Leczenie żołądka główna

Zawartość:

Jak wiele razy powiedział światu … Zadbaj o swoje żołądka, zapalenie żołądka nie śpi! Jednak, co do zasady, ludzie przegap połączeń wszyscy lekarze płacą do swojej diety i stylu życia, szczególnie uważnej obserwacji. A wynik takiego zaburzenia – masywny częstość występowania zapalenia błony śluzowej żołądka. Choroba ta dotyka ludzi bez względu na ich wiek czy status społeczny. Równie często lekarz temat zapalenia żołądka leczone zarówno dzieci jak i dorosłych.

load...

Najczęstszym sposobem leczenia nieżytu żołądka występuje w domu. W szpitalu chorego hospitalizowanego w ciężkich przypadkach. Wyjątkiem jest chyba, że ​​tylko małe dzieci – ich ciała wciąż nie są w stanie reagować na negatywne skutki. A leczenie może być prowadzone wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarza.

Obecnie omówimy konkretnie o leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka w domu. Co więcej – powiemy nie tylko o tradycyjnych metodach leczenia, ale także o skuteczności medycyny tradycyjnej. Po tym wszystkim, są one z powodzeniem stosowane do leczenia zapalenia błony śluzowej żołądka, od wielu setek lat. Jednak jak tylko chciałbym dokonać rezerwacji – receptury tradycyjnej medycyny mogą być używane tylko jako dodatek do leczenia, które można powołać lekarza – gastroenterologa.


Rodzaje żołądka, jej objawów i diagnostyki

Bardzo długi czas może przebiegać bezobjawowo żołądka. Z reguły jest to typowe dla przewlekłego przebiegu choroby – ostre zapalenie żołądka zawsze utrzymuje się dość szybko. Jednakże, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, prędzej czy później też będzie wiedział o sobie. W przypadku zapalenia błony śluzowej żołądka charakteryzuje się następującymi objawami:

load...
 • Nudności, zgaga, wymioty

W tym przypadku, jeśli osoba ma do czynienia z ostrego zapalenia żołądka, jeden z pierwszych objawów się ciężkie nudności. Ale w ciężkich przypadkach nawet możliwe wymioty. Zwykle następuje to wkrótce po posiłku. Jednak w przypadku przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka, wymioty nie jest widoczne. Ale uczucie mdłości mogą prowadzić chorego niemal bez przerwy. W przypadku, gdy występuje na tle zapalenia żołądka zwiększona kwasowość żołądka, oprócz poczucia chorego wzmaga ciężkie nudności wyczerpaniu zgaga.

 • Uczucie ciężkości w żołądku

Zarówno przewlekłe i ostre zapalenie błony śluzowej żołądka często prowadzi do tego, że chory doświadcza bardzo nieprzyjemne uczucie – uczucie pełności w jamie brzusznej, ciężkie ważności. Ma to miejsce natychmiast po posiłku. A osoba może jeść tylko jedną – dwie łyżki jogurtu i poczucie, że chciałby się rano w nocy z 1 stycznia.

 • Naruszenie jelita

Spastyczne zaparcia, lub odwrotnie, zaparcia – co zjawisko żołądka dość powszechne. I na ostre zapalenie żołądka charakteryzuje się biegunką, a przewlekłe – są zaparcia. Ponadto, przy użyciu tylko jednej diety lub środki farmakologiczne, aby przywrócić normalny stolec jest praktycznie niemożliwe.

 • Ból

Innym bardzo powszechny problem wśród osób z zapaleniem błony śluzowej żołądka – jest intensywny ból w okolicy żołądka. W takim przypadku, jeśli dana osoba ma do czynienia z ostrym zapaleniem żołądka – ból jest ostry i intensywny, napadowe. W przewlekłym przebiegu choroby ból jest obolałe i systematyczny.

