Lęk przed porodem: Jak się go pozbyć?

Zawartość:

Wiele kobiet obawia bólu podczas porodu, strach przed zajściem w ciążę, a nawet odmówić mieć dzieci. Ten strach w jeszcze większym stopniu niż jakiekolwiek inne, jest w stanie sparaliżować duszę cienkiej dziewczynki. Jest bardzo trudno uspokoić się myślą, że dobrze, wszystko rodzenia, a ja w twarz. Dlatego pytanie, jak przezwyciężyć lęk przed urodzeniem dziecka jest jednym z najważniejszych i szeroko dyskutowane na wszelkich szkoleń dla porodu. Nie oszczędzono mu uwagę i będziemy.

load...

Fizjologiczne znaczenie porodzie

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, jak przezwyciężyć lęk przed porodem, trzeba zrozumieć i realizować zasady i fizjologiczne znaczenie przepływu siły roboczej. Posiadanie dziecka na świat – jest to normalny proces, który ma specyficzny periodyzacji Każdy z tych okresów doprowadza kobietę do spełnienia jej dziecko – należy pamiętać w najtrudniejszych momentach.

Pierwszy etap – szyjka macicy. Zaczyna z wygładzaniem – są zmiany strukturalne niezbędne do prawidłowego przepływu siły roboczej. Na początku pracy wykazują regularne skurcze (regularnych odstępach czasu, stopniowo zwiększając intensywność skurczów), które przyczyniają się do ujawnienia szyjki i promowania przedstawiającej części głowicy. Głównym mottem kobiet w tym okresie – to oszczędność energii. Jeżeli walka jest wciąż słaby, najlepszą rzeczą do zrobienia jest sen i zysk energetyczny. Bardzo ważne w czasie porodu jest uczucie wewnętrznego ciepła – może to być tworzone za pomocą gorącej herbaty, wina (tak, porodzie, można pominąć szklankę lub dwie!), Albo coś smacznego. Można również leżeć w gorącej kąpieli, jeśli nie spać.

Wygładzenie szyjki stopniowo przesuwa się podczas aktywnego porodu, a kobiety mają tendencję do oceny tego przejścia jako subiektywnie bardziej surowe i nieprzyjemne. Ból jest gorszy, ponieważ Skurcze stają się coraz częstsze i intensywne. Wynika to z faktu, że szyjka macicy jest bardziej rozciągnięta (jak również mięśnie podczas wykonywania przez rozciąganie – bolesne, ale nie na tyle tolerancyjny i krytyczne). W celu złagodzenia ich stanu, możesz:

 • Proszę się odprężyć. Podczas bezpośredniej walki, kobieta może wystąpić mimowolne pragnienie szczepu – to ze względu na doświadczenie bólu. Ale to wzmacnia go i odpocząć, a wręcz przeciwnie, maleje. Więc spróbuj jakby wewnętrznie „puścić” na brzuchu.
 • Oddychać prawidłowo. To sprzyja relaksacji i tlen wchodzi w organizmie (i to jest bardzo potrzebne dla Ciebie i dziecka). Na początku i na końcu walki bierze głęboki oddech i spróbuj oddychać intensywności piku na dwa razy wolniej niż normalnie.
 • Przyjąć właściwą postawę. Najbardziej uznane fizjologicznej postawy pionowej (stojącej przy wsparciu męża lub krześle, w kucki, etc …), ale czasami może nie być odpowiedni dla Ciebie. Dlatego też, w celu ułatwienia ich stan, aby przenieść i spróbować znaleźć właściwą pozu.Sluchaetsya że kobieta podczas porodu zapewnia niezwykle dziwaczne ruchy.
 • Przenieś więcej. Po pierwsze, będzie cię rozpraszać z walk (i mogą trwać przez długi czas – tak bardzo, że można nawet nudzić), a po drugie dlatego, że naprawdę jest to łatwiejsze do przeprowadzenia walki: jesteś w pozycji pionowej, a to ułatwia otwarcie szyi macica.

Generalnie podczas porodu może wygodnie przetrwać w domu: nie trzeba będzie nikogo do ciągnięcia, aby zbadać jeszcze raz, albo pobudzać. Można zrobić kilka prac domowych lub po prostu odpocząć, to z pewnością przyczyni się do uspokojenia i odprężenia. Alternatywnie, można spędzić ten czas z rodziną i przyjaciółmi, co jest również ważnym czynnikiem, spokoju i komfortu. O czasie lepiej nie myśleć, jeśli wziąć minutę i oczekiwać, że wszystko wkrótce się skończy, rzeczywistość jest trochę oszukać swoje oczekiwania, to będzie to dodatkowy stres. Dlatego też, w filozoficznym nastroju melodii i nie patrzeć na zegar. Ale do końca aktywnej pracy lepiej jest przyjść do szpitala.

load...

