Leczenie żylaków kończyn dolnych głębokich: objawy i głównej scenie

Istnieje wiele chorób, które powodują ból, o nieestetyczny wygląd wizualny. Żylaki w nogach – jedna z najczęstszych dolegliwości, które należą do tej kategorii. Niestety, większość pacjentów zwracają się do lekarzy w leczeniu żylaków kończyn dolnych głęboko w końcowej fazie, gdy choroba była na jej wysokość, a jego manifestacji – punktu bez powrotu. Ale jest chirurgia – jedyne wyjście? Uczymy się w ten state.Oglavlenie:

load...

Sześć etapów choroby

Międzynarodowe lekarze społeczności wyizolować 6 etapów żylaków, usystematyzowane oznaki żylaki na nogach. Dokument przyjęty przez nie – CEAP (Clinical Pathology Etiologia anatomii), – jeden z sześciu etapach choroby.

Etap 0. Obserwowano obrzęk, uczucie ciężkości w nogach, w niektórych przypadkach rozwijających się silny ból bóle, skurcze w nocy. Osoba doświadcza tych niedogodności, ale objawy żylaków kończyn dolnych nie występują w trakcie badania, choroba ma postać Phantom.

Krok 1: Stopy pokryte „gwiazdkami” naczyniowych, można zobaczyć niektóre z ich gromadzeniem lub całej sieci naczyniowej. Widoczne objawy mogą towarzyszyć objawów poprzednim etapie.

load...

Fakt, o etapach 0 i 1 debaty prowadzonej w kręgach akademickich, niektórzy lekarze nie rozpoznają je, wierząc, że „prawdziwych” żylaków klinicznych rozpoczyna się następnego etapu.

Intryga żyły w tajemnicy

Początkowych stadiach choroby. Krok 2: Pacjent może samodzielnie wykryć wzrost objętości żył, niebieskawe węzłów, zwiększenie średnicy po przemieszczeniu przez statki (od wielogodzinnego siedzenia lub chodzenia na wysokich obcasach). Takie oznaczenia są widoczne gołym okiem. Niebezpieczeństwo polega na tym, że wychodząc z tego kroku możliwe zakrzepicy.

Etap 3: Objawy 0-2 stadium choroby towarzyszą długotrwałego obrzęk, obrzęk szczególnie widoczne na koniec dnia. Następnego ranka problem może cofać, ale wieczorem opuchlizna nóg znowu martwi.

Krok 4: Ze względu na rozciąganie żył i brakiem kończyn tlenowych aktywowanego zmian troficznych. Skóra staje się nienaturalnie ciemny kolor (od brązowego do brązowo-czarny). Rozwija się zapalenie skóry, wykazały niewielkie zaczerwienienie up na płacz egzemy, wpływające na duże obszary skóry. Skutkiem tego może być zanik skóry – białawy wygląd, krąży, nie ziemię. Te problemy mogą prowadzić do owrzodzenia.

Krok 5: Problemy związane z przebiegiem klinicznym w 0-4 etapach, wraz troficznych owrzodzeń uzdrowiony typu.

Krok 6. Na tym etapie, objawy varikozv żył głębokich najbardziej opłakane – rozwijanie aktywnej, bolesne owrzodzenia troficzne. Rana nie uzdrowienie – statyczne.

„ciężkich nóg” – pierwszy dzwonek alarmowy

Objawy żylaków

Klasyfikacja stadiach choroby częściowo opiera się na objawach, ale uważamy przejawy żylaków więcej.

Najbardziej widocznymi objawami żył – „ciężkie” nogi widoczne nienormalnie rozszerzone żyły, że każdy zauważalny przez skórę lub wystaje ponad powierzchnię. Obszary dotknięte mogą wystąpić jako osoba lub żylaków rośnie do ogromnych konglomeratów, zajmujące dużą powierzchnię pod skórą.

Nocą, mięśnie łydek mogą krępować. Obrzęk, wyginając tępy ból w łydkach, co gorsza przez dłuższy stojącej nieruchomo i gęsty w pozycji leżącej – wyraźny znak.

Ważne: jeśli wybrzuszenia żył znikają na skutek zmiany położenia (jeśli go, wyciągając nogi lub podnieść je wyżej organizmie) i spuchnięte, wybrzuszenia nad skóry, w pozycji stojącej, powinien udać się do phlebologist.

odzież kompresji wykorzystywane do wspomagania statków stonowanych

Uczucie pieczenie w kończynach dolnych – rzadsze „efekt uboczny”.

Obrzęk obserwuje się nie tylko w cieląt, może występować w tkankach miękkich. Zlokalizowane obrzęk stóp, kostek, dolną część nogi.

Opóźnione lub niewłaściwe leczenie żylaków kończyn dolnych, długoterminowy przebieg choroby lub całkowity brak opieki medycznej doprowadziły do ​​progresji choroby:

 1. Na zanik nogi i stopy skóry występuje stwardnienie (stwardnienie skóry).
 2. Stóp pojawiają się przebarwienia (ciemne plamki piegi). Kurczy
 3. Skóry, staje się sinicą odcień.
 4. Pacjenci są coraz bardziej zaniepokojeni obrzęku.
 5. Spowodowane zaburzeniami przepływu krwi w nogach na środku kostki są one umieszczane wrzodowej. Lokalizacja jest połączony ze specyfiką kostki skóry.
 6. Metody leczenia

  Niezależnie od objawów przyczyny, objawy żylaków kończyn dolnych wymaga skomplikowanego leczenia. Uzdrowienie jest możliwe wyłącznie po zakończeniu procedur do lutowania (wiążących) zakażone żyły, w ciężkich przypadkach, przeprowadza się wycięcie (usunięcie) rozszerzonych żył.

