Leczenie żylaków nóg na liku – hirudotherapy lub bdelloterapiya

Wiele osób z rozpoznaniem „żylaki na nogach.” Pacjenci są łatwo rozpoznawalne przez nabrzmiałe żyły guzków wzdłuż rzeki. Ci ludzie są obolałe nogi, pieczone żyły, i są gotowi, aby spróbować wszystkie rodzaje metod leczenia w celu złagodzenia stanu. Wiele praktykować leczenie żylaków na nogach z pijawki. Będziemy wyjaśniać zalety i wady metoda.Oglavlenie:

load...

Co to są żylaki

Ten stan żyły, znamienny przez zmniejszenie żylnego ściany, zwiększając średnicę prześwitu pomiędzy ścianami, formowanie „węzły” (lokalne ściany wystające żył). Żylaki na nogach jest utworzony z naruszeniem zaworów znajdujących się w żyłach, co jest odpływ krwi z dolnych serca. W żylaków zawór nie zamyka się szczelnie, a następnie ze względu na słaby odpływ krwi stagnacji poniżej. Z tego powodu, owrzodzeń troficznych ukształtowany jako powikłanie choroby i skrzepów krwi (skrzepy), które pochodzą od, co prowadzi do poważnych, a nawet śmiertelne konsekwencje. W związku z tym konieczne jest rozpoczęcie leczenia, tak szybko jak to możliwe.

Żylaki nóg choroba nie pojawia się natychmiast, rozwija się w ostatnich latach. Pierwsze objawy choroby to siatka naczyniowe na skórze, uczucie ciężkości w nogach, pieczenie, skurcze nóg nocy. Z biegiem czasu, w godzinach wieczornych nie jest obrzęk w okolicy kostek, stóp, podudzia, która odbywa się w godzinach porannych. Skóra staje się sinicą i błyszczące, wrzody na nogach przez długi czas nie uleczy. Jest to poważny dzwonek ostrzegawczy.

Manifestacja żylaków

Hirudotherapy – leczenie pijawkami

Leczenie pijawkami lub hirudotherapy był używany w starożytnej Grecji, Indii, starożytnego Egiptu do leczenia różnych chorób, jak wspomniano w pismach Avicenna, Galena i Hipokratesa. Dziś pijawek w leczeniu uprawiane na specjalnych farmach, więc nie ma obawy o wszelkich infekcji. Poza pijawki stosowane jednorazowe, po czym zostały one zniszczone.

load...

Pijawki mają wiele działań na pacjenta. Pierwszy – rozrzedzenie krwi przez hirudyny ślinie enzym. Enzymy te mają również działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, działanie przeciwbólowe oraz działanie przeciwobrzękowe. Przeciwwskazania to:

 • Złośliwych guzów nowotworowych oraz;
 • Choroby

 • Krwi;
 • Niedokrwistość

 • I słaba krzepliwość krwi;
 • Niedociśnienie lli_1;

 • Ciąży i laktacji;
 • Wyczerpania;
 • Uczulony na hirudyny.

Pijawki dla girudoterapii

Sesja hirudotherapy przypisane biorąc pod uwagę przeciwwskazania i możliwe zagrożenia indywidualnie.

Jak jest sesji

Przed sesją nie nadaje się do kąpieli lub przy użyciu kosmetyków perfumowanych. Ponieważ brak obcych zapachów pijawki przyczepiają się. Skóra przed sesją przeciera alkoholem, przemywa gorącą wodą bez mydła i wytrzeć do sucha. Nie można stawiać pijawki bezpośrednio do żyły, może to doprowadzić do uszkodzenia nerwów. Konieczne jest, aby umieścić je na co najmniej 1 cm od żyły. Liczba pijawek użytych w jednej sesji, girudoterapevt lekarz decyduje indywidualnie. Powinien być normalnie 4 do 12 części na raz. Powtórz sesje po 5-6 dniach, kurs leczenia jest 10-12 sesje. Powtórzenie jest możliwe nie wcześniej niż po 2-3 miesiącach. Wysysają krew, pijawka nie jest już sama. Postępując zgodnie z procedurami rana krwawi od 6 do 24 godzin, czasami nawet więcej. W swoim sterylnym opatrunkiem jest stosowana.

Self-leczenie żylaków pijawek w domu, w opinii lekarzy, jest niepożądany. Chociaż w niektórych aptekach pijawki można kupić, muszą one specyficzny mikroklimat do przechowywania. Ponadto, każda pijawka powinny być zdrowe, to nie jest trudne do zidentyfikowania ze specjalistą, ile pijawek, a każde miejsce, umieścić zbyt zna lekarza.

Ta metoda leczenia ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników wśród lekarzy. Niektórzy uważają, że skuteczne i bezpieczne, inni po prostu odrzucić. Niektóre flebologów dały dobre wyniki i dobre sesje hirudotherapy Liczba pacjentów zaleca kompleksowe leczenie choroby.

Żylaki zabiegi pijawki

Wpływ leczenia i możliwych powikłań

Pozytywne efekty hirudotherapy obserwowano po pierwszej sesji prawej:

 • Usuwając zastoje krwi;
 • Przywrócić krążenie krwi w zapaleniu;
 • Zmniejszają krzepliwość krwi, co zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi;
 • Zwiększyć elastyczność ścianek naczyniowych żyłach, co wzmacnia ich;
 • „odmłodzenie” ciała i innych.

Ale są one krótkotrwałe. Obudowy i powikłania po zakończeniu procedur przyjęcia. „Najlepsze” przypadek, może być przedłużone krwawienie i ciemne plamy w miejscu ssania pijawka. W najgorszym – zapalenie skóry, węzłów chłonnych, zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepicy żylnej.

Gdy choroba żylaków, należy skontaktować się girudoterapevt Flebologia, przejść przez wyznaczonego badania, rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” i weź dla siebie decyzję o sposobach leczenia. Jeśli choroba jest zapobieganie nie jest możliwe, to ważne jest, aby znaleźć doświadczonego lekarza i rozpocząć leczenie od czasu.

load...