Lekarstwem na zapach stóp. Precz ze smrodem!

Zawartość:

„To pachnie jak koszary!” – Mamy skrzywiony nos, zapachu stóp. I nic dziwnego – mało kto będzie jak jak zapach. A jakie jest nasze przerażenie, gdy w jednym „perfect” dzień, rozumiemy, że nasze stopy zaczynają pachnieć też! Co robić? Oczywiście można iść po linii najmniejszego oporu i kupić dezodorant do butów.

load...

Ale, niestety, ten problem nie rozwiąże – tylko maskować zapach. Więc spróbujmy dowiedzieć się, czy istnieje sposób na zapach stóp, zdolny radykalnie sobie z tym niedogodności. Zwłaszcza, że ​​istnieje tak wiele receptur tradycyjnej medycyny, które są nie mniej skuteczne niż leki, a zwłaszcza dezodorantów do stóp.

Jedyną rzeczą, którą trzeba pamiętać – to o możliwości wystąpienia reakcji alergicznych do konkretnego środka składowych. Jednak zdarza się to rzadko, ale warto zrobić bezpieczne. Przed użyciem nanieść niewielką ilość na małej powierzchni skóry i oglądać przez 10 minut. Jeśli pieczenie i zaczerwienienie nie będzie można korzystać z wybranej funkcji.

Wanny lecznicze

Pierwszą rzeczą, aby spróbować – kąpiele lecznicze, które normalizują proces pocenia się i zapobiegają rozwojowi organizmów patogennych. Przed dowolnej tacy należy dokładnie umyć wodą z mydłem i nogach – muszą być czyste:

  • Kąpiel Rumianek

Paradoksalnie, rumianek nie tylko zmaga się z procesami zapalnymi, ale także nieprzyjemny zapach stóp doskonale eliminuje. Aby rozpocząć, należy przygotować wywar z rumianku: zagotować litr wody, posypać w pięciu łyżek suszonego rumianku i gotować przez około 15 minut. Bulion może wymagać, na co najmniej godzinę.

load...

Wieczorem, przed snem, wlać do miski z pięcioma litrami gorącej wody i dodać rumianek rosół. Nie zapomnij sprawdzić temperaturę, aby uniknąć poparzenia. Umieść swoje nogi w wannie na około 30 minut, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

  • Kąpiel z limonki

Ma podobne właściwości i lipy. Do przygotowania kąpieli wapiennej potrzebne do przygotowania naparu: umieścić go w termosie trzy łyżki wapna kwiat i wlać litr wrzącej wody, pozostawić do zaparzenia na jeden dzień. Następnie tub można zrobić.

Podgrzewać pięć litrów wody, dodać naparu wapna i trzy łyżki któregokolwiek z miodem. Starannie wymieszać wodę z miodem rozpuszczeniu sprawdzić temperaturę wody. Czas kąpieli nie powinna być mniejsza niż 30 minut. Jeśli woda jest chłodna, dodać gorące – w przeciwnym razie efekt będzie o wiele słabsza.

  • Kąpiel Oak

Jak można się domyślić, nieprzyjemny zapach w przypadku, gdy stopy pocą zbyt wiele. Tak więc, konieczne jest wyeliminowanie nadmiernego pocenia. A najlepsze jest to zadanie obchodzi kory dębowej, które można kupić w każdej aptece.

Grind pięć łyżek kory dębu, umieść rondelku szkliwa i wlać litr wody i doprowadzić do wrzenia. Następnie zmniejszyć ogień i gotować rosół na około godzinę, a następnie schłodzić i odkształcenia. Przed pójściem do łóżka, umyć nogi i sprawiają, spa stóp – do pięciu litrów ciepłej wody, dodać wywar z kory dębu. Czas trwania kąpieli – 20 minut.

Okłady medyczne

Wanny, oczywiście, są bardzo przydatne, ale najlepiej jest połączyć je z okładów medycznych. Wszystkie kąpiele i okłady są połączone ze sobą, więc wybrać dla siebie najbardziej ulubionych.

  • Miód okład

Honey – ogólnie uniwersalny lek. Pomoże to w walce z nieprzyjemnym zapachem stóp: po kąpieli, gdy stopy są całkowicie suche, nałożyć cienką warstwę miodu do skóry. Należy zwrócić szczególną uwagę na skórę między palcami! Owinąć folią, włożyć bawełniane skarpety i pozostawić na dwie godziny. Następnie zmyć resztki miodu zimną wodą i dokładnie osuszyć stopy.

  • Waleriana kompres

Zakup u korzenia kozłka farmacji i posiekać trzy łyżki. Wymieszać otrzymanego proszku z trzema łyżkami jogurtu lub dowolnej śmietaną. Po kąpieli, stosować uzyskaną masę w skórze stóp, przykryć folią i pozostaw na 20 minut. Następnie opłukać stopy chłodną wodą.

Zasady higieny

Jednak wszystkie z tych środków w celu zwalczania nieprzyjemnego zapachu będzie całkowicie bezużyteczne, jeżeli dana osoba nie będzie przestrzegać podstawowych zasad higieny. Niestety, większość ludzi wciąż zapomnieć.

  • Czyste nogi

Niestety, ale wielu ludzi jest w większości przypadków ogranicza się do mycia nóg przed pójściem do łóżka, a nawet wtedy nie codziennie. I to bardzo dobry powód – trzeba umyć nogi nie tylko wieczorem, ale za każdym razem, kiedy zdjąć buty. To nie ma znaczenia, to będzie sandały lub buty zimowe. Stopa dokładnie wymyć, nie zapominając o skórę między palcami i wodą z mydłem.

  • Skarpety i rajstopy

Oczywiście, stojąc w rogu skarpety – bardzo zabawny spektakl. Może nawet elementem wystroju można dostać. Ale przyjemny zapach, wyraźnie nie przyczyniają. Więc spróbuj zmienić skarpetki po każdym umyciu nóg. Po wynalezieniu pralek prania pewnością pytanie traci swoje znaczenie.

Warto też zwrócić uwagę na materiały, z których wykonane skarpetki – Unikać materiałów syntetycznych. Bawełna, len, wełna – naturalne materiały zapobiegające nadmiernemu wrażenie, dobrze absorbują wilgoć i zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia nieprzyjemnego zapachu stóp.

  • Obuwie

Wszystko to jest równie prawdziwe w odniesieniu do obuwia. Czyste buty nie tylko powinny świecić na zewnątrz, ale również czyste wewnątrz. Co najmniej raz w tygodniu, aby zorganizować swój dzień kąpiel butów. Nigdy nie nosić mokre buty – zawsze ją wysuszyć. I rzeczywiście buty powinny najlepiej być wykonane z naturalnych materiałów. Tak, i dezodoranty do obuwia nie będzie zbędne – w sprzedaży ogromnej ilości, więc można wybrać właściwe narzędzie dla ciebie łatwe.

Wykonaj te proste zasady i zapach nieprzyjemny stóp potrwa! Jeśli jednak, pomimo wszystkich swoich wysiłków na rzecz rozwiązania problemu nie jest możliwe, należy skonsultować się z lekarzem – dermatologa. Konieczne może być bardziej poważne środki.

load...