Po czym następuje przejście w kanał rodny. Głowa dziecka spada i zaczyna przygotowania do porodu. Zadaniem tego okresu – otwarcie szyjki macicy od siedmiu do ośmiu centymetrów (które doprowadziły aktywną walkę) do średnicy główki dziecka. Uczucie bardzo bolesne – kobietę, jakby pęknięcie od wewnątrz, w połączeniu z bardzo silnym, choć przedmiesiączkowego bólu. Ale ten ból jest to, że prawie całą drogę przeszedł, nie ma dużo pracy – i to jest tutaj, spotkanie ze swoim dzieckiem!

Kolejny okres – okres płodowy wydalenia. Wiele kobiet obawia się tego zrobić, bo w filmie w takich chwilach kobieta wygląda najgorzej. Ale nie należy zapominać, że jest to najkrótszy okres czasu – od jednej godziny do dwóch pierwiastki i od pięciu minut do godziny do drugiej i kolejnych narodzin i jest zwykle towarzyszy zmienionym stanie świadomości. Podczas prób pokoleń wymaga nie tylko cierpliwości, ale także ogromną ilość wysiłku. To właśnie z powodu tej urodzenia nazywa się ciężka praca fizyczna. Kobieta ma do wysiłku, a jak najwięcej i poprawny – jeśli wydajność jest zwiększona, a czas próbuje się zmniejszyć. I wreszcie jest główka dziecka, i to – moment największego szczęścia w życiu każdej kobiety!

źródła obawiać

Kobieta nigdy nie boi się porodu, takie jak: na pytanie, jak przezwyciężyć lęk przed porodem boli go tylko w przypadku, gdy istnieje obawa jakiejś głębszej lub ukrytej przyczyny. A gdy nawet trochę strach pojawiła się w jej głowie, kobiety (zwłaszcza hormonów w ciąży i wymęczony) dąży do nadmuchać i przesadzać go do ogromnych rozmiarów. W związku z tym w przyszłości wydaje się go boją, jak ogromnego potwora, który nie jest tak łatwe w obsłudze. Dlatego lepiej jest przechwycenie go w stadium embrionalnym. Tak, oferujemy Państwu listę najczęstszych przyczyn lęku przed porodem.

 1. Ból

  Na pewno widzieliście na słowie internetowej, że podczas porodu kobieta odczuwa ból aż do 57 del (jednostka miary bólu), który jest podobny do równoczesnego złamania kości dwudziestu. Jest możliwe, że to prawda, ale w rzeczywistości, rzeczy nie są takie złe. Ciało kobiety jest maksymalnie dostosowana do bólu, ponieważ kobiety urodziła dzieci od tysięcy lat, kiedy nie było znieczulenie w ogóle. To jest możliwe określenie z góry, ile bólu można doświadczyć jak najwięcej i starać się go pozbyć: istnieją bardzo skuteczne metody uśmierzania bólu naturalnego, no i znieczulenie zewnątrzoponowe w nagłych przypadkach. Każda kobieta ma próg czułości. Jeśli jest on niski, nie czuć żadnego bólu, a nawet, być może, do zabawy. Jeśli czułość jest wysoka, to jest bardzo ważne podczas porodu podjąć odpowiednią postawę, prawidłowo oddychać, a co najważniejsze – nie bój się!

 2. Niepewność

  Pozycja numer dwa na liście lęków najczęstszych kobiecych. Człowiek jest tak skonstruowany, że w sytuacji niepewności, czuje niepokój. I po pierwszym porodzie – nie wiadomo: nie wiem, co się stanie, jak to się stanie i co czujesz. W związku z najlepszą bronią do walki z tego strachu – wiedzy. Spróbuj dowiedzieć się więcej o tym, jak można, że ​​trzeba – i, być może, twój strach minie sama.

 3. Negatywne doświadczenia

  Czasami strach przed drugim (lub późniejszej) dostawy ze względu na obecność w przeszłości doświadczenia działań niepożądanych związanych z porodem. Może to być pamięć zła i niekompetentnego lekarza, powikłania porodowe w przeszłości, z problemami dziecko lub coś innego – to nie ma znaczenia. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować się na nowy, a do tego konieczne jest, aby analizować złożoność, jaki spotkał cię w poprzednich rodzaju: co lub z którymi związane były? Jakie jest prawdopodobieństwo ich ponownego wystąpienia w tym czasie? Co można zrobić, aby uniknąć kłopotów? Jeśli nadal strach paraliżuje cię, że jest przydatny do psychologa, który może pomóc, aby oddzielić od traumatycznej sytuacji.

