Leczenie zapalenia nerwu nerwu twarzowego

Zapalenie nerwu nerwu twarzowego, których leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, chory daje wiele kłopotów. Po pierwsze, uczucie podczas tej choroby nie jest najbardziej przyjemny. A po drugie – zobacz podobne przypadki choroby nerwu twarzowego nie są bardzo estetycznie – bo twarz chorego jest bardzo przekrzywiony.

load...

Niestety, zapalenie nerwu nerwu twarzowego nie jest często postrzegany przez ludzi jako – poważnej choroby, a oni nie szukają pomocy lekarskiej albo w ogóle lub traktowany, ale tylko wtedy, gdy choroba postępuje i jest już w stanie zaniedbania. I działa silniej stan choroby, tym mniej skuteczne leczenie. W szczególnie ciężkich przypadkach całkowicie pozbyć choroby nie może być.

Aby zrozumieć, jaki rodzaj choroby – zapalenie nerwu nerwu twarzowego, trzeba zdawać sobie sprawę z nerwu twarzowego. Zaczyna się w wyściółce mózgu, gdzie kości skroniowej poprzez oddziały – jeden oddział trafia do ucha, tworząc tylną usznego nerw, drugi biegnie przez ślinianki przyusznej i jest w przedniej części zewnętrznych otworów usznych, w postaci stwardnienia nerwów splotu. W rzeczywistości, twarz jest również duża liczba głównych gałęzi nerwu twarzowego, znajdujących się w policzki, kości policzkowych, szczęki i skroni.

Nerw twarzowy w przeważającej części składają się z włókien samochodowych, a w pobliżu nerwu twarzowego sąsiadującej pośredniej, która składa się z wydzielniczą, smak, silnika i włókien czuciowych. Zapewnia wszystkie nerwu twarzowego ruchy twarzy – miganie, twarzy, i inne ptarmic.

Rodzaje uszkodzenia nerwu twarzy

Pomimo faktu, że wszystkie rodzaje zmian w tej grupie nerwów jest taka sama nazwa – zapalenie nerwu nerwu twarzowego, lekarze zidentyfikowali dwa rodzaje zmian – pierwotne i wtórne.

load...
  1. Ogniska pierwotnego. Z reguły główny uszkodzenie nerwu twarzowego prawie zawsze jest wynikiem przeziębienia – tak zwaną chorobę Bell. W takim przypadku, jeśli dana osoba jest bardzo schładza w nerwu twarzowego wywodzą, wymawiane patologicznych zmian naczyniowych – skurcze naczyń krwionośnych, obrzęk tkanek. W rezultacie, naruszenie zasilania nerwowych i rozwoju jego paraliżu.
  2. Naruszenie drugorzędne. Wtórny sam nerwu nerwu twarzowego, zazwyczaj rozwija się w wyniku różnych chorób infekcyjnych, zatrucie, zapalenie mózgu, nowotwory i procesów zapalnych, nadciśnieniowego, zapalenie ucha i świnka.

Objawy choroby

Oczywiście, jak każda inna choroba, zapalenie nerwu z nerwu twarzowego ma swoje objawy. A szef wśród nich – jest asymetria twarzy. Obserwuje się nawet we wczesnych stadiach choroby, kiedy klęska nerwu twarzowego jest wciąż niewielka.

W tej samej sprawie, jeżeli istnieje całkowita utrata porażenie nerwu twarzowego wzór obserwuje się wyraźną postać: twarz staje masklike, bez wyrazu, oczy szeroko otwarte, brwi opuszczone, brak przednich lub fałdy nosowo-wargowe. Chory w stanie szczelnie zamknąć oczy, uśmiech lub grymas, a czasami – nawet migać.

Szczególnie nieprzyjemne fakt, że jest niemożliwe, aby całkowicie zamknąć oczy – oko, gdy ta sama próba jest podniesiona, twardówki nie jest w pełni pokryte. W wyniku tego, osoba jest zmuszony do snu półotwartych oczu, co znacznie pogarsza jakość snu. Przy próbie uśmiechu pół twarzy jest całkowicie rozwiązany, a linia usta odbiega w kierunku zdrowego połowę.

