Leczenie zapalenia cewki moczowej u mężczyzn i kobiet

Zawartość:

Zgodnie z cewki moczowej odnosi się do zapalenia cewki moczowej – cewki. Zapalenie cewki moczowej jest uważany za bardzo częstą chorobą prostaty, które cierpią zarówno mężczyzn jak i kobiet.

load...

Leczenie zapalenia cewki moczowej mają być złożone. Zapalenie cewki moczowej są podzielone na dwie główne grupy: niezakaźne i zakaźnych. Zakaźne zapalenie cewki moczowej może być spowodowane różnymi specyficznych patogenów (gardnerelly, gonococcus) i niespecyficzne (Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Streptococcus). Najbardziej podatne na tę chorobę są ludzie, którzy są rozwiązłe, cierpiących z powodu chorób kamieni nerkowych, cukrzyca, poddano badaniu instrumentalnym pęcherza i cewki moczowej.
Powrót do spisu treści

Zapalenie cewki moczowej leczenia i profilaktyki chorób

Podobnie jak inne choroby, zapalenie cewki moczowej w ostrej formie może zostać przewlekły. To z tego powodu jest bardzo ważne, aby w odpowiednim czasie diagnozowania i leczenia tego zakażenia go. Zapalenie cewki moczowej może być zakaźne (urazowego) wymiana zakaźnych (w chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego), alergicznym.

Zatem zawsze zakaźne zapalenie cewki moczowej spowodowane przez wirusy, które są przenoszone drogą płciową. Ale czasami zapalenie cewki moczowej zakaźny może rozwijać ze względu na chlamydia, zakażenie grzybicze, mykoplazmy. W czasie stosunku płciowego, a tam jest emisja zakażenia cewki moczowej.

W wyniku urazu jamy cewki moczowej różne ciała obce mogą rozwijać urazowe zapalenie cewki moczowej.

Zwykle objawy choroby są dość łatwe do rozpoznania, ponieważ są one o specyficznych:

  • Skurcze podbrzusza;
  • Uczucie pieczenia podczas oddawania moczu;
  • Obrzęk gąbki cewki moczowej;
  • Obfity wyciek podczas oddawania moczu.

Zazwyczaj objawy choroby u mężczyzn wyrażone jasno, ale kobiety są bardzo często pozostaje niezauważony infekcja, może to prowadzić do dalszych komplikacji. W celu ustalenia dokładnej diagnozy konieczne jest, aby próbka moczu i trzymać mikroskopii emitowanego z cewki moczowej.

load...

Zapalenie cewki moczowej leczenie należy rozpocząć od eliminacji zakażenia w obrębie cewki moczowej. Takie leczenie obejmuje terapię antybiotykową, czasami medycynie, co w połączeniu wpływa skutecznie.


Powrót do spisu treści

Zapalenie cewki moczowej: leczenie w domu

Bardzo ważną rolę odgrywają środki nielekowych w leczeniu tej choroby. Przede wszystkim, to picie reżim i specjalna dieta. Ta dieta polega na wykluczeniu z diety ostrych, kwaśnych i słonych pokarmów i alkoholu. Zaleca się stosowanie płynu w dużych ilościach. Bardzo przydatne, gdy cewki moczowej prosta czysta woda bez gazu, herbata z lipy i sok z ogórka, które są dobre leki moczopędne. Efekt przeciwzapalny uczyni z żurawiny lub sok żurawinowy, świeży sok z czarnej porzeczki.

Leczenie choroby lekami powinny być wykonywane wyłącznie pod nadzorem lekarza. Często pacjenci samoleczenia takie zakażenie, przy użyciu wspólnego rodzaju antybiotyków. W wyniku takiego leczenia, prowadzi do tego, że choroby są wprowadzane do postaci przewlekłej, do ustąpienia objawów, i mogą nawet być złudzenie, że choroba jest utwardzona. Zapalenie cewki moczowej leczenie powinno być prowadzone przy pomocy specjalnych leków którym zakażenie jest wrażliwa.

Najpierw musimy dokładnie określić przyczynę choroby, a następnie przeprowadzić zapobiegania nawrotom zapalenia.
Powrót do spisu treści

Przewlekłe zapalenie cewki moczowej, jak leczyć?