 4. Brak gotowości do macierzyństwa

  Czasem pod wpływem problemów psychologicznych. Jeśli przyszła mama, co do zasady, nie jest gotowa, aby mieć dziecko i podświadomie boi się tego, ciało dołoży wszelkich starań, aby spróbować spowolnić proces porodu, co bolesne i długo. Dlatego główne twoi pomocnicy – wiara w przyszłość i pozytywnych emocji w oczekiwaniu na poród. A potem wszystko wyjdzie!

 5. Strach patrzeć brzydki

  Och, to kobiety pragnienie zawsze pozostanie atrakcyjny! Niestety, jest to trudne do zrealizowania go w trakcie porodu. Pocimy, tracimy krew, a czasem są nawet zawstydzenia jak opróżniania pęcherza moczowego lub jelita grubego. Aby zrozumieć, jak przezwyciężyć lęk przed porodem, w tym przypadku, trzeba dostać się do dolnej części jego natury, dlaczego boisz się spojrzeć brzydki? Może to być spowodowane anormalnie niską samoocenę, która nie pozwala odpocząć na chwilę. Lub martwisz się o swój wygląd ze względu na fakt, że z Tobą w pracy jest mąż, a ty nie chcesz go zawieść. W każdym razie, dowiedzieć się prawdziwą naturę tego strachu i po prostu zabrać się za niego.

 6. Strach przed śmiercią

  Ten strach ma korzenie genetyczne: w przeszłości, gdy poziom rozwoju medycyny był znacznie niższy wskaźnik umieralności kobiet podczas porodu, z kolei, był znacznie wyższy. Na pamiątkę tamtych czasów, niektóre kobiety odczuwają strach, kiedy myślą o porodzie (szczególnie jeśli były one podobne przypadki w rodzinie). Jeśli chcesz, aby przezwyciężyć ten strach, to należy sprawdzić statystykę jaki procent śmiertelności teraz (to jest, nawiasem mówiąc, bardzo małe – lekarze teraz nauczył się pokonać bardzo poważne trudności), z powodu którego wypadek może się zdarzyć – w ogóle, uzbrojeni w wiedzę, która jest znana jako światło.

  Dostosować na dodatniej fali

  Zatem przyczyny strachu, zorientowaliśmy się. Cóż, co zrobić z nim? Jak pokonać strach przed porodem? Psychologowie oferują kobietom wiele opcji, które pozwalają go uspokoić i dostroić w pozytywny sposób. Po pierwsze, słuchać siebie, a nie kogoś innego – jeśli spokojnie pójść do porodu, nie wiedząc nic o procesie, idź i rodzić, a nie słuchać przyjaciół uczęszczających na kursy dla przyszłych matek.

  Jeśli jeszcze uspokoić, gdy wiesz, co cię czeka, a następnie starają się znaleźć jak najwięcej informacji o porodzie: zapisać się na wykład dla przyszłych matek, rozmawiać z tymi, którzy już rodziły, przeczytaj odpowiednią literaturę. Im więcej różnych punktów widzenia sam wchłania – tym lepiej. Ale starają się chronić od negatywnych informacji. Na przykład, jeśli jesteś wrażliwy, dostarczanie wideo lepiej nie oglądać – dla nieprzygotowanego mentalności może być zbyt ciężki stres.

  Naucz się relaksować i odwrócić uwagę od wszystkich nieprzyjemne. Przezwyciężyć strach można pomóc słuchowej szkolenia: kilka razy dziennie, powtarzać różne życiowe potwierdzając systemy – te, które najlepiej podoba. To nie będzie zbyteczne i sprzęt do obrazowania. Zamknij oczy, włącz łagodną muzyką i wyobraź szczegóły waszych pokoleń, jak rozpocząć walki, z których każda prowadzi do spotkania z dzieckiem, jak on przygotowuje opuścić, tak jak tuzhites i pomóc mu, a on przychodzi na świat. Okresowo zanurkować w tym skupieniu i poród stać coś kameralny i spokojny dla Ciebie.

  Cóż, najważniejsze, że może pomóc przezwyciężyć strach przed porodem – to kolejna ustawienie: pokolenia – jest to ciężka praca, ale trzeba pracować, pomagać inna osoba się urodzić – dla Twojego dziecka. W rzeczywistości, można promować największy cud na świecie – proces narodzin. Ból, myśleć o tym, jak trudne i straszne mu, jak trudne i wielopłaszczyznowych swoją pracę. Przeniesienie dziecka pozytywne emocje – to był jego pierwszy kontakt z realnym światem. To, podobnie jak wiele innych rzeczy w życiu, ważne jest, aby żyć od początku do końca, to jest żyć razem z dzieckiem. Gwarantujemy, że po przestać myśleć tylko o sobie i przedstawić swoje dziecko, strach przed spadkiem, a nawet mogą zostać utracone całkowicie.

  load...