Nie mniej utrudnieniem dla osoby chorej, i jedzenie – to utknie między zęby i dziąsła oraz śliny i płynnej żywności jest bardzo słabo zachowane w ustach. Chory nie może połykać jedzenie lub śliny pluć – wszystko płynie spontanicznie z jego ust. Podczas zaostrzenia osoby mogą mieć jego wywieszonym językiem, złamane mowy – czasami bardzo znacznie. A jednak. Naruszenie wymowie niektórych dźwięków – na przykład stosowane. M – odbywać, a przy nieznacznym stopniem uszkodzenia nerwu twarzy.

W niektórych przypadkach, zapalenie nerwu nerwu twarzowego może poprzedzać innych objawów. Najczęściej chory może odczuwać ból w uchu, niezbyt długie i intensywne, ale stały, niemal nie zatrzymuje. I biorąc leki przeciwbólowe, w tym przypadku praktycznie nie działa. Ponadto w tym czasie chory jest bardzo wrażliwy na każdy dźwięk, nawet najbardziej zwyczajne i cicho.

Wkrótce po wystąpieniu bólu w uszach osoby mogą stracić zmysł smaku lub języka na całej powierzchni lub tylko na jednej połowie niego. Nawiasem mówiąc, jest to dość rzadkie, ale nadal czasami bolesne doznania w uszach może być bardzo intensywny, a nawet towarzyszy opryszczkę – małych pęcherzyków łączących się w jedną ranę.

W miarę postępu choroby pojawiają się objawy, co wskazuje, że nie było uszkodzenia włókien nerwowych, które zapewniają prawidłową czynność wydzielniczą – zatrzymuje produkcję płynu łzowego – oczy chorego suchym, pocenie się – skóra jest bardzo sucha.

Rozpoznanie tej choroby

Rozpoznanie zapalenia nerwu nerwu twarzowego do tej pory nie ma trudności dla lekarzy – neurologów. Typowo, zewnętrzna oględziny lekarz wystarczająca do określenia choroby.

Czasami jednak, aby wyjaśnić ciężkość urazu, lekarz może przepisać specjalne badanie, którego celem jest ustalenie electroexcitability nerw. Jest to konieczne w celu określenia – zdegenerowane nerw całkowicie lub tylko częściowo. Wynika z tego bardzo dużej mierze zależy od rodzaju leczenia.

A ponadto, w przypadku nerwu twarzowego nerwu średnie, może być konieczne dodatkowe badania przyczynią się do określenia choroby podstawowej, co doprowadziło do zapalenia nerwu. Być może trzeba będzie zwrócić się o pomoc do specjalistów – dentystycznej, ENT – lekarza.

Leczenie zapalenia nerwu

Jak wspomniano powyżej, samodzielne leczenie takich chorób jak zapalenie nerwu nerwu twarzowego, jest niedopuszczalne. Prawidłowe tylko w tej sytuacji – jest, aby skonsultować się z lekarzem neurologiem, który będzie wybrać odpowiedni dla Ciebie leczenie.

Zapalenie nerwów Leczenie powinno być ściśle skomplikowane – medyczny rehabilitacyjny. W przeciwnym przypadku, w celu uzyskania poprawy chorego jest prawie niemożliwe – możliwe tylko w niewielkim stopniu spowalniać postęp tej choroby.

Podczas ostrej fazie choroby chory powinien otrzymać środki farmakologiczne, które powinny usunąć obrzęk i stan zapalny tkanek. Zazwyczaj dokonuje się tego za pomocą niehormonalne leki przeciwzapalne i środki, które rozszerzają naczynia krwionośne. Bardzo rzadko, jeśli obrzęk musi być jak najszybciej usunięte, lekarz może przepisać leki hormonalne, takie jak prednizon.

Zazwyczaj, po około dziesięciu dni łączy leków jako rezultat, który stymuluje regenerację tkanki nerwowej, poprawia działanie układu odpornościowego i funkcjonowanie układu nerwowego.

Ponadto, leczenie zapalenia nerwu nerwu twarzowego zawiera fizjoterapię. Co do zasady, od pierwszego dnia mianowany UHF lub solljuks które rozszerzającego naczynia i przeciwzapalne działanie. I około dwa tygodnie po tej choroby jest przypisana do leczenia ultradźwiękami i elektroforezy. Jeżeli lekarz uzna to za konieczne, może wyznaczyć masażu.

W takim przypadku, jeśli chory szukać pomocy w odpowiednim czasie, leczenie zapalenia nerwu zajmie nie więcej niż trzy – cztery tygodnie.

load...