Istnieje wiele odmian tej błony śluzowej żołądka – zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy refluks żołądka, zanikowe i wielu innych. Nie będziemy wchodzić w szczegóły, takie jak osoby bez przeszkolenia medycznego będzie dość trudno je zrozumieć. Zastanów się tylko dwie główne cechy wyróżniające, które mają wszelkiego rodzaju zapalenia żołądka:

 • Zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości soku żołądkowego

W tego typu zapalenia żołądka gruczołów śluzowych produkują zbyt dużo kwasu solnego. A ze względu na dużą zawartość w soku żołądkowym i jej kwasowości wzrasta. Z reguły, na przykład zapalenie żołądka występuje owrzodzeń błony śluzowej żołądka i ryzyko choroby wrzodowej żołądka.

 • Zapalenie błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości soku żołądkowego

Jak można się domyślić z nazwy, ten typ zapalenia żołądka z kwasem solnym produkowane nie wystarczy. Stężenie kwasu chlorowodorowego w soku żołądkowego jest niskie, co oznacza, że ​​poziom jest za niski i kwasowość soku żołądkowego. Zazwyczaj w takim przypadku ma miejsce zwyrodnienie błony śluzowej żołądka. Lekarze podobne typy zapalenia żołądka powodują najpoważniejsze obawy, ponieważ są prekursorami chorób nowotworowych żołądka.

Jak widać, do prowadzenia samodzielnego rozpoznania zapalenia błony śluzowej żołądka – niewdzięczne zadanie. Oczywiście, znając podstawowe objawy zapalenia błony śluzowej żołądka, można zrozumieć bez trudu, że zmaga się z nim. Jednakże, jeśli można zidentyfikować. Jaki rodzaj zapalenia żołądka wyprzedziła Ty lub Twoja rodzina? Odpowiedź jest prosta – nie. Bez specjalnego badania i diagnozy nie będzie w stanie zrobić nawet lekarza. Nie wspominając już o ludzi, którzy nie mają konkretnego wykształcenia. Ale wszystkie rodzaje zapalenia żołądka mają swoje własne specyficzne leczenie.

Dla diagnozy, lekarze często korzystają z dwóch podstawowych metod badań:

 • Fibrogastroduodenoscopy

To badanie jest następująca. Po przełyk do żołądka pacjenta podaje się specjalną sondę światłowodową na końcu którego znajduje się kamera. Z tej sondy lekarz może rozważyć szczegółowo stanu błony śluzowej przełyku i żołądka. Ponadto – w razie potrzeby, lekarz może kawałki śluzówki późniejszego biopsji. Takie badanie jest bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Przed badaniem lekarskim sbryznet gardła silnego środka znieczulającego, co wyeliminuje ryzyko bólu. Ale, oczywiście, nie tak mało przyjemne chwile dostarczone przez chorego – mieć trochę cierpliwości.

 • Określanie kwasowość soku żołądkowego

Ten rodzaj badania nie ma mniejsze znaczenie dla prawidłowej diagnozy, niż poprzedni. Odbywa się to przez pobieranie próbek soków żołądkowych. Odbywa się to w następujący sposób: – w jamie żołądka giętkiej sondy jest wprowadzone, wykonane z miękkiej gumy, na którego końcu znajduje się mały ciężarek metalu, co ułatwia przejście sondy. Gdy sonda znajduje się w żołądku, lekarz wkłada szczególny lek, który stymuluje produkcję soku żołądkowego czynnej. Które później i zebrano do analizy laboratoryjnej.

To jest na podstawie zebranych historii i laboratoryjnych danych medycznych, a lekarz będzie wybrać odpowiednią nazwę dla tego chory leków. Niezależnie zrobić w każdym razie nie może, bo gdy odpowiednio dobrane leki mogą pogorszyć czasami podczas choroby.

Dietetyczny środek spożywczy nieżyt żołądka

Nie leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka nie będzie wystarczająco skuteczna, jeśli chory nie jest zgodne z dietą lekarską. Ponieważ mówimy o leczeniu zapalenia błony śluzowej żołądka w domu, to należy rozumieć, że odpowiedzialność za przestrzeganie diety opiera się na ramionach chorego lub jego rodziny. Dlatego są one związane z tym problemem bardzo poważnie.

