Lęk – Jak się go pozbyć?

Zawartość:

Spróbuj sobie wyobrazić swojego życia bez pozytywnych i negatywnych emocji. Oczywiście, bez jasnych i niezapomnianych chwil będzie to mdłe, nudne i nieciekawe istnienie znaleźć. Jednakże, jeżeli pozytywny dla życia tylko poprawia nasze samopoczucie i ładuje organizmowi energii, nadmierna obecność negatywnych może powodować naruszenie zdrowia i nie powoduje przejeżdżającą niepokój.

load...

Co do zasady, wszelkie skutki fizyczne lub psychologiczne nasz organizm reaguje na gwałtowny budzenia poczucia, że ​​idzie w parze z napotkanych trudności. Ale zdarza się, że zagrożenie minęło, a napięcie wewnętrzne nie jest w pośpiechu, aby zostawić nas. A jeśli to nie trafia do terminowego uchwytem, ​​stopniowo przekształciła się w ciągłym uczuciem niepokoju, który zakłóca normalnego życia i pracy.

Teraz każda minuta nam czekać na kłopoty ze strachu na myśl, że śmiertelnie chory, by dostać się pod samochodem, spadnie z wysokości, i tak dalej. Taki stan nie pozwala nam się zrelaksować, a daje wiele cierpi z braku powietrza, kołatanie serca i bóle w klatce piersiowej, przeszywający. Pleców i karku mięśnie napięte, co powoduje bóle głowy, pocenie się ciężkie i suchość w ustach, jak również zaburzenia przewodu pokarmowego.

Panika jako sposób na przetrwanie?

Oczywiście, ludzie są w stanie przetrwać, pozbawić ich charakteru pełen strachu, ponieważ w przypadku jej braku, organizm nie jest w stanie terminowo przygotować odpowiedzi na nagłe zagrożenie. Jeśli nie masz czasu, aby myśleć i analizować sytuację, mamy wyzwalane instynktu samozachowawczego i ewolucji programu jest zawarty implicite odpowiednie działania.

Ale gdy poziom testu strachu osiągnie poziom krytyczny, to przybiera formę „atak paniki”, z jej typowych objawów: nagłe pogorszenie, kołatanie serca, lepki pot, zawroty głowy, drętwienie rąk i stóp. Sama w sobie nie jest niebezpieczne zarówno dla zdrowia fizycznego lub psychicznego osoby, i strach, jak wiadomo, jest to całkowicie normalna reakcja do określonego zdarzenia lub potencjalnego zagrożenia.

load...

Ale tylko pod warunkiem, że nie przyjmować formy patologiczne, jest sens całkowicie pochłaniający człowieka i pozbawiony woli. W tym przypadku, to wymienia neurotyczny lęk którym eksperci sklasyfikować jako fobie – kompleksy. Zaczynamy doświadczać lęku i strachu, nawet na samą wzmiankę o przerażających sytuacjach nas lub obiektów. W tym przypadku, w pełni świadomi, że te uczucia są nieuzasadnione i nadmierne.

Zazwyczaj te silne i niespodziewane ataki paniki wystąpić raz lub dwa razy w tygodniu, chociaż istnieje inny sposób – an_0 „podjęcia” kilka ataków dziennie, lub, wręcz przeciwnie, atak występuje tylko raz w roku. Obchodzenie się z opieki medycznej w większości przypadków kończy się z prostych wytycznych do podjęcia środków uspokajających, odpoczynek i sen. Jednak to nie wystarczy, aby pozbyć się przytłaczającą terroru, zwany „atak paniki”. Raz po przejściu przez niego, ludzie starają się unikać powtórzeń i wchłaniane postawił sobie zadanie, pogrąża coraz głębiej w stan niepokoju, całkowicie podporządkowany dolegliwość umysłu i zachowania.

Eksperci pamiętać, że choroba ta dotyka w równym stopniu mężczyzn i kobiet, w wieku od 27 do 33 lat – w trakcie tego okresu rozpoczyna się rozwój choroby. Jednak według niektórych naukowców, słabszą płcią mogą być bardziej narażone na choroby, i połączyć go z jeszcze nieznanych czynników biologicznych.