  Do stosowania miejscowego przepisane flebotoniki i maści chłodzącej. Zabieg ten powoduje, że naczynia krwionośne do umowy, zwiększając swój ton.

  0. Flebotiki stosowany jako

  Metoda wybrana przez stadium choroby

  Rozwój choroby określa się metodę leczenia.

  W początkowych etapach stosowania „podstawowych efektów”, w tym leków flebotropowym, wzmacniają i tonizują ściany żyły. Można podawać w postaci tabletek, żele i maści. Ponadto, lekarze zalecają pacjenta do korzystania z pomocy kompresji wyroby pończosznicze niebezpiecznych klasy 1 interwały żyły:

  • Podczas zwiększonego wysiłku fizycznego i stresu na nogach;
  • W przymusowej długotrwałego siedzenia (godziny lotów, siedzący tryb pracy).

  W późniejszych stadiach rozwoju żylaków podstawowe leczenie stosuje się w połączeniu z rozszerzaniem eliminują: fotokoagulację laserową skleroterapii. Duże statki są usuwane chirurgicznie (fleboektomii).

  Ważne: Nawet jeśli brzydkie objawy żylaków kończyn dolnych nie uniemożliwi życia, usuwać nieodwołalnie atrofii dotknięte chorobą żył jest konieczna. Ich zaniedbania grozi powikłaniami – powstawanie skrzepów krwi, zapalenie żył, zakrzepowe zapalenie żył. Ponieważ te choroby nie może być żart – prawdopodobnie zatkane naczynia w nogach, zatorowość płucna, śmiertelnych.

  5. Terminowe wizytę phlebologist pomoc unikać problemów zdrowotnych

  Farmakologiczne i niefarmakologiczne leczenie

  Preparaty leczenie jest skuteczne we wczesnych stadiach choroby, i jest stosowany w terapii podtrzymującej ciężkich objawów. Flebotiki wykorzystane do zwiększenia tonu ścian naczyń (deraleks, ginkor-Fort Aescusan itp)

  Leczenie niefarmakologiczne:

  1. Kompresji procedura. Terapia jest skuteczna w żylaków słabo zdefiniowanym, stosuje się jako uzupełnienie do leczenia bardziej skomplikowanych przypadków. Bandaże elastyczne, odzież (dzianiny). Zasada działania – osłabienie objawów niewydolności żylnej.
  2. Skleroterapia. Metoda ta jest znana od czasów Hipokratesa. W żyle wtryskiwany ze środkami chemicznymi, które spadające w żyłę, to uderza o ścianki wewnętrzne oparzeń. W rezultacie, naczynia krwionośne „sklejają” i stają się zarośnięte. Zastosuj dla substancji skleroterapii, obliteracji (etoksisklerol, fibroveyn, trombovar). Po podaniu leku zabandażowanej nogi (lub pacjentów noszących pończoch uciskowych) do równomiernego rozprowadzania płynu z układu naczyń. Od sposobu nawrotów nie chroni.
  3. Operation Troyanova-Trendelenburga. Metoda jest usunięcie dotkniętych żyły na udach. Działka stóp ligowano, nacięcie, żylaki są usuwane.
  4. Metoda

  5. Linton i Koketa. Noga nacięcie w żyłach łydki perforowanie ligacji pod deską rozdzielczą. Efektywna z chorobą posttromboflebicheskoy.
  6. Zdejmowania izolacji. Usunięcie dotkniętego sondy żyłach. Na obu końcach Wiedeń tnie sonda jest wprowadzona, który ekstrahuje żyły.
  7. Microphlebectomy lli_1. Usunięcie żylaków odbywa się za pomocą nakłucia skóry, bez nacięcia.

   Flebektomia lli_1. Wzdłuż nacięcia żyły wykonana, aby ją usunąć.

  8. Radiofrekwencyjny i laserowe krzepnięcia. Zasada – w leczeniu żylaków RF lub promieniowania laserowego.

  1. Chirurgiczna interwencja – ostatecznością w leczeniu rozszerzenia żył

  Wybór metody leczenia zależy od kilku czynników: warunków

  • Zdrowia (choroby współistniejące);
  • Etap

  • Rozwoju choroby, która odnosi się do pacjenta;
  • Płynie formy choroby, objawów, od obecności / braku powikłań.

  Każda z metod ma swoje zalety i wady: kosmetycznego, fizjologicznych związanych z ryzykiem nawrotu.

  8. Laser koauglyatsiya – nowoczesne podejście do problemu

  Środki ludowe

  Niech babcia na ławkach powiedzieć, że leczenie siatkowej żylaków kończyn dolnych mogą zgłaszać środków ludowej. Twoja praca, to wierzyć lub nie. Ale być rozsądne – jeśli choroba objawia się, nie należy się spodziewać, że działki, maści i maskuje fakt, że nie jest w lodówce, rozwiąże Twój problem. Użyj białej magii maskę i warzyw na zdrowie, ale przed tym, idź do lekarza, którego drzwi biura mówi „phlebologist”.

  A jeśli jeszcze nie dotknął problem, angażują się w profilaktyce. Trzeba sport, rzucenie palenia i alkoholu, zdrowa żywność. Pływać, biegać, jeździć na rowerze.

  Niestety, jeśli prowadzisz problem, aż przez sześć kroków opisanych w tabeli chirurg będzie bardzo szybko minął. Dbaj o siebie, być zdrowym.

load...