Po pierwsze, pozwala zdefiniować listę produktów jest zabronione:

 • Wszelkie produkty zawierające sztucznych konserwantów, aromatów i barwników.
 • Sharp, wędzone, solone i marynowane żywności.
 • Wszelkie kiełbasy i inne wyroby mięsne – nawet budyń mleko.
 • Bez wyjątku, wszystkie potrawy smażone – jest niezbędne do przygotowania lub gotowane na parze lub gotowane.
 • Kofeinę i napoje gazowane, słodkie i świeże soki.

Zwolnienie powinien być nie tylko podczas właściwego leczenia nieżytu żołądka, ale pierwsze kilka miesięcy po zniknięciu wszystkich objawów. Wystarczy tylko jedna kiełbaska lub kawę, na efekt leczenia poszedł na „nie” w całości. Najlepszymi przyjaciółmi za okres leczenia zapalenia żołądka powinno być o niskiej zawartości tłuszczu i zup śluzowych razvaristye koniczyny.


Leczenie zapalenia żołądka o zmniejszonej kwasowości

Więc teraz obiecane leczy zapalenie żołądka z medycyny tradycyjnej. Aby rozpocząć, należy rozważyć recepty na zapalenie błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości soku żołądkowego. Tak więc:

 • Ziołowy, stymulując produkcję soku żołądkowego

Aby przygotować bulion będą potrzebne następujące rdest trawy, mięty pieprzowej, rumianku, kopru i kminku nasion. Muszą zmielić i wymieszać suchą pojemnik w równych proporcjach. Po tym, umieścić w emaliowanej patelni trzy łyżki powstałej mieszaniny ziołowej, wlać pół litra wody i doprowadzić do wrzenia.

Zmniejszyć ogień i gotować przez około 10 minut, stale mieszając. Pozostawić do zaparzenia co najmniej jedną godzinę, po czym szczep przy użyciu tkaniny gazą. Bulion wlać do szklanej miski i umieścić w lodówce. Codziennie rano na czczo wypić sto gramów bulionu. Nigdy zebrany bulion dla przyszłego wykorzystania przez dłużej niż 5 dni. W przeciwnym razie, właściwości lecznicze będzie utracone. Czas trwania leczenia – nie mniej niż 14 dni.

 • Napar z babki lancetowatej i borówki

Nie mniej skuteczne i następny wlew. Umieścić kolbę w jednej łyżeczki pokruszonych liści borówki i babki. Wlać litr wrzącej wody trawie, zamknąć pokrywę i termos pozostawić do zaparzenia przez pięć godzin. Po tym wlewu szczepu za pomocą szmatki gazę i przelać do szklanej miski. Take infuzji musi być trzy razy dziennie, godzinę przed posiłkiem, jeden kieliszek. Czas trwania leczenia – 14 dni. Jeśli to konieczne, po dziesięć-break może zostać powtórzony.


Leczenie zapalenia żołądka z wysokim poziomem kwasowości

Zapalenie żołądka o niskiej kwasowości mogą być wyleczone za pomocą popularnych receptur. Na przykład, bardzo skuteczne są:

 • Sok z marchwi

Sok z marchwi jest bardzo szybko i skutecznie obniża kwasowość soku żołądkowego. Sam zabieg jest bardzo proste i bardzo przyjemne, zwłaszcza jeśli lubisz marchewki. Wystarczy codziennie rano pić jedną szklankę świeżo wyciśniętego soku. Dyskomfort związany z kwasowością, znikają po kilku dniach. Czas trwania tego leczenia – 14 dni.

 • Roztwór miodu

Ponadto, eksperci w tradycyjnej medycyny twierdzą, że to zapalenie błony śluzowej żołądka można wyleczyć stosując konwencjonalne miodu. Miód bardzo szybko wchłania się w błonie śluzowej żołądka oraz obniża poziom kwasowości. I bez podrażnienia kiedy to nastąpi. Aby to zrobić, trzeba codziennie rano wypić roztwór miodu. W szklance ciepłej przegotowanej wody niezbędnej do rozpuszczenia jedną łyżeczkę miodu naturalnego. Takie rozwiązanie przyjmuje się raz dziennie, na czczo.

Jak widać, leczenie żołądka w domu nie jest takie niemożliwe. Nie należy jednak zapominać o konieczności wizyty u lekarza jak najszybciej. Bez niego lekarstwa żołądka dom będzie trudne.

load...