Jak pozbyć się uczucia niepokoju?

Jak pozbyć się obsesyjnych lęków i przechodzących uczucia niepokoju? Przed mówimy o leczeniu, wymienione objawy ponownie. Zaburzenie lękowe charakteryzuje się niejasne lub odwrotnie, koncentrowały się przeczucia, przewlekły lęk jest „to” nas, towarzyszy zbędnego niepokoju i objawów fizycznych – skurcze żołądka, suchość w ustach, kołatanie serca, pocenie się, biegunka, bezsenność. Niektórzy ludzie wpadają w panikę bezpodstawne, natomiast doświadcza duszność, ból w klatce piersiowej, dreszcze, osłabienie, uczucie mrowienia w rękach i nogach.

Samoświadomość i relaks

… będzie pierwsze kroki w kierunku przezwyciężenia swój lęk. Analiza przyczyn, które spowodowały powstanie uczucia niepokoju i starają się ich pozbyć, ale także nauczyć się technik ulgi fizycznej i psychicznej. Aktywności fizycznej, lub inne rodzaje aktywności fizycznej, bez wysiłku – to pomoże złagodzić napięcie mięśni i dać wolność energii nerwowej. Takie ćwiczenia dla rozluźnienia mięśni można zrobić dwa razy dziennie, lub pojawienie się lęku. Taka wola działania i ćwiczenia relaksacyjne wykonywane na systemie jogi.

Pozbyć się uczucia niepokoju i może poprawić zdrowie poprzez masaż aktywnych punktów, który znajduje się na odwrocie strony, w miejscu gdzie zbiegają się kciukiem i palcem wskazującym. Prasa zajmuje trzy razy przez 10 – 15 sekund (w czasie ciąży nie jest zalecane, aby to zrobić).

Terapia poznawcza

… jako jeden z głównych metod leczenia lęku, pomaga skupić myśli na pozytywnych aspektach swojego życia i osobowości, odwracając uwagę od negatywnych aspektów. Na przykład, przed rozmową z potencjalnym pracodawcą jest pomocne powiedzieć kilka razy głośno lub napisać wyrażenia takie jak „Jestem gotowy do pracy.” Albo na przykład, przekonać się, aby znaleźć wyjaśnienie pozytywnym aktem swojego znajomego, który nie posiada komentarzy kiedy spotkali zdała bo myśli i po prostu cię nie widzieć, a nie z powodu złych relacji z tobą.

Te ćwiczenia umysłowe może zmienić naturalny lub instynktowną reakcję organizmu, nie wnikając w ich istocie. Zdając sobie sprawę z metod takich ćwiczeń, będzie w stanie poradzić sobie z nimi na własną rękę, nauczyć się dostrzegać negatywne emocje i zastąpienie ich pozytywne i realistyczne.

Zdrowe odżywianie

… Zdaniem ekspertów, może zapewnić kojąco na organizm. Wiadomym jest, że sytuacje stresowe powodują szybkie spalanie substancji odżywczych. Jeśli straty te nie są uzupełniane w sposób terminowy, system nerwowy zaczyna się wyczerpywać, że w rzeczywistości jest „źródłem” niepokoju.

W celu utrzymania układu nerwowego w „pracy” stwierdzić należy wypełnić codzienne menu w węglowodany złożone, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (które obejmują, na przykład, produkty pełnoziarniste, orzechy, nasiona i warzywa) i witamin (zwłaszcza B i E) i minerałów. Spożycie cukru powinna być ograniczona, a także produkty z białej mąki. Nie należy nadużywać alkoholu i napojów z kofeiną, zastąpić je wody źródlanej, soków owocowych lub kojący herbat ziołowych.

W przypadku wystąpienia ciężkiego niepokoju (atak paniki), który towarzyszy depresja, bezsenność i zawroty głowy, natychmiast skonsultować się z lekarzem – trzeba wykwalifikowanej opieki specjalisty. Oh, wie dokładnie, jak pozbyć się uczucia niepokoju!

load...