Leczenie zapalenia oskrzeli z antybiotykami

Zawartość:

Zapalenie oskrzeli odnosi się do jednej z najczęstszych chorób wśród ludzi. Ostatnio stało się jeszcze przewlekły. Co więcej, jego funkcje są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, zarówno indywidualnych, jak i innych.

load...

Tuż przed rozpoczęciem leczenia pacjenta, lekarz musi znaleźć przyczynę, która była początkiem choroby.

Dziś wiadomo, pewne przypadki, w których lekarz przepisuje leczenie pacjenta na podstawie antybiotyków bez analiz i zdecydowane przekonanie o naturze choroby. Czasami sami pacjenci zażyciem leku bez konsultacji z lekarzem. I takie niekontrolowane i bezkrytyczne przyjmowanie leków jest niewłaściwe i może spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia.


Powrót do spisu treści

Gdy leczenie zapalenia oskrzeli antybiotyk przepisywany, jeżeli:

 1. Nie jest gładka przez 3 dni wysokiej temperatury, ponad 38 stopni;
 2. Wyraźnych objawów zatrucia;
 3. Nie przestaje wystającej części klatki piersiowej;
 4. ESR poziomy powyżej 20 mm / h;
 5. Stwierdzono ogniska zakażenia;
 6. Zwiększona leukocytoza;
 7. Analiza krwi obserwuje się początek procesu zapalnego;
 8. Choroba jest ponad 3 tygodnie;
 9. Pacjent w wieku 60 lat i powyżej.

Czy zawsze jest to konieczne, aby rozpocząć po wykryciu oskrzeli antybiotykoterapii? Do tej pory eksperci nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. A jednak w pewnym sensie są one absolutnie zgodni. Zdecydowanie antybiotyki nie powinno się rozpocząć od razu w pierwszych dniach choroby. Ponieważ choroba ta ma pochodzenie wirusowe i podstawę przy pierwszych oznakach choroby powinni przyjmować leki przeciwwirusowe.

load...

W przypadku wirusowego zapalenia oskrzeli leczone antybiotykami, leki te nie przeszkadzały tylko mechanizmów ochronnych oprzeć się wirusa. Osłabiają one i tak już osłabiony system odpornościowy, i na tej podstawie, że dana osoba może rozwinąć się alergia i dysbioza. Jeśli osoba nie cierpiał na jakiejkolwiek choroby związanej ze światłem, w 95% jest to wirusowe zapalenie oskrzeli.


Powrót do spisu treści

Lekarze wyróżnić następujące rodzaje zapalenia oskrzeli:

 • Ostre zapalenie oskrzeli. W tym przypadku, jest proces zapalny oskrzeli, które znajdują się w tle i wirusowych czynników chorobotwórczych. Gdy pacjent znajduje się ostre wirusowe zapalenie oskrzeli, leczenie prowadzi się na podstawie leków antywirusowych. Jednakże choroba może być spowodowane przez takie bakterie jak pneumokokowej, gronkowce lub paciorkowce. Ta infekcja jest leczyć objawowo i szybko przechodzi.

Objawy ostrego zapalenia oskrzeli są silne kaszel, stany podgorączkowe i ból w klatce piersiowej. Zasadniczo, choroba jest szybki, rzadko trwające nawet do miesiąca. W tej chorobie, ubrany w etiologii wirusowej, zaleca się, aby wziąć leki wykrztuśne i zrobić inhalację. Szczególnie użyteczne dla płynów, pacjentów, i leżenia.

W przypadku, to jest uważana za przewlekłe zapalenie oskrzeli w ciągu 2 lat, łączna liczba dni choroby niż 3 miesiące. Jego główną różnicą obejmować ostry kaszel ze śluzem. Może to być konsekwencją palenia, alergie i pracować w przemyśle niebezpiecznych.

 • Przewlekłe zapalenie oskrzeli podczas nawrotów i zaostrzeń są leczone antybiotykami, wykrztuśne i drogi oddechowe. Wszystkie leki przepisane przez lekarza dopiero po kontroli oraz na podstawie analiz. Zazwyczaj nieskomplikowane przewlekłe zapalenie oskrzeli, które ma do 4 nawroty rok, lekarze powinni przyjmować tabletki z grupy antybiotyków, takich jak tetracyklina i aminopenicyliny.

Zaostrzenia przewlekłej choroby występuje, gdy więcej niż 4 razy na rok, jest zalecane, aby otrzymać: amoxiclav, amoksycylina i leków z grupy cefalosporyn i makrolidów. Osób cierpiących na przewlekłe zapalenie oskrzeli z podstawowych stanów chorobowych, na przykład, takie jak niewydolność serca, nerek i cukrzycy przepisać leki z grupy fluorochinolony.

Zaobserwowano, że w ostatnich latach coraz częściej zdiagnozowano Chlamydia i Mycoplasma oskrzeli. Jest to specjalny rodzaj substancji, które pojawiają się w płucach i oskrzelach. I sama choroba występuje na tle pojawienie się w ludzkich patogenów, takich jak chlamydie i mykoplazmy.

 • Chlamydia i Mycoplasma oskrzeli towarzyszy zatrucia pacjenta. Opracowuje i trasy są powolne, długotrwałe z nawracającym charakterze i bardzo trudne do wyleczenia. Pacjenci z rozpoznaniem wysoka gorączka, bóle mięśni i dreszcze. Gdy chlamydiami oskrzeli przepisać leki z grupy tetracyklin, makrolidów i fluorochinolony. I z mykoplazmy zapalenie oskrzeli mianowany antybiotyków z grupy makrolidów z mykoplazmy zapalenie oskrzeli.

Czym jest antybiotykiem w leczeniu zapalenia oskrzeli? Dokładna odpowiedź na to pytanie jest analiza bakterii posiewu plwociny. Ale jest jeden punkt ujemny: wynik analizy jest znane lekarzom tylko 5 dni i nie wcześniej. Ale eksperci nie stoją nieruchomo i poszukuje nowych możliwości i sposobów w medycynie.

Warunki weterynaryjne:

 • W celu skutecznego odzyskania i w przewlekłej choroby uzyskania najlepszego efektu leczenia zaleca się przyjmowanie narkotyków prędkości ciągłego, a korzystnie w tym samym czasie.
 • Każdy pacjent musi być dokładnie obserwować zmiany zachodzące w organizmie. Jeśli w ciągu pierwszych 2 dni nie poprawi, to lepiej, aby zastąpić antybiotyki, rozmawiając o tym z lekarzem.
 • Po wyraźną poprawę, chcesz kontynuować leczenie przez 3 dni.
 • Jeśli czujemy się źle, temperatura, kaszel, dreszcze, natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Prawidłowego stosowania leku, można z powodzeniem poradzić sobie nawet z tak strasznej choroby jak zapalenie oskrzeli.

load...