Jak już wspomniano, zapalenie cewki moczowej, podobnie jak inne choroby, jeśli nie leczony w czasie lub nie odzyskuje się na końcu, mogą uzyskać fazę przewlekłą. Leczenie przewlekłej postaci choroby najczęściej pracochłonne i długoterminowej, a nie leczenia ostrej formie.

Aby rozpocząć, należy przejść serię testów przeprowadzić wszechstronne badania lekarskie. Pozwoli to, aby wybrać najbardziej skuteczne leki. Nie ma uniwersalnego schematu leczenia tej choroby, to należy wziąć pod uwagę wiele czynników choroby oraz cech indywidualnych. Dlatego leczenie choroby odbywa się prywatnie.

Aby rozwiązać ten problem i leczyć choroby u mężczyzn jest w stanie urolog, kobiety też trzeba szukać pomocy u urologa lub ginekologa. To musi być przetestowany i dermatolog.

Leczenie tej choroby muszą być zintegrowane, musi być przeprowadzona terapii i innych pokrewnych chorób.


Powrót do spisu treści

Zapalenie cewki moczowej i jej leczenie u mężczyzn

Główną bronią w zwalczaniu infekcji przewlekłej postaci tej choroby jest antybiotykoterapia. Jednak zabieg powinien zawierać nie tylko leki, które są wykorzystywane przez usta, lecz również płyn leczniczy podawany przez kanał moczu. Może to być narkotyki „hydrokortyzon”, preparaty srebra „Dimexidum”. Należy jednak zauważyć, że podawanie leków przez cewkę moczową należy przeprowadzić tylko w przewlekłej postaci choroby. W przypadku ostrego zapalenia cewki moczowej jest przeciwwskazany w przypadku stosowania miejscowego.

Przewlekłe leczenie infekcji musi koniecznie zawierać i immunoterapia. Wynika to z faktu, że podczas dowolnego przewlekłą chorobę funkcji ochronnych w organizmie znacznie osłabiony wzrost popytu. Szczególnie ważne są tu antyoksydanty, witaminy B i PP.

W przypadku człowieka, cewki moczowej pacjenta, to zawęża cewkę moczową i oddawanie moczu staje się bardzo trudne, a czasami niemożliwe, aby uciec się do bardzo nieprzyjemne, ale niezbędne metody leczenia zapalenia cewki moczowej, który jest nazywany bougienage. Nazwa tej metody było spowodowane narzędzi metalowych, które są nazywane buzhami. Z pomocą tych narzędzi jest rozszerzanie cewki moczowej u mężczyzn.

Powrót do spisu treści

Leczenie zapalenia cewki moczowej u kobiet

Leczenie zapalenia cewki moczowej żeńskiej jest podobna do leczenia zapalenia cewki moczowej u mężczyzn. Jest także miejscem szczególnym podano terapie antybiotykowe i immunologiczne. Aby chronić naturalną mikroflorę wyposażone probiotyki, które powinny być spożywane razem z antybiotykami.

Leczenie przewlekłych postaci cewki moczowej u kobiet zawiera douching, umywalki, procedury podgrzewania, mycie, czopki, administrowanie i tamponów dopochwowych, zapewniając działanie przeciwzapalne.

Jeśli choroba jest nieleczona u kobiet, może to prowadzić do rozwoju zapalenia pochwy, zapalenie pęcherza i innych chorób zapalnych wpływających na cewkę moczową.

Jeśli twój partner jest chory intymny cewki moczowej, leczenie powinno być prowadzone zarówno w przeciwnym razie ewentualne ryzyko nawrotu zakażenia.

Aby zapobiec rozwojowi tej choroby, zaleca się, aby w każdej chwili być ciepłe i uniknąć hipotermii. Nadmierne ćwiczenia mogą również wywołać chorobę. Jedzenie pikantnych i słonych pokarmów, alkoholu, napojów gazowanych, nieregularne czynności seksualnych – wszystko to może spowodować zapalenie cewki moczowej.

Jeśli zmieniły partnera seksualnego, odwiedzić ginekologa lub urologa 2-3 tygodni po stosunku płciowym. Pozwoli to uniknąć lub leczyć choroby w odpowiednim czasie.  Pamiętaj, że nie jest utwardzana cewki moczowej mogą powodować bezpłodność u mężczyzn i kobiet. Miej oko na swoje zdrowie.

load...