozczarowany, bo nie wiedzą, jak dbać o pokoju wzrosła. A nie miesiąc mija, a rozety przekształcając zaciemnionym „kikut”. Bez zmian, bez nawożenia nie pomaga. Jaki jest haczyk? Jak zapisać Rośliny w domu? za pokój wzrosła ostrożność – to sztuka, która musi się nauczyć. To, co mamy zamiar zrobić w tym artykule.

load...

Nie wystarczy odwiedzić sklep i kupić kwiat. Nie będzie prawidłowa zwrócić uwagę na niektóre z czynników, które będą miały wpływ na przyszły rozwój i wzrost roślin. Zasadniczo możemy wybrać się na zasadzie – więcej pączków lepiej. Ale to nie jest do końca prawidłowe. Kwiaty – przyjdzie z czasem. Zwrócić większą uwagę na samej rośliny – wybrany instancji musi mieć młode pędy. Oznacza to, że znajduje się w fazie wzrostu. I adaptacja do nowej lokalizacji odbędzie się łatwiej. Powoduje to, że róża rośnie w domu będzie znacznie łatwiejsze. Ale najpierw należy dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo dbać o róże w doniczkach.

Pierwsze dni w nowym środowisku

W ten sposób roślina zakupione. Teraz, zanim podniesie Cię na pytanie, jak przeszczepić pokój różany. Kiedy wrócił do domu, nie spiesz się go natychmiast złożyć nową pulę. Niech kwiat będzie przyzwyczaić się do klimatu w swoim mieszkaniu. Kilka dni jest konieczne, aby zapobiec szkodników. W walce z nimi może pomóc zwykłą pianę. Zakład ponosi łazienki przemyć wodą z mydłem każdy liść – zwłaszcza wewnątrz. Następnie przemyć wodą wodociągową piany. Można zorganizować kwiat douche. Zalać gorącą wodą przez pięć minut, następnie schłodzić w tym samym czasie.

Tutaj wyjąć powstał z garnka i sprawdzić korzenie. Znalezienie sekcje zgniłe, odcinany. Zdrowe korzenie powinny być mocne i lekkie. Po zabiegach wodnych na niech Rozochke wyschnięcia przez kilka godzin i może być przeniesione do świeżego podłoża. Pamiętaj, aby umieścić na dnie odpływu: wygodne „dziennym” – to jest tam, gdzie trzeba, aby rozpocząć właściwą opiekę dla róż.

W przypadku zakupu roślin, posadzone w torfie, a następnie przed przesadzania różę, konieczne jest, aby całkowicie usunąć z korzeniami. Ma to zapewnić, że w przyszłości łatwiej przeprowadzić do pielęgnacji kwiatów. Mimo wszystko, jeśli tylko przeszczep rozety wykonane z torfem w zwykłej ziemi, pula będzie dwa rodzaje gleby. I to jest obarczona wieloma problemami naraz:

load...
  • Po pierwsze, podczas normalnego podlewania ziemia będzie dobry krem ​​nawilżający, ale korzenie w torfie gruźle suche i nie otrzymują niezbędną wilgoć.
  • Po drugie, nie można śledzić czas, gdy roślina należy podlewać. Po tym wszystkim, górna gleba jest wilgotna, a korzenie w tym czasie muszą wody.
  • I po trzecie, jeśli roślina jest przeszczepione źle – jest obarczona jej na sucho, co niekorzystnie wpływa na pokój wzrosła.

Jeśli zakupiony zakład są kwiaty i pąki – oderwać je. Na ich zakupionych egzemplarzy są zawsze dużo. A jeśli młody róża, kwiaty są przeszkodą dla prawidłowego rozwoju. Wszystko ma swój czas. Najpierw niech się silniejszy gałęzie i korzenie, a następnie pojawia się on i kwiaty. Po przeszczepie, pożądane jest, aby woda nawóz kwiat, takie jak „Appin”, to pomoże mu lepiej zaaklimatyzować. Przesadzanie pokoju Rose jest ważnym krokiem w jego dalszego rozwoju. Dlatego ta procedura powinna być traktowane ze szczególną starannością.

Stworzenie optymalnych warunków

Dalsze uprawy róż i opieki składa się z kilku równie ważnych rzeczy. A pierwszy z nich – nigdy nie przegrzać roślinę, nawet w zimie! Rose mógł nawet ruszyć małą lodówkę, ale nie ciepło. Temperatura prawidłowego rozwoju musi być nie więcej niż 25 stopni. Umieść zakład jest najlepszy na pole światła, i aby utrzymać optymalną temperaturę, zwłaszcza w czasie upałów należy regularnie wietrzyć pomieszczenie i przykryć garnek z kwiatem przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby okna zachodniej lub wschodniej. Na południowej stronie przegrzania, nie oszczędzają żadnego dobrego podlewania, bez wentylacji. Suche liście i pąki odpadają, nie rozpuszczają się. Okno na południe będzie pasować tylko w zimnych porach roku – późną jesienią i zimą.

Rose powinny być regularnie i obficie podlać. Konieczne jest do niej jak ludzie powietrza. Jeśli dbasz o róża nie jest wystarczająco dużo uwagi i dać ziemia wysycha, kwiat umrze szybko. Jest to szczególnie prawdziwe w okresie kwitnienia. Nie należy jednak przesadzać. Woda w garnku nie powinno stać, więc około trzydziestu minutach woda że kwiat nie pić, należy opróżnić. W czasie upałów, nawadnianie odbywa się codziennie. Wielu hodowców błędnie uważa, że ​​róża potrzebuje codziennie oprysk liści. To nie jest. To wystarczy, aby zorganizować prysznic raz w tygodniu, aby pozbyć się kurzu. Ale nadmierna wilgotność w pomieszczeniach jak szkodniki róż. Częste rozpylanie może prowadzić do pojawienia się choroby grzybowe – tak ostrożny, ale niewłaściwa pielęgnacja może prowadzić nawet do śmierci rośliny.

Róże doniczkowe są bardzo wymagający i kapryśny, więc na pewno trzeba nawozu. Roślina jest prawie zawsze w rozkwicie, to zajmuje mu dużo siły i nawożenie pomaga im odzyskać. Począwszy od wczesnej wiosny, aż do rozetki mróz muszą być podawane z substancji organicznych i mineralnych, okresowo ich wymiany. Najlepsze do tego celu użyć płynny nawóz, który jest sprzedawany w kwiaciarni.

Obchodzi w kalendarzu

Wraz z nadejściem ciepłych dni, trzeba zrobić miejsce róża na otwartym balkonem lub dziedziniec. Jest o wiele lepiej czuje się świeżym powietrzem. Ma to pozytywny wpływ na kwitnienie i ogólnego rozwoju. Gdy roślina będzie pierwsze pąki, pożądane jest, aby wyciąć. Ma to pozytywny wpływ na ich dalszego występowania. Rose zakwitną obficie i dłużej aż do mrozów. Kwiaty, które są już blaknięcie też potrzebują czasu, aby usunąć. I to najlepiej zrobić, gdy sama roślina jeszcze nie zaczęły spadać płatki. Okresowe przycinanie doniczkowe róże potrzebują. Wszystkie zwiędłe liście, suszone gałązki i inne zanieczyszczenia powinny być natychmiast czyste, aby zapobiec pojawianiu się chorób.

Kiedy lato dobiega końca, należy upewnić się, że nawóz, który służy do paszy nie zawiera azotu. W tym okresie czasu wzrosła do przygotowania się do pokoju, a ta substancja jest teraz to nie jest konieczne. Teraz, to najlepiej, aby złożyć kwiaty na chłodnym loggią, temperatura powietrza nie powinna być wyższa niż 10 stopni. W okresie spoczynku, który trwa do jesieni i zimy (od października do lutego), w pokoju wzrosła liście żółkną. Nie bój się, że roślina traci liście, to jest przez naturę i zastąpić rot ulotek na wiosnę pojawią się nowe.

W lutym rozety musi być przygotowany, aby się obudzić i przenieść do cieplejszego miejsca, przeszczepione do nowej ziemi. Jeśli zimny zwietrzały powodzeniem w marcu, to daje pierwsze kwiaty. Aby przyspieszyć ten proces, trzeba wiedzieć, jak ciąć róże nocleg. Musimy przeprowadzić tę procedurę, jak tylko pierwszych pąków. Wystarczy, aby skrócić każdą gałązkę o jedną trzecią, a jeśli nie ma ucieczki nerki to, że jest całkowicie wyciąć. Teraz, roślin powinny być dobrze karmione i pojone i nie zapomnij, aby przewietrzyć pomieszczenie. I wraz z nadejściem ciepła – przejdzie z powrotem do świeżego powietrza.

Powielanie w domu

Róże doniczkowe doskonale rozmnażać przez sadzonki. Przyjrzyjmy się, jak to zrobić. Najlepszy czas, aby propagować Plant – tego lata. Pokroić na sadzonki wraz z filiami już wyblakłe, pozostawiając każdemu z nich dwa lub trzy pąki. Konieczne jest, aby pamiętać, że im niższa cięcie musi być skośny, a nerka – patrzeć w górę. Górna część robi prawo, tuż nad pierwszym zarodku. Sadzonek w wodzie lub w mieszaninie torfu i piasku. To musi być zrobione jako reprodukcji wynikiem negatywnym mogą wynikać może być szybsze, ponieważ nawet niewielkie suszenia.

Nawiasem mówiąc, sadzonki w wodzie jest jedna cecha – woda, w której pierwotnie umieszczone sadzonki nie może być dozwolone, nawet gdyby okazało zielony. Podobnie jak to jest konieczne, aby dodać świeże parowanie. Tak szybko, jak korzenie są około 1-2 centymetrów, można rozpocząć sadzenie. Sadzenie powinien być bardzo ostrożny – korzenie delikatna i krucha, są one łatwo uszkodzić. Następnie umieścić „dzieci” w jasnym pomieszczeniu, ale nie na parapecie, jak bezpośrednie światło słoneczne mogą im zaszkodzić.

Sadzonki muszą być regularnie podlewane, ponieważ wysusza glebę. Jeśli hodowla idzie dobrze, to dwa tygodnie później młodzi kwiaty zaczynają się rozwijać. Sadzonki – doskonały sposób na rozwój różę, jest dostosowany do Twojego domu, dzięki czemu łatwiej dbać o rośliny w przyszłości. Po tym wszystkim, róża, w istocie, Flower Street, a dla sadzonek nie jest wymagane dostosowanie „home-made”.

Jak zabezpieczyć kwiaty przed szkodnikami?

Niestety, choroby i szkodniki nie są obejście strony pokój wzrosła. Jest to szczególnie ważne, przędziorki, mszyce i różne pasożyty grzybiczych. Pierwsze dwa są niebezpieczne w okresie letnim, kiedy roślina jest na ulicy. Musimy stale sprawdzać gałązek, kwiatów i liści, w czasie, aby podjąć działania. Tak, jak uratować pokój różę kiedy pokonani szkodników?

  • Mszyce. Owady te nie są tak straszne. Zwłaszcza, jeśli zauważy się je natychmiast. W tym przypadku można po prostu zebrać szkodników ręcznie. Jeśli sytuacja się pogarsza – użyć jednego z agentów specjalnych, na przykład, „Intavir”.
  • Pająk. Był bardzo częściowy do róż i może zniszczyć roślinę przez kilka dni. Mite wikła pajęczyna najcieńszych gałęzi i przestrzeń między nimi, przy czym liście są suche, a upadek kwiat. Pąki są również podatne na atak tego szkodnika, ze względu na które nie mają czasu na rozkwicie. Aby pozbyć się roztoczy trzeba spryskać roślinę „Fitofermom”.
  • Rdza, mączniak prawdziwy, szarej pleśni i innych chorób grzybiczych wynikać z nadmiernej wilgotności. Dane zakażenie prawidłowo spowoduje, traktować je jako dość trudne. Uniknąć stagnacji wody w garnku, wietrzyć pomieszczenie, w którym żyje rozetę, często nie spryskać liści. W razie problemów – użyć „fundazol”.

Pokoje przetwarzania wzrosła o którykolwiek z tych leków powinny być na ulicy lub w pomieszczeniach niemieszkalnych. Po oprysku, rośliny pozostawiono w tym samym miejscu na dzień, a dopiero następnie są wprowadzane do pomieszczenia.

Prawidłowa pielęgnacja i utrzymanie, opiekę i miłość – to wszystko jest do pachnącego zwierzaka. I dostać to wszystko, Koroleva Roza przyzna Ci prawdziwe kolory po królewsku!

load...